roberta7
25.08.12,12:16
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Včera v noci som manžela vymkla z nášho spoločného bytu, lebo kričal,hulákal a deti nemohli spať. On odišiel na políciu a nahlásil to. Aké poblémy z toho možem mať?
Ďakujem za každú radu....
misoft
25.08.12,10:23
Nahlasovať môže - nie je to tr. čin, ani priestupok. Naopak, keby si ty zavolala políciu, aby ťa ochránila pred domácim násilím, útoku voči skupine obyvateľov - on by mal problémy a vymknutie by bola len malina.
Už ráno si mala podať oznámenie o domácom násilí (a keby boli svedkovia, ktorí by ti to dosvedčili), mohla by si dosiahnuť, že by ho na 48 hodín mohli vykázať zo spoločného obydlia.
veronikasad
25.08.12,10:24
Prečo si nezavolala policajtov do bytu ty ?
veronikasad
25.08.12,10:31
Roberta, nezakladaj nové témy. Pokračuj v tej, kde si dostala odpoveď, zadaním nového príspevku.
roberta7
25.08.12,10:31
Pardon, prepáćte vypisovalo mi to , že neodosiela. Som tu nová, tak sa do toho veľmi nerozumiem...
lujza.j
25.08.12,10:31
§ 49Priestupky proti občianskemu spolunažívaniu(1) Priestupku sa dopustí ten, ktoa) inému ublíži na cti tým, že ho urazí alebo vydá na posmech,b) inému z nedbanlivosti ublíži na zdraví,c) úmyselne uvedie nesprávny alebo neúplný údaj pred štátnym orgánom, pred orgánom obce alebo pred organizáciou za účelom získania neoprávnenej výhody,d) úmyselne naruší občianske spolunažívanie vyhrážaním ujmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obvinením z priestupku, schválnosťami alebo iným hrubým správaním,e) od iného násilím sám alebo za pomoci ďalších osôb vymáha majetkové práva alebo práva z nich vyplývajúce, o ktorých sa domnieva, že mu patria bez vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu,f) napomáha osobnou účasťou násilnému vymáhaniu majetkových práv alebo práv z nich vyplývajúcich, hoci na ich vymáhanie niet vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu.(2) Za priestupok podľa odseku 1 písm. a) možno uložiť pokutu do 33 eur, za priestupok podľa odseku 1 písm. b) až d) a písm. f) pokutu do 99 eur a za priestupok podľa odseku 1 písm. e) pokutu do 331 eur.
roberta7
25.08.12,12:13
Ďakujem krásne za každú radu:) Chcela by som sa ešte spýtať: ak ohrozuje manžel maloleté deti napr. oleje dcéru horúcou kávou, v noci ma chcel vyhodiť cez zábradlie terasy maloletá dcéra sa snažila volať pomoc od susedov, ale manžel jej v tomzabránil, rozbíja nábytok a každý deň je s ním nesnesiteľným . Liečil sa aj na psychiatrii , ale na popud kamarátov s tým prestal, no berie silné antidepresíva , ktoré zapíja alkoholom. Žiaľ svedkov nemám iba moju mamu, ktorá bola u nás keď nás vśetkých chcel vyhodiť v noci z domu a ráno deti museli ísť do śkoly a ďalśím svedkom sú moje deti /asi ešte nemožu byť vypoćúvané.../.
Moja otázka je , ći možem podať návrh na súd na obmedzenie uživacieho práva po dobu do vyporiadania BSM? Alebo radšej ustúpiť a odísť z domu?
Ďakujem...
sito
25.08.12,12:24
Roberta, nezakladaj nové témy. Pokračuj v tej, kde si dostala odpoveď, zadaním nového príspevku.

Veronika, a ešte nech nedáva " najlepšia odpoveď " lebo tému vymkne, uzavrie a nikto, tak ako manžel do bytu sa do nej nedostane. Ak bude chcieť niekto ešte prispieť, poradiť musí založiť novú temu, alebo sa na to vykašľať. :);)
veronikasad
25.08.12,13:10
Už to znovu tak funguje, že označením najlepšieho príspevku sa téma automaticky uzavrie ?
veronikasad
25.08.12,13:11
Dosť mojich príspevkov bolo označených ako najlepšie odpoveď a väčšina témm je otvorená ďalej.
lujza.j
25.08.12,13:49
Ďakujem krásne za každú radu:) Chcela by som sa ešte spýtať: ak ohrozuje manžel maloleté deti napr. oleje dcéru horúcou kávou, v noci ma chcel vyhodiť cez zábradlie terasy maloletá dcéra sa snažila volať pomoc od susedov, ale manžel jej v tomzabránil, rozbíja nábytok a každý deň je s ním nesnesiteľným . Liečil sa aj na psychiatrii , ale na popud kamarátov s tým prestal, no berie silné antidepresíva , ktoré zapíja alkoholom. Žiaľ svedkov nemám iba moju mamu, ktorá bola u nás keď nás vśetkých chcel vyhodiť v noci z domu a ráno deti museli ísť do śkoly a ďalśím svedkom sú moje deti /asi ešte nemožu byť vypoćúvané.../.
Moja otázka je , ći možem podať návrh na súd na obmedzenie uživacieho práva po dobu do vyporiadania BSM? Alebo radšej ustúpiť a odísť z domu?
Ďakujem...
koľko majú deti rokov?
môžeš podať oznámenie aj na miestne príslušnom PZ, alebo mieste príslušnej prokuratúre oni to potom odstúpia na PZ...volila by som podanie na prokuratúre, môžeš aj písomne....
misoft
25.08.12,14:20
Písal som v #2 - už ráno si mala naklusať a podať tr. oznámenie - teraz policajti po tých aférach, keď "nekonali", alebo "odmietli" prijať tr. oznámenie a potom to končilo tragédiami asi budú ochotnejší rýchlejšie reagovať.
verkaz
25.08.12,15:19
Mala by si okamžite niečo robiť a hlavne to nahlásiť, veď ide o týranie detí a o tebe ani nehovorím. Neodkladaj to, bude sa to stupňovať.
Ak budeš ustupovať, môže sa to naozaj zle skončiť.
lujza.j
25.08.12,15:28
Písal som v #2 - už ráno si mala naklusať a podať tr. oznámenie - teraz policajti po tých aférach, keď "nekonali", alebo "odmietli" prijať tr. oznámenie a potom to končilo tragédiami asi budú ochotnejší rýchlejšie reagovať.
odmietnuť by nemali zo zákona majú prijať akékoľvek oznámenie...30dní majú na rozhodnutie vo veci ....jasné že akútnu vec na oddelení....ale ked sa vec podá cez prokuratúru hned to má pridelené dozorujúci prokur., ktorý ak vec "stojí" žiada správu o stave konania a orgán sa musí hýbať...
misoft
25.08.12,17:23
Tiež pravda - ale poznáš to - často ani nevedia, či to môžu, alebo nemôžu.
lujza.j
25.08.12,18:00
Duški pri dnešnom stave v PZ, si neviem predstaviť, že by som išla niečo oznámiť.....