jaja6
27.08.12,15:18
Ahojte poradaci, chcela som sa spytat ako sa mam postavit k danovym a uctovnym odpisom, ked firma ukoncila vyrobu k 28.februaru tohto roka? Jedna sa o odpisy k strojom, ktore boli zaradene do pouzivania v roku 2008. Uctovne som odpisy uplatnila naposledy za februar a ako danovo odpisovat tieto stroje? Firma ma v majetku este softver, auta a vyrobnu halu, ktorej sucastou su aj administrativne priestory, ktore vyuzivame na administrativne prace spojene s ukoncenim cinnosti firmy.Ako odpisovat halu? Dakujem vopred.
KEJKA
27.08.12,13:22
halu môžeš podľa mňa naďalej odpisovať, máš ju v majetku a máš tam využívané priestory.
stroje časom tiež strácajú hodnotu, takže účtovné odpisy môžu podľa mňa byť, alebo zmeníš odpisový plán - rozhodnutie firmy.
Firma ide do likvidácie?
Daňové odpisy už neuplatníš, kedže výroba skončila. Stroje predáte?
SW - aký? Používa sa?
autá - to isté, používajú sa? platíte DMV?
jaja6
28.08.12,06:41
Stroje postupne predavame, ale prevazna vacsina je este u nas a co sa tyka SW to je uctovny, ktory pouzivame. Auta tiez postupne predavame, DMV odvedieme, zatial platime zalohovo. Uctovne odpisy uplatnim zo strojov predpokladam iba do februara....Aka bude buducnost firmy zatial nevieme.
KEJKA
28.08.12,15:05
áno, kedže stroje sa už nevyužívajú, majú byť predané, tak nemusíš odpisovať. Vyradíš ich v prípade predaja a daňovo uplatníš ZC daňovú.
SW nadalej potrebuješ, aj keby šla firma do likvidácie SW potrebovať bude.
jaja6
30.08.12,07:24
Dakujem velmi pekne, este som sa chcela spytat, ze po ukonceni vyroby sme odkupili stroje, tak tieto mam zauctovat iba ako obstaranie, nemozem ich zaradit do pouzivania, pokial sme ich nepouzivali?
KEJKA
30.08.12,09:23
Dakujem velmi pekne, este som sa chcela spytat, ze po ukonceni vyroby sme odkupili stroje, tak tieto mam zauctovat iba ako obstaranie, nemozem ich zaradit do pouzivania, pokial sme ich nepouzivali?aké stroje? od koho? prečo, ak ste ukončili výrobu, ste kupovali stroje?
ak mali byť využité do výroby, ale tá bola ukončená, nemáš kam zaradiť.......
jaja6
03.09.12,08:00
dakujem velmi pekne za odpoved, stroje sme vyuzivali pokym sa vyrabalo na mechanicke opracovanie a mali sme ich v prenajme od inej spolocnosti. Az teraz po skonceni vyroby sme ich odkupili.
KEJKA
03.09.12,08:18
nechápem, prečo ste odkupovali niečo, čo už nepotrebujete.
bez ohľadu na dôvod, stroje budú na 042, pokým ich nepredáte
dakujem velmi pekne za odpoved, stroje sme vyuzivali pokym sa vyrabalo na mechanicke opracovanie a mali sme ich v prenajme od inej spolocnosti. Az teraz po skonceni vyroby sme ich odkupili.
jaja6
05.09.12,07:06
to nechapem ani ja, este ma napadlo, stroje budeme predavat, nemala by som ich zauctovat iba ako nakup tovaru cez ucet 131 obstaranie tovaru?
KEJKA
05.09.12,17:08
to nechapem ani ja, este ma napadlo, stroje budeme predavat, nemala by som ich zauctovat iba ako nakup tovaru cez ucet 131 obstaranie tovaru?vlastne áno, to by bolo asi najlepšie riešenie.
ale potom rovno na 132, však ich máte vo firme, t.j. na sklade.
jaja6
12.09.12,06:58
dakujem pekne za odpoved, takze zauctovala som to na 042 ucet ako obstaranie nie zaradenie, lebo nadriadeni to nechcu ako tovar zauctovat, ale mam tam aj nejake nahradne diely, ktore su nakupene za cenu nizsiu ako 1700,00 EUR a tie nemozem predsa zauctovat ako spotrebu materialu nakolko nevyrabame, cize zauctovatujem to ako tovar, ved aj tak to budeme predavat dalej....