Enyma
26.08.12,07:50
Zálohová fa uhradená 09.08.2012 1000 € neuvedené zdaniteľné plnenie, neuvedená DPH.
Daňový doklad k zál. fa, zdaniteľné plnenie 09.08.2012, uvedená DPH.

Jeden účastník pobytu nenastúpil pobyt 25.8.-29.8.12 - vystavím dobropis 25.08.2012, a aký správny dátum zdaniteľného pobytu má byť ?

Za odpovede ďakujem.
KEJKA
26.08.12,06:17
vrátiš mu peniaze a tým dňom /vrátenia peňazí/ mu vystavíš dobropis, resp. uvedieš dátum plnenia.
Enyma
26.08.12,08:29
Ďakujem.
Kaja.K
27.08.12,10:42
Podľa mňa - ak si vystavila daňový doklad k prijatej zálohe, tak vo vyúčtovacej faktúre k 29.8. uvedieš reálnu sumu za ubytovaných (tú budeš mať vo výnosoch) a odpočítaš zálohu aj s dph v tej výške, v akej si vyhotovila daňový zálohový doklad, teda ti vyjde, že si odviedla vyššiu dph zo zálohy, ako bolo skutočné plnenie.
KEJKA
27.08.12,11:06
tento postup je správny - ak sa jedná o fakturáciu zájazdu za všetkých zúčastnených /a zohľadnenie neučasti/, ja som to chápala ako vysporiadanie voči jednotlivcovi.
Podľa mňa - ak si vystavila daňový doklad k prijatej zálohe, tak vo vyúčtovacej faktúre k 29.8. uvedieš reálnu sumu za ubytovaných (tú budeš mať vo výnosoch) a odpočítaš zálohu aj s dph v tej výške, v akej si vyhotovila daňový zálohový doklad, teda ti vyjde, že si odviedla vyššiu dph zo zálohy, ako bolo skutočné plnenie.
účtovníčka_prešov
27.08.12,12:54
Ty teraz musíš vyfakturovať pobyt - skutočný počet účastníkov - tvoj výnos zaevidovať si - a dobropisovať zálohovú faktúru kvôli DPH - toho 1 nezúčastneného.
KEJKA
27.08.12,15:55
Podľa mňa - ak si vystavila daňový doklad k prijatej zálohe, tak vo vyúčtovacej faktúre k 29.8. uvedieš reálnu sumu za ubytovaných (tú budeš mať vo výnosoch) a odpočítaš zálohu aj s dph v tej výške, v akej si vyhotovila daňový zálohový doklad, teda ti vyjde, že si odviedla vyššiu dph zo zálohy, ako bolo skutočné plnenie.súhlasím - vid môj príspevok č.5


Ty teraz musíš vyfakturovať pobyt - skutočný počet účastníkov - tvoj výnos zaevidovať si - a dobropisovať zálohovú faktúru kvôli DPH - toho 1 nezúčastneného.nesúhlasím, stačí jeden doklad. Tak ako popisuje príspevok 4