gasrop
26.08.12,08:43
Pojdu uroky hore, alebo dole?
Nie je lepsie zafixovat uroky na co najdlhsiu dobu?
mattto
26.08.12,10:15
nikto nevie, ako sa bude situácia vyvíjať (môže predpokladať), rovnako nikto nevie čo bude mať vplyv na výšku úrokov. Každého klienta banka posudzuje samostatne. Mám dvoch známych, ktorí si brali v rovnaký deň v rovnakej banke hypotéku, naraz im skončila fixácia, jednému úroky zvýšili, druhému znížili.

platí, že čím dlhšia fixácia, tým vyšší úrok. Osobne by som bral najnižšiu možnú fixáciu, aby som stále mohol porovnávať ponuky ostatných bánk a v prípade lepších podmienok, odísť.
bodliak
26.08.12,11:11
Najlepšie je zostať bez dlhov.
gasrop
28.08.12,04:15
ja si uver musim brat. akurat neviem ci je lepsie pockat ako sa to cele s eurom "vyvrbi", ale je lepsie si ho brat teraz, ked su uroky relativne nizke...
Indeed
28.08.12,05:52
ja si uver musim brat. akurat neviem ci je lepsie pockat ako sa to cele s eurom "vyvrbi", ale je lepsie si ho brat teraz, ked su uroky relativne nizke...

Nepovedal by som,že uroky sú nízke ...

Úrok 14 % je nízky ???
day
28.08.12,06:10
14% urok? hovorime o bankach nie providente
day
28.08.12,06:12
platí, že čím dlhšia fixácia, tým vyšší úrok. Osobne by som bral najnižšiu možnú fixáciu, aby som stále mohol porovnávať ponuky ostatných bánk a v prípade lepších podmienok, odísť.

ked odides stracas, zo zaciatku platis viac urok ako istunu, tz. ked budes neustale manit banku nebudes splacat uver - istinu, ale len urok

tazko povedat, ja by som bol za zobrat vyssi uver a dlhsiu fixaciu, ked sa Ti podari dostat pri FIX 10rokov na 5,5% tak super
Indeed
28.08.12,06:22
14% urok? hovorime o bankach nie providente


Bohužiaľ hovorím o VUB.
oldschool
28.08.12,08:12
Bohužiaľ hovorím o VUB.
Potom hovoríš o spotrebnom úvere a nie hypotéke. gasrop síce nenapísal typ úveru, ktorý chce brať, ale podľa fixácie predpokladám myslel hypotéku, nakoľko spotrebáky majú pevné úroky po celú dobu splatnosti. Na 100% hypotéku som teraz vybavil klientovi 4,5%. Mal rating A++ takže sa to netýka každého, aby ma náhodou niekto nenapadol, že som klamár...
day
28.08.12,08:52
To nemusi byt super urok, zalezi aku ma fixaciu
Indeed
28.08.12,09:02
presne tak, termíny hypoteka a uver su pribuzné kategorie,no dost sa od seba líšia
Indeed
28.08.12,09:03
Potom hovoríš o spotrebnom úvere a nie hypotéke. gasrop síce nenapísal typ úveru, ktorý chce brať, ale podľa fixácie predpokladám myslel hypotéku, nakoľko spotrebáky majú pevné úroky po celú dobu splatnosti. Na 100% hypotéku som teraz vybavil klientovi 4,5%. Mal rating A++ takže sa to netýka každého, aby ma náhodou niekto nenapadol, že som klamár...

Toto by ma zaujímalo,

KDE zistím svoj osobný rating ?
oldschool
30.08.12,07:09
To nemusi byt super urok, zalezi aku ma fixaciu

Fix 3 a ak by si zohnal na 100% hypo niekde taký úrok mimo štátneho príspevku pre mladých, tak klobúčik dole...
oldschool
30.08.12,07:13
Toto by ma zaujímalo,

KDE zistím svoj osobný rating ?

Tvoj osobný rating ti stanoví banka v ktorej žiadaš o úver podľa vlastných nastavených parametrov
Indeed
30.08.12,21:20
lenže,banka mi to nepovie...