Barboretta
20.02.06,13:48
Prosím Vás, potrebovala by som vedieť aký dôvod prerušenia mám dať do Registračného listu FO, ak daná zamestnankyna prechádza z materskej na rodičovskú dovolenku.
alušik
20.02.06,13:15
Priznám sa, že nemám pri sebe registračný list, ale ak si dobre pamätám, tak mi pracovníčka na Sociálke dopísala 1.;)
eav77
20.02.06,13:22
Pri prechode z MD na RD sa nepodava Registracny list FO. Ked nastupila na MD,bolo treba nahlasit datum nastupu na MD a ked sa vrati do prace datum skoncenia MD-RD.
alušik
20.02.06,13:26
Pri prechode MD na RD sa 100% dáva registračný list. Neurobila som to a Sociálka ma k tomu vyzvala.;) Nie je totiž automatické, že žena, ktorá skončí MD plynule naviaže na RD.
Tweety
20.02.06,13:27
Pri prechode z MD na RD sa nepodava Registracny list FO. Ked nastupila na MD,bolo treba nahlasit datum nastupu na MD a ked sa vrati do prace datum skoncenia MD-RD.
Nie je to správny názor, pretože aj nástup na MD-zmena, aj ukončenie MD, nástup na RD-prerušenie, aj ukončenie RD hlásime cez RLFO.
eav77
20.02.06,13:33
alušik,TWEETY
Dakujem
idem to hned napravit a podam RL.
Melnick
20.02.06,14:27
Prosím Vás, potrebovala by som vedieť aký dôvod prerušenia mám dať do Registračného listu FO, ak daná zamestnankyna prechádza z materskej na rodičovskú dovolenku.

Dávaš RL ,vyznačíš Xprihláška, X zamestnanec
a v odd. "10 "dátumy
Dôvod prerušenia 1
Tá 1 mi moc nesedela,ale vpísala mi ju tam prac. SP
mimotemy nooo,nie mne,ale mojej pracovníčkemimotemy
Melnick
20.02.06,14:28
Dávaš RL ,vyznačíš Xprihláška, X zamestnanec
a v odd. "10 "dátumy
Dôvod prerušenia 1
Tá 1 mi moc nesedela,ale vpísala mi ju tam prac. SP

Mám to pred sebou ,tak dúfam, že Ti neradím zle.

Chcela som iba doplniť a pozerám ,že je z toho ďalší príspevok.
Ospravedlňujem sa.
SILVIA54
02.03.06,14:01
Ahojte,dobre som teda pochopila,ze koniec RD je prerusenie a datum,ak ide na dva tyzdne do roboty tak dam zmena,prihlaska,potom zmena odhlaska(cerpa si 2 tyzdne dovolenku) a hned nastupuje na dalsiu matersku tak dam zmena a datum zaciatku na MD.To je vsetko?Nemaju sa davat na konci RD dva RLFO?
Tweety
02.03.06,14:04
Ahojte,dobre som teda pochopila,ze koniec RD je prerusenie a datum,ak ide na dva tyzdne do roboty tak dam zmena,prihlaska,potom zmena odhlaska(cerpa si 2 tyzdne dovolenku) a hned nastupuje na dalsiu matersku tak dam zmena a datum zaciatku na MD.To je vsetko?Nemaju sa davat na konci RD dva RLFO?
ProsímŤa napíš to ešte raz, neviem to rozlúštiť. Koniec RD? alebo MD?
SILVIA54
02.03.06,14:12
Ahoj, tak zamestnankyna je na RD,ale ukonci skor RD,lebo bude mat dalsie babatko a pojde na MD.Kedze ma este staru dovolenku 15 dni,tak si ju vycerpa este pred tym ako pojde na dalsiu MD.Tym padom musim ukoncit skor RD,(prerusenie a datum ukoncenia),potom dalsi RLFO a tam zmena(zase zamestnanec na 15 dni cerpania dovolenky),potom zmena(koniec cerpania dovolenky) a nakoniec posledny RLFO a dalsia zmena(nastup na MD)?Vsetko ostatne co potrebujem uz od nej mam.
Tweety
02.03.06,14:15
Ahoj, tak zamestnankyna je na RD,ale ukonci skor RD,lebo bude mat dalsie babatko a pojde na MD.Kedze ma este staru dovolenku 15 dni,tak si ju vycerpa este pred tym ako pojde na dalsiu MD.Tym padom musim ukoncit skor RD,(prerusenie a datum ukoncenia),potom dalsi RLFO a tam zmena(zase zamestnanec na 15 dni cerpania dovolenky),potom zmena(koniec cerpania dovolenky) a nakoniec posledny RLFO a dalsia zmena(nastup na MD)?Vsetko ostatne co potrebujem uz od nej mam.
1. Ukončenie RD a nástup do práce-na RLFO- ukončenie prerušenia.
2. Nástup na MD-RLFO-zmena:cool:
SILVIA54
02.03.06,14:22
Ďakujem Ti Tweety.Tak neviem ci mam v tom jasno.Ta iba dva RLFO?
1.RLFO-Koniec RD(prerusenie)
2.RLFO-zaciatok MD(zmena)
Tweety
02.03.06,14:24
Ďakujem Ti Tweety.Tak neviem ci mam v tom jasno.Ta iba dva RLFO?
1.RLFO-Koniec RD(prerusenie)
2.RLFO-zaciatok MD(zmena)
Takto, ako v prísp. 12. je to dosť .;)
SILVIA54
02.03.06,14:29
Ale odlahlo mi,lebo som si myslela ze to bude tak na styri RLFO.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
MajaV
03.03.06,06:55
Ďakujem Ti Tweety.Tak neviem ci mam v tom jasno.Ta iba dva RLFO?
1.RLFO-Koniec RD(prerusenie)
2.RLFO-zaciatok MD(zmena)


Silvia, podľa mňa by to mali byť 3 RL:
1.RL - Koniec RD (typ RL zmena)
2.RL - koniec prerušenia poistenia (typ RL prerušenie)
3.RL - začiatok MD (typ RL zmena)

Zacitujem zo zápisu z porady prac.SP a tvorcov SW:

Po skončení čerpania rodičovskej dovolenky zamestnancom zamestnávateľ oznámi pobočke do ôsmich dní na jednom tlačive Registračný list FO skončenie čerpania rodičovskej dovolenky zamestnancom ako zmenu (za účelom vyňatia zamestnanca z poistencov štátu), na druhom tlačive Registračný list FO zamestnávateľ oznámi skončenie prerušenia povinného sociálneho poistenia zamestnanca. Obdobný postup je pri elektronicky zasielanom Registračnom liste FO.
informatik
01.10.09,08:18
Dobrý deň,potrebovala by som touto formou určité usmernenie.
Zamestnankyňa nastúpila do práce po RD dňa 1.10.2009.
Na Sociálnu poisťovňu zašlem elektronicky koľko kusov RLFO? Podľa mňa, len jeden, na ktorom by malo byť "prerušenie", bod 10 -dátum zániku prerušenia 30.09.2009, dôvod prerušenia 6, dátum skončenia MD,RD (kolonka pod dátumom zániku prerušenia) 30.09.2009. Je to tak správne?

A ešte jedna vec. Táto zamestnankyňa zmenila trvalé bydlisko. Túto skutočnosť oznámim Soc.poisťovni na ďalšom RLFO ako "zmenu"? A vyplním len bod 3?

Ďakujem za Vaše názory
Tamila
01.10.09,08:26
Ak nastupuje do zamestnania, posielaš iba 1 RLFO. Ja som skončenie RD zaslala takto - typ RLFO -zmena , bod 10/dátum skončenia RD 30. 9. 2009, bod 12/dátum vzniku zmeny 30.9. 2009.
Tamila
01.10.09,08:50
Pri zmene trvalého bydliska sa podľa môjho názoru neposiela ďalší RLFO,ale urobila by som to na tom istom ako skončenie RD nakoľko v poučení na vyplnenie RLFO je píše, že pri zmene sa vypĺňa bod 1, 2, 7 a 12 a potom ten, kde nastala zmena.