Ester plus
27.08.12,13:42
Je povinnosť vystaviť k prijatej úhrade na základe predfaktúry za tovar z krajiny EU faktúru na prijatú platbu?
Prijatím platby daňová povinnosť nevzniká, ale až dodaním tovaru, tak mi to nie je celkom jasné.
dadika22
21.11.12,11:41
áno, je povinnosť vyhotoviť faktúru aj k tejto prijatej platbe, avšak jej vyhotovením daňová povinnosť nevzniká.

!od 1.1.2013 táto povinnosť už nie je!
valeriam
16.04.13,08:58
áno, je povinnosť vyhotoviť faktúru aj k tejto prijatej platbe, avšak jej vyhotovením daňová povinnosť nevzniká.

!od 1.1.2013 táto povinnosť už nie je!

prosím, ako bola povinnosť zrušená? stále pátram, par.72 ods.1 písm f) a g) hovoria o povinnosti vystavenia faktúry pri prijatí platby. Niečo mi zrejme unikolo...ale čo?
Aljok
16.04.13,09:30
prosím, ako bola povinnosť zrušená? stále pátram, par.72 ods.1 písm f) a g) hovoria o povinnosti vystavenia faktúry pri prijatí platby. Niečo mi zrejme unikolo...ale čo?

Uniklo Ti, že § 72/1/f nezahŕňa písm. e...

§ 72
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2013-a.html#hore)

(1) Platiteľ je povinný vyhotoviť faktúru podľa tohto zákona pri
a) dodaní tovaru alebo služby s miestom dodania v tuzemsku inej zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou,
b) dodaní tovaru alebo služby s miestom dodania v inom členskom štáte, keď je osobou povinnou platiť daň príjemca tovaru alebo služby, a to aj ak je dodanie tovaru alebo služby oslobodené od dane,
c) dodaní tovaru alebo služby s miestom dodania v treťom štáte pre zdaniteľnú osobu,
d) dodaní tovaru formou zásielkového predaja s miestom dodania v tuzemsku,
e) dodaní tovaru oslobodeného od dane podľa § 43,
f) prijatí platby pred dodaním tovaru podľa písmen a) až d),
g) prijatí platby pred dodaním služby podľa písmen a) až c).