Denisa73
28.08.12,06:57
Zdravím. Na nášho neplatiča sme podali návrh na súd na vydanie platobného rozkazu. Súd platobný rozkaz vydal, ale nepodarilo sa ho doručiť odporcovi, teda stále nenadobudol právoplatnosť. Na súde mi pracovníčka oznámila, že spis bol presunutý do oddelenia "Cb", nakoľko sa ho nepodarilo doručiť odporcovi. Viac nič. Teraz neviem, čo si mám o tom myslieť a ako postupovať ďalej. Vie mi niekto poradiť? Čo to znamená, že bol presunutý do iného oddelenia? Ďakujem pekne. Pekný deň.
zalobaba
28.08.12,05:37
Súd ti bude doručovať uznesenie o zrušení PR z dôvodu nedoručiteľnosti a presunutí spisu do oddelenia Cb. Následne by mal byť určený termín pojednávania, predvolanie bude súd opäť doručovať všetkým účastníkom, pojednávanie sa bude konať aj v prípade, ak sa predvolanie nepodarí doručiť odporcovi. V takomto prípade môže súd vyniesť rozsudok "pre zmeškanie" vo váš prospech.
Denisa73
28.08.12,06:05
Ďakujem za vysvetlenie, budem čakať na ďalšie správy zo súdu. Pekný deň :-D
dadika22
12.09.12,10:17
Aj ja prosím o radu. V 9/2012 sme podali na dlžníka platobný rozkaz, avšak až po podaní sme zistili, že v 7/2012 súd dlžníkovi povolil reštrukturalizáciu. Čo teraz s tým podaným platobným rozkazom? Súdny poplatok sme zatiaľ neplatili, čakáme na výzvu súdu. Ako môžem stiahnuť podanie návrhu späť? čo sa stane, ak súdny poplatok jednoducho nezaplatím?
Denisa73
12.09.12,11:45
stačí napísať na súd "späťvzatie návrhu" a neuhradiť poplatok, tým to je vyriešené, súd sa tým nebude zaoberať
buchač
12.09.12,12:06
Aj ja prosím o radu. V 9/2012 sme podali na dlžníka platobný rozkaz, avšak až po podaní sme zistili, že v 7/2012 súd dlžníkovi povolil reštrukturalizáciu. Čo teraz s tým podaným platobným rozkazom? Súdny poplatok sme zatiaľ neplatili, čakáme na výzvu súdu. Ako môžem stiahnuť podanie návrhu späť? čo sa stane, ak súdny poplatok jednoducho nezaplatím?

stačí napísať na súd "späťvzatie návrhu" a neuhradiť poplatok, tým to je vyriešené, súd sa tým nebude zaoberať
...hm , nejak mi nie je jedno jasné ...

Podali ste návrh bez zaplatenia poplatku ???
Veď v takomto prípade nie je podanie ani akceptované súdom a tento sa nebude prípadom zaoberať ...

Súdny poplatok na vydanie PR je potrebné uhradiť súdny poplatok 6% z hodnoty sporu, minimálne 16,50 €.
bubkoch
12.09.12,14:15
buchac, sudny poplatok sa plati AZ PO vyzve sudu na zaplatenie ... pride ti domov doporuceny list, kde ti sud oznami KOLKO a NA AKY UCET mas poplatok zaplatit
buchač
12.09.12,14:31
buchac, sudny poplatok sa plati AZ PO vyzve sudu na zaplatenie ... pride ti domov doporuceny list, kde ti sud oznami KOLKO a NA AKY UCET mas poplatok zaplatit

Nehádam sa ....mne je jedno ....

Ja len toľko dodám , že KEĎ SOM JA PODÁVAL NÁVRH na vydanie PR , tak SOM V PODATEĽNI príslušného súdu dodložil kolky v patričnej výške a fertig ...NO PROBLEMA...

...a koľko ???......to si predsa vie vypočítať predsa každý sám .........či ......?????
bubkoch
12.09.12,14:36
Nehádam sa ....mne je jedno ....

Ja len toľko dodám , že KEĎ SOM JA PODÁVAL NÁVRH na vydanie PR , tak SOM V PODATEĽNI príslušného súdu dodložil kolky v patričnej výške a fertig ...NO PROBLEMA...

...a koľko ???......to si predsa vie vypočítať predsa každý sám .........či ......?????

no hej, ty mozno hej ... z jednej sumy ... ale niekto moze ziadat sumu, uroky, poplatky, atd, a nemusi vediet z coho sa pocita poplatok a z coho nie ... je jednoduchsie nechat pocitat poplatok sud ... ;)
mne dokonca priamo v podatelni pri podavani PR zenska povedala ze teraz nemam platit nic, ze mam cakat na vyzvu sudu ... tiez v KE :)
buchač
12.09.12,14:50
no hej, ty mozno hej ... z jednej sumy ... ale niekto moze ziadat sumu, uroky, poplatky, atd, a nemusi vediet z coho sa pocita poplatok a z coho nie ... je jednoduchsie nechat pocitat poplatok sud ... ;)
mne dokonca priamo v podatelni pri podavani PR zenska povedala ze teraz nemam platit nic, ze mam cakat na vyzvu sudu ... tiez v KE :)
...ono sa jedná o to , že to ide rýchlejšie ( teda niekedy )...nemusí sa čakať na tie výzvy ...

P.S.:
...možno si natrafil na inú ženskú ...jedna z tých úradníčok ...:---
dadika22
13.09.12,04:50
...ono sa jedná o to , že to ide rýchlejšie ( teda niekedy )...nemusí sa čakať na tie výzvy ...

P.S.:
...možno si natrafil na inú ženskú ...jedna z tých úradníčok ...:---

aj my sme natrafili na "inú ženskú" :) chceli sme kúpiť kolky, lebo poplatok som mala vypočítaný, ale pani na súde povedala, že nech nič zatiaľ neplatíme, že súd nás vyzve...

ďakujem vám všetkým za rady a ešte by som vás poprosila, či náhodou nemáte nejaký vzor na napísanie späťvzatia návrhu na platobný rozkaz, nejaké podstatné náležitosti, čo má obsahovať, aby som na nič nezabudla...

ďakujem vopred
bubkoch
13.09.12,05:32
aj my sme natrafili na "inú ženskú" :) chceli sme kúpiť kolky, lebo poplatok som mala vypočítaný, ale pani na súde povedala, že nech nič zatiaľ neplatíme, že súd nás vyzve...

ďakujem vám všetkým za rady a ešte by som vás poprosila, či náhodou nemáte nejaký vzor na napísanie späťvzatia návrhu na platobný rozkaz, nejaké podstatné náležitosti, čo má obsahovať, aby som na nič nezabudla...

ďakujem vopred

nerob z toho vedu, napis jednoduchy list kde staci jedna veta ze beries spať navrh podany dna xx tykajuci sa xx proti xx. nemusis nic dokladovat ani zdovodnovat
dadika22
13.09.12,06:00
nerob z toho vedu, napis jednoduchy list kde staci jedna veta ze beries spať navrh podany dna xx tykajuci sa xx proti xx. nemusis nic dokladovat ani zdovodnovat

vdaka za radu :) uz som medzitym aj nieco take jednoduche napisala, idem to zaniest na sud...