vladismenko
26.08.12,09:32
Dobrý deň,
Z česka som si 1.8.2012 objednal hosting (podľa mňa je to služba poskytnutá na slovensko), takže by to malo spadať pod paragraf 7a (som plátca DPH len podľa paragrafu 7a). Zaúčtovali nám však cenu aj s DPH, ktorú sme zaplatili. Nie som si však istý, že to tak má byť. Nemali by sme zaplatiť cenu bez DPH a potom zaplatiť slovenské DPH podľa paragrafu 7a ? Takže do 25. 9. by sme mali podať daňové priznanie. K tomu nám ešte ani neodoslali faktúru.

A potom mám podobný problém aj s nákupom dizajnu z tretích štátov (INDIA). To je tiež služba zo zahraničia a spadá pod 7a ?

vďaka
mrazko.tomas
26.08.12,09:00
A potom mám podobný problém aj s nákupom dizajnu z tretích štátov (INDIA). To je tiež služba zo zahraničia a spadá pod 7a ?

Pod paragraf 7a spadajú len služby v rámci EÚ.
blavaciko
27.08.12,05:43
flector
27.08.12,06:05
A potom mám podobný problém aj s nákupom dizajnu z tretích štátov (INDIA). To je tiež služba zo zahraničia a spadá pod 7a ?
vďaka

§7a platí iba pri styku s podnikateľmi z iných členských štátov EU. Tretích štátov sa to nijak netýka.
Tj. pri styku s tretími štátmi ani nesmieš používať to tvoje IČ DPH, ktoré ti podľa §7a DÚ vydal.
(Ako keby si ho ani nemal.)
vladismenko
27.08.12,06:49
ok vďaka ... a vie mi niekto poradiť k prvej časti otázky ?