danastefan
20.02.06,12:30
Chcem sa spýtať,mala som študenta dohodára na DoBPŠ .Môže sa jemu urobiť ročné zúčtovanie a požadanie preplatku ak si rodičia uplatnia daňový bonus?

Po druhé ak živnostníčka je na MD by chcela op(ť pracovať a neprísť o príspevok ,môže dať dieťa do škôlky na 4 hod.čo odvody ,kto uhrádza.

Vďaka, pekný deň.
Zdeni
20.02.06,12:22
Chcem sa spýtať,mala som študenta dohodára na DoBPŠ .Môže sa jemu urobiť ročné zúčtovanie a požadanie preplatku ak si rodičia uplatnia daňový bonus?

Po druhé ak živnostníčka je na MD by chcela op(ť pracovať a neprísť o príspevok ,môže dať dieťa do škôlky na 4 hod.čo odvody ,kto uhrádza.

Vďaka, pekný deň.
Živnostníčka pracovať môže teda mať živnosť, ale dieťa do štátnej škôlky dať nemôže. Iba do súkromnej, alebo zveriť opatrovateľke, v tom prípade by o rod. príspevok neprišla. Môžeš ho dať najskôr 2 mesiace pred dovŕšením 3 rokov, na tzv. zaúčanie ale bez stravy. Na celý deň až po dovŕšení 3 rokov. Takto to funguje u nás v Partizánskom / s tým zaúčaním/.
danastefan
22.02.06,07:32
Čo s odvodmi do poisťovní,a ako s tým dohodárom?
Barbara
22.02.06,07:40
Čo s odvodmi do poisťovní,a ako s tým dohodárom?
z dohôd o vyk. práce odvody sa nerobia. iba zamestnávateľ platí 0,8% úrazové poistenie
danastefan
22.02.06,08:23
Nie odvody z dohôd.ale pôvodná otázka bola ak budem pracovať na živnosť,dieťa bude doma ,ako to bude s odvodmi ak budem poberať aj príspevok.

2.Čo s DoBPŠ môže byť ročné zúčtovanie ak si jeho rodičia uplatnia daň.bonus
Zdeni
22.02.06,10:58
Nie odvody z dohôd.ale pôvodná otázka bola ak budem pracovať na živnosť,dieťa bude doma ,ako to bude s odvodmi ak budem poberať aj príspevok.

2.Čo s DoBPŠ môže byť ročné zúčtovanie ak si jeho rodičia uplatnia daň.bonus

v SP môžeš byť dobrovoľný platca, ale nemocenské nedostaneš v prípade
že budeš PN. Je to dobré len na to aby si spĺňala podmienku byť poist. 270 dní v posledných 2 rokoch, vtedy je nárok na nemoc. dávky, lebo obdobie rod. príspevku do tejto doby nespadá.
Čo sa týka DoBPŠ, myslím, že môže, neovplyvňuje to nárok na DB.
zubadielko
23.02.06,10:22
Ahojte mám otázku. Ako je to s uplatňovaním daňového bonusu u dohodárov? Niekde som čítala, že daňovník si môže daňový bonus uplatniť ak jeho príjmy zo závislej činnosti boli aspoň 39 600,- Sk.
Vo firme mám dohodára, ktorého príjmy dosiahli sumu 38400,-. Mám pravdu ak tvrdím, že mu daňový bonus uplatniť nemôžem? ďakujem