michja
27.08.12,07:09
Otázočka:

Robili sme pre jednu s.r.o. web stránku.
Faktúru sme im odoslali. No nereagujú na ňu.

Ako a akým spôsobom je možné vymáhať úhradu tejto fa?

Nieje to veľká fa. Ide o 250€
Za akých podmienok a komu sa dá toto odpredať spoločnostiam ktoré si vymáhajú tieto nedoplatky alebo ako to nazvať?
Poznáte nejaké? Poraďte..

Ďakujem
veronikasad
27.08.12,05:11
Máš uzatvorenú so spoločnosťou, ktorej ste robili webstránku písomnú zmluvu a dohodnuté platobné podmienky ?
michja
27.08.12,05:30
Máš uzatvorenú so spoločnosťou, ktorej ste robili webstránku písomnú zmluvu a dohodnuté platobné podmienky ?

Ono to je komplikované lebo to platili na dva krát. Prvú čiastku uhradili 250eur. To bol este iný majiteľ (konateľ) no medzi časom s.r.o. predali a teraz ju má iný majiteľ.

Zmluvu nemáme bolo to na základe ústneho dohovoru. :(

Ak mu pošlem upomienku môžem mu ju spoplatnit? Ked nemáme zmluvu?
bodliak
27.08.12,05:31
Tak 250 eur by som previedol do kapitoly investícia do vzdelania, aby som bol vyrovnaný s tým, že ich už síce neuvidím, ale získal som skúsenosť...

Spoločnosti by som písomne oznámil termín, do ktorého majú faktúru uhradiť, a po ktorom neuhradenú f. postúpim vymáhačskej skupine Ukrainskí fešáci.

250 Eur nie je málo pre mňa, asi ani pre vás, ale je to málo pre súd, exekútora, právnika.

-- po doplnení info zadávateľom otázky

Aha, tak oni už svojich ukrajinských fešákov majú. S kurv..i je to tak, riziková objednávka.
Od nich by som nebral ani náhradu v naturáliách.
Economic
27.08.12,06:05
Otázočka:

Robili sme pre jednu s.r.o. web stránku.
Faktúru sme im odoslali. No nereagujú na ňu.

Ako a akým spôsobom je možné vymáhať úhradu tejto fa?

Nieje to veľká fa. Ide o 250€
Za akých podmienok a komu sa dá toto odpredať spoločnostiam ktoré si vymáhajú tieto nedoplatky alebo ako to nazvať?
Poznáte nejaké? Poraďte..

Ďakujem

Ja by som im tú stránku odstavila a cez obrazovku by som napísala : Po uhradení služby za vytvorenie web stránky bude stránka plne funkčná a spustená.
veronikasad
27.08.12,06:08
Ono to je komplikované lebo to platili na dva krát. Prvú čiastku uhradili 250eur. To bol este iný majiteľ (konateľ) no medzi časom s.r.o. predali a teraz ju má iný majiteľ.

Zmluvu nemáme bolo to na základe ústneho dohovoru. :(

Ak mu pošlem upomienku môžem mu ju spoplatnit? Ked nemáme zmluvu?
Faktúru ste posielali ešte v čase, keď s.r.o. vlastnil prvý majitel ?
michja
27.08.12,06:28
Prvý majiteľ to chcel bez FA. :( čiže týmto pádom sa to ešte viac komplikuje. Tomuto nému majiteľovi som vystavil úplne novú fa.

Jedná sa o erotický salón alebo po slovensky povedané bordel.
Stránku im zastavím a aj oznam napíšem len tým pádom zrejme už naozaj nikdy neuvidím peniaze :(
Economic
27.08.12,06:33
Prvý majiteľ to chcel bez FA. :( čiže týmto pádom sa to ešte viac komplikuje. Tomuto nému majiteľovi som vystavil úplne novú fa.

Jedná sa o erotický salón alebo po slovensky povedané bordel.
Stránku im zastavím a aj oznam napíšem len tým pádom zrejme už naozaj nikdy neuvidím peniaze :(


Ja si myslím, že keď ju bude chcieť využívať, jednoducho ti to doplatí a ty mu to opätovne spustíš. Budete napokon obaja spokojní.
Takto nemáš peniaze a on ju využíva vo svoj prospech...
Ak sa nezachoval férovo, tak nech ju teda nevyužíva....
Vieš, najhoršie je, že to bol "kamarátkšeft".... Keby bola zmluva, bolo by to o inom.... Aj keď platí, že aj ústna dohoda, je dohoda.
Za ten môj pokus nedáš predsa nič....
Poslala by som im jednoducho výzvu, s tým, že by som im dala náhradný termín na splatnosť vystavenej FA. Samozrejme by som im oznámila, že keďže za službu nezaplatili, nebudú ju využívať a že v prípade záujmu o jej využívanie, jednoducho musia zaplatiť a bude funkčná ak ako doteraz.
michja
27.08.12,06:41
No skúsim uvidím. Aj tak mi iné neostáva. Ešte otázka. Na tú stránku čo im bloknem a dám text môžem tam dať nejaké volne dostupné údaje o firme? Aby sa aj trochu hanbili a robilo im to zlé meno. Nebude nejaký problém?
Economic
27.08.12,06:44
Môžeš, prečo nie ? Zmluva žiadna neexistuje... len dobré slovo....
bodliak
27.08.12,06:46
"Zlé meno" bordelu ? Aby sa hanbili ? Xi-xi-xi