ResaB
26.08.12,14:35
Pred rozvodom sme vlastnili z manželkou firmy každý po jednej na svoje meno. Pokiaľ nás ale rozviedli manželka doviedla svoju firmu do krachu a teraz si nárokuje polovicu mojej firmy a zisk z nej . Ako sa delí zisk z firmy ktorá je na moje meno po rozvode? Som povinný vyplácať jej časť zisku od právoplatnosti rozvodu? :mad:
draik
26.08.12,17:34
Zabudli ste na kľúčovú info, či ste mali bezpodielové spoluvlastníctvo manželov (BSM)
. Ak áno a ide o sro a tá vznikla za trvania manželstva, tak podiel je predmetom BSM.
mattto
26.08.12,19:18
do masy BSM patrí obchodný podiel, ako hociktoré iné aktívum. Avšak ty sa pýtaš na zisk, nie na ten manželka nemá nárok, zisk nepatrí do masy BSM, ak nebol vyplatený. Ak bol vyplatený, ide o príjem patriaci do BSM.
ResaB
28.08.12,06:01
áno mali sme bsm , nie nejde o s.r.o a manželka si nárokuje na polovicu každodennej tržby, pričom svoj podiel opatovne nevkladá do firmy.
mattto
28.08.12,07:51
áno mali sme bsm , nie nejde o s.r.o a manželka si nárokuje na polovicu každodennej tržby, pričom svoj podiel opatovne nevkladá do firmy.


pošli exmanželku do r..i :D naozaj nemá žiaden právny nárok po rozvode žiadať podiel na tvojich príjmoch (a je jedno, či ide o tvoj plat, vyplatený zisk, výhru v lotte alebo hocičo iné)