djkremik
28.08.12,22:37
Dobry den. chceme menit stresnu krytinu len vymenov stresnych lat, a novov skridlov ktora je nahrada za staru a splna poziadavky nosnosti strechy. nahlasime na obecnom urade vymenu stresnej krytiny podla zakona. Sused stale chodi ze podla novej vyhlasky som povynny postavit protipoziarnu stenu./sme oprety bokmi domu v starej zastavbe/ Lenze mam dojem ze nieje v prave lebo nerobim rekonstrukciu ale vymenu stresnej kritiny. Sused robil rekonstrukciu-prestavbu svojej strechy a sme oprety o seba bocnymi stenami. Strechu urobil tak ze ju pridvihol a v spodnej casti rozsiril a zasiahol rozmermi svojej strechy asi 25cm do nasej strechy a tym narusil nasu strechu a teraz neviem ko vyriesit spojenie striech tak aby nezatelako. ironia je ze som to videl ked to robil len som nemohol zasiahnut lebo sme estre neboli vlastnikmi dotycnej strechy. Urobil to este predchadzajucim majitelom ktorym zacalo zatekat a bol tam spor. Teraz vlastnime uz nehnutelnost my, a treba to riesit. co navrhujete??? mozem poslat sem aj foto.... :confused:
220870
29.08.12,03:32
Nech si urobí protipožiarnu strechu sám na svoje náklady.
andiablo
29.08.12,05:58
trt makový a nie protipožiarnu stenu. každá stena má nejakú požiarnu odolnosť. Keď vezmem len obmurovku zo šedej tvárnice hrúbky 150mm má požiarnu odolnosť 120 REI (120 minút). Pri rodinných domoch sa vyžaduje iba 30 REI.
Za druhé by si musel mať požiarny projekt a ten by ti uložil vypracovať jedine stavebný úrad a nie nejaký sused.
A do tretice keď susedko zasahuje k vám tak ho porieš cez stavebný úrad aby vedel, aj ty sa vyznáš.
Inak by som chcel vidieť tú vyhlášku či zákon na ktorý sa odvoláva a presné paragrafové znenie.
djkremik
30.08.12,17:05
tento problem neskoncil. Stoji si za tym ze mi nedovoli sa pripojit na jeho strechu. Pritom on prestavoval dom. povodny majitel/domu ktory sme kupili/ nechcel investovat do opravy tak to vyriesil ze to oplechoval. vysky striech su rozdielne. sused rozobral oddelovaci mur lebo sa isiel rozpadnut, a spadol by aj sam. tak by som chcel vediet z coho sa ten mur alebo priecka da urobit. ako spojit strechy z rozdienov vyskov???
sused trva na tom ze ma trcat aspon 30cm. super keby niekto vedel co s tym. skoro sme sa pohadali, je logicky cudne ze ja chcem vymenit skridlu a mam riesit nejaky fajer mur/ rozdelovaciu priecku/
ciara na obrazku urcuje povodny mur ktory bol rozobraty. a trcal nad strechy na ktory boli napojeny obaja sused a akoze ja/povodny majitel/

http://www6.uschovna.cz/download/J74WGZFJ2TLX4FVH-45K/K9FY3EYUA8


http://www6.uschovna.cz/download/J74WGZFJ2TLX4FVH-45K/583686EJWZ

http://www6.uschovna.cz/download/J74WGZFJ2TLX4FVH-45K/UHMX4Z6Z5E
220870
30.08.12,18:25
Vymente si škridlu a trula si nevšímajte.Zo svojou strecho pokiaľ nedemontujete jeho si môžete ro biť to čo uznáte za vhodné vy nie on.Pri rodinných domoch nemôže žiadať žiadnu protipožiarnu bariéru.Iné by to bolo ak by ste mali vdome nejkú podnikateľskú prevádzku.Ale aj v takom prípade je murovaná priečka dostatočná bariéra.
Ferdosondo
31.08.12,03:09
Sused stale chodi ze podla novej vyhlasky som povynny postavit protipoziarnu stenu./sme oprety bokmi domu v starej zastavbe/
A tú vyhlášku vymyslel kto? Sused?
Nahlás na OÚ a meň čo je treba.