Laco-123
28.08.12,19:36
Dobrý deň, chcem sa spýtať na aké veľké odškodné mám nárok pokiaľ som bol zrazený na prechode ako chodec a sú aj video záznamy, ktoré dokazujú že je to 100%-ná vina tej vodičky ktorá ma zrazila a nemal som žiadnu šancu sa nárazu vyhnúť absolútne žiadnu šancu mám silné pohmoždeniny, nemám nič zlomené mal som silno udretú hlavu tak že som niekoľkokrát skončil v bezvedomí a s prstami na ruke som nemohol hýbať asi 3 dni a tá ruka ma ešte stále bolí bol som aj na MR výsledok z toho mi povie doktor čo tam uvidí a už som na pn 5 týždňov a už mi asi po týžni pn došli aj papiere z poisťovne kde má dotyčná poistené auto len by som potreboval radu ohladom tejto situácie že na čo všetko mám nárok a v akej výške ešte neviem či nebudem mať nejaké následky a či s tou rukou budem môcť 100% pracovať. Za radu a odpoveď vopred ďakujem.
mattto
28.08.12,17:56
o akú výšku zárobku si prišiel, keď si bol na PN? Akú škodu ti spôsobila? Sťažilo sa ti nejak spoločenské uplatnenie?

§ 444
Pri škode na zdraví sa jednorazove odškodňujú bolesti poškodeného a sťaženie jeho spoločenského uplatnenia.

§ 445
Strata na zárobku, ku ktorej došlo pri škode na zdraví, uhradzuje sa peňažným dôchodkom; pritom sa vychádza z priemerného zárobku poškodeného, ktorý pred poškodením dosahoval.

§ 446
Náhrada za stratu na zárobku počas pracovnej neschopnosti poškodeného sa posúdi a suma tejto náhrady sa určí rovnako ako úrazový príplatok podľa všeobecných predpisov o sociálnom poistení.

§ 447

Náhrada za stratu na zárobku po skončení pracovnej neschopnosti poškodeného alebo pri invalidite sa posúdi a suma tejto náhrady sa určí rovnako ako suma úrazovej renty podľa všeobecných predpisov o sociálnom poistení.
Laco-123
28.08.12,18:07
keďže som ešte pn tak to mi asi bude musieť firma vypočítať po skončení pn keďže ja som zamestnanec a ďalej mi zničila šaty tričko,nohavice,telefón a odkladám si bločky od liekov a všetko čo musím platiť lekárom a ešte som kvôli tej ruke pn zajtra idem ortopédovi a uvidím čo mi on povie na ten snímok čo uvidí, a čo v prípade že by som už nemohol s tou rukou 100% pracovať bude mi platiť doživotne za to???
Laco-123
28.08.12,18:13
a zatiaľ niesom schopný ani len domáce práce s tou rukou robiť a zdvíhať ťažšie veci určite nemôžem mal som problém aj sa len okúpať a obliekať a taniere s jedlom a prázdne taniere mi museli pomáhať ani to som nebol schopný a chodil som asi 2 - 3 týždne pomocou barle keďže aj cez nohy mi prešla a mal som veľmi spálenú kožu na pravej nohe a mám tam aj jazvy a + mi trafila jej spätným zrkadlom do brucha údajne sa roztrieštilo a utrhlo nárazom do mňa a aj z toho mám jazvu a ešte stále tam cítim bolesti vnútorné zranenia mi nezistili a obomi kolesami mi ošuchla kožu na nohách na pravej veľmi na lavej menej a zároveň mi prešla cez prsty na oboch nohách a počas celého narážania do mňa držala nohu na plyne
Laco-123
28.08.12,18:42
Ešte ma čaká súdny znalec z oboru lekárstva a posudkový lekár len som sa dočítal na internete že to čo priznali tým ľudom ktorí tiež písali o dopravnej nehode kde bol zrazený chodec tak že to čo im priznali tak zistili že majú nárok na 3 - 5 násobok toho čo im priznali tak to ma naštvalo že ešte aj na tomto ma okašlú keďže toto nieje vôbec moja vina a ako som písal sú na to aj video záznamy ktoré dokážu moju nevinu a tiež aj to že som nemal žiadnu šancu sa nárazu vyhnúť a niesom ani v živote nejaký špekulant ktorý sa snaží využiť systém, keby sa pritlačilo na bezohľadných vodičov tak by sa takéto dačo nestalo. Len chcem naozaj seriózne dostať to čo mi právom patrí a prináleží len preto sa informujem že čo a ako
Indeed
30.08.12,22:59
samozrejme na to najvyššie odškodnenie... počet núl v sume si možeš dosadiť sám podľa svojej ľubovole...
Indeed
30.08.12,23:03
Odškodné,bolestné a náhradu liečebných nákladov vyčíslí posudkový lekár.

Odškodnenie trvalých následkov po 1 roku od úrazu.

Treba obnoviť súdne konanie a ZAŽALOVAŤ vinníka nehody o uhradu škody.Keďže vinník zrejme mal uzatvorené PZP,tak za neho bude jednať právnik poisťovne..

A poisťovne majú tých najlepších právnikov..

Preto by som si na nejaké mastné odškodné ,nechal zájsť chuť...