zuzanka.h
25.08.12,06:30
Ahojte som zamestnaná na dobu neurčitú toho času na Rodič.Dovolenk. do 27.11. s nástupom 28.11.keďže mi bolo povedané že ma do zamestnania po RD nezoberú našla som si novú prácu na dobu určitú od 27.8. s trojmesačnou skúšobnou dobou. Čiže skúšobná doba končí presne 27.11. Chcem sa spýtať či MUSÍM ??? dať v pôvodnej práci výpoveď , keďže si chcem nechať zadné vrátka a v prípade, že by ma z novej práce prepustili po troch mesiacoch. Potom by som mala aspoň nárok na vyplatenie odstupného zo starej práce , keďže tam ma z dôvodu zrušenie miesta nezoberú.... Či nie???
KEJKA
25.08.12,05:29
poradí skúsenejší, ale isto môžeš mať viac pracovných pomerov.
Pokiaľ nie je zádrhel zamestnanie a RD - toto neviem. Ty ukončíš RD, alebo môžeš popri RD normálne pracovať?
Na plný úväzok?
zuzanka.h
25.08.12,05:31
môžem popri RD normálne pracovať ... Ja som zo starej roboty uvoľnená na RD do 27.11. vrátane
Tweety
25.08.12,06:55
Ahojte som zamestnaná na dobu neurčitú toho času na Rodič.Dovolenk. do 27.11. s nástupom 28.11.keďže mi bolo povedané že ma do zamestnania po RD nezoberú našla som si novú prácu na dobu určitú od 27.8. s trojmesačnou skúšobnou dobou. Čiže skúšobná doba končí presne 27.11. Chcem sa spýtať či MUSÍM ??? dať v pôvodnej práci výpoveď , keďže si chcem nechať zadné vrátka a v prípade, že by ma z novej práce prepustili po troch mesiacoch. Potom by som mala aspoň nárok na vyplatenie odstupného zo starej práce , keďže tam ma z dôvodu zrušenie miesta nezoberú.... Či nie???
Môžeš pracovať aj tak, že si z jedného zamestnania na RD. Takže kľudne sa zamestnaj. Ak RD skončí a budeš chcieť nastúpiť do práce a zamestnáv. dá výpoveď z organiz. dôvodov, budeš mať nárok aj na odstupné ak pred začiatkom VD požiadaš o skončenie PP dohodou.
zuzanka.h
25.08.12,07:13
čo to znamená VD ???
Dana1
25.08.12,07:26
VD = výpovedná doba
brčko
25.08.12,12:04
súhlasím, môžeš čerpať v jednom prac.pomere RD a v druhom pracovať. Len si treba dať do poriadku dôch.poistenie štátom ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov, ak si si podala po pôrode alebo nástupe na RD prihlášku v soc.poisťovni. Totiž nástupom do prac.pomeru ti vznikne povinné poistenie zamestnanca (aj dôchodkové), ktoré máš v prvom prac.pomere počas RD prerušené (tj. akoby zrušené) a byť súbežne dôch.poistná ako zamestnanec a aj štátom nie je podla terajšieho zákona možné, tj. mala by si si dať ty do 8dní odhlášku.

na zdr.poistovni by si mala byť zaevidovaná ako poberatel RP (to predpokladám ta nahlásila mzdárka v prac.pomere pôvodnom, aj ked už nemusí, je to vraj povinnost mamičky) a súbežne budeš aj poistená ako zamestnanec. Toto je zase od myslím 1.1.2011 novota, dovtedy nebol možný súbeh zdr.poistenia.