dominik rajcak
27.08.12,00:33
DOBRY DEN.MAM VELKU PROSBU.MAM ZIVNOST V OPRAVARENSTVE AUT UZ 7 ROKOV. PRISLO MI PREDVOLANIE OD ZIVNOSTENSKEHO URADU ,ABY SOM SA ZASTAVIL NA KONTROLU A PRINIESOL VSETKY POTREBNE VECI/DOKLADY (OD RÚVZ TRNAVA .....ATD.) O PREVADZKE AUTOSERVISU ,KTORY MAM V RODINNOM DOME.DIELNU SOM PREROBIL ZO STAREJ UZ STOJACEJ BUDOVY V MINULOSTI SLUZIACEJ AKO SKOLA NACHADZAJUCEJ SA NA DVORE MOJHO RODINNEHO DOMU. KED SOM SI VYBAVOVAL ZIVNOSTENSKY LIST,NIK MI NA URADE NEPOVEDAL ,ZE POTREBUJEM ESTE DALSIE POTVRDENIA(AKO NAPR.HYGIENA...ATD) A BEZ AKYCHKOLVEK PROBLEMOV MI VYSTAVILI ZIVNOSTENSKY LIST.TERAZ MAM OBAVY SPOMINANEJ KONTROLY/POKUTY.MOJA OTAZKA ZNIE ,ZE AKY JE POSTUP AK BY SOM CHCEL MAT VSETKY PODKLADY V PORIADKU. CI POSTUP JE ROVNAKY AKO PRI ZAKLADANI NOVEJ ZIVNOSTI ,ALEBO JE TAM INY POSTUP.POPROSIM O PRESNY POSTUP/KROKY(ČO,KDE,AKO),LEBO NEMAM V TOMTO ABSOLUTNE ZIADNE ZNALOSTI CO KONKRETNE A KAM MAM IST VYBAVIT .PRIPADNE POPROSIM NA NIEKOHO KONTAKT ,KTO TAKETO VECI POMAHA RIESIT.VOPRED VAM DAKUJEM M.
Indeed
27.08.12,03:46
Hlavne nepíš CAPS-LOCKOM !

Vo všetkých diskusiach sú na to citliví....

Hlavne na objekte v ktorom vykonávaš podnikateľskú činnosť musíš mať tzv. označenie prevádzky

to zanamená ceduľu s otváracími hodinami a kto je zodpovedný za prevádzku /vedúci/

ďalej schválenie od hygieny, potom súhlas susedov, potom potvrdenia ako nakladáš s odpadmi atd. atd.

Ale to hádam vieš, ked si pred 7 rokmi nahlasoval prevádzku, vtedy si musel prisť na ŽU aj s inšpekčnou knihou....
JUDr. Pavol Kollár
28.08.12,16:54
Živnostenský úrad kontroluje to, na čo je oprávnený podľa Živnostenského zákona. Podľa § 61 ods. 1) Živnostenského zákona, živnostenský úrad vykonáva kontrolu dodržiavania povinnosti, ktoré pre podnikateľov vyplývajú zo živnostenského zákona a z osobitných predpisov ak sa vzťahujú na živnostenské podnikanie. Pri vydávaní živnostenského oprávnenia Vás nemusí pracovník živnostenského úradu poučovať, čo všetko musíte splniť počas doby vykonávania živnosti. Reálne sa to ani nedá, pretože predpisy sa menia a to dosť často. Okrem RUVZ, by ste mal mať napr. na podnikanie oficiálne vyčlenený priestor dielne so súhlasom stavebného úradu a podľa toho platiť aj príslušnú daň z nehnuteľnosti. Každá živnosť si vyžaduje plnenie iných povinnosti.