rodrigez
23.08.12,20:26
Potreboval by som od DU pridelit DIC a pocul som ze je to mozne aj bez zakladania zivnosti. Nema niekto skusenost? Vopred vdaka...
Mila123
23.08.12,21:39
jasne, že je to možné.....
napr. pri prenájme nehnuteľností.....
pri sprostredkovaní......
pri umeleckej činnosti.....a pod.
rodrigez
24.08.12,06:08
dakujem, este sa chcem opytat, staci ked vyplnim ziadost o registraciu, uvediem napr. sprostredkovanie?
freddy87
24.08.12,08:45
Pokiaľ ide o finančné sprostredkovanie na daňovom úrade treba predložiť aj povolenie od NBS na vykonávanie tejto činnosti
globalpartner
24.08.12,09:15
dakujem, este sa chcem opytat, staci ked vyplnim ziadost o registraciu, uvediem napr. sprostredkovanie?

Treba priložiť konkrétnu zmluvu podľa obč. a lebo obch.zákonnika o sprostredkovaní, o obchodnom zastúpení , o prenájme a pod
akodalej12
27.08.12,15:12
Prijemny dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu kedze do februara 2012 sme prenajimali byt a potom najomnicka odisla mi sme nevratili kartu DIC s tym ze sme mali byt v umysle prenajimat dalej kym najdeme noveho najomcu no to sa nam nedarilo a teraz v auguste 2012 sme byt nakoniec predali. Chcem sa spytat co je potrebne pri vrateni DIC karty:
1.(narp. vypisat nejaky formular?, ci nejaka ziadost?),
2. ci nam hrozi aj nejaka pokuta? a pokial sme mali karticky DIC dve aj s manzelom kedze byt sme kupovali za slobodna,
3.ci je potrebne aby sme kartu s DIC vratili kazdy osobne alebo to mozem urobit ja za nas oboch?
Dakujem Vam za odpoved
KEJKA
27.08.12,16:10
nejde ani tak o kartičky ale musíte ísť osobne zrušiť registráciu daňovníka. Takže každý sám za seba napíše žiadosť o zrušenie - byt ste predali - nemusíte robiť DPFO?.................. a potom chodte aj s kartičkou na DU.
Alebo to pošlite poštou.