young_bookkeeper
27.08.12,18:02
Dobry den, prosim poradte,

Osobe, ktorej som robil danove priznanie (DP) za rok 2011, prisiel zo zdravotnej poistovne vykaz nedoplatkov resp. zdravotna poistovna ma pohladavku voci tejto osobe. DP som robil na zaklade potvrdenia o prijmoch FO od jej zamestnavatela. (O vykonanie DP sme zamestnavatela neziadali, preto sme ho urobili my.)
Vdaka vykazu zo zdravotnej poistovne som prisiel na chybu v potvrdeni od zamestnavatela.
Na zaklade DP vysiel danovy preplatok (osoba bola zamestnana len prve 4 mesiace v roku), ktory bol vrateny.

Varianta 1: Podat dodatocne DP a voci zdravotnej poistovni podat namietku. Danovy preplatok bude nizsi o 3 € oproti riadnemu DP. Aka bude vyska sankcneho poplatku, ktory bude treba zaplatit danovemu uradu?
A aka je zodpovednost zamestnavatela za problemy, ktore sposobil spominanej osobe?

Varianta 2: Uhradit nedoplatok na zdravotnom poisteni bez zmien v DP.
Aka je pravdepodobnost zistenia chyby v riadnom DP zo strany danoveho uradu? A opat co zamestnavatel? Kto zaplati sankciu?

Ktora varianta je lacnejsia resp. co odporucate urobit?

Kedze som neuviedol vysku nedoplatku na zdravotnom poisteni, sustredme sa na vydavky varianty 1.

Pre mna plynie ponaucenie - Kontroluj vsetkych vzdy a vsade !

Dakujem.
Katy a R
27.08.12,16:19
... no len či náhodou sa nejedná o tzv kolísavý príjem .. pre ZP:confused:... to len typujem ;)
Určite je chyba v potvrdení o zdaniteľnom príjem od zamestnávateľa?:confused:
veronikasad
27.08.12,18:05
Kde berieš istotu, že chybu urobil zamestnávatel ? Čo keď táto osoba dostala odstupné a v tomto mesiaci prekročila max. vymeriavací základ ?