rage1
21.09.04,08:32
Ja by som si len chcela overit taku malickost. Ak firma, ktora podnika ako tlaciaren s grafickym studiom a vedie jednoduche uctovnictvo a nakupuje tovar od dodavatela, uctuje tento nakup papiera ako vydaj za tovar alebo vydaj za material?
FAA
21.09.04,06:39
Dobré ránko, učtujete to ako materiál, pretože to zhodnocujete výrobou. Tovar je iba to čo predte v nezmenenom stave. faa
Zuzka
21.09.04,06:39
Je to výdaj za materiál, iba ak by ste ten papier v takom istom stave predávali (nepotlačený), tak je to výdaj za tovar.
anina
21.09.04,08:53
Ak nakupujem farby a dalej ich predavam, uctujem na 504. Ale v niektorych pripadoch vykonavame aj maliarske prace, to by mal byt material. Ale v tom pripade vsetok tovar preuctujete zasa na material? Na zaklade akeho dokladu? Ja dopredu pri nakupe totiz neviem, ci sa bude len predavat, alebo pojde k zakaznikovi aj s pracou.Dik za radu
Danka Kosibová
21.09.04,10:28
uctujes to ako vádaj za materiál
VieraM
21.09.04,10:54
Ak nakupujem farby a dalej ich predavam, uctujem na 504. Ale v niektorych pripadoch vykonavame aj maliarske prace, to by mal byt material. Ale v tom pripade vsetok tovar preuctujete zasa na material? Na zaklade akeho dokladu? Ja dopredu pri nakupe totiz neviem, ci sa bude len predavat, alebo pojde k zakaznikovi aj s pracou.Dik za radu
Ja nakup učtujem ako tovar. V prípade že ho chcem použiť ako materiál, vytvorím si výdajku, popis kam ide materál / interný doklad/ a preučtujem
v nákupnej cene tento tovar na materiál. 501/504