wynk11
24.08.12,13:18
Ahojte,
chcel by som sa opytat, ze ci moze moj zamestnavatel online sledovat to co robim na monitore...
Mam pocit, ze mojej priatelke to sleduju.
Pritom ide na svoj sukromny il.prezera si sukromnu postu a pise cez chat napr so mnou, ze co po praci a tak...Mozu tieto osobne veci sledovat?
Ako viem, ze mozu pozriet historiu navstivujucich stranok a podobne, ale sledovat moju plochu monitora co prave robim by mo byt zakazane....
Neviete v tom nejako poradit alebo ako sa voci tomu branit alebo ako technicky overit ze urcite niekto sleduje moj monitor?

Dakujem
veronikasad
24.08.12,11:26
Nemala by pracovný čas využívať na prácu ?
srska
24.08.12,11:27
Nemala by pracovný čas využívať na prácu ?napríklad
wynk11
24.08.12,11:30
a ako? sediet za monitorom a pozerat do blba? ak ma taku pracu, ze ma pristup k internetu a ma na to cas tak nemoze? nemaju to nijako zakazane v praci
Tweety
24.08.12,11:31
Ahojte,
chcel by som sa opytat, ze ci moze moj zamestnavatel online sledovat to co robim na monitore...
Mam pocit, ze mojej priatelke to sleduju.
Pritom ide na svoj sukromny il.prezera si sukromnu postu a pise cez chat napr so mnou, ze co po praci a tak...Mozu tieto osobne veci sledovat?
Ako viem, ze mozu pozriet historiu navstivujucich stranok a podobne, ale sledovat moju plochu monitora co prave robim by mo byt zakazane....
Neviete v tom nejako poradit alebo ako sa voci tomu branit alebo ako technicky overit ze urcite niekto sleduje moj monitor?

Dakujem
Predpokladám, že je platená za prácu a nie za vybavovanie sa cez čet. Či je platená aj za to?
wynk11
24.08.12,11:32
je platena od hodiny ...a ak urobi svoju pracu v ovelarychlejsiom case aj tak nemoze ist z prace domov..
srska
24.08.12,11:32
a ako? sediet za monitorom a pozerat do blba? ak ma taku pracu, ze ma pristup k internetu a ma na to cas tak nemoze? nemaju to nijako zakazane v pracinech sa zdokonaľuje v odbornosti - nemusí kukať do blba
Tweety
24.08.12,11:33
a ako? sediet za monitorom a pozerat do blba? ak ma taku pracu, ze ma pristup k internetu a ma na to cas tak nemoze? nemaju to nijako zakazane v praci
Ak to nemajú zakázané, a aby to nezneužívali, má zamestnáv. právo na kontrolu využívania pracovného času. Či si myslíš, že právo je len na jednej strane?
srska
24.08.12,11:34
Ak to nemajú zakázané, a aby to nezneužívali, má zamestnáv. právo na kontrolu využívania pracovného času. Či si myslíš, že právo je len na jednej strane?v štátnej správe to aj nárazovo robia. dôsledok - love dole
wynk11
24.08.12,11:35
vravim ze ma pravo kontrolovat ale tak ze si pozrie historiu stranok......cize ak by hrala karty na pc cely den tak by to bolo v poriadku lebo to nieje na internete?
wynk11
24.08.12,11:36
v štátnej správe to aj nárazovo robia. dôsledok - love dole

aki ale narazovo nepridu anecitaju si co pisala pol dna... a tam to maju asi aj zakazane...oni zakazane nemaju
Tweety
24.08.12,11:37
aki ale narazovo nepridu anecitaju si co pisala pol dna... a tam to maju asi aj zakazane...oni zakazane nemaju
Nemajú nemajú, ale čo nie je môže byť. Zamestnáv. určite nebude podporovať, aby za jeho peniaze niekto surfoval len tak po nete celé hodiny bez toho, aby mal z toho nejaký úžitok. Takže všetko s mierou, aby to nezakázal. V niektorých firmách majú za to vyhadzov.
srska
24.08.12,11:40
Nemajú nemajú, ale čo nie je môže byť. Zamestnáv. určite nebude podporovať, aby za jeho peniaze niekto surfoval len tak po nete celé hodiny bez toho, aby mal z toho nejaký úžitok. Takže všetko s mierou, aby to nezakázal. V niektorých firmách majú za to vyhadzov.a v niektorých firmách majú aj takéto vecičky:
http://www.cyclope-series.cz/Stranky/sledovani-zamestnancu.aspx
wynk11
24.08.12,11:42
Nemajú nemajú, ale čo nie je môže byť. Zamestnáv. určite nebude podporovať, aby za jeho peniaze niekto surfoval len tak po nete celé hodiny bez toho, aby mal z toho nejaký úžitok. Takže všetko s mierou, aby to nezakázal. V niektorých firmách majú za to vyhadzov.
ano je vyhadzov ale ta upozornia...alebo to maju zakazane...ale moja otazka skor znela nie ci mu to prinesie osoch alebo nieco podobne...ale ze ci to nie je porusovanie osbnych nejakych veci...sa nevyznam do toho tak sa pytam...ona neporusuje ani jednu cast co maju v zmluve a vo firemnych dohodach....robi vsetko presne ako sa od jej pozicie vyzaduje a ani najmensie upozornenie na pochybenie nemala
srska
24.08.12,11:44
aki ale narazovo nepridu anecitaju si co pisala pol dna... a tam to maju asi aj zakazane...oni zakazane nemajuosobne si myslím, že zamestnávateľ má právo kontrolovať, čo jeho zamestnanci robia počas doby, za ktorú ich platí - samozrejme v medziach zákona. ak presurfuje tvoja kamoška pravidelne pol pracovnej doby na nete - ty by si ju platil?
wynk11
24.08.12,11:44
a v niektorých firmách majú aj takéto vecičky:
http://www.cyclope-series.cz/Stranky/sledovani-zamestnancu.aspx

ale je tam aj tato veta.....:Monitorovací software by v žádném případě neměl narušovat soukromí zaměstnanců, shromažďovat důvěrné informace (například hesla) a monitorovat a ukládat texty napsané na klávesnici.
srska
24.08.12,11:46
ale je tam aj tato veta.....:Monitorovací software by v žádném případě neměl narušovat soukromí zaměstnanců, shromažďovat důvěrné informace (například hesla) a monitorovat a ukládat texty napsané na klávesnici.veď v poriadku - v medziach zákona
Tweety
24.08.12,11:46
ale je tam aj tato veta.....:Monitorovací software by v žádném případě neměl narušovat soukromí zaměstnanců, shromažďovat důvěrné informace (například hesla) a monitorovat a ukládat texty napsané na klávesnici.
Áno súhlasím, súkromná pošta by mala byť tabu. Takže ak to je dovolené, nemala by byť monitorovaná.
wynk11
24.08.12,11:47
osobne si myslím, že zamestnávateľ má právo kontrolovať, čo jeho zamestnanci robia počas doby, za ktorú ich platí - samozrejme v medziach zákona. ak presurfuje tvoja kamoška pravidelne pol pracovnej doby na nete - ty by si ju platil?
platil...ak ma splnene vsetky veci ktore sa od nej vyzaduju...tak nemam problem...a ak by mi to vadilo tak isto by som to riesil pracu ukolovo a nie hodinovo...ale vravim nejede mi o to ze ci by som to mal trad alebo co ...ale ze ci moze citat to co pisem a co vidim ja...
veronikasad
24.08.12,11:47
ale je tam aj tato veta.....:Monitorovací software by v žádném případě neměl narušovat soukromí zaměstnanců, shromažďovat důvěrné informace (například hesla) a monitorovat a ukládat texty napsané na klávesnici.
odkial máš informácie, že zamestnávatel tvojej priatelky také niečo robí. Nech sa venuje práci alebo študovaniu zákonov a nebude mať žiadne problémy. Niekolkominutový telefon pred koncom pracovnej doby, v ktorom sa dohodnete na aktivitách po jej skončení, určite nebude zamestnávatelovi prekážať.
srska
24.08.12,11:48
Áno súhlasím, súkromná pošta by mala byť tabu. Takže ak to je dovolené, nemala by byť monitorovaná.a pre správcov siete nie je problém obmedziť aj toto
wynk11
24.08.12,11:49
Áno súhlasím, súkromná pošta by mala byť tabu. Takže ak to je dovolené, nemala by byť monitorovaná.

tiez som toho nazoru len neviem presne ci to je ci to nieje tak....a aj keby mali zakazane tak nemozu podla mna sa dostat k udajom ktore som zadaval co som pisal a podobne....ak ovsem to nieje povolene sudnym povolenim na odpocuvanie ako je SIS a podobne
wynk11
24.08.12,11:51
odkial máš informácie, že zamestnávatel tvojej priatelky také niečo robí. Nech sa venuje práci alebo študovaniu zákonov a nebude mať žiadne problémy. Niekolkominutový telefon pred koncom pracovnej doby, v ktorom sa dohodnete na aktivitách po jej skončení, určite nebude zamestnávatelovi prekážať.

pisal som ze mam podozrenie...lebo ak sa na niecom dohdoneme alebo o niecom vravime tak sa stane ze pride jeden zo sefov a bud narusi to co sme sa dohodli alebo inak zasiahhne do toho co riesime...
srska
24.08.12,11:51
tiez som toho nazoru len neviem presne ci to je ci to nieje tak....a aj keby mali zakazane tak nemozu podla mna sa dostat k udajom ktore som zadaval co som pisal a podobne....ak ovsem to nieje povolene sudnym povolenim na odpocuvanie ako je SIS a podobneto už ideš do extrémov. :)
Tweety
24.08.12,11:52
pisal som ze mam podozrenie...lebo ak sa na niecom dohdoneme alebo o niecom vravime tak sa stane ze pride jeden zo sefov a bud narusi to co sme sa dohodli alebo inak zasiahhne do toho co riesime...
Potom asi prišiel na to, že to povolenie zneužíva a je na súkromných stránkach viac, ako by bolo vhodné.. Tak bacha na to, aby neprišla o prácu, alebo jej nedali viac práce, kedže nie je dosť pracovne vyťažená.
wynk11
24.08.12,11:53
to už ideš do extrémov. :)

ved viem ze extrem ale to som uz len tak napisal
srska
24.08.12,11:54
Potom asi prišiel na to, že to povolenie zneužíva a je na súkromných stránkach viac, ako by bolo vhodné.. Tak bacha na to, aby neprišla o prácu, alebo jej nedali viac práce, kedže nie je dosť vyťažená.v lepšom prípade jej ten presurfovaný čas dá nadrobiť - ale môže sa aj stať, že skončí na transfer listine
wynk11
24.08.12,11:55
Potom asi prišiel na to, že to povolenie zneužíva a je na súkromných stránkach viac, ako by bolo vhodné.. Tak bacha na to, aby neprišla o prácu, alebo jej nedali viac práce, kedže nie je dosť vyťažená.

isto nieje na strankach viac ako je vhodne....to som si isty...ked je dodna dokopy pol hodiny tak je to vela...a pritom aj tak pracu co ma tak stiha lavou zadnou....nech jej daju preberat fazulky tak to bude robit....
veronikasad
24.08.12,11:55
ved viem ze extrem ale to som uz len tak napisal
Ďalším extrémom môže byť, že príde o prácu - dôvod sa vždy nájde. Potom budete spokojní ? Naozaj sa v práci treba venovať práci a nie surfovaniu po nete.
wynk11
24.08.12,11:58
Ďalším extrémom môže byť, že príde o prácu - dôvod sa vždy nájde. Potom budete spokojní ? Naozaj sa v práci treba venovať práci a nie surfovaniu po nete.

cize ty ak by si nemala co na robote tak by si akoze premyslala nad robotou ci nad volnym casom?
Tweety
24.08.12,11:59
cize ty ak by si nemala co na robote tak by si akoze premyslala nad robotou ci nad volnym casom?
V práci má voľný čas, za ktorý jej platia? To ma fakt dobrú pozíciu. Ak nemám, čo na robote, tak si pýtam snáď ďalšiu, či? Mne sa nestalo, aby som mala v práci voľný čas, a ak áno, tak len kúsok.
veronikasad
24.08.12,12:00
cize ty ak by si nemala co na robote tak by si akoze premyslala nad robotou ci nad volnym casom?
Neviem na akej pozícii pracuje tvoja priatelka, ale ak by mi záležalo na práci, tak počas nej by som nevykonávala súkromné aktivity. Mala som takého posledného zamestnávatela, nemohla som si ani súkromne zavolať, nieto ešte surfovať po nete.
Preto som živnostníčka, a sama sebe šéfom.
srska
24.08.12,12:02
pozri sa, sú medze, ktoré určite akceptuje aj šéf:) na stránku porada.sk tiež zasurfujú ľudia z finančnej správy sr a nikto ich za to nebude buzerovať a ani ich nevyhodí z roboty. a že je ich denne tu celkom slušný počet o tom by vedel popísať admin tejto stránky. vzdelávajú sa a to je ok
wynk11
24.08.12,12:02
V práci má voľný čas, za ktorý jej platia? To ma fakt dobrú pozíciu.

robi na sekretariate....a ak nema pol dna ziadnu navstevu...svoje papiere ma porobene,....posta tiez spravena....preklady hotove....tak toho pol dna si ma trenovat ako sa vari kava pre navstevu?
Tweety
24.08.12,12:04
robi na sekretariate....a ak nema pol dna ziadnu navstevu...svoje papiere ma porobene,....posta tiez spravena....preklady hotove....tak toho pol dna si ma trenovat ako sa vari kava pre navstevu?
No ale píšeš, že ju sledujú, tak v tom niečo bude, nie? Priateľka čo na to?
srska
24.08.12,12:04
robi na sekretariate....a ak nema pol dna ziadnu navstevu...svoje papiere ma porobene,....posta tiez spravena....preklady hotove....tak toho pol dna si ma trenovat ako sa vari kava pre navstevu?no vidíš, keby bol šéf čo k čomu - zdvojil by jej pozíciu s inou a pridal na plate - všetci by boli spokojní:D
mattto
24.08.12,12:07
wynk11
24.08.12,12:07
No ale píšeš, že ju sledujú, tak v tom niečo bude, nie? Priateľka čo na to?

neviem ci v tom nieco je...vraviim ze mam podozrenie....a to ze sa sefovia nudia tak ci maju pravo sledovat co momentalne pozerju a pisu...to je otazka
Tweety
24.08.12,12:07
neviem ci v tom nieco je...vraviim ze mam podozrenie....a to ze sa sefovia nudia tak ci maju pravo sledovat co momentalne pozerju a pisu...to je otazka
Veď už ti bolo viackrát zodpovedané.
veronikasad
24.08.12,12:08
wynk11
24.08.12,12:09
dávam do pozornosti rozhodnutie českého Najvyššieho súdu http://www.novinky.cz/internet-a-pc/276758-vypoved-za-surfovani-na-firemnim-pc-je-adekvatni-rozhodl-nejvyssi-soud.html

rozhodnutie 21Cdo 1771/11 http://www.nsoud.cz/Judikatura/judikatura_ns.nsf/WebSearch/B0ED0CEF751D472DC1257A61004D599C?openDocument&Highlight=0,

pise sa tam ze mozu zakazat ale ona zakazane nema nic...
Používat firemní počítač pro soukromé účely mohou zaměstnavatelé podle zákona úplně zakázat. Vnitřními předpisy pak mohou stanovit určité výjimky, případně surfování tolerovat. "Stanovení rozsahu souhlasu k použití výrobních a pracovních prostředků zaměstnavatele pro osobní potřebu zaměstnance je zcela na vůli zaměstnavatele," stojí v rozhodnutí Nejvyššího soudu
wynk11
24.08.12,12:10
Veď už ti bolo viackrát zodpovedané.

zodpovedane ze asi alebo je to len nazor ako je moj...ale neviem ci ano alebo nie...
lujza.j
24.08.12,12:10
tak ked nevydrží bez četu tak nech sa pripojí cez mobil!!!!
mattto
24.08.12,12:12
Nechce sa mi to čítať celé - ako to skončilo ?

bežné povedané: za surfovanie na nete v robote môžeš dostať okamžitú výpoveď a táto výpoveď bude platná
srska
24.08.12,12:12
zodpovedane ze asi alebo je to len nazor ako je moj...ale neviem ci ano alebo nie...čo jej bráni položiť otvorene zodpovedným vo firme otázku, akú si položil ty - bojí sa?
wynk11
24.08.12,12:13
bežné povedané: za surfovanie na nete v robote môžeš dostať okamžitú výpoveď a táto výpoveď bude platná

ale jedine ak to mas zakazane v zmluve
srska
24.08.12,12:13
tak ked nevydrží bez četu tak nech sa pripojí cez mobil!!!!to by musela platiť zo svojho vaku
wynk11
24.08.12,12:13
čo jej bráni položiť otvorene zodpovedným vo firme otázku, akú si položil ty - bojí sa?

ty by si sa opytal(a)?
srska
24.08.12,12:15
ale jedine ak to mas zakazane v zmluveneviem či dobre vravíš - je predsa aj náplň práce a v tej sa píše čo má robiť cez pracovnú dobu
srska
24.08.12,12:16
ty by si sa opytal(a)?ja áno.
wynk11
24.08.12,12:16
neviem či dobre vravíš - je predsa aj náplň práce a v tej sa píše čo má robiť cez pracovnú dobu

pise sa o povinnostiach zamestnanca...ale nepise sa co mas robit pol dna ak nemas navstevu
wynk11
24.08.12,12:19
neviem či dobre vravíš - je predsa aj náplň práce a v tej sa píše čo má robiť cez pracovnú dobu

cize ak cez pracovnu dobu vylejes na stol pohar s vodou a nemas to napisane v naplni prace ze mozes to utriet tak budes sediet a pozerat na mokry stol?
lujza.j
24.08.12,12:20
to by musela platiť zo svojho vaku
a?...nech...to je jej problém......takto to platí jej zamestnávateľ, to je v poriadku?
srska
24.08.12,12:21
cize ak cez pracovnu dobu vylejes na stol pohar s vodou a nemas to napisane v naplni prace ze mozes to utriet tak budes sediet a pozerat na mokry stol?wynk, to je príspevok ako s tou sis-kou - nepreháňaj;)
wynk11
24.08.12,12:23
a?...nech...to je jej problém......takto to platí jej zamestnávateľ, to je v poriadku?

problem je ci moze alebo nemoze sledovat...a ci je spravne tak si myslim ze uplne spravne lebo ubyjat zamestnanca nic nerobenim aby len sedel a pozeral do steny ak ma vsetko hotove co sa vyzaduje tak je to najhorsie co mozes pre demotivovanie zamestnanca spravit...
misoft
24.08.12,12:26
Tak to má asi málo roboty - viacej naložiť - efektivita, efektivita!
srska
24.08.12,12:28
dohodnime sa takto - ak zamestnávateľ dozoruje obrazovku tvojej kamošky - nie je to korektné. treba to ale dokázať - pocit nestačí.
druhá vec je, že je málo vyťažená v práci
avalik
24.08.12,12:29
problem je ci moze alebo nemoze sledovat...a ci je spravne tak si myslim ze uplne spravne lebo ubyjat zamestnanca nic nerobenim aby len sedel a pozeral do steny ak ma vsetko hotove co sa vyzaduje tak je to najhorsie co mozes pre demotivovanie zamestnanca spravit...

no ked sa jej tato praca nepaci, preco neda vypoved? ... moze sediet doma a chatovat s tebou kolko bude vladat :D

preco nevyuzije cas na vzdelavanie? ... to chce na furt ostat na sekretariate?
Tweety
24.08.12,12:34
no ked sa jej tato praca nepaci, preco neda vypoved? ... moze sediet doma a chatovat s tebou kolko bude vladat :D

preco nevyuzije cas na vzdelavanie? ... to chce na furt ostat na sekretariate?
Niekomu stačí tak málo, málo, málo nám stačí....
misoft
24.08.12,12:43
to wynk11:
Rozoberáš to z hľadiska priateľky - sleduje ju zamestnávateľ, ako sa v práci cez internet, ktorý platí zamestnávateľ baví s niekym v súkromných veciach na počítači, ktorý jej bol k výkonu práce pridelený - teda služobný.

Ja to zoberiem z pohľadu zamestnávateľa:
V práci náš podávať pracovný výkon, za ktorý dostávaš odmenu (a ona dostáva odmenu aj za to, že nepodáva výkon) - zamestnávateľ ju ešte prepláca!
Surfuje na internete, za ktorý musí platiť zamestnávateľ (lebo keby to mala platiť ona - nedoplatí sa!) - čiže ona ešte zamestnávateľa okráda!
V pracovnom čase v neprimerane dlhej dobe si vybavuje svoje súkromné záležitosti - zamestnávateľ ju predsa neplatí za tliachanie na čete! (Niektorí zamestnávatelia tolerujú určitú dobu na súkromné účely, ale nemá sa to preháňať).
V práci používa pre výkon svojho pracovného zaradenia ako pracovný nástroj počítač - je to jej výrobný prostriedok pre splnenie úloh a nie "výpožička" na súkromné účely. Iste by ona nebola dvakrát nadšená, ak by prišiel šéf, zobral by jej súkromný mobil a začal obvolávať všetkých klientov a ONA by to musela zacvakať! A presne to isté robí ONA svojmu zamestnávateľovi - ničí jeho majetok vo svoj prospech.

A to tvoje konštatovanie:

ci je spravne tak si myslim ze uplne spravne lebo ubyjat zamestnanca nic nerobenim aby len sedel a pozeral do steny ak ma vsetko hotove co sa vyzaduje tak je to najhorsie co mozes pre demotivovanie zamestnanca spravit...
Kua - šak ona dostáva peniaze za nič - mnohí z ľudí by to brali, pretože často sú na tom opačne - veľa roboty, že nevedia, kde skôr skočiť a platy malé a ešte im aj zoberú.

A vieš ty vôbec, čo je demotivujúce?
Drieť ako taký kôň niekoľko rokov, dostať za to výplatu, ktorá ti vystačí akurát na prežitie a vidieť, ako 18-ročná sikľa s namaľovanými pazúrmi robí v kancli v tepľúčku 5 hodín + 3 hodiny četovania za 1500€ a ešte sa bude rozčuľovať, že jej zamestnávateľ čumí cez plece, či vôbec pracuje.
Tweety
24.08.12,12:48
to wynk11:
Rozoberáš to z hľadiska priateľky - sleduje ju zamestnávateľ, ako sa v práci cez internet, ktorý platí zamestnávateľ baví s niekym v súkromných veciach na počítači, ktorý jej bol k výkonu práce pridelený - teda služobný.

Ja to zoberiem z pohľadu zamestnávateľa:
V práci náš podávať pracovný výkon, za ktorý dostávaš odmenu (a ona dostáva odmenu aj za to, že nepodáva výkon) - zamestnávateľ ju ešte prepláca!
Surfuje na internete, za ktorý musí platiť zamestnávateľ (lebo keby to mala platiť ona - nedoplatí sa!) - čiže ona ešte zamestnávateľa okráda!
V pracovnom čase v neprimerane dlhej dobe si vybavuje svoje súkromné záležitosti - zamestnávateľ ju predsa neplatí za tliachanie na čete! (Niektorí zamestnávatelia tolerujú určitú dobu na súkromné účely, ale nemá sa to preháňať).
V práci používa pre výkon svojho pracovného zaradenia ako pracovný nástroj počítač - je to jej výrobný prostriedok pre splnenie úloh a nie "výpožička" na súkromné účely. Iste by ona nebola dvakrát nadšená, ak by prišiel šéf, zobral by jej súkromný mobil a začal obvolávať všetkých klientov a ONA by to musela zacvakať! A presne to isté robí ONA svojmu zamestnávateľovi - ničí jeho majetok vo svoj prospech.

A to tvoje konštatovanie:

Kua - šak ona dostáva peniaze za nič - mnohí z ľudí by to brali, pretože často sú na tom opačne - veľa roboty, že nevedia, kde skôr skočiť a platy malé a ešte im aj zoberú.
Toto všetko pochopí až neskôr, veď je ešte študent a nevie, ako to v živote chodí. Každý sa poučí až neskôr, hlúpy na chybách svojich, múdry na cudzích.
Pikoška
24.08.12,12:52
cize ak cez pracovnu dobu vylejes na stol pohar s vodou a nemas to napisane v naplni prace ze mozes to utriet tak budes sediet a pozerat na mokry stol?Úprimne sa Ti priznávam, že už dlho som sa tak na Porade nebavila, ako v tejto Tvojej téme.:) Mrkni, aká tu bola produktivita práce za jedinú hodinu a koľko si zamestnal možno účtovníkov, možno ekonómov,možno právnikov etc... pri mlátení prázdnej slamy.;)Bavil si sa? Ozaj, akú si si vtedy vybral farbu na tú promóciu? A páči sa mi, že už krajšie zdravíš pri vstupe. Ahojte je podľa mňa príjemnejšie ako čaute.:)
mariana11
24.08.12,13:01
V práci má voľný čas, za ktorý jej platia? To ma fakt dobrú pozíciu. Ak nemám, čo na robote, tak si pýtam snáď ďalšiu, či? Mne sa nestalo, aby som mala v práci voľný čas, a ak áno, tak len kúsok.
mimotemy
Ja som mala za socíku prácu, kde by som mohla presurfovať celé dni.Ale to ešte neboli ani počítače. Mesačne spraviť asi 150 dochádzok, odsúhlasiť 1 faktúru / slovom jednu/. Občas riešiť sťažností ľudí. Raz za štvrťrok inventúru, ale keď som ja poctivá, začala pátrať po veciach ktoré mali byť v inventúre, tak mi bolo povedané, že mám len prepísať predošlú:eek:. A tak som raz štvrťročne prepisovala... Takéto práce asi už neexistujú. Neni divu, že sme za socíku mali všetci prácu, keď to bolo tak pekne rozdelené.
Ale moja úplne prvá práca po škole zas bola vyslovene buzerácia. Ani jablko som si nemohla dať, iba cez prestávku. To som robila v projekčnej kancelárii.Celý deň stáť za rysovacou doskou..., aj keď niekedy nebolo čo robiť. Vydržala som tam 2 týždne. To som si mohla dovoliť, veď práce bolo na každom kroku.
srska
24.08.12,13:04
Ja som mala za socíku prácu, kde by som mohla presurfovať celé dni.Ale to ešte neboli ani počítače. Mesačne spraviť asi 150 dochádzok, odsúhlasiť 1 faktúru / slovom jednu/. Občas riešiť sťažností ľudí. Raz za štvrťrok inventúru, ale keď som ja poctivá, začala pátrať po veciach ktoré mali byť v inventúre, tak mi bolo povedané, že mám len prepísať predošlú:eek:. A tak som raz štvrťročne prepisovala... Takéto práce asi už neexistujú. Neni divu, že sme za socíku mali všetci prácu, keď to bolo tak pekne rozdelené.
Ale moja úplne prvá práca po škole zas bola vyslovene buzerácia. Ani jablko som si nemohla dať, iba cez prestávku. To som robila v projekčnej kancelárii.Celý deň stáť za rysovacou doskou..., aj keď niekedy nebolo čo robiť. Vydržala som tam 2 týždne. To som si mohla dovoliť, veď práce bolo na každom kroku.
dalo sa aj sedieť.
za 1200 kčs - fúra
Tweety
24.08.12,13:08
Ja som mala za socíku prácu, kde by som mohla presurfovať celé dni.Ale to ešte neboli ani počítače. Mesačne spraviť asi 150 dochádzok, odsúhlasiť 1 faktúru / slovom jednu/. Občas riešiť sťažností ľudí. Raz za štvrťrok inventúru, ale keď som ja poctivá, začala pátrať po veciach ktoré mali byť v inventúre, tak mi bolo povedané, že mám len prepísať predošlú:eek:. A tak som raz štvrťročne prepisovala... Takéto práce asi už neexistujú. Neni divu, že sme za socíku mali všetci prácu, keď to bolo tak pekne rozdelené.
Ale moja úplne prvá práca po škole zas bola vyslovene buzerácia. Ani jablko som si nemohla dať, iba cez prestávku. To som robila v projekčnej kancelárii.Celý deň stáť za rysovacou doskou..., aj keď niekedy nebolo čo robiť. Vydržala som tam 2 týždne. To som si mohla dovoliť, veď práce bolo na každom kroku.
Určite boli aj také aj také práce, ale ja som na také nenatrafila. AJ za socíku som sa musela obracať a ukázať, čo je vo mne. Za celú svoju pracovnú kariéru som nenatrafila na takú prácu, pri ktorej by som mala časť na ničnerobenie, stále som sa musela učiť niečo nové, dokázať, že to zvládam. Ale nebanujem, nikdy som sa v práci nenudila. Ale to bolo možno tým, že furt som chcela vedieť viac a viac. A vôbec to nebolo kvôli peniazom,(veď platy neboli bohviečo) len išlo o to, sama sebe dokázať, že to zvládam.
mariana11
24.08.12,13:19
dalo sa aj sedieť.
za 1200 kčs - fúra

My sme museli stáť , ja konkrétne za 1050.-Kčs
Jarka 1
24.08.12,13:23
mimotemyNuž Tweety, keď dnes poniektorí chcú viac a viac, len furt preto nechcú nič urobiť. Nikdy nezabudnem na jedno školenie DPH. Bolo nás tam asi 150. Oproti mne sedeli mladé dievčatá krátko po skončení školy. Jedna z nich bez hanby, bez pocitu viny rozprávala ako každý mesiac podáva opravné DPH, lebo vždy tam má nejakú chybu a že šéf jej za to nič nepovie. Ledva počkali do prestávky, zjedli obed a hajde do kaviarne. Ostatné sme mali presne tento výraz:eek:.
mariana11
24.08.12,13:24
Určite boli aj také aj také práce, ale ja som na také nenatrafila. AJ za socíku som sa musela obracať a ukázať, čo je vo mne. Za celú svoju pracovnú kariéru som nenatrafila na takú prácu, pri ktorej by som mala časť na ničnerobenie, stále som sa musela učiť niečo nové, dokázať, že to zvládam. Ale nebanujem, nikdy som sa v práci nenudila. Ale to bolo možno tým, že furt som chcela vedieť viac a viac. A vôbec to nebolo kvôli peniazom,(veď platy neboli bohviečo) len išlo o to, sama sebe dokázať, že to zvládam.

Aj ja som vtedy premýšľala, čo ďalej...nebavilo ma len kávičkovať s kolegyňami a to som ešte ani kávu nepila. Ale otehotnela som, zostala som doma pár rokov a medzitým nastúpil kapitalizmus:)
Tweety
24.08.12,13:25
mimotemyNuž Tweety, keď dnes poniektorí chcú viac a viac, len furt preto nechcú nič urobiť. Nikdy nezabudnem na jedno školenie DPH. Bolo nás tam asi 150. Oproti mne sedeli mladé dievčatá krátko po skončení školy. Jedna z nich bez hanby, bez pocitu viny rozprávala ako každý mesiac podáva opravné DPH, lebo vždy tam má nejakú chybu a že šéf jej za to nič nepovie. Ledva počkali do prestávky, zjedli obed a hajde do kaviarne. Ostatné sme mali presne tento výraz:eek:.
Verím, a takých je v dnešnej dobe asi tiež dosť, ale tých treba skôr poľutovať, či? Ale každý sme si strojcom svojho šťastia, ako sa hovorí.
Jarka 1
24.08.12,13:29
Poľutovala by som skôr neschopného zamestnávateľa.
Tweety
24.08.12,13:31
Ja obidvoch, dievča to takto ďaleko nedotiahne,
Kazu
24.08.12,13:38
Kúpim stoličku, kúpim stôl, kúpim počítač, vykúrim /vychladím/ na prepísanú teplotu kanceláriu, prispejem na obed, zaplatím odvody, na účet pošlem výplatu, ale ak skontrolujem čo sa mi vo firme robí dievčatko sa začne brániť???!!!! Poviem ti úprimne, vyletela by tak rýchle, že by nestihla ani skontrolovať kto ju do r.ti kopol.
Tweety
24.08.12,13:45
Kúpim stoličku, kúpim stôl, kúpim počítač, vykúrim /vychladím/ na prepísanú teplotu kanceláriu, prispejem na obed, zaplatím odvody, na účet pošlem výplatu, ale ak skontrolujem čo sa mi vo firme robí dievčatko sa začne brániť???!!!! Poviem ti úprimne, vyletela by tak rýchle, že by nestihla ani skontrolovať kto ju do r.ti kopol.
Dám jeden zo života. Bolo to ešte za socíku. Jeden náš námestník, starší, veľmi slušný a milý človek mal peknú sekretárku. Prišla som teda za ňou , že idem za jej šéfom s dodáv. faktúrami na podpis. Ona si lakovala nechty. Otvorila som teda k nemu do šmikne dvere a div som z nôh nespadla. On pohrúžený do práce,(kedže nechcel sekretárku vyrušovať)písal si nejakú správu sám na stroji .
misoft
24.08.12,13:59
Ona si lakovala nechty. Otvorila som teda k nemu do šmikne dvere a div som z nôh nespadla. On pohrúžený do práce,(kedže nechcel sekretárku vyrušovať)písal si nejakú správu sám na stroji .
Asi vtedy nemala pri sebe stopovacieho psa :D, ktorý by jej klapky na písacom stroji hľadal.
srska
24.08.12,14:16
Dám jeden zo života. Bolo to ešte za socíku. Jeden náš námestník, starší, veľmi slušný a milý človek mal peknú sekretárku. Prišla som teda za ňou , že idem za jej šéfom s dodáv. faktúrami na podpis. Ona si lakovala nechty. Otvorila som teda k nemu do šmikne dvere a div som z nôh nespadla. On pohrúžený do práce,(kedže nechcel sekretárku vyrušovať)písal si nejakú správu sám na stroji .dám aj jeden zo života - náš nemastník - neslaník mal vynikajúce dve sekretárky a že roboty mali - tak to naozaj. keď som za mladšou majkou prišiel v 1986, či by mi prepísala diplomovku na predpísaný kriedový papier, v predpísanom formáte, ani nemihla okom a povedala - daj sem, cez 3 obedňajšie prestávky to napíšem.
mariana11
24.08.12,14:22
mimotemyNuž Tweety, keď dnes poniektorí chcú viac a viac, len furt preto nechcú nič urobiť. Nikdy nezabudnem na jedno školenie DPH. Bolo nás tam asi 150. Oproti mne sedeli mladé dievčatá krátko po skončení školy. Jedna z nich bez hanby, bez pocitu viny rozprávala ako každý mesiac podáva opravné DPH, lebo vždy tam má nejakú chybu a že šéf jej za to nič nepovie. Ledva počkali do prestávky, zjedli obed a hajde do kaviarne. Ostatné sme mali presne tento výraz:eek:.

Jaj tak takých ktorý sa naobedujú a cupity zo školenia je spústa. Z mojej skúsenosti poobede zostalo väčšinou tak 2/3 ludí. To som nechápala. Dokonca som pár krát musela upozorniť prísediace, nech sa idú baviť inde, lebo ja nepočujem.
lujza.j
24.08.12,14:27
dám aj jeden zo života - náš nemastník - neslaník mal vynikajúce dve sekretárky a že roboty mali - tak to naozaj. keď som za mladšou majkou prišiel v 1986, či by mi prepísala diplomovku na predpísaný kriedový papier, v predpísanom formáte, ani nemihla okom a povedala - daj sem, cez 3 obedňajšie prestávky to napíšem.
hmmm....milé, vieš ako by to dopadlo dnes.....celý svet teda FB by to vedel aj s krásnymi zvukomalebnými slovami na "tvoju" osobu.....
mariana11
24.08.12,15:15
Ináč ste do mňa ale pustili...:) Ja neobhajujem lenošenie v práci. Momentálne pracujem sama na seba, takže viem čo si môžem dovoliť a keď to niekedy preženiem, tak pracujem po večeroch. Z projekčnej kancelárie som odišla, lebo sa mi nepáčil prístup vedúceho. Ked si nemohol ani prehodiť slovko s tým vedľa za doskou... to som nezniesla. V ďalsej práci sa rozlúčili v skúšobnej lehote so mnou. Nepáčilo sa im, že veľa pracujem a požadujem. Ja som si upratala kanceláriu, potriedila a prebrala všetky dokumenty, urobila organizačnú tabuľu. A keď som jednej podriadenej povedala / nie vynadala ani nijako hrubo nevytkla - to ja ani neviem/, tak som dostala vynadané nie len od tej dotyčnej , že ako si ja sopľaňa môžem vytknúť niečo jej, ktorá tam robí už 20 rokov. A vedúci mi zas dohováral, aby som nebola taká aktívna. V tej práci, ktorú som spomínala, že nebolo čo robiť... naozaj nebolo ,každý v celom podniku na čele s vedúcim veľmi málo pracovali. A to nehovorím o dochádzke... No ale môžem ja za to , že som natrafila na takú prácu? A zabudla som ešte na dalšiu náplň, ktorú som mala. Mala som na starosti sklad, v ktorom bol akože archív a nejaké pracovné náradie a oblečenie pre tých , ktorým som robila dochádzku. Do skladu , keď som prišla sa ani nedali otvoriť dvere, aký tam bol bordel. Tak to bolo prvé čo som dala do poriadku. A prideľovanie pracovných odevov a čistiacich prostriedkov atd. som taktiež začala robiť spravodlivo. To sa niektoré ženy divili, že robia tam 20 a niektoré aj 35 rokov a v živote nedostali zásteru alebo toaletný papier. Tak si domyslite, kde všetky tie veci asi končili pred tým. Takže som bola zamestnanec, ktorý si plnil svoje úlohy nadpriemerne, aspoň tam kde som pracovala. Ale viem pochopiť aj ľudí, ktorí majú zamestnancov a pozerajú sa na túto vec zo svojho pohľadu. Aj my máme zamestnancov. A boli rôzni. Samozrejme , že sa nám nepáčilo, keď sa niekto vyhýba práci. A miesto toho číta časopisy / počítač nepotrebujú/ . Ale keď je zamestnanec , ktorý si svoju prácu urobí poriadne a občas si prečíta niečo, tak neviem prečo by mi to malo vadiť. Veď nie sme otrokári. Nie v každej práci je naozaj stále čo robiť. A nie každá práca vyžaduje toľko ako naša -účtovnícka. Ja by som mohla študovať nonstop a aj tak by tomu nikdy nebol koniec a nevedela by som aj tak všetko. A uvoľnenie v práci nikdy nezaškodí, ak je to s mierou a zamestnanec si prácu odvedie ako má.
Tweety
24.08.12,15:21
Ináč ste do mňa ale pustili...:) Ja neobhajujem lenošenie v práci. Momentálne pracujem sama na seba, takže viem čo si môžem dovoliť a keď to niekedy preženiem, tak pracujem po večeroch. Z projekčnej kancelárie som odišla, lebo sa mi nepáčil prístup vedúceho. Ked si nemohol ani prehodiť slovko s tým vedľa za doskou... to som nezniesla. V ďalsej práci sa rozlúčili v skúšobnej lehote so mnou. Nepáčilo sa im, že veľa pracujem a požadujem. Ja som si upratala kanceláriu, potriedila a prebrala všetky dokumenty, urobila organizačnú tabuľu. A keď som jednej podriadenej povedala / nie vynadala ani nijako hrubo nevytkla - to ja ani neviem/, tak som dostala vynadané nie len od tej dotyčnej , že ako si ja sopľaňa môžem vytknúť niečo jej, ktorá tam robí už 20 rokov. A vedúci mi zas dohováral, aby som nebola taká aktívna. V tej práci, ktorú som spomínala, že nebolo čo robiť... naozaj nebolo ,každý v celom podniku na čele s vedúcim veľmi málo pracovali. A to nehovorím o dochádzke... No ale môžem ja za to , že som natrafila na takú prácu? A zabudla som ešte na dalšiu náplň, ktorú som mala. Mala som na starosti sklad, v ktorom bol akože archív a nejaké pracovné náradie a oblečenie pre tých , ktorým som robila dochádzku. Do skladu , keď som prišla sa ani nedali otvoriť dvere, aký tam bol bordel. Tak to bolo prvé čo som dala do poriadku. A prideľovanie pracovných odevov a čistiacich prostriedkov atd. som taktiež začala robiť spravodlivo. To sa niektoré ženy divili, že robia tam 20 a niektoré aj 35 rokov a v živote nedostali zásteru alebo toaletný papier. Tak si domyslite, kde všetky tie veci asi končili pred tým. Takže som bola zamestnanec, ktorý si plnil svoje úlohy nadpriemerne, aspoň tam kde som pracovala. Ale viem pochopiť aj ľudí, ktorí majú zamestnancov a pozerajú sa na túto vec zo svojho pohľadu. Aj my máme zamestnancov. A boli rôzni. Samozrejme , že sa nám nepáčilo, keď sa niekto vyhýba práci. A miesto toho číta časopisy / počítač nepotrebujú/ . Ale keď je zamestnanec , ktorý si svoju prácu urobí poriadne a občas si prečíta niečo, tak neviem prečo by mi to malo vadiť. Veď nie sme otrokári. Nie v každej práci je naozaj stále čo robiť. A nie každá práca vyžaduje toľko ako naša -účtovnícka. Ja by som mohla študovať nonstop a aj tak by tomu nikdy nebol koniec a nevedela by som aj tak všetko. A uvoľnenie v práci nikdy nezaškodí, ak je to s mierou a zamestnanec si prácu odvedie ako má.
Marianka, neber to tak, nikto sa do Teba nepustil, aspoň ja určite nie.
mariana11
24.08.12,15:23
Marianka, neber to tak, nikto sa do Teba nepustil, aspoň ja určite nie.

Veď vidíš že je tam smajlík.... Len som chcela vysvetliť svoj postoj k tomu všetkému.
JUDr. Pavol Kollár
24.08.12,15:48
Čo môže pri monitorovaní zamestnávateľ, právne sa to dá naformulovať asi takto:


Monitorovanie pracoviska a zamestnancov1.1. Za účelom zabezpečenia ochrany zamestnancov a majetku zamestnávateľa, zamestnávateľ vykonáva monitorovanie pracovných priestorov zamestnávateľa obrazovým záznamom bez zvuku, okrem priestorov určených pre zamestnancov označených ako „umyváreň, šatňa, WC“. Monitorované priestory zamestnávateľ označí na viditeľnom mieste. 1.2. Za účelom zabezpečenia efektívnosti využívania pevnej telefónnej linky zriadenej zamestnávateľom, zamestnávateľ vykonáva kontrolu efektívnosti prostredníctvom výpisov telefónnych hovorov, ktoré obsahujú informáciu o volanom telefónnom čísle, čase uskutočnenia hovoru, ako aj dĺžke trvania telefonátu.1.3. Za účelom zabezpečenia plnenia obchodných a technických záväzkov zamestnávateľa (napr. komunikácia s obchodnými partnermi počas dovolenky zamestnanca alebo počas neprítomnosti zamestnanca v práci z iného dôvodu), zamestnávateľ monitoruje elektronickú poštu zamestnanca na e-mailovej adrese, ktorú zriadil zamestnávateľ. 1.4. Za účelom zabezpečenia efektívnosti využívania PC a internetu zriadeného zamestnávateľom, zamestnávateľ vykonáva kontrolu používania PC a internetu, a ich efektívneho využívania zamestnancom a to najmä kontrolou dát v PC, kontrolou navštívených internetových stránok počas prítomnosti zamestnanca na pracovisku, vyhotovením výpisu navštívených internetových stránok so záznamom času navštívenej stránky.
Pikoška
25.08.12,07:30
Určite boli aj také aj také práce, ale ja som na také nenatrafila. AJ za socíku som sa musela obracať a ukázať, čo je vo mne. Za celú svoju pracovnú kariéru som nenatrafila na takú prácu, pri ktorej by som mala časť na ničnerobenie, stále som sa musela učiť niečo nové, dokázať, že to zvládam. Ale nebanujem, nikdy som sa v práci nenudila. Ale to bolo možno tým, že furt som chcela vedieť viac a viac. A vôbec to nebolo kvôli peniazom,(veď platy neboli bohviečo) len išlo o to, sama sebe dokázať, že to zvládam.Ale my sme museli vedieť viac a viac, lebo sme spadli rovno do obdobia, keď začali dane, DPH, privatizácie, a pojmy, s ktorými sme sa museli mučiť denne, aby sme pochopili ich význam a pretavovali to do praxe. Ale na súkromný telefonát, či babské klepy sme občas mali čas aj vtedy. Pokiaľ my sme sa učili, ako zákony pochopiť a rešpektovať ich, druhí sa učili ako ich využiť vo svoj prospech. A dôležité je, čo po nás zostalo. Spúšť! Dôležité je, kto mal navrch. Ty, ja, čo sme denne lúskali paragrafy, lebo DPH bola pre mňa nočná mora, alebo tí, čo ju už v zárodku začali zneužívať nadmernými fiktívnymi odpočtami, ktoré vďaka počiatočnej ťažkopádnej legislatíve boli nepostrehnuteľné a nepostihnuteľné? Kde sú tie časy, keď sme aj do polnoci hľadali zaokrúhľovačky v halieroch na askotách? Dnes zaokrúhľujú milióny, dnes účtujú podľa vlastných zákonov, dnes je výber daní podľa známostí daňovákov a ich cmukklientov, dnes sa nepôjde sedieť ani za miliardy, dnes už neplatí z toho, v čom sme žili my takmer nič. Profituje ten, čo má známosti, plnú kešeňu z nášho a na ksichte pricapenú škrabošku slušnosti. A tu budeme riešiť, ako si nejaká dievčina pozrie súkromnú poštu a už ju ideme prepúšťať. Ach jaj. Tak to býva. Zabudol vôl...
srska
25.08.12,08:11
Ale my sme museli vedieť viac a viac, lebo sme spadli rovno do obdobia, keď začali dane, DPH, privatizácie, a pojmy, s ktorými sme sa museli mučiť denne, aby sme pochopili ich význam a pretavovali to do praxe. Ale na súkromný telefonát, či babské klepy sme občas mali čas aj vtedy. Pokiaľ my sme sa učili, ako zákony pochopiť a rešpektovať ich, druhí sa učili ako ich využiť vo svoj prospech. A dôležité je, čo po nás zostalo. Spúšť! Dôležité je, kto mal navrch. Ty, ja, čo sme denne lúskali paragrafy, lebo DPH bola pre mňa nočná mora, alebo tí, čo ju už v zárodku začali zneužívať nadmernými fiktívnymi odpočtami, ktoré vďaka počiatočnej ťažkopádnej legislatíve boli nepostrehnuteľné a nepostihnuteľné? Kde sú tie časy, keď sme aj do polnoci hľadali zaokrúhľovačky v halieroch na askotách? Dnes zaokrúhľujú milióny, dnes účtujú podľa vlastných zákonov, dnes je výber daní podľa známostí daňovákov a ich cmukklientov, dnes sa nepôjde sedieť ani za miliardy, dnes už neplatí z toho, v čom sme žili my takmer nič. Profituje ten, čo má známosti, plnú kešeňu z nášho a na ksichte pricapenú škrabošku slušnosti. A tu budeme riešiť, ako si nejaká dievčina pozrie súkromnú poštu a už ju ideme prepúšťať. Ach jaj. Tak to býva. Zabudol vôl...
dobre napísané - jeden pohľad.
druhý - keby si mala takého zamestnanca - ako by si reagovala?
mariana11
25.08.12,08:42
dobre napísané - jeden pohľad.
druhý - keby si mala takého zamestnanca - ako by si reagovala?

Ja som bola aj na jednej aj na druhej strane. Tak viem pochopiť pohľad zamestnanca aj zamestnávateľa. Istú tolerantnosť si myslím treba mať. Veď kto chce, aby na neho zamestnanci len nadávali. Aj my sme mali zamestnancov, s ktorými sme sa museli rozlúčiť - krádeže, alkohol...a keď bolo treba znižovať stavy, tak samozrejme prví išli tí ,ktorí nepracovali úplne podľa našich predstáv. Ale doprajme v práci troška rozptýlenia našim zamestnancom. Mnohí majú náročnú, stresujúcu prácu pri ktorej dobre padne si pár minút oddýchnuť. Ale nemyslím tým napríklad telefonovanie za peniaze zamestnávateľa. Ruku na srdce, kto z vás robí v práci ako stroj?
mareko
25.08.12,09:02
[QUOTE=wynk11;2130111]pise sa tam ze mozu zakazat ale ona zakazane nema nic...

...nemá zakázané napr. robiť si manikúru v pracovnej dobe, čítať romány a časopisy, lúštiť krížovky, tancovať na stole riaditeľa kankán...a ešte veľa, veľa vecí nemá zakázané ani ústne a ni v pracovnej zmluve....to znamená, že ich môže robiť?
wynk11
27.08.12,05:32
to wynk11:
Rozoberáš to z hľadiska priateľky - sleduje ju zamestnávateľ, ako sa v práci cez internet, ktorý platí zamestnávateľ baví s niekym v súkromných veciach na počítači, ktorý jej bol k výkonu práce pridelený - teda služobný.

Ja to zoberiem z pohľadu zamestnávateľa:
V práci náš podávať pracovný výkon, za ktorý dostávaš odmenu (a ona dostáva odmenu aj za to, že nepodáva výkon) - zamestnávateľ ju ešte prepláca!
Surfuje na internete, za ktorý musí platiť zamestnávateľ (lebo keby to mala platiť ona - nedoplatí sa!) - čiže ona ešte zamestnávateľa okráda!
V pracovnom čase v neprimerane dlhej dobe si vybavuje svoje súkromné záležitosti - zamestnávateľ ju predsa neplatí za tliachanie na čete! (Niektorí zamestnávatelia tolerujú určitú dobu na súkromné účely, ale nemá sa to preháňať).
V práci používa pre výkon svojho pracovného zaradenia ako pracovný nástroj počítač - je to jej výrobný prostriedok pre splnenie úloh a nie "výpožička" na súkromné účely. Iste by ona nebola dvakrát nadšená, ak by prišiel šéf, zobral by jej súkromný mobil a začal obvolávať všetkých klientov a ONA by to musela zacvakať! A presne to isté robí ONA svojmu zamestnávateľovi - ničí jeho majetok vo svoj prospech.

A to tvoje konštatovanie:

Kua - šak ona dostáva peniaze za nič - mnohí z ľudí by to brali, pretože často sú na tom opačne - veľa roboty, že nevedia, kde skôr skočiť a platy malé a ešte im aj zoberú.

A vieš ty vôbec, čo je demotivujúce?
Drieť ako taký kôň niekoľko rokov, dostať za to výplatu, ktorá ti vystačí akurát na prežitie a vidieť, ako 18-ročná sikľa s namaľovanými pazúrmi robí v kancli v tepľúčku 5 hodín + 3 hodiny četovania za 1500€ a ešte sa bude rozčuľovať, že jej zamestnávateľ čumí cez plece, či vôbec pracuje.


po prve...otazka moja je uplne ina...po druhe nema 18 ale 28 rokov.....po tretie ak surfuje pol hodiny do dna dokopy tak to prehanam...po stvrte ani naaahodou nezaraba 1500eur....a po piate ak si dokaze svoje povinnosti splnit zo svojej sikovnosti za kratsi cas, tak je na zamestnavatelovi aby pridelil viac prace alebo nech jej navrhne platenie ukolovo anie od hodiny..a po sieste ak by si mala platit nejaky ten internet tak sa doplati lebo internet na mesiac sa v pohode da za 10eur/mesacne a urcite neokrada lebo internet je aj tak aj tak zaplateny pausalne ....
wynk11
27.08.12,05:36
Úprimne sa Ti priznávam, že už dlho som sa tak na Porade nebavila, ako v tejto Tvojej téme.:) Mrkni, aká tu bola produktivita práce za jedinú hodinu a koľko si zamestnal možno účtovníkov, možno ekonómov,možno právnikov etc... pri mlátení prázdnej slamy.;)Bavil si sa? Ozaj, akú si si vtedy vybral farbu na tú promóciu? A páči sa mi, že už krajšie zdravíš pri vstupe. Ahojte je podľa mňa príjemnejšie ako čaute.:)

asi tak niejak som necakal ze nastartujem tolko ludi....:) aj tak definitivny odkaz na problem som este nedostal :)...a na promocie somzvolil taku enjaku zelenkavu kriklavo zelenkavu alebo taka nejaka farba :))
wynk11
27.08.12,05:44
Čo môže pri monitorovaní zamestnávateľ, právne sa to dá naformulovať asi takto:


Monitorovanie pracoviska a zamestnancov

1.1. Za účelom zabezpečenia ochrany zamestnancov a majetku zamestnávateľa, zamestnávateľ vykonáva monitorovanie pracovných priestorov zamestnávateľa obrazovým záznamom bez zvuku, okrem priestorov určených pre zamestnancov označených ako „umyváreň, šatňa, WC“. Monitorované priestory zamestnávateľ označí na viditeľnom mieste. 1.2. Za účelom zabezpečenia efektívnosti využívania pevnej telefónnej linky zriadenej zamestnávateľom, zamestnávateľ vykonáva kontrolu efektívnosti prostredníctvom výpisov telefónnych hovorov, ktoré obsahujú informáciu o volanom telefónnom čísle, čase uskutočnenia hovoru, ako aj dĺžke trvania telefonátu.1.3. Za účelom zabezpečenia plnenia obchodných a technických záväzkov zamestnávateľa (napr. komunikácia s obchodnými partnermi počas dovolenky zamestnanca alebo počas neprítomnosti zamestnanca v práci z iného dôvodu), zamestnávateľ monitoruje elektronickú poštu zamestnanca na e-mailovej adrese, ktorú zriadil zamestnávateľ. 1.4. Za účelom zabezpečenia efektívnosti využívania PC a internetu zriadeného zamestnávateľom, zamestnávateľ vykonáva kontrolu používania PC a internetu, a ich efektívneho využívania zamestnancom a to najmä kontrolou dát v PC, kontrolou navštívených internetových stránok počas prítomnosti zamestnanca na pracovisku, vyhotovením výpisu navštívených internetových stránok so záznamom času navštívenej stránky.

cize je jasne ze nemoze skumat obsah toho co si prezera ale len zaznamy ako je historia navstivenych stranok a podbone veci
Pikoška
27.08.12,05:50
asi tak niejak som necakal ze nastartujem tolko ludi....:) aj tak definitivny odkaz na problem som este nedostal :)...a na promocie somzvolil taku enjaku zelenkavu kriklavo zelenkavu alebo taka nejaka farba :)):)A ja som sa cítila ako v parlamente. Pokecali sme si, povykrikovali, smeráci sociálne, modrejší radikálne, saskoví liberálne, rozprava dlhá ako pri druhom pilieri, no a skutek utek.:D Vyriešili sme síce gulové, ale aspoň sme nejako vyplnili pracovný, či oddychový čas.;) Teším sa na ďalšie Tvoje námety pre budúcu rozpravu.:)
wynk11
27.08.12,05:54
[QUOTE=wynk11;2130111]pise sa tam ze mozu zakazat ale ona zakazane nema nic...

...nemá zakázané napr. robiť si manikúru v pracovnej dobe, čítať romány a časopisy, lúštiť krížovky, tancovať na stole riaditeľa kankán...a ešte veľa, veľa vecí nemá zakázané ani ústne a ni v pracovnej zmluve....to znamená, že ich môže robiť?

co nieje zakazane je povolene...a je len na kazdom znas kto ma kde ake hranice....zakazane nieje kupat sa u zien hore bez....preto niektore si daju vrchny diel dole a niektore nie...len preto ze kazdy mame svoje hranice a uznavame co mozme a nemozme...a takym kankanom na stole by to mohlo byt dost prospesne pre uvolnenie atmosfery niektorych trochu zakomplexovanejsich ludi a tym by sa podla mna aj zvisila dovera medziludskych vztahov a efektivity prace zamestnancov :)))
Pikoška
27.08.12,05:57
dobre napísané - jeden pohľad.
druhý - keby si mala takého zamestnanca - ako by si reagovala?Ja som mala aj takých podriadených, čo si pozreli novinky na internete, zavolali domov, ako sa majú decká pri starej mame, a keď sme mali úlohy splnené, chvíľku sme poohovárali aj nášho šéfa, čo bol akože na služobke, a doma si opravoval za štátne strechu.;) A keď som mala živnosť, organizovala som si prácu podľa potreby. Občas som si váľala dopoludnia šunky a môj zamestnanec išiel za frajerkou, a o jedenástej večer sme makali ako fretky, lebo klient si zmyslel, že ráno urgentne potrebuje niečo dôležité do banky:). Vzťah zamestnanec a zamestnávateľ som akceptovala podľa Baťu.
wynk11
27.08.12,05:57
:)A ja som sa cítila ako v parlamente. Pokecali sme si, povykrikovali, smeráci sociálne, modrejší radikálne, saskoví liberálne, rozprava dlhá ako pri druhom pilieri, no a skutek utek.:D Vyriešili sme síce gulové, ale aspoň sme nejako vyplnili pracovný, či oddychový čas.;) Teším sa na ďalšie Tvoje námety pre budúcu rozpravu.:)

posnazim sa nieco vyplodit :))
wynk11
27.08.12,06:04
Ja som mala aj takých podriadených, čo si pozreli novinky na internete, zavolali domov, ako sa majú decká pri starej mame, a keď sme mali úlohy splnené, chvíľku sme poohovárali aj nášho šéfa, čo bol akože na služobke, a doma si opravoval za štátne strechu.;) A keď som mala živnosť, organizovala som si prácu podľa potreby. Občas som si váľala dopoludnia šunky a môj zamestnanec išiel za frajerkou, a o jedenástej večer sme makali ako fretky, lebo klient si zmyslel, že ráno urgentne potrebuje niečo dôležité do banky:). Vzťah zamestnanec a zamestnávateľ som akceptovala podľa Baťu.

tiez preferujem nazor ze vztah zamestnanec a zamestnavatel je lepsie mat na partnerskej urovni lebo ako tahaju dvaja skor pridu do ciela a to su pre oboch peniaze :))...lebo mat otrokarsky vztah suhru nikdy nezaruci...aj ekd niekde sa to neda pre pocet zamestnancov ale urcity pristup ludskosti sa vzdy zijde..
avalik
27.08.12,06:04
wynk11, vies co ma zaraza? ... ze toto riesis ty a nie tvoja priatelka ... preco cez vikend tu neprisla a nenapisala ako sa veci maju?



pisal som ze mam podozrenie...lebo ak sa na niecom dohdoneme alebo o niecom vravime tak sa stane ze pride jeden zo sefov a bud narusi to co sme sa dohodli alebo inak zasiahhne do toho co riesime...

to myslis, tak, ze vy si telefonujete/chatujete pocas pracovnej doby a sef si dovoli vojst do miestnosti sekretariatu? ... alebo priatelka zrusi program, na ktorom ste sa dohodli udajne koli sefovi?
wynk11
27.08.12,06:26
wynk11, vies co ma zaraza? ... ze toto riesis ty a nie tvoja priatelka ... preco cez vikend tu neprisla a nenapisala ako sa veci maju?




to myslis, tak, ze vy si telefonujete/chatujete pocas pracovnej doby a sef si dovoli vojst do miestnosti sekretariatu? ... alebo priatelka zrusi program, na ktorom ste sa dohodli udajne koli sefovi?

nieeee .... ale ze ma moznost sledovat monitor zamestnanca...uz aj ostatni kolegovia to spominali...a telefonovat je take ze volame heslovite ci idem pre nu po praci a hovor trva asi 25 az 28 sekund :)
Tweety
27.08.12,06:27
Zaujímavé je jedno. Trápi to teba a možno priateľku vôbec, je jej to jedno, či ju sledujú, alebo nie. A po druhé, čo tým chce vlastne autor príspevku získať? Bude to zamestnáv. vyčítať, dá ho na súd? Veď ak sa bude zdať zamestnáv. to surfovanie až príliš, nebude s prácou nebodaj spokojný, on si už dôvod na výpoveď určite nájde.
wynk11
27.08.12,06:33
Zaujímavé je jedno. Trápi to teba a možno priateľku vôbec, je jej to jedno, či ju sledujú, alebo nie. A po druhé, čo tým chce vlastne autor príspevku získať? Bude to zamestnáv. vyčítať, dá ho na súd? Veď ak sa bude zdať zamestnáv. to surfovanie až príliš, nebude s prácou nebodaj spokojný, on si už dôvod na výpoveď určite nájde.

ide asi o to ze je to len otazka pre mna aby som bol mudrejsi :).....ale musis uznat ze na moju otazku ze :ci je trava zelena?...som sa dozvedel vsetko o tom ze ked ju budem hnojit bude sa jej viac darit....ze slnecne luce pomahaju taktiez a aj pravidelne zalievanie je uzitocne, dokonca aj ze v nej prebieha fotosynteza, ale odpoved Ano alebo Nie nikto este nedal :))
Letko
27.08.12,06:37
Podľa mňa môže, pretože je to jeho monitor, jeho internet a ona mu za jeho využívanie neplatí.
Nech si teda zoberie do práce malý laptop s mobilným internetom a tam to už nebude riešiť, pokiaľ zamestnávateľ nevydá zákaz používať súkromné zariadenia.
BXLmiami
27.08.12,06:42
Jeho počítač,jeho monitor,jeho peniaze za daný čas....ja myslím,že ty si nechcel naozaj počuť takúto odpoved.Si jednoducho presvedčený,že nesmie a hotovo.
wynk11
27.08.12,06:48
Jeho počítač,jeho monitor,jeho peniaze za daný čas....ja myslím,že ty si nechcel naozaj počuť takúto odpoved.Si jednoducho presvedčený,že nesmie a hotovo.

ja chcem pocut(no skor citat) ze Ano je povolene lebo je to v tom a v tom bode napisane, alebo Nie lebo je to tu a atu napisane..To ze su tu nazory ludi akceptujem ved ok..... ale moj nazor moze byt, ze kradnut v obchode veci do 500eur je take v pohode ze to nikomu nechybne, ale pravda je taka, ze niekto moze mi napisat ze sa to nesmie lebo je to zakonne osetrene ze je to kradez a hotovo a tym padom je moja domienka moja vlastna ale nespravna..
lubko6394
27.08.12,07:06
ide asi o to ze je to len otazka pre mna aby som bol mudrejsi :).....ale musis uznat ze na moju otazku ze :ci je trava zelena?...som sa dozvedel vsetko o tom ze ked ju budem hnojit bude sa jej viac darit....ze slnecne luce pomahaju taktiez a aj pravidelne zalievanie je uzitocne, dokonca aj ze v nej prebieha fotosynteza, ale odpoved Ano alebo Nie nikto este nedal :))

A ako aj ktosi jasnú odpoveď dať mohol. Ak sa na to pozerám ako zamestnávateľ, tak keď si zamestnanec sem tam klikne na nejakú stránku, pošle stručný mail... tak ho asi nebudem terorizovať. Ak však zistím, že je každú chvíľu mail, telefón, čítanie stránok... a v práci sú chyby tak to asi riešiť začnem. Však ak v akomsi momente nemá konkrétnu prácu pridelenú, tak sa dá spraviť čosi pre firmu - uložiť staré zápisy, zlepšiť uloženie šanónov, vymyslieť nejakú zmenu, ktorá komusi čosi uľahčí, zjednoduší, sprehľadní...
Konieckoncov je to tiež od férovosti. Zamestnanec a zamestnávateľ sa dohodli o práci a mzde a obvykle je to 8 hodín denne, takže ak stačí 7 hodín na prácu, tak preplatenie tej 1 hodiny je bonus a svojim spôsobom by sa sama mala snažiť tých 8 hodín pre zamestnávateľa odpracovať aj keď by to všetko nemuselo byť v pracovnej zmluve. A sú pracovníci, ktorí síce dostanú zaplatené 8 hodín a v skutočnosti sú v práci aj 10, len aby bolo všetko potrebné spravené načas.
Pikoška
27.08.12,10:17
ja chcem pocut(no skor citat) ze Ano je povolene lebo je to v tom a v tom bode napisane, alebo Nie lebo je to tu a atu napisane..To ze su tu nazory ludi akceptujem ved ok..... ale moj nazor moze byt, ze kradnut v obchode veci do 500eur je take v pohode ze to nikomu nechybne, ale pravda je taka, ze niekto moze mi napisat ze sa to nesmie lebo je to zakonne osetrene ze je to kradez a hotovo a tym
padom je moja domienka moja vlastna ale nespravna..Zatiaľ Ti to vychádza.:) Teda som Ťa dobre precitla.;) Ale daj majzla, o chvíľu by si mohol byť čitateľnejší viacerým, a potom Ti to zrátajú. Ty prieskumník trhu Porady.:---
wynk11
27.08.12,10:51
Zatiaľ Ti to vychádza.:) Teda som Ťa dobre precitla.;) Ale daj majzla, o chvíľu by si mohol byť čitateľnejší viacerým, a potom Ti to zrátajú. Ty prieskumník trhu Porady.:---

no asi tak niejak :) sikovna si :) darmo ulovila si ma :)
misoft
27.08.12,15:00
Nechcem byť to, čo rypákom ryje v zemi, ale:

ja chcem pocut(no skor citat) ze Ano je povolene lebo je to v tom a v tom bode napisane, alebo Nie lebo je to tu a atu napisane..To ze su tu nazory ludi akceptujem ved ok..... ale moj nazor moze byt, ze kradnut v obchode veci do 500eur je take v pohode ze to nikomu nechybne to akože vecičky za 500 evri si niekto len tak hala-bala zoberie, pretože ten druhý ich má? A to už ako? Veď ten druhý ich musel tiež zaplatiť, ale pravda je taka, ze niekto moze mi napisat ze sa to nesmie lebo je to zakonne osetrene ze je to kradez a hotovo a tym padom je moja domienka moja vlastna ale nespravna.. ale veď na to sú predsa zákony a sadzby - vraví sa tomu Trestný zákonník, Občianský zákonník, Zákonník práce - tam už domnienky sú nie potrebné - tam je to jasne napísané....a môžeš čítať.
kukučka
11.12.13,19:41
pozri si dátum založenia témy
jslancik
11.12.13,19:43
pozri si dátum založenia témy
Jemu ide iba o reklamu... Trápne.