Lucybell
27.08.12,13:46
chcela by som sa opýtať či mám nárok na dávku z úradu práce ktorá sa vypočítava z hrubej mzdy a vypláca sa pol roka ak mám odpracované štyri roky.avšak výpoveď som dala ja (podľa paragrafu§67)s dvojmesačnou výpovednou lehotou.naša účtovníčka tvrdí že nárok na dávku mám len vtedy ak rozviažem pracovný pomer len formou dohody.Tú mi však nechcú podpísať.Ako to vlastne je.Mám nárok?
veronikasad
27.08.12,11:48
Ak sa pýtaš na nárok na dávku v nezamestnanosti, podmienkou je 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch - čo splňaš. ÚP neskúma dôvod skončenia pracovného pomeru.
Tweety
27.08.12,11:53
chcela by som sa opýtať či mám nárok na dávku z úradu práce ktorá sa vypočítava z hrubej mzdy a vypláca sa pol roka ak mám odpracované štyri roky.avšak výpoveď som dala ja (podľa paragrafu§67)s dvojmesačnou výpovednou lehotou.naša účtovníčka tvrdí že nárok na dávku mám len vtedy ak rozviažem pracovný pomer len formou dohody.Tú mi však nechcú podpísať.Ako to vlastne je.Mám nárok?
Účtovníčka sa mýli, nárok podporu máš. Na spôsobe skončenia PP nezáleží. Podstatné je, či máš splnenú podmienku platenia odvodov a to tiež máš. V posledných 3 rokoch, 2 roky.