e.b.lukackovi
24.08.12,19:31
Dobrý večer. Chcem sa opýtať, či mi neviete pomôcť. Zamestnávateľ mi má vyplatiť mzdu za júl 2012 vo výplatnom termíne 25.august 2012. Keď som mu telefonoval, aby som mu nadiktoval moje číslo účtu povedal mi že mu ešte nebola vyplatená faktúra a že ma vyplatí do konca mesiaca (august). Nakoľko viem že má veľké dlhy na sociálnej poisťovni tak mám strach že ma nevyplatí. Mám dohodu o vykonaní práce,a dochádzku ktorú som si viedol. Chcem sa opýtať aký by bol ďalší postup ak by ma zamestnávateľ nevyplatil pretože keď som mu telefonoval bavil sa so mnou arogantne a dosť vulgárne a odbíja ma výhovorkami že je odcestovaný atď... Prosím poradte mi . Ďakujem.:confused:
Mila123
24.08.12,18:34
už si skončil u neho s prácou?
ak by ťa nevyplatil, máš možnosť zavolať IP.........
willma
24.08.12,18:39
musí vyplatiť do konca augusta a keď nedostaneš ďalších 15 dní potom - tak s kľudom podaj TO pre podozrenie s trestného činu nevyplatenia mzdy. Ak si ešte zamestnaný je to aj dôvod na okamžité skončenie pracovného pomeru.
Indeed
24.08.12,18:40
Nemožeš robiť nič iné len ČAKAŤ,

a byť rád ,že je to len jedna nevyplatená výplata...

a tiež neškodí hodiť sa na PN a nenastupiť do práce pokiaľ nebudú eurika na učte

A pokiaľ by neuhradil vyplatu ani v ďalšom mesiaci, nekompromisne odist.
ivka70
24.08.12,18:44
Nemožeš robiť nič iné len ČAKAŤ,

a byť rád ,že je to len jedna nevyplatená výplata...

a tiež neškodí hodiť sa na PN a nenastupiť do práce pokiaľ nebudú eurika na učte

A pokiaľ by neuhradil vyplatu ani v ďalšom mesiaci, nekompromisne odist.

Má dohodu o vykonaní práce ....
Mila123
24.08.12,18:44
Nemožeš robiť nič iné len ČAKAŤ,

a byť rád ,že je to len jedna nevyplatená výplata...

a tiež neškodí hodiť sa na PN a nenastupiť do práce pokiaľ nebudú eurika na učte

A pokiaľ by neuhradil vyplatu ani v ďalšom mesiaci, nekompromisne odist.
na PN? veď je dohodár.......
Indeed
24.08.12,18:50
to je jedno,či je dohodár,alebo nie je dohodár....

pointa je,že aby nevyrábal ďalšie pohĺadávky....
ewita888
24.08.12,20:53
počkaj do konca augusta... ak nevyplatí, potom dáme postup.. ešte nestresuj...
e.b.lukackovi
25.08.12,07:30
ďakujem za rady, u zamestnávateľa už nepracujem...
suzi22
30.08.12,09:45
Dobry den, prosim Vas podobny pripad: zamestnanec pracuje vo firme od roku 2003....za mesiac jul 2012 mu nebola vyplatena dodnes mzda...vyplatny termin na zmluve ma - citujem: " v polovici nasledujuceho mesiaca"....moze dat okamzite skoncenie pracovneho pomeru uz v pondelok 03.09.??? Ma narok v takomto pripade aj na nahradu mzdy v sume jeho priemer.mesacneho zarobku za 2 mesiace??? Jeho firma kt. ma uz dlhodobo fin. problemy....Dakujem.