salonocka1
27.08.12,11:09
Pekný deň prajem,
chcem sa spýtať, na to, či mi neviete poradiť, kde by som mohla pracovať.

Mám ukončené Bc. štúdium v odbore Sociálna práca a Mgr. v odbore Sociálna pedagogika.... Môžem s touto školou pracovať aj v ZŠ prípadne MŠ alebo v školskom klube?

Vopred ďakujem za radu.
Safriana
01.09.12,10:37
Ahoj, ja mám vyštudovanú Bc. sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo na Trnavskej univerzite a v máji končím v tomto študijnom programe Mgr. Ty si na soc. prácu a soc. pedagogiku asi chodila na UMB v BB, aj ja som tam chcela chodiť, nakolko to mám blízko, ale obetovala som čas a financie na študovanie v TT a asi som urobila dobre. Pretože som aj sociálna pedagogička - odborný zamestnanec (ktorých je veľmi málo na školách v SR) a som zároveň aj vychovávateľka - pedagogický zamestnanec. Ak by si chcela učiť na strednej škole, tak môžeš po absolvovaní doplňujúceho pedagogického štúdia, ktoré trvá 2 roky a robí ho aj UMB. Mohla by si potom učiť na pedagogicko-sociálnej akadémii sociálnu prácu, sociálnu pedagogiku a hádam aj pedagogiku. Ďalšiu možnosť máš, ísť na študovať kvalifikačné štúdium 2 roky v niektorom z odvetví špeciálnej pedagogiky - odporúčam špeciálnu pedagogiku pre mentálne postihnutých, potom by si bola kvalifikovaná aj ako vychovávateľka. Ja sa chystám od septembra na rozširujúce štúdium predprimárnej pedagogiky (predškolská), je to novinka, ale keďže nie si pedagogický zamestnanec, ale so soc. pedagogikou odborný, nemôžeš sa na túto aktivitu prihlásiť. Môžeš si popozerať celoživotné vzdelávanie na UK v BA: http://www.fedu.uniba.sk/index.php?id=3217
salonocka1
22.09.12,06:10
Ahoj, ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď.

Akurát som ešte písala na trnavskú univerzitu, či nie je možnosť prihlásenia sa na tvoj štúdijný odbor, čím by som bola teda aj vychovávateľka... no a spýtam sa ťa teda ešte, z týmto by som potom mohla učiť aspom v materskej škole? či tiež by som si musela dorobiť predprimárnu pedagogiku. ?

No a ak som ťa správne pochopila, s tou špeciálnou pedagogikou by som bola teda braná ako vychovávateľka? takže ako pedagogický zamestnanec, či tiež ako odborný....

Ďakujem ti veľmi pekne za rady, nemám sa u koho totiž o tomto informovať...

Svoje štúdium sociálny pedagóg som študovala na Prešovskej univerzite. Mala som si však poriadne popozerať aj iné možnosti... No vtedy som to brala tak, že kvoli mojej terajšej práci mi stačilo mať titul aby som sa mala v práci lepšie a prišlo také zlé obdobie, že nakoniec mi je škola na dve veci a robím len na hodiny...tak teraz rozmýšlam, čo by som mohla v živote robiť, čo by ma bavilo... škoda, že som takto neuvažovala skôr...
Indeed
22.09.12,07:11
Svoje štúdium sociálny pedagóg som študovala na Prešovskej univerzite. Mala som si však poriadne popozerať aj iné možnosti... No vtedy som to brala tak, že kvoli mojej terajšej práci mi stačilo mať titul aby som sa mala v práci lepšie a prišlo také zlé obdobie, že nakoniec mi je škola na dve veci a robím len na hodiny...tak teraz rozmýšlam, čo by som mohla v živote robiť, čo by ma bavilo... škoda, že som takto neuvažovala skôr...

Ach jaj.......
pavol54
22.09.12,07:42
Mám vysokú školu momentálne zbieram zemiaky, prijmem kvalifikovanú pracovnú silu.
Indeed
22.09.12,07:52
znalosť AJ a NJ + počitačová gramotnosť NUTNÁ
pavol54
22.09.12,08:52
Najmä počítačová gramotnosť
salonocka1
23.09.12,10:47
Nerozumiem.... ale vyber si z toho to, čo si myslíš, že je podstatné.... no nepoznáš ma a ani nespoznáš..... práca s ľuďmi, to je to čo chcem, no mala som si uvedomiť že práve s malými deťmi je to čo by ma naozaj naplnilo...škoda len, že som na to prišla tak neskoro....tak nerozumiem tvojej vyčepávajúcej odpovedi.
Jajaa4
21.06.13,22:06
Ahojte, pozerám, že príspevky ste písali ešte v roku 2012. Budem veľmi rada, ak sa mi niekto ozve. Pretože by som veľmi potrebovala Vašu radu. Ja taktisto študujem sociálnu pedagogiku, teraz som skončila druhý ročník Bc. štúdia v Žiline. A keďže v Žiline máme akreditované iba Bc. štúdium - soc. pedagogika, taktiež rozmýšľam čo ďalej. Mám veľmi rada deti, určite by som chcela rada pracovať v škôlke, alebo taktiež rozmýšľam nad logopédiou. Neviem sa rozhodnúť čo ďalej. Kam na Mgr. štúdium. Pozerala som si aj to rozširujúce štúdium na predprimárnu pedagogiku, alebo logopédiu, len ak som to správne pochopila tak musím byť pedagogickým zamestnancom, čo nebudem ak budem mať len soc. pedagogiku. Mám sa zamerať teda na špeciálnu pedagogiku, alebo potom tú soc. pedagogiku a vychovávateľstvo v Trnave? Taktiež by som sa chcela opýtať keby som si vybrala študovať Mgr. stupeň špec. pedagogiku tam by som si mala vybrať z viacerých oblastí jednu ??

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Safriana
09.07.13,11:02
Ahoj, môžeš si dať z vašej školy na Mgr. k nám do Trnavy na sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo, mali sme od vás zo Ziliny baby s tvojím odborom. Budeš mať výhodu v tom, že budeš mať aj vychovávateľstvo lebo so samotnou soc. pedagogikou (ktora je v BB na UMB Mgr. štúdium) je o ničom. Ja som teraz v máji skončila u nás v Trnave. A čo sa týka tej predprimárnej pedagogiky, čo som si tam dala prihlášku, to ani neotvorili a asi ani nikdy neotvoria. Ja by som už volila momentálne inú cestu z Bc. štúdia by som išla na doplnujúce vzdelávanie (trvá 2 roky) pedagogiku mentálne postihnutých. Ja teraz idem po Mgr. študovať ešte bakalára ošetrovateľstvo lebo u nás na strednom Slovensku nemám šancu sa ako vychovávateľka zamestnať, všade chcú prax a tú ja nemám. Celý školský systém tu na Slovensku je zlý.
Jajaa4
27.12.13,12:23
Ďakujem, Ti veľmi pekne za odpoveď a radu. Určite si dám prihlášku aj na tento odbor. Len trošku sa bojím, že pri mojom šťastí, keď si dám prihlášku na denné štúdium ma nevezmú. Myslím si že skôr asi uprednostnia tých čo pokračujú v z Bc. štúdia. Mohla by som si dať na tento odbor naraz dve prihlášky - na denné aj externé štúdium? Chcela by som sa ešte opýtať, keď vyštudujem tento odbor budem kvalifikovaná do MŠ alebo môžem robiť len ako vychovávateľka ? To som nevedela, že sa dá urobiť si doplňujúce vzdelávanie aj po Bc., nevedela by si mi poradiť k tomu niečo bližšie? Nejak som sa rozpísala ale budem vďačná za každú radu, pretože nepoznám nikoho staršieho v mojom obore. Fíha, to ti teda držím palce k ďalšiemu štúdiu. Veď práve človek sa môže snažiť a nakoniec si nenájde robotu. :(
Safriana
21.01.14,12:46
Ahoj, az teraz som nasla, ze si mi odpovedala. Takze ja na to dalsie studium pre materske skoly nechodim, lebo ho vtedy vôbec neotvorili a ani otvarat asi uz nikdy nebudu :-( Ale rozmyslam nad rozsirujucim studiom specialnej pedagogiky pre vychovavatelov v BA na UK lebo teraz od februara idem do novej prace ako vychovavatelka v detskom domove. Takze predsa sa mi podarilo zamestnat sa v tomto odbore. Drzim ti palce, aby ta zobrali k nam do Trnavy. http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/editors/Durcova_Vlckova_-_CZV/info_ponuka__2014-15.pdf