jE2f
20.02.06,12:17
Dobry den, mam auto na leasing a ten mi konci 05/2006. Chcel by som si zobrat na dalsi leasing po skonceni dalsie auto. Da sa prve auto vyradit z evidencie bez toho aby som ho predaval a zaradit nove auto? Leasing potrebujem k odpisom.
Muška
20.02.06,11:19
Auto musíš najskôr zaradiť do podnikania......keď kúpiš nové, tak pôvodné interným doklad vyraď z podnikania. Ak ho do 5-tich rokov predáš...musíš pradaj priznať a zdaniť /aj keď ho budeš mať vyradené do osobného vlastníctva/
Nezabudni ho odhlásiť z dani z MV a nové samozrejme prihlásiť.
jE2f
20.02.06,11:22
takze nie je ziaden problem. Este sa opytam akym sposobom sa auto zaradzuje do podnikania? A este ako ma vyzerat ten interny doklad na vyradenie? A velmi pekne dakujem za odpoved..;)
Muška
20.02.06,11:34
Dňom keď Ti ho leasingovka prepíše... - vypíšeš kartu HIM - potom na ňu zapíšeš deň kedy ho vyraďuješ z účtovníctva /napíšeš na kartu - do osobného vlastníctva - to stačí./
Interný doklad vypisujem ak mi nestačí text, alebo poznámky na karte.
Píšem tam....všetko čo viem, ako bolo kúpené, platené, presný popis a tak podľa uváženia.

Pri inventarizácii - je hlavne v Knihe HIM - ak je na konci roka vyradené - tak to mám v Knihe HIM poznačené.