Nadezda Abbasov
28.08.12,18:37
Ja by som potrebovala poradiť ak s tým má už niekto skúsenosti. Exekútor mi v piatok zablokoval účet a až pondelok som obdržala upovedomenie o exekúcii ale zároven mi v piatok stihol stiahnúťl 35 euro z účtu. Tak som ho hneď kontaktovala, inak je to dlh z roku 2002. 10 rokov asi spal. Dlžnu sumu som hned zaplatila na jeho účet a žiadala ho o odblokovanie účtu vraj na to potrebuje pár dni. No nechápala som čo sa týka tej strhnutej čiastky 35 euro tak som ho požiadala o vysvetlenie no vraj to si naúčtovala banka za poplatok za spracovanie exekúcie no zasla som do banky a banka si sice naučtovala 16,60 za poplatok ale 35 euro si stiahol exekútor. Tak som ho kontaktovala aby mi to vysvetlil a on, že sa vyhováral na banku vraj by bolo nezákonne strhnút niejakú čiastku predtým akoby mi zaslal upovedomenie o začatí exekúcie. Tak som mu zdôraznila, že v banke mi podali informáciu, že tie peniaze isli na jeho účet a v tom on, áno samozrejme to sa vám vrati ked vam odblokujeme ucet. Tak sa pýtam je to normálne a ako sa mám brániť.....Ďakujem
marleau
28.08.12,16:54
Exekútorov,politikov,židov a cigáňov treba odtiaľto hnať a potom sa budeme aj my,ľudia,mať dobre.
buchač
28.08.12,17:05
Ja by som potrebovala poradiť ak s tým má už niekto skúsenosti. Exekútor mi v piatok zablokoval účet a až pondelok som obdržala upovedomenie o exekúcii ale zároven mi v piatok stihol stiahnúťl 35 euro z účtu. Tak som ho hneď kontaktovala, inak je to dlh z roku 2002. 10 rokov asi spal. Dlžnu sumu som hned zaplatila na jeho účet a žiadala ho o odblokovanie účtu vraj na to potrebuje pár dni. No nechápala som čo sa týka tej strhnutej čiastky 35 euro tak som ho požiadala o vysvetlenie no vraj to si naúčtovala banka za poplatok za spracovanie exekúcie no zasla som do banky a banka si sice naučtovala 16,60 za poplatok ale 35 euro si stiahol exekútor. Tak som ho kontaktovala aby mi to vysvetlil a on, že sa vyhováral na banku vraj by bolo nezákonne strhnút niejakú čiastku predtým akoby mi zaslal upovedomenie o začatí exekúcie. Tak som mu zdôraznila, že v banke mi podali informáciu, že tie peniaze isli na jeho účet a v tom on, áno samozrejme to sa vám vrati ked vam odblokujeme ucet. Tak sa pýtam je to normálne a ako sa mám brániť.....Ďakujem
NIE brániť ....
PLATIŤ je potrebné ...dlhy , pozdĺžnosti , splátky .....PLATIŤ , ešte raz vravím - zdôrazňujem !!!
...nesťažuj sa , že 10 rokov buvinkal ...Ty si zatiaľ celý čas užívala ( možno ) cudzie love ....


Exekútorov,politikov,židov a cigáňov treba odtiaľto hnať a potom sa budeme aj my,ľudia,mať dobre.
...presne v takomto poradí ???

No neviem , neviem .....ja exekútora ešte využijem ...
Jedna osoba mi ide pár tisíc éčiek ....

Keby si nevedel inak vymáhať (a ani sa dnes nejak ...s pištoľou v ruke sa už nejak nedá - bo to smrdí krimom )...aj vtedy by si tento názor zastával ???
mattto
28.08.12,17:09
že je dlh z roku 2002, neznamená, že exekútor vedie exekučné konanie 10 rokov. Právo priznané súdnym rozhodnutím možno vymáhať 10 rokov, je viac než pravdepodobné, že exekútor dostal návrh pár dní dozadu.

10 rokov si neplniť svoje záväzky je tvoja hanba
Nadezda Abbasov
28.08.12,17:33
tak takéto komentáre si vyprosím ked nevieš dat normálnu odpoved tak sa neozývaj
mattto
28.08.12,17:34
Ty si aký múdrý ani nevieš o čo sa jedná.

veď si to napísala, máš 10 rokov dlh, nemáš ani predstavu o exekučnom konaní a drzo sa tu ideš sťažovať, ako zlý exekútor poškodzuje tvoje práva
Nadezda Abbasov
28.08.12,17:36
tvoja odpoved svedčí o tom aký si ignorant
mardom8
28.08.12,17:49
1. Exekučné konanie začína na návrh oprávneného. V prípade, ak je dlh starý 10 rokov nejde o "zaspatie" exekútora. A je právom oprávneného rozhodnúť sa, či si svoje právo uplatní v exekučnom konaní a kedy tak spraví.
2. Zablokovanie bankového účtu pred doručením Upovedomenia o začatí exekúcie vyplýva už zo samotného účelu exekučného konania. V opačnom prípade by totiž mohlo dôjsť k zmareniu uspokojenia pohľadávky oprávneného.
3. Čo sa týka blokovania účtu resp. "stiahnutia" peňažných prostriedkov z účtu s týmto je v praxi určitý problém. Exekútor totiž môže peniaze stiahnuť až po uplynutí lehoty na podanie námietok (resp. po rozhodnutí o námietkach) pričom táto lehota sa odvíja od doručenia Upovedomenia. Povinný - klient banky však často aj v prípade, ak sú peniaze len blokované, vidí na výpise, že peniaze z účtu odišli. V prípade, ak vylúčime pochybenie exekútora alebo banky mali by byť peniaze len blokované na zbernom (depozitnom) účte banky.
buchač
28.08.12,18:04
že je dlh z roku 2002, neznamená, že exekútor vedie exekučné konanie 10 rokov. Právo priznané súdnym rozhodnutím možno vymáhať 10 rokov, je viac než pravdepodobné, že exekútor dostal návrh pár dní dozadu.
10 rokov si neplniť svoje záväzky je tvoja hanba

Nadezda Abbasov 22 Minutes Ago #19729
tvoja odpoved svedčí o tom aký si ignorant

Nadezda Abbasov 25 Minutes Ago #19728
tak takéto komentáre si vyprosím ked nevieš dat normálnu odpoved tak sa neozývaj

...no moja .......ja len toľko , čo som vyššie spomínal ...

Jedna " múdra " mi ide nejaké tie lovky ....
Trestný súd ju odsúdil na 2 roky s podmienkou na 3 roky ......ak nezaplatí , nebude sa snažiť ....holt ( obrazne povedané ) s kľudným svedomím ju pošlem do basy ....

...a čo si Ty , keď iných ignorantmi nazývaš a pritom v Anglicku by si sedela už v base pre dlžníkov , nakoľko tam ešte stále platí právo , niekedy z roku 1750 ( presne si už nepamätám )...a sedí sa dovtedy pokiaľnie je dlh splatený ...
pepsikova
28.08.12,18:45
Ja by som potrebovala poradiť ak s tým má už niekto skúsenosti. Exekútor mi v piatok zablokoval účet a až pondelok som obdržala upovedomenie o exekúcii ale zároven mi v piatok stihol stiahnúťl 35 euro z účtu. Tak som ho hneď kontaktovala, inak je to dlh z roku 2002. 10 rokov asi spal. Dlžnu sumu som hned zaplatila na jeho účet a žiadala ho o odblokovanie účtu vraj na to potrebuje pár dni. No nechápala som čo sa týka tej strhnutej čiastky 35 euro tak som ho požiadala o vysvetlenie no vraj to si naúčtovala banka za poplatok za spracovanie exekúcie no zasla som do banky a banka si sice naučtovala 16,60 za poplatok ale 35 euro si stiahol exekútor. Tak som ho kontaktovala aby mi to vysvetlil a on, že sa vyhováral na banku vraj by bolo nezákonne strhnút niejakú čiastku predtým akoby mi zaslal upovedomenie o začatí exekúcie. Tak som mu zdôraznila, že v banke mi podali informáciu, že tie peniaze isli na jeho účet a v tom on, áno samozrejme to sa vám vrati ked vam odblokujeme ucet. Tak sa pýtam je to normálne a ako sa mám brániť.....Ďakujem..

..no a ja len dodám, že keby sa ti neťažilo hľadať, našla by si tu kopu, dve-aj viac kôp o exekúciách, dokonca velmi podobných tvojmu prípadu...aj o konaní exekútorov, splácaní dlhov a blokovaní účtov bankami..takže to, čo ti napísali chlapci tu, neber ako urážku..pravda je taká!..
..nepíšeš, aký vysoký je tvoj dlh..takže,máš možnosť dohodnúť sa s exekútorom na splátkovom kalendári, požiadať o zníženie, či odpustenie úrkov, môžeš dlh zaplatiť hneď, alebo čakať, kým narastie do nebotyčných výšok, tam sa totiž úroky nabaľujú denným omeškaním platby...no a musíš ešte zaplatiť exekučné trovy,takže, ak si exekútor stiahol na svoj účet dákych 35€,ako trovy, tak buď rada, že tie trovy ex. konania nie sú 350€-alebo viac...lebo aj to je možné...
..no a ak si nemala na účte viac, len 35€, tak exekútor može zobrať to, čo tam je a nechať ti len asi 90€ na žitie...
..no a ak si dlžnú sumu hneď zaplatila,banka musí počkať na upovedomenie od exekútora, že dlh je vyrovnaný a potom ti uvoľní účet...to trvá asi mesiac...niekedy dva..
Nadezda Abbasov
28.08.12,19:19
Ja som na ten dlh uplne zabudla, roky sa mi nikto neozýval a človek sa mení bola to mladícka nerozvážnosť
Nadezda Abbasov
28.08.12,19:29
Konečne normálna odpoveď. Ďakujem vopred. Ide totiž o to, že exekútor mi vinkoloval 2 rozdielne sumy na dvoch rozdielnych účtoch a sumu 35 euro mám stiahnutú z účtu....
Nadezda Abbasov
28.08.12,19:32
No také komentáre tu naozaj nepotrebujem aj mne istý človek dlží 20 krát tolko ako čo som ja uhradila exekútorovi....ja som žiadala o radu a nie o takéto bezvýznamné odpovede
Nadezda Abbasov
28.08.12,19:38
...Ja som ti to tu prezrela ale keďže som tu nenašla ten prípad čo sa týka mňa tak som založila novú tému a keby si si poriadne prečítala moju otázku tak by si sa dostala aj k tomu, že ten dlh som si uhradila priamym vkladom. Zdá sa mi to na hlavu postavené, že exekútor zablokuje 2 účty a este si strhne aj 35 euro bez toho aby som sa mohla brániť....
buchač
29.08.12,05:54
Nadezda Abbasov 10 Hours Ago #19742
No také komentáre tu naozaj nepotrebujem aj mne istý človek dlží 20 krát tolko ako čo som ja uhradila exekútorovi....ja som žiadala o radu a nie o takéto bezvýznamné odpovede

...nejde o to , či bezvýznamné .....holt , ide ale aj o to , z ktorej strany mince sa na to pozeráš ...
Chcel som len naznačiť ( čo si ale nepochopila ) , že v krajnom prípade sa jeden aj do basy môže dostať , ak teda neplatí ...

Furt tu točíš o tej smiešnej sume ( 35 € ) , ktoré si exekútor stiahol ......vraj neprávom , no je to len ten jeden pohľad na vec - TVOJ ...
Ale šak podaj námietku , teda ak ešte stíhaš termíny a máš peniaze na zbytočnosti ...
http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-kazdeho/n/ako-podat-namietky-proti-exekucii.html?print=1


Nadezda Abbasov 10 Hours Ago #19737
Ja som na ten dlh uplne zabudla, roky sa mi nikto neozýval a človek sa mení bola to mladícka nerozvážnosť

...no jo ......klasika...
pepsikova
29.08.12,06:02
...Ja som ti to tu prezrela ale keďže som tu nenašla ten prípad čo sa týka mňa tak som založila novú tému a keby si si poriadne prečítala moju otázku tak by si sa dostala aj k tomu, že ten dlh som si uhradila priamym vkladom. Zdá sa mi to na hlavu postavené, že exekútor zablokuje 2 účty a este si strhne aj 35 euro bez toho aby som sa mohla brániť......

..no nenašla, no..lebo tu ľudia robia témy pre vážnejšie veci,napríklad, ak idú prísť o strechu nad hlavou...ale 35€-smiešna suma v dnešnej dobe!..
Nadezda Abbasov
29.08.12,06:31
No nie je smiešna a ja darmožráčom nedarujem ani cent....
Nadezda Abbasov
29.08.12,06:34
A tý čo riešia ako neprísť o strechu nad hlavou si zobrali hypotéky ktoré nesplácali lenže mne z 2SK spravil exekútor 300 euro a ešte má tú drzosť si strhnúť 35 euro z neviem akého dôvodu. Roky sa neozvať a čakať až za 10 rokov narastú úroky tak to sa môže stať len na Slovensku ale tu sa vačšinou ľudia nebránia a preto celé Slovensko vyzerá tak ako vyzerá...
pepsikova
29.08.12,06:35
No nie je smiešna a ja darmožráčom nedarujem ani cent......

..no, to ani ja..ale mať 10 rokov niekde dlh a potom sa rozčuľovať pre pár eur-prinajmenšom smiešne..
Nadezda Abbasov
29.08.12,06:43
Ja som na ten dlh zabudla Vážená...nikto sa mi neozýval...Ked Vám spravia Z 2SK 300 euro tak to nie je smiešná suma ja nezarábam milióny tak pre mňa je to peniaz.
pepsikova
29.08.12,06:49
..nuž, zabudla!..a z exekútora si spravila "neseriozneho, z banky bordel a zo seba -čo?...
arizona
29.08.12,07:38
Tych 35 € si zauctoval exekutor ako svoje naklady. Moc sa nedohadas,lebo on bude tvrdit ze mal iste naklady so zablokovanim, takze si ich vymaha. /zistovanie po bankach,telefonaty,posta, jeho cas atd.../
Ak sa citis ukrivdena rozhodovanim exekutora,mozes podat staznost a ziadost o presetrenie na exekutorsku komoru.

vzor: http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/vzory-zalob-a-zmluv/s/staznost-na-postup-a-cinnost-sudneho-exekutora-vzor-staznosti.html
Indeed
29.08.12,07:40
Dotyčná má tak trochu pravdu...

dokonca by som povedal,že exekutori niekedy také prípady sami vyhľadávajú aby mohli trochu "ryžnúť"

ja poznám jeden prípad ked zo 7000 SKK bola razom dlžná suma vyše 100 000 SKK a poviný ju musel splácať

však sledujte Lampáreň na TV -Marianna , tam hovoria o takých pripadoch...
pepsikova
29.08.12,07:57
Dotyčná má tak trochu pravdu...

dokonca by som povedal,že exekutori niekedy také prípady sami vyhľadávajú aby mohli trochu "ryžnúť"

ja poznám jeden prípad ked zo 7000 SKK bola razom dlžná suma vyše 100 000 SKK a poviný ju musel splácať

však sledujte Lampáreň na TV -Marianna , tam hovoria o takých pripadoch...

mimotemy..Indy, ale nesplatenie dlhu je u nás trestný čin, za ktorý sa platí exekútorom a vysokými úrokmi...a v tomto konkretnom prípade ide o zanedbanie povinnosti zaplatiť dlh, takže zadávateľka sa zbytočne rozčuľuje nad tým, že jej exekútor po 10 rokoch pripomenul záväzok a naúčtoval úroky, poplatky a všetko okolo toho..
Indeed
29.08.12,08:06
ja sa nehádam,len poukzujem na to,že takéto situacie o dlhoch,ktoré sa zrazu objavia a idu tvrdo vymáhať, sú účelovo nafabulované...
willma
29.08.12,08:36
Pepsi s tým odblokovaním účtu nemáš pravdu, lehota je tak jeden dva dni - záleží aj na tom kedy dá exekútor pokyn na odblokovanie. Mne zablokovali účet s prídavkami a výživným, šla som za exekútorom, preukázala mu, že na ten účet mi nechodí nič iné, dohodli sme sa a účet odblokovaný do 48 hodín
buchač
29.08.12,10:01
Dotyčná má tak trochu pravdu...
dokonca by som povedal,že exekutori niekedy také prípady sami vyhľadávajú aby mohli trochu "ryžnúť"
ja poznám jeden prípad ked zo 7000 SKK bola razom dlžná suma vyše 100 000 SKK a poviný ju musel splácať
však sledujte Lampáreň na TV -Marianna , tam hovoria o takých pripadoch...
...to akože behajú od domu k domu...???

..že .." pane ( pani ) , niekto Vám dlhuje love ..šak dajte na exekúciu , budem Vás zastupovať ..."....

Banky sú predsa iný level ...

...a Lampáreň a TV Žalúzia......pche .....

Choď do lampárne do Olcnavy ,tam sa iné prípady hromadia ...:---

...a toto ???

Z 2SK 300 euro tak to nie je smiešná suma
...dríst jak vyšitý ..........
Indeed
29.08.12,13:12
napriklad tak,že majú svojich známych,ktorí im dajú tipy....
Nadezda Abbasov
29.08.12,14:03
Ďakujem za odpoved a určite sa budem sťažovať
Nadezda Abbasov
29.08.12,14:11
Najviac ma hnevá to, že štát podporuje exekútorov a dovolí im aby si pripisovali neskutočné úroky a odmeny. Ved ten dl´žnik sa vlastne dostáva z jedného dlhu do druhého a vačšinou na to doplatia obyčajný ľudia. A najviac ma rozčúlilo to, že exekútor sa vyhováral na banku,že 35 euro si strhla banka tak som sa išla rozčulovať a obviňovať banku a tam my ukázali výpis, že tú sumu si naučtoval exekútor. Tak som opať volala exekútorovi a ten sa opať vyhováral na banku vraj je protizákonne stiahnúť akúkolvek sumu pred tým akoby poslal upozornenie o začatí exekúcie takže on to nestiahol. Potom vraj si to ide skontrolovať a zrazu sa otočil o 360 stupňov vraj áno strhol ale tá suma sa mi vráti ked mi odblokuje účet tak tomu vôbec ale vôbec neverím proste to nevedel argumentovať
jb0863
29.08.12,14:26
bodaj by sme sa toho dočkali...
Indeed
29.08.12,14:42
DOBRÉ RÁNO ! Ja by som vytiahol peňaženku a ponúkol exekutora aby si vybral sumu,ktorú potrebuje na mne vyryžovať PRIAMO, bez uradných prieťahov a
lubko6394
29.08.12,14:48
Nechcem sa zastávať exekútorov, zvlášť Fogta mi pije krv, ale ani dlžníci nie sú chudáčikovia. Namiesto toho, aby vrátili požičané tak zatĺkajú, nepreberajú poštu... a potom sa čudujú, že veriteľa to naserie, dá to exekútorovi a ten si dlžníka skásne. Veriteľ z toho žiadne peniaze naviac nemá, akurát dlžníkovi sa to predraží. Jedného takého máme aj v SVB. Mal sekeru, keď došlo na exekútora zaplatil sekeru aj 500 exekútorovi a chvíľu aj platil. Dnes má sekeru zase, vlastníci odhlasovali ďalšie kolo na exekúciu, takže zase asi naškriabe a zaplatí aj exekútora. Mám ho ľutovať ?