Zita5
20.02.06,11:47
Ako mám postupovať pri vystavení preddavkovej fa dnešným dňom , ak mi zákazník túto aj hneď zaplatí v hotovosti .

Jedná sa mi o DPH :

1/Vystavím bez DPH , alebo hneď s DPH - zúčtovanie bude až marci .

2/Alebo musím vystaviť preddavkovú bez DPH a vzápätí na to druhú- faktúru dátum prijatia platby s rozpisom DPH .

Ďakujem , potrebujem dosť súrne .;)
Muška
20.02.06,10:50
Zitka a prečo mu ju nezmeníš hneď na riadnu faktúru.?

Ak sa už nedá, tak ja by som použila bod 2)
Zita5
20.02.06,10:53
Zitka a prečo mu ju nezmeníš hneď na riadnu faktúru.?

Ak sa už nedá, tak ja by som použila bod 2)


Muška to je zálohovka na tlačiarenské služby , ale neviem kedy sa naplní komplet dodanie služby .

Myslíš to tak , že obídem zálohovku a vystavím hneď faktúru na prijatie zálohy ?
Ninna
20.02.06,11:00
Pokiaľ máš zmluvu o dielo na základe, ktorej prijímaš preddavok si myslím fa na zálohu nemusí byť.
Muška
20.02.06,11:02
Jáj, takže to nebude aj konečná faktúra.

Ale aj tak by som rovno vystavovala faktúru /s DPH/ dňom úhrady...načo robiť dve - ak nemusíš.

A konečnú by som vystavila na celú sumu s tým, že by som tam odpočítala všetky faktúry aj s DPH, ktoré si k tejto službe vydala a hotovo.
Zita5
20.02.06,11:03
Pokiaľ máš zmluvu o dielo na základe, ktorej prijímaš preddavok si myslím fa na zálohu nemusí byť.


Ninnka , ďakujem za príspevok :p , ale toto je normálna bežná objednávka .;)
renča1
20.02.06,11:32
Ako mám postupovať pri vystavení preddavkovej fa dnešným dňom , ak mi zákazník túto aj hneď zaplatí v hotovosti .

Jedná sa mi o DPH :

1/Vystavím bez DPH , alebo hneď s DPH - zúčtovanie bude až marci .

2/Alebo musím vystaviť preddavkovú bez DPH a vzápätí na to druhú- faktúru dátum prijatia platby s rozpisom DPH .

Ďakujem , potrebujem dosť súrne .;)

Zál.faktúra by mala byť vyst. aj s dph, k uhrad.pf vystavíš do 15 dní koneč.faktúru k dph cel.suma na pf aj s dph napr. 20 000
- k nej vyuč.fakt. k dph spolu: 20 000
bez dph 16 807,00
dph 19% 3 193,00
renča1
20.02.06,11:34
Jáj, takže to nebude aj konečná faktúra.

Ale aj tak by som rovno vystavovala faktúru /s DPH/ dňom úhrady...načo robiť dve - ak nemusíš.

A konečnú by som vystavila na celú sumu s tým, že by som tam odpočítala všetky faktúry aj s DPH, ktoré si k tejto službe vydala a hotovo.

jááááj nevšimla som si už dobrú odpoved, tak už nič:D
Muška
20.02.06,11:35
Renča :):):):)
Zita5
20.02.06,11:36
jááááj nevšimla som si už dobrú odpoved, tak už nič:D

Renčika:p ďakujem