avalik
24.08.12,21:02
.
veronikasad
24.08.12,19:50
Podľa informácie z DRAKa, poberatelia VD, ktorí nedosiahli dôchodkový vek, si budú môcť uplatniť NČZD. To znamená, že budú podávať DP ?
buchač
25.08.12,08:18
no v navrhu to je takto:

(2) Ustanovenia § 8 ods. 1 písm. m), ods. 3 písm. b) a ods. 10 a § 9 ods. 2 písm. f)
v znení účinnom od 1. januára 2013 sa použijú na plnenia vyplatené po 31. decembri
2012.“.


veronikasad (http://www.porada.sk/member.php?u=36647) 9 Hours Ago #19481

K bodu 7 - § 11 ods. 6
Vzhľadom na to, že sa navrhuje zdanenie výsluhových dôchodkov (do dovŕšenia dôchodkového veku), súčasne sa umožňuje týmto daňovníkom, v prípade dosahovania aj aktívnych príjmov, uplatniť si nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka (čo si podľa súčasného znenia zákona o dani z príjmov nemôžu uplatniť).
....

14. V § 43 sa odsek 3 dopĺňa písmenom l), ktoré znie:
„l) výsluhový dôchodok [§ 8 ods. 1 písm. m)].“.

K bodu 14 - § 43 ods. 3 písm. l)
Ide o legislatívno-technickú úpravu súvisiacu s navrhovaným zdanením výsluhových dôchodkov poskytovaných daňovníkom do dosiahnutia dôchodkového veku podľa zákona o sociálnom poistení.

...je tam aj


K bodu 19 - § 52r – prechodné ustanovenia

Na zdanenie príjmov zo závislej činnosti zúčtovaných do 31. decembra 2012 a vyplatených do 31. januára 2013 a na vykonanie ich ročného zúčtovania sa použije znenie zákona účinného do 31. decembra 2012.

Navrhuje sa zdanenie výsluhových dôchodkov poskytovaných daňovníkom do dosiahnutia dôchodkového veku podľa zákona o sociálnom poistení, vyplatených po 31. 12. 2012.


...to mám ako chápať ???
...tí , čo idú po tomto dátume do výsluhy a či všetkých ???
Zdenka 0705
25.08.12,08:28
v prvom prípade by bolo asi slovko "priznaných", prikláňam sa k druhému prípadu, tj. aj Ty budeš mať vyplatené po tom termíne,... či?
misoft
25.08.12,09:47
Takže to možno chápať aj takto, že daň z VD 19% + stabilizačný odvod 10% - kua - šak je to skoro tretina.

To potom fakt bude ten dôchodok 300€.
pepsikova
25.08.12,10:04
..no, snažím sa to prečítať a porozumieť tomu,lebo sa to týka aj môjho brata, ale poviem ti, nie som múdra z tohoto!...
misoft
25.08.12,10:04
No tak to potom vyzerá asi tak, ze budôci výsluhoví dôchodcovia budú miesto dôchodku dostávať asi
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTTYXexs0Fzii1BMdx9Jq43gLNAXTW99 Ddgf7g-COqEoxX3LSu87w,
lebo potom pri takýchto odvodoch a daniach bude zbytočné nejaké dôchodky vyplácať - bude asi stačiť pohrebné. :(
veronikasad
25.08.12,10:06
Takže to možno chápať aj takto, že daň z VD 19% + stabilizačný odvod 10% - kua - šak je to skoro tretina.

To potom fakt bude ten dôchodok 300€.
Ak ešte nemáš dôchodkový vek a podáš si DP, zrazenú daň ti pri VD 300€ vrátia. (môžeš si uplatniť ročnú NČZD).K čomu je dobrý ten "cirkus" vo forme podaní DP, neviem... Postihne to VD, ktorí popri poberaní VD pracujú.
veronikasad
25.08.12,10:16
veronika, ale dan z VD bude vyberana zrazkou (§43) - to do DP nevstupuje - alebo sa mylim?
P. Mihál písal v Drakovi, že budú mať nárok na NČZD - informáciu mám odtiaľ.
Ak som to nesprávne pochopila a možnosť uplatnenia NČZD budú mať len keď budú pracovať - ospravedlňujem sa.
lujza.j
25.08.12,10:26
tak vidím ,že díky.....:-(
avalik
25.08.12,10:38
pepsikova (http://www.porada.sk/member.php?u=72130) 27 Minutes Ago #19502

..no, snažím sa to prečítať a porozumieť tomu,lebo sa to týka aj môjho brata, ale poviem ti, nie som múdra z tohoto!...

no to znamena, ze z vysluhoveho dochodku ti vezmu 10% aby bolo na dochodky v buducnosti - to ale neznamena, ze ti v buducnosti zdvihnu dochodok alebo dostanes nejaku davku navyse, pripadne vianocny vysluhovy dochodok

este aj valorizaciu 3 % tohto roku stopli a do buducna dali (a este pripravuju dalsiu zmenu), ze to vyzera, ze valorizacie sa uz asi nedozijem
avalik
25.08.12,10:56
Návrh zákona , ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov zavádza aj zdanenie výsluhových dôchodkov.

https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialHome.aspx?instEID=-1&matEID=5415&langEID=1

Ministerstvo vnútra pripravuje aj zmenu zákona č. 328/2002 Z. z.Zákon o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov, okrem iného aj zavedením "stabilizačného odvodu" vo výške 10 %.
buchač
25.08.12,11:09
...henten návrh je blbosť prvého stupňa .....teda podľa mňa

Navrhovateľ nehľadeľ pravdepodobne na okolnosti , ktoré sú mu asi aj cudzie ...a neverím , že by nik nepripomienkoval , nakoľko totiž viem o jednej podpisovej akcii ...



P.S.:
...kto súhlasí , nech klikne na užitočné ...
...kto nie ....nech ma bozá ....
veronikasad
25.08.12,11:11
Juraj, neklikám na neužitočné, ale Dara založila serioznu tému ...
avalik
25.08.12,11:14
avalik
25.08.12,11:15
buchač
25.08.12,11:18
...opravené ....
Pikoška
25.08.12,11:19
Veronika, a Juraj sa seriózne vyjadril. Ja by som to vedela aj krajšie. Jedna vec je zdaňovanie výsluhových dôchodkov pre holobriadkov, čo to majú za pár, iná vec je zdaňovanie pri dosiahnutí dôchodkového veku a tretia najpodstatnejšia vec je to, akú diskusiu sú schopní akceptovať a aké návrhy konzultovať dnešní nevyspytateľní. A tie neužitočné už tu neomieľajte, lebo sa z nich nikto nezblázni. Už len terminus technicus zdaňovanie akýchkoľvek dôchodok je desivý. A vlastne veď desivé je celé toto teátro našich vyvolených.
veronikasad
25.08.12,11:22
Danilka, nevšímaj si prosím moje komentáre. Reagovala som na to Jurajovo "vybrané" slovo, ktoré patrí na Pokec. Príspevok opravil
veronikasad
25.08.12,11:39
Danila, zas mi vkladáš "do úst" niečo, čo som svojou poznámkou nenapísala, ani nemyslela. Juraja som upozornila na vulgarizmy, ktoré do tejto témy nepatria. Juraj príspevok opravil, súhlasím s ním.
Indeed
25.08.12,13:11
SUHLASIM
Pikoška
25.08.12,13:32
Ja som Danilka:))) Baví Ťa to ešte? Tak trucuj!:)
Pikoška
25.08.12,18:30
Veronika, prečo zmizol môj komentár na túto Tvoju výstrahu, aby som si Ťa nevšímala? To si obvolala celú company a vyžiadala si výmaz? Ja nepoužívam vulgarizmy, vyjadrím svoj názor, tak to prosím rešpektuj! Srdečne Ti ďakujem:)
buchač
26.08.12,05:26
Materiály z 23.8.2012:
Návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 328/2002 Z.z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (http://www.zvazvojakov.sk/wp-content/uploads/2012/08/Novela_328_-_23__august_2012__upraven%C3%A9_znenie_1.pdf)
Predkladacia správa (http://www.zvazvojakov.sk/wp-content/uploads/2012/08/Novela_328_-_predkl__sprava__-_23__8__2012m.pdf)
Dôvodová správa (http://www.zvazvojakov.sk/wp-content/uploads/2012/08/Novela_328_-_d++v__sprava_23_august_2012m.pdf)

...Týýýý brďo .......


Navrhuje sa sprísnenie podmienok nároku na výsluhový príspevok postupným zvyšovaním
minimálnej doby služby z doterajších piatich na 10 rokov služobného pomeru, a to pre tých
policajtov a profesionálnych vojakov, ktorí do dňa účinnosti navrhovanej novelizácie zákona
vykonali menej ako 5 rokov služby. Pre policajtov a profesionálnych vojakov, ktorí do dňa
účinnosti navrhovanej novely vykonali najmenej 5 rokov služby, sa doterajší nárok zachová
(zásada zachovania splnených nárokov) tak, aby neboli motivovaní k nežiaducemu predčasnému
odchodu zo služobného pomeru. Policajti a vojaci, ktorí dobou služby nezískajú nárok na
výsluhový príspevok, budú v prípade nezamestnanosti po skončení služobného pomeru
zabezpečení podľa všeobecných predpisov o poistení v nezamestnanosti. Navrhované opatrenie sa
premietne v postupnom znižovaní výdavkov z osobitného účtu.

..kua...to je materiál ....že na taký Xanax , Diazepan a podobné lentilky ...:D

...he...už len ten samotný návrh je " čistá motivácia "....:---
pepsikova
26.08.12,10:38
..Pik, zvykaj si..už je nás tu pár takých, čo kvoli veroničke chodíme po poraďáckych kanáloch...a sorry, Darka...
buchač
26.08.12,12:14
ZVSR k nevalorizácii

Názor ÚR Zväzu vojakov SR k takémuto spôsobu zasahovania do sociálnych istôt vyslúžilých vojakov je jednoznačne negatívny. V čase vyplácania tzv. zlatých padákov, uhrádzania faktúr za nefunkčné informačné systémy na DÚ, obrovských daňových únikov, ako aj hospodárskych deliktov a korupčných afér, je nekorektné siahať na sociálne istoty tých, ktorí si svoje záväzky voči štátu splnili a teraz majú užívať to, čo im právom patrí.

ÚR ZVSR, v mene členov Zväzu vojakov SR, sa jednoznačne postavila proti nepriamej novelizácie zák. č. 328/2002 Z. z. v NR SR, pretože:

1) Ide o nesystémové riešenie daného problému. Jedná sa už o druhú novelu zákona 328, ktorá nepriamou cestou iného zákona, bez garanta – Ministerstva vnútra SR, ako i rezortných ministrov, ktorých sa tento zákon týka (Ministerstvo obrany, Ministerstvo spravodlivosti, Ministerstvo financií, Národný bezpečnostný úrad a SIS) sa v NR SR ide prerokovávať. Je to v priamom rozpore s rokovacím poriadkom NR SR, novela zákona nepredchádza riadnym pripomienkovým konaním. Vláda sa zaviazala, že nebude takýmto spôsobom riešiť sociálne zabezpečenie občanov. Na viac je tak znižovaná vážnosť bezpečnostných zložiek u poslancov NR SR a ich diskreditácia vo verejnosti.

2) Návrh je diskriminačný, zavádza nerovnaké zaobchádzanie k určitej skupine dôchodcov. Sú zavedené rovnaké pravidlá valorizácie dôchodkov s civilnými dôchodcami. Valorizácia výsluhových dôchodkov podľa Zákona č. 328/2002 Z.z. sa neodvodzuje od platu profesionálnych vojakov, ale od rastu miezd v NH a inflácie za uplynulý rok. Prečo teda sa zavádza akási podmienka rastu platu príslušníkov bez zložiek – je to od veci.

3) Vychádzajúc z doterajšieho ako aj minulého stavu právnej úpravy valorizácie dôchodkov je zrejmé, že neodpovedá inflácii našej peňažnej meny. Tá bude pokračovať ďalej a je v nedohľadne pokiaľ sa zastaví alebo zmierni. Infláciu pokladáme za rozhodujúci faktor pri úprave výsluhových dôchodkov, a to aj napriek tomu, že nepodceňujeme ďalšie úpravy berúce do úvahy platy slúžiacich vojakov. Pre nás rozhodujúce je to, ako budeme žiť z výsluhového dôchodku v neustálej inflácii. Doterajšie právne úpravy výsluhových dôchodkov špekulantským spôsobom (pomerne komplikovanou právnou úpravou obyčajným ľuďom ťažko zrozumiteľnou) sa snažili riešiť problém inflácie vo vzťahu k naším dôchodkom. Niet pochýb o tom, že sa vždy skončili v náš neprospech. Valorizácia našich dôchodkov by mala vychádzať z inflácie EURA, ktoré je oficiálne uvádzané v dokumentoch EÚ.

4) Rovnako vyjadrujeme nespokojnosť s predpokladaným zdaňovaním výsluhových dôchodkov a požadujeme zmenu v odvádzaní príspevkov od pracujúcich poberateľov vojenských dôchodkov zo Sociálnej poisťovne na účet Vojenského úradu sociálneho zabezpečenia, nakoľko ten nám vypláca dôchodky.

http://www.zvazvojakov.sk/
Pikoška
27.08.12,06:38
Jurko buchi, teraz sa na mňa trošku namosúriš, ale risknem to. Už Mihál začal s diskrimináciou dôchodcov, a vtedy ste sa nepridali na stranu diskriminovaných, ani nebili na poplach. No zďaleka, ako vidíme, bývalá vláda nedosahovala stupeň arogancie tej vlády dnešnej. A tromfnúť pána Mihála v uťahovaní opaskov najodkázanejších je už ten najsilnejší kaliber antiobčianstva. To sme sa dožili....
buchač
27.08.12,07:08
Jurko buchi, teraz sa na mňa trošku namosúriš, ale risknem to. Už Mihál začal s diskrimináciou dôchodcov, a vtedy ste sa nepridali na stranu diskriminovaných, ani nebili na poplach. No zďaleka, ako vidíme, bývalá vláda nedosahovala stupeň arogancie tej vlády dnešnej. A tromfnúť pána Mihála v uťahovaní opaskov najodkázanejších je už ten najsilnejší kaliber antiobčianstva. To sme sa dožili....
Piki ...NIE , nemám prečo .......
Ako by básnik povedal ....každý to svoje obhajuje ...
JA za SEBA vravím ...aj keď síce občas mlčím ( či tu alebo v reálnej diskusii ) , to ešte neznamená , že súhlasím alebo aj nie ...
Ide o to , že radšej som ticho , radšej počúvam iných ...dôvod je jasný ( pre mňa ) nevyjadrujem sa k tematike , kde by som sa poriadne blamoval ( už aj to bolo :confused: ;)..) ...
V téme ale nie je jeden môj príspevok , takže ho pridám ...to je ten hlavný dôvod môjho rozladenia...


buchač
Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo II.

Pôvodca textu príspevku: veronikasad
Ak ešte nemáš dôchodkový vek a podáš si DP, zrazenú daň ti pri VD 300€ vrátia. (môžeš si uplatniť ročnú NČZD).K čomu je dobrý ten "cirkus" vo forme podaní DP, neviem... Postihne to VD, ktorí popri poberaní VD pracujú.
...sorry za výrazy .....

Možem ( a ani neprepytujem ) nasrať na daňové priznanie ...to dostanem až o rok , no love sú potrebné predsa každý mesiac ...

Serú ma doslovne také myšlienkové pochody nejakého Kažimíra , ktorý zožral zvyšky múdrosti sveta ( šak predseda je väčší nenažranec )...
Smer je proste strana plná pakov ...

Logika počtov ( Má dať - dal ) proste nepustí ...som iba zvedavý , čo sa bude diať následne ...
Veď si vezmime ...príkladne jeden má :
- hypotéku ...na nehnuteľnosť , či podnikanie
- lízing na auto
- rôzne poistky
- telefón , internet atď..
- iné
Tieto záväzky finančného charakteru si jeden vzal toť nedávno a ešte nejaký ten piatok budú trvať ...
...a banka , poisťovňa , operátor nie je charita...a výpovedné lehoty sa nedajú len tak , zo dňa na deň urobiť ...
No , keď k dôjde k situácii , že sa výsluhový zdaní tými cca 20 % , šak to je o dršku...

Chcem tým povedať , že v podstate čert ber tú daň ........ibaže ....
Ja viem , že sa dá oponovať tým alebo iným ...že iní také vymoženosti nemajú ...
Ja zasa viem inak oponovať ...trebárs aj tým , že konanie strany Smer je v tomto prípade PROTIÚSTAVNÉ.....aj v Čechách boli múdre hlavy , tiež chceli niečo podobné zaviesť .....nejak rýchlo ich to prešlo ( zodpovedných ) , keď došlo k hromadným žalobám na príslušné miesta ...stiahli chvostíky a aj uši ...
Tieto iní členovia podajú aj u nás ( a na to môžte jed vziať ) , totiž tí , ktorým sa jedná nie o pár šupov ale ročne by prišli o tisícky éčiek ( a nemyslím tým vitamíny )....

Poznámka :
Niečo také , taký podpich ( v Tvojom podaní teda veľmi mierny )som čakal už od otvorenia témy ...;)
veronikasad
27.08.12,07:26
Informáciu o možnosti uplatnenia NČZD u výsluhových dôchodcov som čerpala z DRAKa. Dara1 má na to iný názor, počkajme si v akej podobe bude novela Zákona o DzP schválená.
nailik
27.08.12,11:11
Takže to možno chápať aj takto, že daň z VD 19% + stabilizačný odvod 10% - kua - šak je to skoro tretina.

To potom fakt bude ten dôchodok 300€.

Máš pravdu. Mne to pripadá ale tak, že v tejto vláde pracuje každý na vlastnom piesočku a návrhy zmien zákonov nie sú koordinované a preto vzišli dva návrhy a to o dani z príjmu a o stabilizačnom odvode. Keďže od tejto vlády je možné v záujme a odvolávajúc sa na sociálne istoty všetko, neprekvapí ma, v dôsledku k ich arogancii k občanom, že prejdú oba návrhy a to v skrátenom legislatívnom konaní alebo ešte lepšie vložením návrhu z pripomienkového konania v legislatívnom procese, i keď v pôvodnom legislatívnom procese niet ani náznaku a súvise. Jednoducho tak, ako to schválili s nekoncepčným stopnutím valorizácie výsluhových dôchodkov. O tom, že stopnutá valorizácia zasiahla do dôchodkov aj tých, ktorý dosiahli vek starobného dôchodku a sú v podstate v nevýhode, niet čo viac dodať. To svedčí o nesystémových krokoch. Vláde stačí, ak dosiahne účel - ušetrí.
Taký istý nesystémový krok je aj navrhované zdanenie výsluhových dôchodkov. Už len tým, že je to diskriminačné (protiústavné) zdanenie len určitej skupiny obyvateľstva. Nehovoriac o tom, že výsluhový dôchodok je vyplácaný z sociálneho balíka ozbrojených zborov ... a daň bude vlastne krádež štátu, lebo tie už do toho samého balíka nepôjdu. Štát (Kažimír) si v podstate bude ukrajovať z iného koláča, len aby naplnil iný balík - štátnu kasu. Je to krádež toho, čo sa zvýšenými odvodmi :
cit.:
(4) Poistné na sociálne zabezpečenie, ak ďalej nie je ustanovené inak, platia

a) policajti a profesionálni vojaci, a to na

1. nemocenské zabezpečenie 1, 4 % z vymeriavacieho základu,
2. výsluhový príspevok 1 % z vymeriavacieho základu,
3. výsluhový dôchodok 5 % z vymeriavacieho základu, (1 naviac)
4. invalidný výsluhový dôchodok 3 % z vymeriavacieho základu,

b) služobný úrad a služobný orgán, a to na

1. nemocenské zabezpečenie 1, 4 % z vymeriavacieho základu,
2. výsluhový príspevok 1 % z vymeriavacieho základu,
3. výsluhový dôchodok 17 % z vymeriavacieho základu, (3 naviac)
4. invalidný výsluhový dôchodok 3 % z vymeriavacieho základu,
5. úrazové zabezpečenie 0, 8 % z vymeriavacieho základu,

do systému počas aktívnej služby odvádza.

Ak si všimnete, je to o 4% (na dôchodok) + 2 % (na príspevok) vyšší odvod na dôchodok, ako podľa Zákona o sociálnom poistení. A toto, čo sa príslušníkom vzalo raz, treba ešte zdaniť.

Viac systémovým sa mi pozdáva tých (Kaliňákových) 10 %. Ale tiež sprísnenia podmienok na nárok. Podmienky sú ale aplikovateľné len na novoprijatých, ináč by to bola retroaktivita.

mimotemyZabudli na to, že mínusové čísla v dôchodkov systéme spôsobili nesystémovými krokmi sami politici a ministerstvá a to núteným odchodom množstva príslušníkov.
nailik
27.08.12,18:40
A čo tak zaslať pripomienky na https://lt.justice.gov.sk a aspoň tak vyjadriť svoj názor ?
Pikoška
28.08.12,07:49
Piki ...NIE , nemám prečo .......
Ako by básnik povedal ....každý to svoje obhajuje ...
JA za SEBA vravím ...aj keď síce občas mlčím ( či tu alebo v reálnej diskusii ) , to ešte neznamená , že súhlasím alebo aj nie ...
Ide o to , že radšej som ticho , radšej počúvam iných ...dôvod je jasný ( pre mňa ) nevyjadrujem sa k tematike , kde by som sa poriadne blamoval ( už aj to bolo :confused: ;)..) ...
V téme ale nie je jeden môj príspevok , takže ho pridám ...to je ten hlavný dôvod môjho rozladenia...


Chcem tým povedať , že v podstate čert ber tú daň ........ibaže ....
Ja viem , že sa dá oponovať tým alebo iným ...že iní také vymoženosti nemajú ...
Ja zasa viem inak oponovať ...trebárs aj tým , že konanie strany Smer je v tomto prípade PROTIÚSTAVNÉ.....aj v Čechách boli múdre hlavy , tiež chceli niečo podobné zaviesť .....nejak rýchlo ich to prešlo ( zodpovedných ) , keď došlo k hromadným žalobám na príslušné miesta ...stiahli chvostíky a aj uši ...
Tieto iní členovia podajú aj u nás ( a na to môžte jed vziať ) , totiž tí , ktorým sa jedná nie o pár šupov ale ročne by prišli o tisícky éčiek ( a nemyslím tým vitamíny )....

Poznámka :
Niečo také , taký podpich ( v Tvojom podaní teda veľmi mierny )som čakal už od otvorenia témy ...;)Juri buchi, ja som čítala všetky Tvoje príspevky. Ja som Ťa nechcela podpichnúť, len som skonštatovala, že pokiaľ všetci jednotne nezodvihneme rite a nebudeme vyjadrovať názor na tieto protiľudové vládnutia spoločne, tak čiastkovo dosiahneme ...a dva makové. Doma to mám každodenne, ten alibizmus, keď mu idem na nervy, že už sa chystám do protestu. Ale odkedy riešia tieto absurdnosti ohľadne výsluhových dôchodkov, už mení môj najkrajší rétoriku a už vraj treba skutočne tie rite zodvihnúť. Ja viem, ak zodvihnem kam pôjdem, no neviem či pôjde mojim smerom aj šarža, alebo sa vráti z polovičnej trasy nazad. Vy ste sa vždy vyčleňovali, ako keby sme neboli na jednej spoločnej potápajúcej sa lodi. len to som tým vtedy chcela povedať.:)
Ferdosondo
28.08.12,08:06
Priemerný výsluhový dôchodok poberá okolo 33-tisíc policajtov, hasičov, ale aj vojakov po 15 rokoch v službe. Policajti priemerne dostávajú 619 eur, vojaci okolo 800 eur. Ľudia, poberajúci výsluhový dôchodok, môžu aj počas poberania penzie pracovať, nárok na dôchodok im v tom prípade nezaniká.
Pikoška
28.08.12,08:28
Priemerný výsluhový dôchodok poberá okolo 33-tisíc policajtov, hasičov, ale aj vojakov po 15 rokoch v službe. Policajti priemerne dostávajú 619 eur, vojaci okolo 800 eur. Ľudia, poberajúci výsluhový dôchodok, môžu aj počas poberania penzie pracovať, nárok na dôchodok im v tom prípade nezaniká.Samozrejme, že všetky výsluhové dôchodky zrušiť. A nezdaňovať dôchodky len vyslúžilcom, ktorí dosiahli dôchodkový vek. Ich priemerky sú dvojnásobkom a viacnásobkom dôchodku občana, čo odpracoval desiatky rokov. Navyše nič tak veľmi neubránili ani neochránili, takže podľa množstva a kvality práce to stanovené nebolo.
Nech premenujú názov výsluhový dôchodok na všimné za spolupatričnosť a potom ma ten názov - zdaňovanie dôchodku nebude iritovať. Lebo nazvať výsluhovým dôchodkom dávku štyridsiatnikovi je skutočne úbohosť, najmä ak chorý invalidný človek môže často o dôchodku len snívať.
buchač
28.08.12,08:46
Priemerný výsluhový dôchodok poberá okolo 33-tisíc policajtov, hasičov, ale aj vojakov po 15 rokoch v službe. Policajti priemerne dostávajú 619 eur, vojaci okolo 800 eur. Ľudia, poberajúci výsluhový dôchodok, môžu aj počas poberania penzie pracovať, nárok na dôchodok im v tom prípade nezaniká.
...IBAŽE z tých 33 000 spomínaných išlo na na výsluhový PRÍSPEVOK ( správny výraz , dôchodok - penzia je až po onej vekovej hranici ) za iných podmienok , kde sa tento počítal z platu , ktorý momentálne DOSTÁVALI ...

...slovo priemerne ma v týchto súvislostiach neskutočne serie ....
Jeden má 3.000 € a druhý 600 €...
...v priemere majú obaja 1.800 €...

...Kua ...tých 800 € ( cca 24.000 v korunách...) ...toľko som nemal v hrubom , keď som do civilu šiel ...do penzie , do dôchodku , na výsluhu ....
Shaman
28.08.12,11:13
No to je uz klasika ked sa niekto zo zloziek po par "odpracovanych" rokoch stazuje, ze mu stat nechce davat do konca zivota ani 800 EUR ci 600 € mesacne. Minule som tiez cital stazovaca v rovnakom zmysle, akurat to bolo s 1000 eurami.
Hlavne, ze ludom, ktori pracuju, a to skutocne pracuju, a aj vyse 40 rokov - sa pri vypocte dochodkov za vsetky roky primerne osobne mzdove body znizuju ako sa len da aby im nevysiel nahodou dochodok nad 500 EUR, a takemu policajtovi ci vojakovi sa vypocita dochodok z 10 (ci 5? - nechce sa mi to hladat) najlepsich rokov.
Navyse je jednoduche spocitat kolko penazi odvedie statu penazi zamestnanec/zivnostnik a kolko z toho mu stat vrati na starobny dochodok.
A na druhej strane kolko stat vyplati vojakovi/policajtovi pocas odpracovanych rokov a kolko mu potom este vyplati dalsich penazi za mnozstvo neodpracovanych rokov.

A tato privilegovana KASTA sa bude napriek tomu stale stazovat. Takisto sa stazuju aj cigani ci cernosi na rasizmus, zidia na antisemitizmus ci holokaust, madari na slovensky nacionalizmus... A Slovaci (akurat nechapem preco LEN Slovaci?) vsetkym vychadzaju v ustrety, samozrejme na svoj vlastny ukor. Zeby sa tak niekto prisposobil tomu co je vyhodne pre nasu spolocnost? Nie, spolocnost sa radsej obetuje a prisposobi tomu co je vyhodnejsie pre urcite skupiny.
A tym sa vraciam od temy spat - k policajtom a vojakom, ktori si myslia, ze spolocnost je tu pre nich a nie oni pre nu.
Ja len vravim - konecne s tym niekto zacal nieco robit. I ked samozrejme by som bol radsej aby zlozkam dochodky zostali ake maju a dochodky invalidne/starobne sa im vyrovnali/predbehli ich.
Shaman
28.08.12,11:19
A ak by sa vam to co som napisal zdalo mimo temy, tak si dovolim dve "anketove" otazky pre porovnanie.

Kolko poznate starobnych dochodcov, ktori za celozivotnu pracu poberaju par rokov starobneho dochodku - VIAC ako 600 EUR?
Kolko poznate vysluhovych dochodcov, ktori za par rokov "prace" poberaju cely zvysok zivota - MENEJ ako 600 EUR?
buchač
28.08.12,16:02
A ak by sa vam to co som napisal zdalo mimo temy, tak si dovolim dve "anketove" otazky pre porovnanie.

Kolko poznate starobnych dochodcov, ktori za celozivotnu pracu poberaju par rokov starobneho dochodku - VIAC ako 600 EUR?
Kolko poznate vysluhovych dochodcov, ktori za par rokov "prace" poberaju cely zvysok zivota - MENEJ ako 600 EUR?

...k obidvom príspevkom len poznámočka - čo sa týka ozbrojených zložiek , nevieš , o čom točíš ...
...a si fakt mimo a nie iba témy...

Pár rokov - tento výraz spočíva v rozpätí od 2 až po X ....špecifikuj číslo ...

Nešpecifikoval si ešte aj pracovné zaradenie ...
Snáď nemieniš porovnávať upratovačku ( bez irónie - česť jej práci ) s nejakým plukovníkom na vedúcej funkcii ...
Pikoška
28.08.12,17:00
...k obidvom príspevkom len poznámočka - čo sa týka ozbrojených zložiek , nevieš , o čom točíš ...
...a si fakt mimo a nie iba témy...

Pár rokov - tento výraz spočíva v rozpätí od 2 až po X ....špecifikuj číslo ...

Nešpecifikoval si ešte aj pracovné zaradenie ...
Snáď nemieniš porovnávať upratovačku ( bez irónie - česť jej práci ) s nejakým plukovníkom na vedúcej funkcii ...Ja, upratovačka v domácnosti, predtým ekonóm Ti chcem povedať, že toto je dôvod našej tichej domácnosti už pekných pár rokov. V podstate by som sa mohla vytešovať, ale tu ide Juri o princíp. A čože si myslíš, že neviem, čo robil taký plukovník? Však bol mi ....rodinou. Aj dnes jeden major, čo je vcelku viac znudený ako narobený z roboty je mi rodinou. To sú tí z vojska. A tí z polície tiež sú mi dôverne známi. Argument môjho domáceho - ale my sme boli predsa v ohrození? A akom? Veď mňa môže rovnako guľka trafiť, keby som bola v Devínskej, ako Teba. A tí plukovníci dnes s kým bojujú? Že vraj sa na boj pripravujú. No a tak juri z toho vyšlo, že tá ohrozená som bola ja, lebo som pindala tunelárom, že ich oznámim, a po tridsiatich siedmich rokoch práce mi musí stačiť tých 300 EUR od sociálnych čo stoja čelom k masám, a tiež nevyskakujem. Nie, nemôžem súhlasiť s názorom, že toto preferovanie ozbrojených zložiek je namieste. Možno by pochopili, ak by išli na exukrziu do baní fárať, ako živoria tí zdola. Ale čo už. Aj Nichlson popisuje, že Oligarchovia ovládli štát a ja súhlasím. A dopĺňa, že aby ho celkom ovládli - potrebujú ARMÁDU! Preto to ja považujem ako províziu a vcelku slušnú za oddanosť. A nedurdi sa, čísla nepustia. Dôchodky beriete zväčša 2. Paráda.
pavol54
28.08.12,17:12
Ja, upratovačka v domácnosti, predtým ekonóm Ti chcem povedať, že toto je dôvod našej tichej domácnosti už pekných pár rokov. V podstate by som sa mohla vytešovať, ale tu ide Juri o princíp. A čože si myslíš, že neviem, čo robil taký plukovník? Však bol mi ....rodinou. Aj dnes jeden major, čo je vcelku viac znudený ako narobený z roboty je mi rodinou. To sú tí z vojska. A tí z polície tiež sú mi dôverne známi. Argument môjho domáceho - ale my sme boli predsa v ohrození? A akom? Veď mňa môže rovnako guľka trafiť, keby som bola v Devínskej, ako Teba. A tí plukovníci dnes s kým bojujú? Že vraj sa na boj pripravujú. No a tak juri z toho vyšlo, že tá ohrozená som bola ja, lebo som pindala tunelárom, že ich oznámim, a po tridsiatich siedmich rokoch práce mi musí stačiť tých 300 EUR od sociálnych čo stoja čelom k masám, a tiež nevyskakujem. Nie, nemôžem súhlasiť s názorom, že toto preferovanie ozbrojených zložiek je namieste. Možno by pochopili, ak by išli na exukrziu do baní fárať, ako živoria tí zdola. Ale čo už. Aj Nichlson popisuje, že Oligarchovia ovládli štát a ja súhlasím. A dopĺňa, že aby ho celkom ovládli - potrebujú ARMÁDU! Preto to ja považujem ako províziu a vcelku slušnú za oddanosť. A nedurdi sa, čísla nepustia. Dôchodky beriete zväčša 2. Paráda.
škoda že tí či váľali gule po kanceláriách vydržali až do dôchodku. ešte si zabudla povedať že rozdiel medzi povaľovačom a takým čo bol denne v strese bol pri tej istej hodnosti možno vtedajších 200 - 400 Kčs za takmer nepretržitú pracovnú dobu.
Ak VD tak len za službu bojových jednotkách. Lebo musíš uznať zaradenie si nikto nevyberal a niekto si dokázal vybaviť hoci aj neschopnosťou plniť úlohy
buchač
28.08.12,17:49
A nedurdi sa, čísla nepustia.
...
Paráda.
Piki ...ja sa nedurdím ;)...na to mám vnučku ......:)

Mne sa jedná o to , čo som už spomínal ...
Zákony boli tak nastavené , tak sme ich využili ....
Platy u armády boli vždy vyššie ( aj za totáča ) ...veď preto som aj ja podpísal .....kvôli peniazom ...
Aj teraz sa len kvôli nim hlásia , do misií snažia dostať ...a tam je to už inakšie lízanie medu ...
Lenže tí , čo doteraz uvažovali o žiadosti do armády , snáď ich to nadšenie prejde ...

Lebo v konečnom dôsledku ide o len a len o love ...všade ...
Takže ak jeden tvrdí to a druhý ono , tak každý len tú svoju stranu chytá ...

Shamann spomína terminus technikus ...." zamestnanec/zivnostnik " ...že koľko odvedie štátu penazí ???
Odpoviem , nakoľko to je predsa jasné ...minimum , lebo nepočíta na staré kolená ...respektíve sa mu to ani neoplatí ...
O to viac sa mu oplatí odrbávať štát na daňovom priznaní ......to už nik nespomenie , tie výhody ????...
...ešte aj Krista na kríži sú poniektorí do nákladov si dať ...
...kto je väčší pokrytec ???
avalik
28.08.12,17:53
K hromadnej pripomienke k zákonu o dani z príjmov sa môžete pripojiť: https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=-1&matEID=5415&mrEID=263248

Aby bol Váš hlas platný je nutná registrácia na portáli a následné vyplnenie mena, priezviska a adresy vo Vašom profile.
pavol54
28.08.12,17:54
Piki ...ja sa nedurdím ;)...na to mám vnučku ......:)

Mne sa jedná o to , čo som už spomínal ...
Zákony boli tak nastavené , tak sme ich využili ....
Platy u armády boli vždy vyššie ( aj za totáča ) ...veď preto som aj ja podpísal .....kvôli peniazom ...
Aj teraz sa len kvôli nim hlásia , do misií snažia dostať ...a tam je to už inakšie lízanie medu ...
Lenže tí , čo doteraz uvažovali o žiadosti do armády , snáď ich to nadšenie prejde ...

Lebo v konečnom dôsledku ide o len a len o love ...všade ...
Takže ak jeden tvrdí to a druhý ono , tak každý len tú svoju stranu chytá ...

Shamann spomína terminus technikus ...." zamestnanec/zivnostnik " ...že koľko odvedie štátu penazí ???
Odpoviem , nakoľko to je predsa jasné ...minimum , lebo nepočíta na staré kolená ...respektíve sa mu to ani neoplatí ...
O to viac sa mu oplatí odrbávať štát na daňovom priznaní ......to už nik nespomenie , tie výhody ????...
...ešte aj Krista na kríži sú poniektorí do nákladov si dať ...
...kto je väčší pokrytec ???
väčší pokrytec je vojak podnikajúci pod menom manželky, alebo ten ktorý sa po vzore fígľa, presťahuje kvôli výhodám na druhý koniec republiky a nadriadení mu to zožerú
ela77
28.08.12,18:20
poznám takého čo po 30 odslúžených rokoch poberá 400 Eu výsluhový dôchodok
misoft
28.08.12,18:31
Odpoviem!

A ak by sa vam to co som napisal zdalo mimo temy, tak si dovolim dve "anketove" otazky pre porovnanie.

Kolko poznate starobnych dochodcov, ktori za celozivotnu pracu poberaju par rokov starobneho dochodku - VIAC ako 600 EUR? Nie veľa.
Kolko poznate vysluhovych dochodcov, ktori za par rokov "prace" poberaju cely zvysok zivota - MENEJ ako 600 EUR? Nie veľa, ale viacej ako v prvej anketovej otázke.
BTW k druhej anketovej otázke dám tretiu otázku: Koľko výsluhových dôchodcov s dôchodkom nižším ako 600€ sa dožilo skutočného dôchodkového veku (teraz je to 62 rokov)?
Pridám štvrtú anketovú otázku: Koľko výsluhových dôchodcov vo vekovej hranici 50-62 rokov má 100% šancu, že bude zamestnaných v civilnom zamestnaní?
misoft
28.08.12,18:46
Rozkaz splnený :D
buchač
28.08.12,18:50
Odpoviem!

...dodaj ešte , že v tom civilnom sektore nemajú vyslúžilci na odpočítateľnú položku z dane ......
NEVER , NADA , NIŠT ....
Len dane ...
avalik
28.08.12,19:03
výborne :), navrhnem ti za odmenu odfotografovanie pred nastartovanou V3S :DDD
ilom
28.08.12,20:43
Toto je IQ test? A aká je správna odpoveď? Len tak odhadom odhadujem, že valorizácia kmitá okolo 0% s výraznou tendenciou smerom k 0 (nula).
Pikoška
29.08.12,06:36
Piki ...ja sa nedurdím ;)...na to mám vnučku ......:)

Mne sa jedná o to , čo som už spomínal ...
Zákony boli tak nastavené , tak sme ich využili ....
Platy u armády boli vždy vyššie ( aj za totáča ) ...veď preto som aj ja podpísal .....kvôli peniazom ...
Aj teraz sa len kvôli nim hlásia , do misií snažia dostať ...a tam je to už inakšie lízanie medu ...
Lenže tí , čo doteraz uvažovali o žiadosti do armády , snáď ich to nadšenie prejde ...

Lebo v konečnom dôsledku ide o len a len o love ...všade ...
Takže ak jeden tvrdí to a druhý ono , tak každý len tú svoju stranu chytá ...

Shamann spomína terminus technikus ...." zamestnanec/zivnostnik " ...že koľko odvedie štátu penazí ???
Odpoviem , nakoľko to je predsa jasné ...minimum , lebo nepočíta na staré kolená ...respektíve sa mu to ani neoplatí ...
O to viac sa mu oplatí odrbávať štát na daňovom priznaní ......to už nik nespomenie , tie výhody ????...
...ešte aj Krista na kríži sú poniektorí do nákladov si dať ...
...kto je väčší pokrytec ???Jurko, absolútne s Tebou súhlasím. To, čo dokážu niektorí účtovníci, daniari, a iní štátni akože pre občana do funkcie ustanovení úradníci je niečo príšerné. A ak takéto výsledky ešte odobrí aj audítor, tak bez komentára. Včera som pozerala jednu audítorskú správu. Ja som neverila vlastným očiam/ teda bifla poriadna, riadky na riedko, veľké písmo, trojcentimetrové nadpisy/. To musela moja účtovníčka urobiť za tri dni - obyčajný prehľad v tabuľkovej forme, nejaké opisy zákonov, teda opísaná práca účtovníka, plus pol stranový nič nehovoriaci koment audítora. A on za to zoberie .....Eur. To Ti radšej nenapíšem, lebo ja to predýchavam doteraz.
Kvaka
29.08.12,08:09
Odpoviem!
Misoft, v podstate sa stotožňujem s tvojimi odpoveďami na tie anketové otázky. V tej druhej odpovedi to však závisí od veku výsluhového dôchodcu, tí mladí výsluhoví "dôchodcovia" poberajú určite menej, tí starší však podstatne viac. Asi Shaman vedel, prečo takto položil otázku.

A na tie tvoje doplňujúce otázky si dovolím odpovedať tiež.
3. Koľko výsluhových dôchodcov s dôchodkom nižším ako 600€ sa dožilo skutočného dôchodkového veku (teraz je to 62 rokov)?
Myslím si, že podstatne viac výsluhových dôchodcov sa dožilo dôchodkového veku, ako je ich z radov obyčajných smrteľníkov, ktorí neslúžili vlasti. Vychádzam z požadovanej dobrej telesnej zdatnosti, výcviku, disciplíny pre výkon ich povolania, takže oni majú všetky predpoklady na dlhší život. Štatistiku v úmrtnosti výsluhových však môže ovplyvniť to, že sú to v prevažnej väčšine muži, no a o tých je všeobecne známe, že sa dožívajú nižšieho veku ako ženy.:D
4. Koľko výsluhových dôchodcov vo vekovej hranici 50-62 rokov má 100% šancu, že bude zamestnaných v civilnom zamestnaní?
Myslím si, že rovnako, ako z radov nesilových. Ale možno sa mýlim, lebo:
Dávnejšie som spoznala jedného mladíka (cca 35 ročný), ktorý pre neschopnosť "musel" odísť z jedného silového rezortu, povedal, že výsluha mu stačí na splácanie hypotéky a z toho, čo si v civilnom zamestnaní zarobí, bude živiť rodinu. Neskôr aj z civilného zamestnania odišiel, "nebol tam spokojný", ako on prezentoval.
mimotemyDuško, nemám rada anglicizmy, nie nie nie BTW, mimochodom je krajšie. Ale kľudne mi napíš :--- napríklad CHDR.
Pikoška
29.08.12,08:37
Taktiež príslušníci silových rezortov majú rôzne vymoženosti v kúpeľných zariadeniach/ len pre nich určených /, či už sú v aktívnej službe, či výsluhoví, ale starobní dôchodcovia. Smrteľník na dôchodku sa tam môže často tak akurát poprechádzať po parku. Trebárs v Trenčiankach. Pravda je však taká, že je to v rámci zákonov, no a tie vymýšľajú a konštruujú k tomu povolaní a vyvolení. Nedá sa im nič vyčítať, až na to vystonávanie. K tomu celkom určite nemajú najmenší dôvod.
buchač
29.08.12,10:15
Ja len dve poznámky na zamyslenie pre všetkých tých, komu kolú oči výsluhové dôchodky silových zložiek.
Uvedomujete si, že zdanením + zavedením stabilizačného odvodu (alebo len jedným z týchto opatrení) sa otvorí cesta pre zdanenie a zavedenie stabilizačných odvodov aj pre iné dávky zo sociálneho zabezpečenia?
Že poberatelia výsluhových dôchodkov budú nútení si hľadať prácu (tí, ktorí momentálne žijú len z tohto dôchodku), a tým pripravia pracovný trh o pracovne príležitosti pre tých, ktorí výsluhové dôchodky nepoberajú?
...na toto som už dávno myslel...

Malinký príklad...
Jeden čas som robil v SBS ( musel som skončiť kvôli dia ..) ..
Na konkurze bolo cca 25 - 30 uchádzačov .....kto asi bol prijatý ?????
Určite nie nejaký mladý , čo sa dovalil pre šéfku v podnapitom stave , alebo chlapík , ktorý nepôsobil práve presvedčivým dojmom ...
Dostali hotového človeka ...normálneho s dobrým psycho profilom , s kvérom za opaskom ...
...a dalo by sa pokračovať ...
Kvaka
29.08.12,11:35
Ja len dve poznámky na zamyslenie pre všetkých tých, komu kolú oči výsluhové dôchodky silových zložiek.

Uvedomujete si, že zdanením + zavedením stabilizačného odvodu (alebo len jedným z týchto opatrení) sa otvorí cesta pre zdanenie a zavedenie stabilizačných odvodov aj pre iné dávky zo sociálneho zabezpečenia?

Že poberatelia výsluhových dôchodkov budú nútení si hľadať prácu (tí, ktorí momentálne žijú len z tohto dôchodku), a tým pripravia pracovný trh o pracovne príležitosti pre tých, ktorí výsluhové dôchodky nepoberajú?Dara, mne ani tak nekolú oči tie výsluhové dôchodky, ako tá legislatíva, ktorá umožnila 35 ročným mladíkom pracovať v civilnej sfére a súčasne poberať takýto takýto dôchodok. Vieš, ešte nedávno sa špekulovalo o tom, že ak niekto pracuje, nemal by poberať nijaký dôchodok, s výnimkou dôchodku po dovŕšení dôchodkového veku. Veď o tom dôchodok je. Myslím, že aj výsluhový. Akú alternatívu by si asi zvolili výsluhoví dôchodcovia, ktorí nedovŕšili dôchodkový vek, keby to prešlo. Poberať VD, či pracovať bez dávky? Oboje je moc štedré, takže asi tak. Čo sa týka iných dávok, myslím, že tam to nehrozí. Predčasní dôchodcovia už nebudú môcť pracovať ani na dohodu, pozastavia im dôchodok. Čo im ešte môžu vziať? Veď oni majú podstatne nižšie dôchodky, ako ktorékoľvek výsluhy 45 ročných. Aj tú možnosť privyrobiť si na dohodu im zobrali. Starobní dôchodcovia ak pracujú, jediní sú vo výhode, ale ja im to nezávidím, fyzicky asi moc nemôžu a ak majú nejaké vedomosti, ktoré by "predali", nech robia, veď to zdaňujú bez uplatnenia NČZD.
Akurát by mali zakázať starobných dôchodcov v najvyššom rezorte. To je už smiešne, od stola sa ešte dá argumentovať, aj s poradcami vľavo, vpravo, ale zoči voči mladým, už sa asi nedá stíhať, náš prezident, to už nie je úcta ale skôr na úsmev, slušne povedané.
avalik
29.08.12,12:02
Dara, mne ani tak nekolú oči tie výsluhové dôchodky, ako tá legislatíva, ktorá umožnila 35 ročným mladíkom pracovať v civilnej sfére a súčasne poberať takýto takýto dôchodok. Vieš, ešte nedávno sa špekulovalo o tom, že ak niekto pracuje, nemal by poberať nijaký dôchodok, s výnimkou dôchodku po dovŕšení dôchodkového veku. Veď o tom dôchodok je. Myslím, že aj výsluhový. Akú alternatívu by si asi zvolili výsluhoví dôchodcovia, ktorí nedovŕšili dôchodkový vek, keby to prešlo. Poberať VD, či pracovať bez dávky? Oboje je moc štedré, takže asi tak. Čo sa týka iných dávok, myslím, že tam to nehrozí. Predčasní dôchodcovia už nebudú môcť pracovať ani na dohodu, pozastavia im dôchodok. Čo im ešte môžu vziať? Veď oni majú podstatne nižšie dôchodky, ako ktorékoľvek výsluhy 45 ročných. Aj tú možnosť privyrobiť si na dohodu im zobrali. Starobní dôchodcovia ak pracujú, jediní sú vo výhode, ale ja im to nezávidím, fyzicky asi moc nemôžu a ak majú nejaké vedomosti, ktoré by "predali", nech robia, veď to zdaňujú bez uplatnenia NČZD.
Akurát by mali zakázať starobných dôchodcov v najvyššom rezorte. To je už smiešne, od stola sa ešte dá argumentovať, aj s poradcami vľavo, vpravo, ale zoči voči mladým, už sa asi nedá stíhať, náš prezident, to už nie je úcta ale skôr na úsmev, slušne povedané.


vsade sa pise o 35 rocnych mladikoch ... kolko ich je? ... vsetko su to politicke rozhodnutia ... kto rozhodol o znizovani stavov? preco napriklad nenechali dosluzit tych "35" rocnych na funkciach, preco sa znizovali stavy scivilnenim tabuliek? ... nebolo by hospodarnejsie nechat vojakov dosluzit?

dalsia vec, zakon sa zmenil od r. 2002 - na osobitny ucet ale neboli vlozene uspory sluziacich vojakov, nasledne az do roku 2007 (neviem ci je to presny rok) sa prebytky osobitneho uctu vracali do statneho rozpoctu - a tam vznikla ta obrovska diera.

S poslednym tvojim odsekom plne suhlasim.

Tak isto si uvedomujem, ze je nutna aj zmena - ale len pre novoprijatych prislusnikov silovych zloziek.
trisestri
29.08.12,12:04
suhlasim z vyhradou,ze ak mlady nemaju robotu,moznost pracovat pre dochodcov by mala byt obmedzena-povodne bol dochodok mysleny ako nahrada /ciastocna/straty prijmu pre toho kto nemohol pracovat pre nemoc alebo vek
Kvaka
29.08.12,12:56
Ešte pridám:
Obyčajne je spôsob vedenia nasledovný: Najdôležitejšie je zachovať hlavné mesto nepriateľského štátu, zničiť jeho hlavné mesto je až na druhom mieste. Najdôležitejšie je zachovať jeho armádu, zničiť jeho armádu je až na druhom mieste. Najdôležitejšie je zachovať jeho pluky, zničiť jeho pluky je až na druhom mieste. Najdôležitejšie je zachovať jeho oddiely, zničiť jeho oddiely je až na druhom mieste. Preto získať sto víťazstiev v sto bitkách nie je znakom dobrého vojvodcu. Pravým znakom vynikajúceho vojvodcu je podrobenie nepriateľa bez boja.
buchač
29.08.12,13:01
...he .....citátov sa vám zachcelo ????
Nuž ...

Kto slúžil v armáde, ten sa v cirkuse nesmeje.....

"... kto nemáš meč, predaj svoj plášť a meč si kúp." (Luk. 22,36-37)
Kvaka
29.08.12,13:04
vsade sa pise o 35 rocnych mladikoch ... kolko ich je? ... vsetko su to politicke rozhodnutia ... kto rozhodol o znizovani stavov? preco napriklad nenechali dosluzit tych "35" rocnych na funkciach, preco sa znizovali stavy scivilnenim tabuliek? ... nebolo by hospodarnejsie nechat vojakov dosluzit? K tomuto len dodám, áno, mali ich nechať, ak sa stavy museli znižovať scivilnením. Bolo by to hospodárnejšie, civilov platia a odídených tiež. Ale bolo veľa takých, čo len čakali na odkrútenie tých 15 rokov, potom sami odišli.

dalsia vec, zakon sa zmenil od r. 2002 - na osobitny ucet ale neboli vlozene uspory sluziacich vojakov, nasledne az do roku 2007 (neviem ci je to presny rok) sa prebytky osobitneho uctu vracali do statneho rozpoctu - a tam vznikla ta obrovska diera.

S poslednym tvojim odsekom plne suhlasim.

Tak isto si uvedomujem, ze je nutna aj zmena - ale len pre novoprijatych prislusnikov silovych zloziek. Však práve preto sa neprijalo zrušenie súbehu VD so zamestnaním v civile. Retroaktivita by neprešla. Avšak pre novoprijatých by sa mali stanoviť iné podmienky. Dobrý odkaz na Sun-c´. Ja som tu vzala http://drakomir.com/?Umenie_vojny:Sun-c%B4III._-_Pl%E1novanie_%FAtoku
misoft
29.08.12,13:05
Ha! Ako špecialista som sa fotil pred BRDM v bojovej polohe.
misoft
29.08.12,13:07
Postupujete bez straty valorizácie :D
misoft
29.08.12,13:09
OK - teda v poriadku :D
misoft
29.08.12,13:21
Taktiež príslušníci silových rezortov majú rôzne vymoženosti v kúpeľných zariadeniach/ len pre nich určených /, či už sú v aktívnej službe, či výsluhoví, ale starobní dôchodcovia. Smrteľník na dôchodku sa tam môže často tak akurát poprechádzať po parku. Trebárs v Trenčiankach. Pravda je však taká, že je to v rámci zákonov, no a tie vymýšľajú a konštruujú k tomu povolaní a vyvolení. Nedá sa im nič vyčítať, až na to vystonávanie. K tomu celkom určite nemajú najmenší dôvod.
Dievča:
Mal som možnosť využiť vymoženosti kúpeľných zariadení, ale len keď som bol v aktívnej službe a po pracovnom úraze - akonáhle ma tak povediac "vyliali" do civilu - táto vymoženosť akosi pominula - ako VD som už nemal ten nárok a ak áno, tak za hotové.

Ako smrteľník na dôchodku sa prechádzam po parku - trebárs v Piešťanoch - ale len prstom po Google Earth :D

Nie povolaní a vyvolení, ale len dosadení (niekym, kto je asi "múdrejší" ako je sám "najmúdrejší").
Pikoška
29.08.12,15:04
Dievča:
Mal som možnosť využiť vymoženosti kúpeľných zariadení, ale len keď som bol v aktívnej službe a po pracovnom úraze - akonáhle ma tak povediac "vyliali" do civilu - táto vymoženosť akosi pominula - ako VD som už nemal ten nárok a ak áno, tak za hotové.

Ako smrteľník na dôchodku sa prechádzam po parku - trebárs v Piešťanoch - ale len prstom po Google Earth :D

Nie povolaní a vyvolení, ale len dosadení (niekym, kto je asi "múdrejší" ako je sám "najmúdrejší").
Chlapče:)
ja tiež už len googlim. Ale som Trenčanka a Teplice mám prekuknuté. Potom aj u Vás sú takí,aj onakí. Lebo pokiaľ ja viem, tak to stále funguje. Práve som sa na to pokúsila opýtať. A že vraj áno. Popýtaj sa a daj vedieť, či ma neošuškali.
A čo sa týka toho, že bz mohli dodaniť aj ostatné dôchodky, tak tomu už neuverím, nakoľko až to bz bolo fiasko. Nikde hranicu zdierania musia mať. Budem optimista.
lubko6394
29.08.12,15:08
Pre lampasákov na dôchodku funguje podľa mojich informácií Šírava, Zruby a aj Piešťany
Ferdosondo
30.08.12,04:07
Poznám jedného čo sa nevedel dočkať kedy bude mať 33 rokov, aby mohol ísť na VD. A to mal odrobiť len 10 (slovom desať) rokov. Do odslúžených sa im započítava aj vysoká škola.
Nedá mi nespomenúť aj ďalšie nenáležité výhody. Rehabilitačné pobyty, ktoré im plne hradia a dostávajú pritom plnú mzdu.
Rôzne zbytočné kurzy, kedy aj mesiac sú "pracoviska". Ten mesiac nechýbajú v práci??? Samozrejme všetko hradené.
Príspevky na ubytovanie.
100% náhrada za PN ...
A mnoho ďalších.
Povedzte má to niekto z Vás v civilnom zamestnaní?
buchač
30.08.12,04:44
Poznám jedného čo sa nevedel dočkať kedy bude mať 33 rokov, aby mohol ísť na VD.
...JEDEN ....ostatní by možno aj radi ostali ....
A to mal odrobiť len 10 (slovom desať) rokov.
...niekedy JEDEN rok sa počíta za tých päť .....
Do odslúžených sa im započítava aj vysoká škola.
...ale keď skôr odídeš ....cvakáš jak najatý.......v starej mene cca 1 milión.......
Nedá mi nespomenúť aj ďalšie nenáležité výhody. Rehabilitačné pobyty, ktoré im plne hradia a dostávajú pritom plnú mzdu.
US Stell bežne ....
Rôzne zbytočné kurzy, kedy aj mesiac sú "pracoviska". Ten mesiac nechýbajú v práci??? Samozrejme všetko hradené.
...čo je to zbytočné ???
Príspevky na ubytovanie.
...vysvetlenie k t tomuto by si asi nepochopil ...
100% náhrada za PN ...
...preštuduj zákon o sociálnom zabezpečení ....


§ 8
Výška nemocenského je u policajta 70 % čistého denného služobného platu ustanoveného v § 12 a u profesionálneho vojaka je 70 % čistého denného služobného príjmu ustanoveného v § 12.

A mnoho ďalších.
...toho mnoho je za mnou .........teda , ak nespláchnem......
Povedzte má to niekto z Vás v civilnom zamestnaní?
....
Pikoška
30.08.12,06:21
"V zmysle zákona č. 328/2002 Z. z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov v platnom znení a v zmysle zákona č. 219/2006 o protikomunistickom odboji v platnom znení, môže byť Vojenským úradom sociálneho zabezpečenia /ďalej VÚSZ/ poskytnutá kúpeľná starostlivosť v zmluvných kúpeľných zariadeniach."
- podla mojich info kolegovia vysluzilci maju problem sa do tychto civilnych zariadeni dostat

Rekreačné a účelové zariadenia v pôsobnosti MO SR:
Zruby http://tatranskezruby.sk/
Šírava http://www.vzsirava.sk/
Smerekovica http://granithotel.sk/uvod/
Piešťany http://kupelepn.sk/
- do všetkych sa môže dostať aj "civil"A ja som si myslela, že tu nehovoríme len o armáde, ale aj o policajtoch. A tí majú rezidenciu v Trenčiankach. Tak prepáč, ak som nepochopila, že tu ide len o vojsko. Samozrejme, že sa všade dostane aj civil. Ja ako civil, vedľa môjho necivila. Podľa mojho info, sa odtiaľ vrátili známi necivilovia bez problémov.
avalik
30.08.12,06:27
Ja som zasa nepochopila, ze pises o policajtoch, tak prepac :)
avalik
30.08.12,15:29
K hromadnej pripomienke k zákonu o dani z príjmov sa môžete pripojiť: https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=-1&matEID=5415&mrEID=263248

Aby bol Váš hlas platný je nutná registrácia na portáli a následné vyplnenie mena, priezviska a adresy vo Vašom profile.

Dopĺňam link na hromadné pripomienky k Návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 328/2002 Z. z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

(stabilizačný odvod, valorizácia, ... )

https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewList.aspx?instEID=191&matEID=5447&langEID=1
misoft
30.08.12,15:53
Tých pripomienok sa tam nazbieralo - len čítať, rozdumovať a hlavne podporiť.


Ale medzi nami: poznáme, ako sa pracuje s pripomienkami - zmetú sa zo stola, hlas ľudu bude nevyslyšaný - mocipáni si urobia aj tak po svojom.
krab
31.08.12,11:49
Čo čítam niektoré príspevky,asi by bolo najlepšie zrušiť všetky ozbrojené zložky.Že?Zaujímalo by ma koľko mladých ľudí by chcelo pracovať v týchto zložkách ak by nemali aspoň nejakú motiváciu alebo výhodu do budúcna,pretože plat motivačný určite nieje.Alebo zrušiť VD,ale ľudí riadne zaplatiť.
Luna
31.08.12,20:31
Teraz dávajú v TV. Fico bol medzi baníkmi. Baník mal 60 rokov, podlomené zdravie a stále fára. Nezaslúžil si aj on VD?? Je choré,ak VD dostal každý kto robil silovom rezorte. Čím to bude, že na policajnú školu sa hlási 3x viac študentov ako je škola schopná prijať.
dad111
31.08.12,20:48
...he .....citátov sa vám zachcelo ????
Nuž ...

Kto slúžil v armáde, ten sa v cirkuse nesmeje.....

"... kto nemáš meč, predaj svoj plášť a meč si kúp." (Luk. 22,36-37)
Veru bol som na vojne, ale ak by som tam tento citát vytiahol, tak ten, čo si dnes užíva ten kráľovský VD by mi bol pekne spríjemnil život. A za to ja teraz živím jeho. Tak takým by som prešiel s tankom cez ich obydlie, nie len pristavil ten tank pred dom.
Pikoška
01.09.12,04:48
Teraz dávajú v TV. Fico bol medzi baníkmi. Baník mal 60 rokov, podlomené zdravie a stále fára. Nezaslúžil si aj on VD?? Je choré,ak VD dostal každý kto robil silovom rezorte. Čím to bude, že na policajnú školu sa hlási 3x viac študentov ako je škola schopná prijať.http://www.sme.sk/c/6515893/policia-odkazala-obeti-pridte-neskor-dovolenkujeme.html A za takúto prácu chcú ešte VD.
luja5
02.09.12,06:52
Aj takýto návrh existuje: http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=4145 (ak tu odkaz už niekde je, tak sorry, lebo som príspevky len prebehla:)).
buchač
02.09.12,07:31
Veru bol som na vojne, ale ak by som tam tento citát vytiahol, tak ten, čo si dnes užíva ten kráľovský VD by mi bol pekne spríjemnil život. A za to ja teraz živím jeho. Tak takým by som prešiel s tankom cez ich obydlie, nie len pristavil ten tank pred dom.
...aj Ja , predstav si ...a 2 ( dva ) roky ...
Keby mi vtedy niekto bol povedal , že neskôr podpíšem ...he , že na vraždu by som snáď bol ...a vojna vtedy ( keď som ja narukoval ) nebola práve kojná ...šikan jak sviňa...

Teraz ľutujem , že som skôr nepodpísal ...

...čo je to kráľovský dôchodok ???.......do tých smiešnych 3.000 €....??? :rolleyes:
misoft
02.09.12,07:54
Aj takýto návrh existuje: http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?...&MasterID=4145 (http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=4145) (ak tu odkaz už niekde je, tak sorry, lebo som príspevky len prebehla:)).
Prečítal som si ich "návrhy" - sú to len návrhy, aby sa ukázalo, ako s nami súcitia, ale skutek utek - v podstate len potvrdzujú Ficov návrh. Otvorte si "paragrafové znenie" a tam sa dočítate:

Čl. 1

Predmetom dane z príjmov nie sú
a) dôchodkové dávky poskytované z dôchodkového poistenia,
b) dôchodky starobného dôchodkového sporenia vrátane plnenia z tohto sporenia po zosnulom,
c) dôchodky doplnkového dôchodkového sporenia,
d) dôchodkové dávky z výsluhového zabezpečenia, okrem výsluhového dôchodku pred dosiahnutím veku potrebného na vznik nároku na starobný dôchodok podľa všeobecných predpisov o sociálnom poistení a
e) plnenia z povinného zahraničného poistenia rovnakého druhu.


Teda "odrb" na voličov, akí sú aktívní a solidárni.
Dav
02.09.12,08:33
Tých pripomienok sa tam nazbieralo - len čítať, rozdumovať a hlavne podporiť.


Ale medzi nami: poznáme, ako sa pracuje s pripomienkami - zmetú sa zo stola, hlas ľudu bude nevyslyšaný - mocipáni si urobia aj tak po svojom.
mimotemy ...na to treba myslieť pred voľbami....
misoft
02.09.12,08:50
...na to treba myslieť pred voľbami....
Hja - nevieme čítať myšlienky na diaľku - inak by to potom vyzeralo.
avalik
03.09.12,20:17
Zásadná pripomienka SIS:

K čl. I:

Žiadame vypustiť novelizačné body 2, 3, 4, 5, 7, 14 a v bode 19 v § 52r odsek 2. Zvyšný text primerane upraviť.


Odôvodnenie:
Jedným z dôvodov na predloženie predmetného návrhu zákona do medzirezortného pripomienkového konania bolo upraviť podmienky realizácie inštitútu výsluhového dôchodku, a to tak, aby tieto peňažné plnenia podliehali dani z príjmu.

Predmetom dane z príjmu by podľa návrhu zákona mali byť tie výsluhové dôchodky, ktorých poberatelia ešte nedovŕšili vek ustanovený zákonom č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov. Za v súčasnosti nastavených podmienok by sa táto daňová povinnosť vzťahovala na poberateľov výsluhových dôchodkov mladších ako 62 rokov. Avšak vzhľadom na celoeurópske tendencie v oblasti konsolidácie verejných financií, vrátane stabilizácie a optimalizácie výdavkov štátu v oblasti dôchodkového zabezpečenia obyvateľstva, je možné dôvodne predpokladať, že v budúcnosti dôjde k zvýšeniu vekovej hranice odchodu do dôchodku, pričom nemožno vylúčiť ani hranicu 67 rokov. Neurčenie fyzického veku poberateľa výsluhového dôchodku, na ktorého sa bude táto daňová povinnosť vzťahovať, exaktným spôsobom bude znamenať nastolenie predovšetkým právnej neistoty všetkých poberateľov výsluhových dôchodkov. Ustanovenie podmienky zániku daňovej povinnosti len formou odkazu na lex generalis, bez exaktného určenia fyzického veku, môže v budúcnosti privodiť aplikačné problémy. Zvýšenie vekovej hranice na odchod do dôchodku zo súčasných 62 rokov by totiž v praxi znamenalo opätovný vznik daňovej povinnosti poberateľa výsluhového dôchodku, na ktorého sa táto povinnosť už nevzťahovala z dôvodu dosiahnutia ustanoveného veku na odchod do „civilného“ dôchodku, čo znamená stav absolútnej právnej neistoty.


V tejto súvislosti je nutné uviesť, že inštitút výsluhového dôchodku je dlhodobo zakotvený v právnom poriadku Slovenskej republiky. Ide o realizáciu ústavne garantovaného práva na primerané hmotné zabezpečenie v starobe podľa čl. 39 Ústavy SR a čl. 30 Listiny základných práv a slobôd. Funkciou právnej úpravy osobitného dôchodkového zabezpečenia osôb vykonávajúcich službu v bezpečnostných zložkách štátu, vrátane osobitného inštitútu výsluhových dôchodkov, bolo od samého začiatku vytvorenie podmienok potrebných pre osoby končiace výkon služby v bezpečnostných zboroch na adaptovanie sa v novom sociálnom prostredí (civilnom) a na nové životné podmienky. V neposlednom rade účelom vytvorenia osobitného dôchodkového systému bolo aj zabezpečenie dôstojných životných podmienok pre tie osoby, ktoré po skončení veľakrát celoživotnej služby v bezpečnostných zložkách štátu už nevykonávali zárobkovú činnosť, či už na základe vlastného rozhodnutia alebo z dôvodu, že sa im napriek všetkej snahe nepodarilo sa zamestnať alebo vykonávať podnikateľskú činnosť.


Inštitút výsluhového dôchodku, tak ako ho poznáme v súčasnosti, plní viacero funkcií.


Prvou funkciou je funkcia motivačná.
Možnosť vzniku nároku na výsluhový dôchodok v určitej výške motivuje uchádzačov na vstup do služieb štátu a na zotrvanie v nich. Kreovanie bezporuchovo fungujúceho personálneho substrátu bezpečnostného aparátu štátu je pritom nevyhnutnosťou a základným predpokladom na to, aby štát bol dostatočne spôsobilý na plnenie svojich základných úloh a na napĺňanie jedného z atribútov štátnosti – výkon štátnej moci, vrátane presadzovania práva na svojom štátnom území. Motivačný faktor možno nájsť aj v odvodovej zaťaženosti príjmov vyplývajúcich z existencie služobného pomeru k štátu, keďže tieto príjmy podliehajú zvýšenej odvodovej povinnosti práve z dôvodu vyššej úrovne hmotného zabezpečenia v starobe. Príslušníci bezpečnostných zložiek štátu sú tak motivovaní odvádzať vyššie odvody s víziou vyššej dôchodkovej renty po skončení aktívneho života. V prípade prijatia odvodovej povinnosti vo výške navrhovanej v práve predloženej novele zákona č. 328/2002 Z. z. by odvodová zaťaženosť bola takmer dvojnásobná.


Ďalšou funkciou inštitútu výsluhového dôchodku je funkcia kompenzačná.
Výsluhový dôchodok predstavuje určitú formu kompenzácie za obmedzenia, ktoré musel príslušník bezpečnostných zborov počas trvania služobného pomeru rešpektovať. Ako jedno z mnohých obmedzení možno spomenúť zákaz inej zárobkovej alebo podnikateľskej činnosti, čo v praxi znamená absolútnu príjmovú závislosť týchto osôb od štátu. Tieto osoby preto nemôžu legitímnym spôsobom mať aj iné zamestnanie alebo vykonávať podnikateľskú činnosť a zlepšiť si takýmto spôsobom svoje finančné pomery. V opačnom prípade by to znamenalo porušenie služobnej prísahy a služobnej disciplíny s disciplinárnymi a personálnymi konzekvenciami.

V tejto súvislosti je potrebné upozorniť aj na skutočnosť, že osoby vykonávajúce štátnu službu v bezpečnostných zložkách štátu nielenže podliehajú oveľa prísnejšej disciplinárnej právomoci, ale ich protiprávne konanie je posudzované oveľa prísnejšie ako u osôb v pracovnoprávnom vzťahu.

Kompenzačná funkcia výsluhového dôchodku je odôvodnená aj zvýšenými očakávaniami štátu na zdravotnú, psychickú a fyzickú spôsobilosť personálneho substrátu bezpečnostných zložiek, pričom štát opodstatnene očakáva a vyžaduje, aby boli tieto spôsobilosti udržiavané u každého jednotlivca počas celého trvania služobného pomeru k štátu na požadovanej úrovni, aby jednotliví členovia bezpečnostných zložiek boli dostatočne psychicky ako aj fyzicky odolní voči zvýšenej psychickej a fyzickej záťaži počas výkonu štátnej služby.

Výsluhový dôchodok je teda určitá forma kompenzácie za to, že príslušník vynakladal všetky svoje sily a schopnosti a riskoval aj svoj život a zdravie pri plnení základných funkcií štátu a na jeho ochranu a ochranu jeho obyvateľov, veľakrát aj v zdraviu škodlivom alebo životu nebezpečnom prostredí.

Na rozdiel od príslušníkov bezpečnostných zložiek štátu osoby poberajúce iný ako výsluhový dôchodok neboli v záujme štátu a jeho obyvateľov nikdy vystavované nebezpečným situáciám, ani nemuseli v tejto súvislosti rešpektovať žiadne obmedzenia.

V tejto súvislosti je tiež nutné upozorniť na skutočnosť, že iné druhy dôchodkov logicky nie sú predmetom dane z príjmu podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov, a preto považujeme za diskriminujúce a nespravodlivé, aby daňovej povinnosti podliehali výsluhové dôchodky. Takýto rozdielny prístup považujeme za nesystémový a nelogický, nakoľko všetky druhy dôchodkov plnia ten istý účel – hmotné zabezpečenie ich poberateľov po skončení aktívneho pracovného života, kedy od týchto ľudí už nemožno ani oprávnene očakávať, aby si aktívne zarábali na svoje živobytie. Rovnako ako poberateľ iných druhov dôchodku, aj poberateľ výsluhového dôchodku musel pred vznikom nároku naň splniť všetky zákonom ustanovené podmienky. Skutočnosť, že hranica na vznik nároku na výsluhový dôchodok je nižšia ako hranica ustanovená na vznik starobného dôchodku, je odôvodnená práve vyššou náročnosťou a špecifickým charakterom výkonu služby v záujme štátu a jeho obyvateľov. Zavedenie daňovej povinnosti vo vzťahu k výsluhovým dôchodkom by bolo diskriminačné a v rozpore s logikou veci, keďže dávkam rovnakého charakteru a plniacim rovnaké funkcie by bol priznaný antagonistický status. Výsluhový dôchodok by mal právny status príjmu a ostatné druhy dôchodku by mali status zabezpečovacích dávok.

Vznik nároku na výsluhový dôchodok je podmienený splnením podmienok ustanovených v § 38 zákona č. 328/2002 Z. z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. V zmysle § 30 cit. zákona je výsluhový dôchodok dávkou výsluhového zabezpečenia, na ktorú si príslušník odvádza poistné podľa § 97 ods. 4 cit. zákona vo výške 5%. Podľa § 1 ods. 2 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov sa tento zákon nevzťahuje na policajtov a profesionálnych vojakov ozbrojených síl, ktorých sociálne zabezpečenie je upravené osobitným predpisom, ak tento zákon neustanovuje inak. Podľa § 60 ods. 2 cit. zákona obdobím dôchodkového poistenia je aj obdobie výkonu služby policajta, profesionálneho vojaka, ak za toto obdobie policajt, profesionálny vojak nezískali v rozsahu zakladajúcom nárok na výsluhový dôchodok. Logickým a gramatickým výkladom dotknutých ustanovení možno nesporne dospieť k záveru, že výsluhový dôchodok ako dávka výsluhového zabezpečenia je postavená na úroveň starobného dôchodku ako dávky sociálneho poistenia, na ktorú vzniká nárok za podmienok ustanovených zákonom č. 461/2003 Z. z.


Ďalšou funkciou, ktorú plní inštitút výsluhového dôchodku, je funkcia zabezpečovacia.
Príslušník po dosiahnutí určitého veku, resp. po odslúžení určitého času v prostredí, v ktorom je vystavený značnej psychickej a fyzickej záťaži, nie je objektívne spôsobilý plniť služobné úlohy v požadovanom rozsahu. Často môže dôjsť až k ohrozeniu záujmov Slovenskej republiky, k ohrozeniu záujmov alebo života a zdravia občanov, resp. obyvateľov Slovenskej republiky alebo dokonca k ohrozeniu života a zdravia dotknutého príslušníka alebo ostatných príslušníkov, ktorí s ním vykonávajú štátnu službu. Preto sa musí služobný pomer príslušníka bezpečnostných zložiek z objektívnych dôvodov skončiť. Po skončení služobného pomeru má často aj vysoko kvalifikovaný príslušník problém etablovať sa na trhu práce, a to vzhľadom na špecifický charakter znalostí a odborných zručností, ktoré nadobudol počas výkonu služby v týchto zložkách, ale sú nevyužiteľné pre výkon práce v civilnom sektore.

Zaradením výsluhového dôchodku medzi príjmy podľa § 8 zákona č. 595/2003 Z. z. a jeho súčasným vyňatím ako príjmu oslobodeného od dane [§ 9 ods. 2 písm. f)] bude mať za následok, že výsluhový dôchodca do dovŕšenia fyzického veku odchodu do dôchodku (v súčasnosti 62 rokov) takýto príjem nebude môcť ani zahrnúť do nezdaniteľnej časti základu dane. V praxi to bude znamenať, že výsluhový dôchodok ako jediný zdroj príjmu, ktorý v mnohých prípadoch nedosiahne ani len výšku nezdaniteľnej časti základu dane, bude celý podliehať dani z príjmu podľa § 11 cit. zákona. Zavedenie daňovej povinnosti vo vzťahu k výsluhovým dôchodkom by bolo preto diskriminačné a v rozpore s logikou veci, keďže dávkam rovnakého charakteru a plniacim rovnaké funkcie by bol priznaný antagonistický status. Výsluhový dôchodok by mal v takom prípade právny status príjmu a ostatné druhy dôchodku by mali status zabezpečovacích dávok, čím by však došlo k úplnému negovaniu zákonných priorít a taktiež etiky uspokojovania životných potrieb osôb v právnom postavení dôchodcov.


Takáto zmena ratia právnej úpravy výsluhových dôchodkov, ktorú je navyše z ústavnoprávneho hľadiska možné považovať za náhlu a neočakávanú zmenu pravidiel, na ktoré sa adresáti tejto právnej úpravy spoliehali, preto vyvoláva opodstatnené pochybnosti o jej ústavnosti.


V tejto súvislosti treba zároveň upozorniť na skutočnosť, že prijatie navrhovanej novely by znamenalo nielen vznik daňovej povinnosti, ale aj vznik odvodovej povinnosti na úseku zdravotného poistenia podľa zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Po nadobudnutí účinnosti takto navrhovanej právnej úpravy by poberateľom výsluhového dôchodku vznikla zároveň aj povinnosť odvádzať na verejné zdravotné poistenie sumu rovnajúcu sa 14 % výšky výsluhového dôchodku. Navyše, po prijatí úprav na úseku sociálneho zabezpečenia policajtov a vojakov súbežne navrhovaných Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky by poberateľom výsluhových dôchodkov vznikla povinnosť strpieť zrážanie stabilizačného odvodu s progresívnym charakterom vo výške min. 10 %.


Celkové daňové a odvodové zaťaženie z výsluhového dôchodku by tak predstavovalo min. 43 %, čo je nielenže viac ako daňové a odvodové zaťaženie pracujúceho obyvateľstva, ale pre poberateľov výsluhových dôchodkov úplne likvidačné.

Zdroj: https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialReview.aspx?instEID=45&matEID=5415&drCommentDocFREID=264300&rOverviewAction=PreviewAll&langEID=1
Ferdosondo
04.09.12,03:26
Dara toľko hovadín pokope, ako v tejto zásadnej pripomienke čo si tu dala, som už dávno nevidel.
Každý súdny človek musí tú čvargu, čo toto vymyslela poslať... veď vieš kde.
Pikoška
04.09.12,03:53
Ja som z tých hovadín, a ako nežne si to nazval, vybrala toto:

Výsluhový dôchodok je teda určitá forma kompenzácie za to, že príslušník vynakladal všetky svoje sily a schopnosti a riskoval aj svoj život a zdravie pri plnení základných funkcií štátu a na jeho ochranu a ochranu jeho obyvateľov, veľakrát aj v zdraviu škodlivom alebo životu nebezpečnom prostredí. / Ruka Vás, pane, pri tomto písaní nebolela?/
Ak by príslušníci polície vynakladali všetky svoje sily a schopnosti, tak by gauneri nevykradli tento štát, a občan by v tejto spoločnosti nebol ohrozenou komunitou. A čím ochraňujú obyvateľov policajti, ktorí nič nevyšetria, nedošetria, a sú najaktívnejšími pokladníkmi na cestách tak to fakt netuším. A v čom riskujú život na Slovensku vojaci? odpovie mi niekto? Porovnať výsluhový dôchodok so starobným, či invalidným dôchodkom je schopný fakt len zúfalec, ktorý nie je schopný si inak zarobiť po vyzlečení z uniformy. Myslím, že v týchto drístoch jasne vyjadrili svoj názor o ich nadradenosti.
buchač
04.09.12,04:04
ano, citala som ho ... aj stanovisko MF SR http://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Download.aspx?DocID=369465
takze, nemam obavu, ze tento poslanecky paskvil prejde

Dara toľko hovadín pokope, ako v tejto zásadnej pripomienke čo si tu dala, som už dávno nevidel.
Každý súdny človek musí tú čvargu, čo toto vymyslela poslať... veď vieš kde.

Feri .........citujem ...a je to stanovisko - pripomienka MF !!!

" Dôvodom je fakt , že uvedeným zákonom sa zavádza precedens ,ktorý by mohol v budúcnosti predstavovať veľké problémy na tvorcov hospodárskej politiky , ak by sa tento nástroj začal používať v daňovej alebo inej oblasti využívať častejšie ."

Takže sa pýtam ...dnes nadávame my , vyslúžilci .....kto bude ( môže - mohol by ) nasledovať ???
...keď sa to Teba bude týkať ( všetko je možné ) a ty budeš z toho nepevný , nakoľko prídeš o nejaké tie love , tak aj seba zaradíš do tej skupiny zovúca sa čvargou ????
...a ďaľšia čvarga bude hovadiny trieskať ...a určite viac a silnejšie ...možno aj kľúčiky budú námestiami cinkať...
Ferdosondo
04.09.12,04:13
Tak ma teraz napadá, vojaci sú fakt bojovníci. Najaktívnejší sú v boji za svoje sociálne výhody na úkor vlastného obyvateľstva.
Pikoška
04.09.12,10:17
Feri .........citujem ...a je to stanovisko - pripomienka MF !!!

" Dôvodom je fakt , že uvedeným zákonom sa zavádza precedens ,ktorý by mohol v budúcnosti predstavovať veľké problémy na tvorcov hospodárskej politiky , ak by sa tento nástroj začal používať v daňovej alebo inej oblasti využívať častejšie ."

Takže sa pýtam ...dnes nadávame my , vyslúžilci .....kto bude ( môže - mohol by ) nasledovať ???
...keď sa to Teba bude týkať ( všetko je možné ) a ty budeš z toho nepevný , nakoľko prídeš o nejaké tie love , tak aj seba zaradíš do tej skupiny zovúca sa čvargou ????
...a ďaľšia čvarga bude hovadiny trieskať ...a určite viac a silnejšie ...možno aj kľúčiky budú námestiami cinkať...Vidíš Juri, na každého raz dôjde. Nás všetkých, mladých, starých, dôchodcov, učiteľov, baníkov, detí, mladých mamičiek, osamelých mamičiek, nezamestnaných sa toto všetko už týkalo, za každej vlády nás skasírovali, a kasírujú naďalej, ale terazky čosi prasklo nevídané v tomto štáte. Doteraz sme boli čvargou pre naších vladárov len my, bežní, nepodstatní, dôležití pri volebnej urne. A ajhľa, nepáči sa Vám, ak opíšeme pocity, že máte viac výhod, že ste boli nedotknuteľní, etc.....A pre mňa podstatná otázka. Ako chceš chápať mňa, aby som chápala Vás, ozbrojených, Vaše zásluhy, Vašu ťažšiu pozíciu, Vaše ohrozenie životov pri službe vlasti, ak si Vás neváži po prvýkrát v histórii, čo ja viem, Vaša vláda? Váš parlament? Váš štát, ktorí ochraňujete, alebo ste ochraňovali aj vraj s nasadením života? Lebo náš a v náš prospech už dávno nie je. Prečo a za akých okolností si Vás prestal vážiť tento štát? Toť moja otázka.
buchač
04.09.12,11:17
Vidíš Juri, na každého raz dôjde. Nás všetkých, mladých, starých, dôchodcov, učiteľov, baníkov, detí, mladých mamičiek, osamelých mamičiek, nezamestnaných sa toto všetko už týkalo, za každej vlády nás skasírovali, a kasírujú naďalej, ale terazky čosi prasklo nevídané v tomto štáte. Doteraz sme boli čvargou pre naších vladárov len my, bežní, nepodstatní, dôležití pri volebnej urne. A ajhľa, nepáči sa Vám, ak opíšeme pocity, že máte viac výhod, že ste boli nedotknuteľní, etc.....A pre mňa podstatná otázka. Ako chceš chápať mňa, aby som chápala Vás, ozbrojených, Vaše zásluhy, Vašu ťažšiu pozíciu, Vaše ohrozenie životov pri službe vlasti, ak si Vás neváži po prvýkrát v histórii, čo ja viem, Vaša vláda? Váš parlament? Váš štát, ktorí ochraňujete, alebo ste ochraňovali aj vraj s nasadením života? Lebo náš a v náš prospech už dávno nie je. Prečo a za akých okolností si Vás prestal vážiť tento štát? Toť moja otázka.

...nie jedna.......ale to je aj tak jedno ........

Tie otázky , čo dávaš Piki ....sú ťažké , kua ťažké........v podstate nezodpovedateľné...
trisestri
04.09.12,11:34
Ja som z tých hovadín, a ako nežne si to nazval, vybrala toto:

Výsluhový dôchodok je teda určitá forma kompenzácie za to, že príslušník vynakladal všetky svoje sily a schopnosti a riskoval aj svoj život a zdravie pri plnení základných funkcií štátu a na jeho ochranu a ochranu jeho obyvateľov, veľakrát aj v zdraviu škodlivom alebo životu nebezpečnom prostredí. / Ruka Vás, pane, pri tomto písaní nebolela?/
Ak by príslušníci polície vynakladali všetky svoje sily a schopnosti, tak by gauneri nevykradli tento štát, a občan by v tejto spoločnosti nebol ohrozenou komunitou. A čím ochraňujú obyvateľov policajti, ktorí nič nevyšetria, nedošetria, a sú najaktívnejšími pokladníkmi na cestách tak to fakt netuším. A v čom riskujú život na Slovensku vojaci? odpovie mi niekto? Porovnať výsluhový dôchodok so starobným, či invalidným dôchodkom je schopný fakt len zúfalec, ktorý nie je schopný si inak zarobiť po vyzlečení z uniformy. Myslím, že v týchto drístoch jasne vyjadrili svoj názor o ich nadradenosti.

policajti az na malicke vynimky si nazasluzia nic-kryju lumpov,cestnych piratov, mafianov, zbohatlikov a kadejakych pochybnych kamosov z krciem a barov-je to cvarga hnus a otras,mal som tu drzost podavat par tresnych oznameni,niektory sa ani netajili tym ze vedia ze pachaju nezakone svinstva a pomahaju zakryvat porusenie zakona,vraj to mam chapat-skor som bol sokovany z toho co su schopny zahodit do autu, podvody, zlodejinu a hlavne takmer zabitie chodca na prechode ktory mal jednoznacne prednost,auto stalo na parkovisku a vyrazilo az ked chodec bol v strede prechodu./este ze stihol odskocit/
paradoxne policajti ktory sa podielaju na svinstvach a drancovani verejnych zdrojov a tym aj na utahovani opaskov obcanov,tak ty maju z tych istych zdrojov nenormalne vyhody,taky darmozraci co buzeruju iba poctivych,cest malym vynimkam.
Pikoška
07.09.12,06:29
buchač
07.09.12,06:53
http://aktualne.atlas.sk/novela-vysluhovych-dochodkov-spustila-vlnu-pripomienok-kalinak-pripusta-zmeny/slovensko/politika/

...Piki .....a myslíš si , že tá " múdrosť " vychádzajúca z úst rozškľabeného ministra ( Kažimír ) len tak by prešla - bez pripomienkok ???

...šak sleduj


S odvodom má problém aj ministerstvo obrany. Prekáža mu, že by sa mal týkať výsluhových dôchodcov do 62 rokov. Vojaci pritom zo zákona až na výnimky uložené ministrom musia do výsluhového dôchodku odchádzať vo veku 55 rokov.


Upozorňuje tiež, že v súčasnej podobe návrh diskriminuje ženy, ktoré majú v bežnom systéme nárok na dôchodok skôr, ako vo veku 62 rokov.


Veď to nie je iba zmena zákona ... tento návrh dokonca ide proti samotnej ústave .....
Kua , toto sa v USA stať ( myslím ústavu ) , tak Fico odstúpi a Kažimír si radšej hodí mašľu ...ibaže na rozdiel od Slovenska , tam ústavu ešte úcte majú ...
...ozbrojené zložky radšej ani nespomínam v tejto súvislosti s USA ...


.......a u nás ??? ....radšej mlčím ........
... nepřítel naslouchá ..........nie iba zbraňové fóra sú sledované , aj Porada je pod drobnohľadom ...

...AJ Porada .....:rolleyes:
trisestri
29.09.12,11:34
jedno je iste,ziadna vlada nesiahne na platy a vyhody sudcom,policajtom,vojakom a siskarom a preto neviem naco bolo dobre bolo to napinanie svalov a tie drizdy,mozno len chceli oklamat cast svojich volicov,ale pre mna zase raz urobili zo seba volov.
buchač
29.09.12,11:40
...henten návrh je blbosť prvého stupňa .....teda podľa mňa

Navrhovateľ nehľadeľ pravdepodobne na okolnosti , ktoré sú mu asi aj cudzie ...a neverím , že by nik nepripomienkoval , nakoľko totiž viem o jednej podpisovej akcii ...



P.S.:
...kto súhlasí , nech klikne na užitočné ...
...kto nie ....nech ma bozá ....


jedno je iste,ziadna vlada nesiahne na platy a vyhody sudcom,policajtom,vojakom a siskarom a preto neviem naco bolo dobre bolo to napinanie svalov a tie drizdy,mozno len chceli oklamat cast svojich volicov,ale pre mna zase raz urobili zo seba volov.

...hm....viac - menej isté to bolo ....

...he....a Kažimír teraz bude mať svalovku ....na tých rozškľabených ústach ....
trisestri
29.09.12,12:18
...hm....viac - menej isté to bolo ....

...he....a Kažimír teraz bude mať svalovku ....na tých rozškľabených ústach ....

mozno preto ze rad sranduje svojskym sposobom-raz nas zabava zlacnenym plynom,inokedy zdanovanim,len aby sa od tej srandy cely nerozsklebil.
misoft
29.09.12,13:26
trisestri
29.09.12,17:55
aspon tak
Kvaka
01.10.12,15:51
Už v piatok bol do NRSR doručený od vlády návrh novely zákona o dani z príjmov. Nájdete ho tu http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=4203, vypustené je nielen zdaňovanie výsluhových dôchodkov, Mila123 a kopec iných sa poteší.:) Daňový bonus ostáva na študenta do 25 rokov. Akurát sa bude vyplácať len pri aktívnych príjmoch.
Stiahla som to, pripájam.
Kvaka
01.10.12,16:11
Myslela som, že sa Mila a kopec iných potešia z daňového bonusu, zabudla som dať bodku za "dôchodkov".
trisestri
01.10.12,16:16
mosez sa tesit,je uplne jasne ze vysluhove dochodky sa zdanovat nebudu
buchač
19.12.12,20:06
Podľa ods. 3) teda na r. 2013 vychádza valorizácia VD takto:

Opatrenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky č. 329/2012, ktorým sa ustanovuje pevná suma zvýšenia dôchodkovej dávky a percento zvýšenia úrazovej renty v roku 2013
§ 1
Dôchodková dávka v roku 2013 sa zvyšuje takto:
a) starobný dôchodok o 11,20 eura,

odslúžené roky ... koeficient ... valorizácia
15 ... 1 ... 0,37 €
16 ... 3 ... 1,12 €
17 ... 5 ... 1,87 €
18 ... 7 ... 2,61 €
19 ... 9 ... 3,36 €
20 ... 11 ... 4,11 €
21 ... 13 ... 4,85 €
22 ... 15 ... 5,60 €
23 ... 17 ... 6,35 €
24 ... 19 ... 7,09 €
25 ... 21 ... 7,84 €
26 ... 23 ... 8,59 €
27 ... 25 ... 9,33 €
28 ... 27 ... 10,08 €
29 ... 29 ... 10,83 €
30 ... 31 ... 11,57 €
31 ... 33 ... 12,32 €
32 ... 35 ... 13,07 €
33 ... 37 ... 13,81 €
34 ... 39 ... 14,56 €
35 ... 41 ... 15,31 €
36 ... 43 ... 16,05 €
37 ... 45 ... 16,80 €

...to zasa bude závisti od civilného sektora...;)

Budem odkladať a o rok si kúpim nové fáro .....:cool:
avalik
19.12.12,20:09
aj ty? :D
misoft
19.12.12,21:05
Budem odkladať a o rok si kúpim nové fáro .....:cool:
Ja už toho roku!
Takéto:
http://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/001/00182c62db49b21fdfc86553d0221a6b--mmf250x250.jpg
(1:24)
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s7737.gif
Melnick
19.12.12,21:43
To nemáš na lepšie ????????
Melnick
19.12.12,21:44
A nezblázni sa z toho.:D:D:D
Melnick
19.12.12,21:49
Kvaka a nie je jedno,čo Milu123 poteší, hlavne ak ju naozaj poteší . :D:D:D
pepsikova
01.07.13,22:41
Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo II. (24.08.12) (http://www.porada.sk/t199762-re-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-ii.html) 76 odpovedí Otázka bola doplnená Dnes, 00:22 používateľom Richard (http://www.porada.sk/t199762-re-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-ii.html)
Účtovníctvo a dane (http://www.porada.sk/uctovnictvo-a-dane)

...páči sa mi rubrika-"účtovníctvo a dane" a tá téma v nej!..šik!..
pepsikova
01.07.13,22:43
Budem odkladať a o rok si kúpim nové fáro .....:cool:
Ja už toho roku!
Takéto:
http://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/001/00182c62db49b21fdfc86553d0221a6b--mmf250x250.jpg
(1:24)
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s7737.gif
.

..a budeš na ňom jazdiť po porade!..
ewita888
02.07.13,19:32
mrknite.. online kamera, bohovské..
http://pontu.eenet.ee/player/karu.html
pmajap
03.07.13,10:46
Najlepšie - hity leta :D


http://a.static.joj.sk/uploads/thumbs/640x392-out/tx_media/cms/2013/06/11/tit_clanok.jpg
http://youtu.be/t3Be325EYwo

http://youtu.be/asKrBY09gzM
lujza.j
03.07.13,10:56
misoft
03.07.13,15:32
mimotemy
pepsi načala (asi omylom klikla :D)
lujza.j
03.07.13,15:37
mimotemy
pepsi načala (asi omylom klikla :D)
neviem či ona......lebo hore že : naposledy upravil Richard......len neviem čo...
misoft
03.07.13,15:41
Richard asi niečo upravil v názve témy a pepsi na to reagovala.
Lebo posledný príspevok v minulom roku som mal tuším ja.
lujza.j
03.07.13,15:48
Richard asi niečo upravil v názve témy a pepsi na to reagovala.
Lebo posledný príspevok v minulom roku som mal tuším ja.
asi áno upravil ...téma vyskočila na prednej strane.....
tieto témy sa vždy zatvorili a bolo nakázané, že treba otvoriť novú....
trisestri
03.07.13,16:41
je mozne aj na slovensku absolvovat statnu skusku z ceskeho jazyka a co to stoji?
misoft
03.07.13,17:10
Prečo pokračuješ v tomto vlákne, keď je už IV. pokračovanie?
A zadaj otázku inde (založ otázku, zatrieď) a riadne - toto je debata, tu sa neodpovedá odborne, tu sa vykecáva (teda vykecávalo).