mino772
24.08.12,19:42
Dobrý deň založil som si živnosť som neplatca DPH, a neviem či je všeko v poriadku ak by mi prišla faktúra na moje meno a bez ičo dič.
Môžem ju dať do nákladov?
Dalšia konkrétna vec že: na stránke https://www.sk-nic.sk/main.jsp;jsessionid=5A7BE3979B5C33F8BCD7ED19F245BE 12?form=user_new_1
si chcem zaregistorvať doménu ale keď vypĺňam kolónky tak vždy mi napíše že DIČ musi byť aj s príponou SK, ale to už je potom IČ DPH a všade mi to píše že sa mam zahlásiť na legislatíve SR.Ale ja nechcem byť platca DPH. Môžem si dať takúto faktúru dať vystaviť ako fyzická osoba nepodnikateľ a dať ju do nákladov?
Asi som to dosť nezrozumiteľne napísal ale som už vážne zúfalý a nechcem mať nejaké opletačky že som mal niečo vystavené bez DPH. ďakujem
KEJKA
24.08.12,18:26
len tak z ničoho nič ti faktúra nepríde - musel si objednať a v objednávke treba uviesť tvoje DIČ, obchodné meno, všetky údaje a akceptovať faktúru, ak tieto údaje tam uviedli. Máš právo faktúru vrátiť a žiadať o prepracovanie, zatiaľ nič neplať.
k doméne - ide o to, že ak je to prepojené na EU a faktúra za domenu ti príde napr. z Česka, tak musíš byť registrovaný podľa §7a) Z_DPH. Ak ide o firmu na Slovensku, tak potom neviem, prečo by to tam bolo povinné - ičDPH.
Skús vysvetliť, o akú domenu ide a kto je v tomto prípade tvoj obchodný partner - hlavne odkiaľ je.