asterix174
27.08.12,22:06
Dobrý den chcel by som sa spýtať či ma niekdo skúsenosti z vyplácaním príspevkov od UPSVaR pre ZŤP. Som čiastočný inv. dochodca a pred 2 tyždnami mi boli priznané príspevky na ošatenie a na prepravu resp. benzín. V rozhodnutí je napísané,že opakovaný fiančný príspevok na kompenzáciu sa vypláca mesačne pozadu a ja mám rozhodnutie už týžden na stole a žiadne peniaze mi stále neprišli. Tiež by som chcel vedieť akým sposobom sa budú tie peniaze mesačne vyplácať. Dakujem
Katy a R
27.08.12,20:24
Dobrý den chcel by som sa spýtať či ma niekdo skúsenosti z vyplácaním príspevkov od UPSVaR pre ZŤP. Som čiastočný inv. dochodca a pred 2 tyždnami mi boli priznané príspevky na ošatenie a na prepravu resp. benzín. V rozhodnutí je napísané,že opakovaný fiančný príspevok na kompenzáciu sa vypláca mesačne pozadu a ja mám rozhodnutie už týžden na stole a žiadne peniaze mi stále neprišli. Tiež by som chcel vedieť akým sposobom sa budú tie peniaze mesačne vyplácať. Dakujem
UPSVaR vypláca kompenzácie 15-teho (za predchádzajúci mesiac), v prípade že si dáš na účet. Ak nie - tak poštou je o pár dní neskoršie.
No a ty si sa predsa dohodol - že ako ti budú vyplácať ;):confused: (doplatia aj spätne, ak zatiaľ meškajú)
mimotemyinak veéľmi som sa pobavila;) .. že "mám už rozhodnutie týždeň na stole a žiadne peniaze mi stále neprišli" :D .. a samozrejme, rozhodnutie musí byť právoplatné..
zalobaba
27.08.12,20:32
Práve v súčasnosti riešim takú vec: svokra bola poberateľom peňažných príspevkov vyplácaných UPSVaR, zomrela začiatkom augusta, UPSVaR na základe § 49 ods. 2 a 3 zákona č. 447/2008 nevyplatí príspevky za júl. Bohovsky vymyslené....v tejto banánovej republike.
asterix174
27.08.12,20:50
UPSVaR vypláca kompenzácie 15-teho (za predchádzajúci mesiac), v prípade že si dáš na účet. Ak nie - tak poštou je o pár dní neskoršie.
No a ty si sa predsa dohodol - že ako ti budú vyplácať ;):confused: (doplatia aj spätne, ak zatiaľ meškajú)
mimotemyinak veéľmi som sa pobavila;) .. že "mám už rozhodnutie týždeň na stole a žiadne peniaze mi stále neprišli" :D .. a samozrejme, rozhodnutie musí byť právoplatné..

A ha takže ak tomu správne rozumiem tak ak rozhodnutie bolo vydané pred 14 dnami,domov mi prislo pred 7 tak musím čakať ešte dalších 15 kým nadobudne pravoplatnosť a potom najbližšieho 15-ho dostanem tie príspevky teda niekedy okolo 15.9. A ak bolo rozhodutie vydané v auguste tak dostnem príspevky aj za júl alebo až za august v tom septembri? Dakujem
Katy a R
28.08.12,08:26
v rozhodnutí je uvedené - odkedy máš nárok
asterix174
28.08.12,12:21
praveže nech to čítam ako to čítam nič také som tam nenašiel, žiadosť bola podaná 20.6 a rozhodnuté bolo 13.8 a iba že sa vypláca mesiac pozadu, nič viac
Katy a R
28.08.12,12:51
praveže nech to čítam ako to čítam nič také som tam nenašiel, žiadosť bola podaná 20.6 a rozhodnuté bolo 13.8 a iba že sa vypláca mesiac pozadu, nič viac

.. a keby si mrkol §43, tak vieš, že dôležitý je dátum začatia konania ..;):)
asterix174
18.09.12,09:35
Chcem sa spýtať či sa prvýkrát treba o tie peniaze nejako prihlásiť lebo odvtedy ako mi prišlo rozhodnutie som už na UPSVaR nebol a už bol výplatný termín takže či sa tam treba ísť niekde zaregistrovať alebo niečo alebo či to poiselajú automaticky cez poštu.