TomCpt
27.08.12,17:46
Dobry den, chcem sa opytat o exekucii mojho otca. Moji rodicia su manzelia uz 25rokov, otec je zivnostnik ale uz dlhsie holduje alkoholu a robi si vsade dlhy bez vedomia matky. Dnes som zistil ze ma dlh u jednej nebankovky 8000€ ktory je tam uz par rokov a narastol na nieco 15 000€ ktore sa uz idu posuvat z advokat. kanc. k exekutorovi. Doposial byvame v dlhodobom prenajme ktory je napisany na otca a mamu (pretoze uz stihol prehrat byt ktory bol nas).Mama si ide v najblizsich dnoch podat na rozvod a stahujeme sa do prenajmu ktory bude napisany na mna. Chcem sa opytat ako predist tomu ked sa odstahujeme a rodicia budu uz rozvedeny, aby siahol exekutor na majetok ktory si moja mama zobere zo stareho bytu (vacsina zariadenia je jej pretoze on nekupil do domacnosti skoro nic). Da sa to vyriesit dakou darovacou zmluvou?? ze by vsetko napisala na mna alebo prosim poradte ako to vyriesit co najrychlejsie a najefektivnejsie.



Dakujem
draik
27.08.12,16:37
Exekútor môže siahnuť aj na majetok v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov. Ak by aj obaja rodičia previedli majetok z BSM na Vás formu darovania, je tento úkon pomerne ľahko napadnuteľný, keďže poškodzuje veriteľa. Na druhej strane nepredpokladám, ak nejde o cennejšie veci, že by tento prevod niekto napadol.
TomCpt
27.08.12,16:45
Ide skor o veci ako je chladnicka, pracka, televizor, nabytok ale vsetko su to v podstate nove veci. Ale aj ak pride k tomu ze pride exekutor do mojho bytu ako dokaze ze tieto veci patria mojej matke? Predsa to moze byt aj moje... nikde nie je napisane ze som si to nekupil ja. Tomu BSM moc nerozumiem neviem ako to rozdelit pri rozvode lebo otec asi nebude chciet nam nehat vsetko kedze ma narok na polovicu aj ked do toho nedal ani cent.
220870
27.08.12,16:54
Na televízori ani na chladničke nieje menovka komu to patrí.Keď budete tvrdiť že je to vaše nikto nedokáže ,že nie.Pri rozvode je to tak kto prvý vysťahuje byt tomu to patrí.
TomCpt
27.08.12,17:08
To je pravda lenze pocul som kadeco ze to treba zdokladovat blockami a neviem cim vsetkym este.
Mária27
27.08.12,19:27
Ak by otec tvrdil, že je to jeho, exekútor by to vzal určite, takže by z toho nemal nikto nič.
Ak budeš tvrdiť, že je to tvoje, matke si to len dal na užívanie, ako ti dokážu opak? Na bločkoch nebýva tiež meno, možno na záručnom liste - ale tie sa staršie vyhadzujú.
mattto
27.08.12,19:37
Ak by otec tvrdil, že je to jeho, exekútor by to vzal určite, takže by z toho nemal nikto nič.
Ak budeš tvrdiť, že je to tvoje, matke si to len dal na užívanie, ako ti dokážu opak? Na bločkoch nebýva tiež meno, možno na záručnom liste - ale tie sa staršie vyhadzujú.

exekútor ani povinný nemá čo dokazovať, ak exekútor postihne majetok nepatriaci povinnému, tretia osoba sa môže domáhať návrhom na vylúčenie veci z exekúcie a ona bude dokazovať svoje vlastníctvo k veci.

pre zadávateľa: exekúcia predajom hnuteľných vecí (elektrospotrebičov a bežných vecí z domácností) sa prakticky nevykonáva, je veľmi nákladná a neúčinná, takže toho by som sa nebál.
petuliatko
03.12.12,20:31
dobrý deň, prosím o radu môj otec bol spoludlžník na nejakom produkte ktorý si bral jeho brat a ten prestal splácať, na otcovho brata je vydaný príkaz na exekúciu lenže on už má zmrazené účty iným exekútorom za neplatenie výživného na bývalú manželku, otcovi ešte neprišiel príkaz na exekúciu ale bojím sa že by siahli aj peniaze mami. je možné aby exekútor siahol na peniaze manželky, ktorá má vlastný účet a nie je nikto na ňom disponent alebo vyriešilo by sa to ak by si nechala posielať výplatu na môj účet ? Ďakujem za odpoveď
draik
04.12.12,16:18
dobrý deň, prosím o radu môj otec bol spoludlžník na nejakom produkte ktorý si bral jeho brat a ten prestal splácať, na otcovho brata je vydaný príkaz na exekúciu lenže on už má zmrazené účty iným exekútorom za neplatenie výživného na bývalú manželku, otcovi ešte neprišiel príkaz na exekúciu ale bojím sa že by siahli aj peniaze mami. je možné aby exekútor siahol na peniaze manželky, ktorá má vlastný účet a nie je nikto na ňom disponent alebo vyriešilo by sa to ak by si nechala posielať výplatu na môj účet ? Ďakujem za odpoveď

Exekútor môže postihnúť aj majetok patriaci do bezpodielového spoluvlastníctva manželov. Keďže však manželkinu výplatu nie je možné pri exekúcii manžela postihnúť zrážkami z platu (teda exekučným príkazom doručeným zamestnávateľovi), Vami uvedený spôsob by bolo možné použiť. Na druhej strane by sa mohla vystaviť mareniu exekučného konania.
jahoszmsk
22.01.13,13:37
Čaute, máme v rodine takýto problém... Otec mi daroval svoje podiely na pozemkoch ktoré získal dedením. No o niekoľko mesiacov mu prišiel list, že jedna banka postupuje exekúciu jeho dôchodku na sociálnu poisťovňu, nakoľko nesplatil nejakú pôžičku. No a teraz po roku splácania prišiel zasa nejaký list, že banka postúpila pohľadávku nejakej firme v Bratislave. Treba to hlásiť na soc. poisťovni?