nemozna
28.08.12,19:40
Objednali sme si nábytok.
Dohodnutá lehota bola 4 týždne. Po 6 týždňoch, nepotrebovali sme ho, sme sa ozvali a predavačka sa omlúvala, že poslala objednávku do výroby s dátumom o mesiac neskôr. Dobre sľúbila, že to bude o dva týždne. Nábytok stále nie je. Lenže my sme to potrebovali na zariadenie bytu, ktorý sa ide prenajať. Ha a čo teraz. Nájomníci to odrieknu a ja nemám ani nábytok ani peniaze ani nájomníkov.
V zmluve nič také nie je, napr. pokuty za nedodržanie termínu.
Na zľave sme sa síce dohodli, ale nerieši mi to situáciu.Poraďte čo robiť.
arizona
28.08.12,19:25
Ak ste mali na objednavke dohodnutu dodavku tovaru do 4t. a dodavatel tovar nedodal, mozete /najlepsie pisomne/ odstupit od zmluvy,nakolko dodavatel nedodrzal podmienky dodania .
To, ze predavacka pochybyla nie je vas problem.
JUDr. Pavol Kollár
29.08.12,16:08
V zásade je to jednoduché. Podľa § 613 Občianskeho zákonníka veci možno predávať aj na objednávku. Predávajúci je povinný obstarať objednaný tovar v dohodnutej lehote, a ak lehota nie je dohodnutá, v lehote primeranej okolnostiam. Ak sa tak nestane, objednávateľ je oprávnený od zmluvy odstúpiť. Odstúpením objednávateľa od zmluvy nie je dotknuté jeho právo na náhradu škody.
Postup je: Písomne oznámte firme, kde ste si nábytok objednali, že odstupujete od zmluvy a žiadate o vrátenie peňazí na Váš účet č. .......... Následne vyúčtujte firme náhradu škody, ktorá vám vznikla tým, že od vašej zmluvy odstúpil nájomca a vznikla Vám škoda 12 x nájomné bez poplatkov a energii, čo je spolu ...... EUR.
srdenko
30.08.12,13:28
ja som tak tiez pisomne odstupil od zmluvy a vsetko bolo ok