stanicapap
20.02.06,10:48
ahojte, mam opat otazocku - ak zamestnanec skoncil prac.pomer k 31.08.2005 a nevycerpal ani jeden den dovolenky, tak ako a kedy mu mala byt vyplatena? (podotykam, ze mal fixnu mesacnu mzdu)..vopred srdecna vdaka za odpoved..
Tweety
20.02.06,09:49
ahojte, mam opat otazocku - ak zamestnanec skoncil prac.pomer k 31.08.2005 a nevycerpal ani jeden den dovolenky, tak ako a kedy mu mala byt vyplatena? (podotykam, ze mal fixnu mesacnu mzdu)..vopred srdecna vdaka za odpoved..
Ak mal nevyčerpanú dovolenku ku dňu ukončenia PP, tá mu mala byť preplatená k tomuto dňu.:eek:
Chobot
20.02.06,09:52
ahojte, mam opat otazocku - ak zamestnanec skoncil prac.pomer k 31.08.2005 a nevycerpal ani jeden den dovolenky, tak ako a kedy mu mala byt vyplatena? (podotykam, ze mal fixnu mesacnu mzdu)..vopred srdecna vdaka za odpoved..

Náhrada za zostatok dovolenky mu mala byť vyplatená v poslednom zúčtovaní mzdy - teda za august 2005. To je jedno či mal fixnú alebo pohyblivú mzdu.
stanicapap
20.02.06,11:05
a predsa este jedna otazocka (viem,ze vy "mzdovi borci" sa chytate za hlavu, co to vlastne pisem, ale ja som uplny laik) AKO MU MAM VYPOCITAT ZOSTATOK DOVOLENKY - vlastne celu dovolenku?
Tweety
20.02.06,11:08
a predsa este jedna otazocka (viem,ze vy "mzdovi borci" sa chytate za hlavu, co to vlastne pisem, ale ja som uplny laik) AKO MU MAM VYPOCITAT ZOSTATOK DOVOLENKY - vlastne celu dovolenku? Napíš koľko má odpracovaných rokov, pretože od toho sa odvíja nárok na týždne dovolenky.
§ 100
Dovolenka


Zamestnancovi vzniká za podmienok ustanovených týmto zákonom nárok na

a) dovolenku za kalendárny rok alebo jej pomernú časť,
b) dovolenku za odpracované dni,
c) dodatkovú dovolenku.
Dovolenka za kalendárny rok
§ 101


Zamestnanec, ktorý počas nepretržitého trvania pracovného pomeru k tomu istému zamestnávateľovi vykonával u neho prácu aspoň 60 dní v kalendárnom roku, má nárok na dovolenku za kalendárny rok, prípadne na jej pomernú časť, ak pracovný pomer netrval nepretržite počas celého kalendárneho roka. Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny. Časti zmien odpracované v rôznych dňoch sa nesčítajú.
§ 102


Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.
§ 103


(1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.

(2) Dovolenka vo výmere najmenej piatich týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18. roku veku.

(3) Dovolenka učiteľov vrátane riaditeľov škôl a ich zástupcov, učiteľov materských škôl vrátane riaditeľov týchto škôl a ich zástupcov, majstrov odbornej výchovy a vychovávateľov je najmenej osem týždňov v kalendárnom roku.

(4) Nárok na dlhšiu ako základnú výmeru dovolenky je zamestnanec povinný preukázať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom uplatňuje nárok na dlhšiu dovolenku; inak nárok na dlhšiu dovolenku za ten kalendárny rok zaniká.
stanicapap
20.02.06,11:11
u nas bol jeden zamestnany od 01.05.2003, a druha je tiez vo firme zamestnana od tohto dna, ale uz predtym pracovala na TPP-pricom tato druha pracovala u nas na skrateny uvazok,lebo este v inej institucii mala TPP.. asi to trochu motam, vsak?
Tweety
20.02.06,11:16
u nas bol jeden zamestnany od 01.05.2003, a druha je tiez vo firme zamestnana od tohto dna, ale uz predtym pracovala na TPP-pricom tato druha pracovala u nas na skrateny uvazok,lebo este v inej institucii mala TPP.. asi to trochu motam, vsak?
Napíš, prosím koľko majú odpracovaných rokov spolu. Nemáš ich zápočtový list.?
stanicapap
20.02.06,11:22
zapoctove listy vobec nemam (je to firma o 3 zamestn., teraz uz len o 1 ), takze
zamestnanec X ma odpracovanych necele 3 roky, kedze nastupil do firmy ako do prveho zamestnania 01.05.2003, a zamestnankyna Y myslim cca 7 rokov - u nej som si nie ista, nakolko ako som povedala, mala este jeden TPP u ineho zamestnavatela - ak to pomoze u neho si uplatnovala aj odpocitatelnu polozku zo mzdy - cize neviem, ma narok na dovolenku, ked pracuje u 2 zamestnav.?
Eliška
20.02.06,11:27
u nas bol jeden zamestnany od 01.05.2003, a druha je tiez vo firme zamestnana od tohto dna, ale uz predtym pracovala na TPP-pricom tato druha pracovala u nas na skrateny uvazok,lebo este v inej institucii mala TPP.. asi to trochu motam, vsak?

Pri 25 - dňovom nároku na dovolenku je za 8 mesiacov alikv.časť 16,5 dňa
pri 20 - dňovom nároku na dovolenku je za 8 mesiacov alikv.časť 13,5 dňa.
Eliška
20.02.06,11:30
zapoctove listy vobec nemam (je to firma o 3 zamestn., teraz uz len o 1 ), takze
zamestnanec X ma odpracovanych necele 3 roky, kedze nastupil do firmy ako do prveho zamestnania 01.05.2003, a zamestnankyna Y myslim cca 7 rokov - u nej som si nie ista, nakolko ako som povedala, mala este jeden TPP u ineho zamestnavatela - ak to pomoze u neho si uplatnovala aj odpocitatelnu polozku zo mzdy - cize neviem, ma narok na dovolenku, ked pracuje u 2 zamestnav.?
Ja by som im dala alikv. časť z 20-dňového nároku na D. Nezáleží či je prac.pomer na skrátený úväzok, alebo na celý, dovolenka je na dni.
stanicapap
20.02.06,11:34
a teraz, ked viem, ze maju narok na 20 dni dovolenky, ako ju vypocitam - asi som fakt analfabet, ale mam v tom chaos - ako im mam preplatit tu dovolenku? (pripadam si ako ziacik v 1.triede, ktory sa nevie podpisat) MAJTE SO MNOU STRPENIE, PROSIMMM
Tweety
20.02.06,11:38
u nas bol jeden zamestnany od 01.05.2003, a druha je tiez vo firme zamestnana od tohto dna, ale uz predtym pracovala na TPP-pricom tato druha pracovala u nas na skrateny uvazok,lebo este v inej institucii mala TPP.. asi to trochu motam, vsak? VZCHáDZA TO TAK, ZE MAJú NáROK NA 13,5 DňA.
20/12*8=13,5 dňa.:eek:
Eliška
20.02.06,11:42
a teraz, ked viem, ze maju narok na 20 dni dovolenky, ako ju vypocitam - asi som fakt analfabet, ale mam v tom chaos - ako im mam preplatit tu dovolenku? (pripadam si ako ziacik v 1.triede, ktory sa nevie podpisat) MAJTE SO MNOU STRPENIE, PROSIMMM

príklad: zamestnanec má nárok na 20 dní dovolenky /na celý rok/, plat 10000,- Sk. Ukončí prac.pomer k 31.8.2005. Alikv.časť dovolenky k tomuto dátumu je 13,5 dňa. Dajme tomu že je základný plat sa rovná priemernému mesačnému platu.
10000 : 21,74 (konštanta - priemerný počet prac.dní v mesiaci) = 459,98 x 13,5 =6209,73 Sk t.j. suma na preplatenie.
stanicapap
20.02.06,11:45
dakujem velmi pekne, mooooooocccccc ste mi pomohli...
a predsa sa chcem opytat: musi kazda organizacia viest "evidenciu prichodov a odchodov zamestnancov"?
Tweety
20.02.06,11:46
dakujem velmi pekne, mooooooocccccc ste mi pomohli...
a predsa sa chcem opytat: musi kazda organizacia viest "evidenciu prichodov a odchodov zamestnancov"?
Evidencia dochádzky je povinná.:cool:
stanicapap
20.02.06,11:53
paaani, ja zistujem, ze to co som "prebrala" je pekny ...... ani sa nebudem vyjadrovat (uz viem, preco to hodili na mna)....este raz srdecna vdaka
Tweety
20.02.06,12:00
paaani, ja zistujem, ze to co som "prebrala" je pekny ...... ani sa nebudem vyjadrovat (uz viem, preco to hodili na mna)....este raz srdecna vdaka
Neboj, zvládneš to v pohode, hoci to bude nejaký ten čas chcieť.:cool:
stanicapap
20.02.06,12:04
dakujem za podporu...vsak co mi ine ostava....esteze existuje fantasticka porada...tymto dakujem vsetkym, kt. prispievaju a pomahaju takym ako som ja..este raz x-krat d.