verhaj
26.08.12,10:06
Prosim vas pekne o radu v nasledujucej situacii.

Zivnostnik vlastni auto od januara 2011, v juli 2011 sa stal platcom DPH a uplatnil si odpocet DPH na motorove vozidlo.

K 31. júlu 2012 ukončil živnosť, vrátane DPH - z toho vyplýva, že musí vrátiť DPH za motorové vozidlo. Podla mna by som vratila DPH uz len zo zostatkovej uctovnej hodnoty - t.j. minus 1 rok a 7 mesiacov. Chapem to spravne?

Otazka: Moze si zivnostnik z tohto auta uplatnit opat vratenie DPH ked prejde na s.r.o. a bude platcom DPH a bude pouzivat vozidlo dalej na podnikanie, hoci bolo kupene fyzickou osobou? :confused:

Dakujem velmi pekne za odpoved.

Veronika
KEJKA
26.08.12,14:17
nie, nemôže. SRO je samostatný právny subjekt, auto musí kúpiť od platiteľa DPH.
Mila123
26.08.12,14:22
ak som správne pochopila, auto v r. 2011 bolo odpísané ročným odpisom....
za rok 2012, tým, že k 31 12 neexistuje , nemôže odpísať ani tých 7 mesiacov, nakoľko postupuje podľa starého znenia zákonov.....
novelizácia bola k 01 01 2012.....
t.j. za motorové vozidlo vráti štátu DPH po prvom roku odpisovania.......toľko môj názor.....
katka s.
29.09.12,15:06
Dobrý deň. Skúsim zaradiť do tejto témy. Živnostník si založil s.r.o.. Na živnosti mu zostali zásoby, ktoré chce previesť do s.r.o.. Živnosť plánuje zrušiť. Dajú sa zásoby previesť nejakým spôsobom aby neplatil z nich DPH? Tvrdil mi, že je to možné zmluvou "odpredajom podniku". Podľa mňa nie. Keďže sú to dva nezávislé subjekty musí na živnosti vystaviť fa, odviesť DPH , ktoré si môže odpočítať v s.r.o.. Ďakujem.
katka s.
30.09.12,14:57
Dobrý deň. Skúsim zaradiť do tejto témy. Živnostník si založil s.r.o.. Na živnosti mu zostali zásoby, ktoré chce previesť do s.r.o.. Živnosť plánuje zrušiť. Dajú sa zásoby previesť nejakým spôsobom aby neplatil z nich DPH? Tvrdil mi, že je to možné zmluvou "odpredajom podniku". Podľa mňa nie. Keďže sú to dva nezávislé subjekty musí na živnosti vystaviť fa, odviesť DPH , ktoré si môže odpočítať v s.r.o.. Ďakujem.
Posúvam