Beata Lubiscakova
27.08.12,23:12
Obraciam sa na Vás s prosbou o odbornú radu ohľadom priznania kreditov za rozširujúce štúdium .
Som učiteľka ,ktoré potrebuje odborne posúdiť, či mám podľa zákona právny nárok na priznanie 60 kreditov za rozširujúce štúdium.


Moje vzdelanie : - EF TU Košice ukončené v r.1993
- DPŠ pre absolventov nepedagogických fakúlt na fyziku na
PU v Prešove v r. 1999 (uznané ako 1. Kvalifikačná skúška podľa 41/1996)
- Rozširujúce štúdium matematiky na UPJŠ v Košiciach v 2002
Pedagogická prax : 15 rokov ( vyučujem matematiku a fyziku)

Chcem sa spýtať ,či sa ma týka z. č. 317/2009 Z. z a vzťahuje
sa ustanovenie § 61a ods. 10 zákona a za toto rozširujúce štúdium sa mi prizná 60 kreditov. resp. či sa ma týka ustanovenie § 61a ods. 5 zákona.


Za pomoc a skorú odpoveď vopred ďakujem.

S pozdravom

Ing. Beáta Ľubiščáková
gagus
09.09.12,10:54
Mám podobný problém a hoci Beátke zatial nikto neodpovedal, pridám nasledovné :
Po ukončení SPgŠ som od r.1982 nastupila ako ucitelka MS a v r.1989 ukončila Rozsirujuce studium specialnej pedagogiky pre ucitelky MS. Neskor som vystudovala FTVS a spravila si 1.atestaciu. Teraz pracujem v centre volneho casu. Mám, alebo nemam narok na 60 kreditov ?
Vopred dakujem za vsetky Vaše kvalifikované názory.



Gabriela Vargova
Indeed
09.09.12,13:11
Ja som bol dnes v práci, a nikto mi žiadné "kredity" nepriznal....

Ale zarobil som cca 42 €.
Beata Lubiscakova
09.09.12,17:21
dobry den....no to by som brala....bohuzial v skolstve to tak nefunguje....na zvysenie kvalifikacie na rozsirujuce som chodila v piatky poobede a v soboty, teda po pracovnej dobe a nikto mi nič ,,nezaplatil,,/ ani studijne naklady....co bola nemala polozka, cestovne, stravne .../...situacia v skolstve je pre mnohych pedagogov zdrvujuca, ponizujuca a to o plate ani nehovorim....naozaj ucia uz iba skalni, lebo ako sa raz ktosi vyjadril ucit nie je zamestnanie,praca....to musite robit s laskou, lebo kvoli peniazom by uz v dnesnej dobe neucil nikto....ale bohuzial v obchode vam za vatikansku menu rozky nepredaju....
Indeed
09.09.12,17:54
1 Dara , NEDÁVAJ mi neužitočné,lebo to bude recipročné