zula
29.08.12,15:46
Prosim vas o pomoc, moju kamaratku manzel vyhodil z bytu po 15 rocnom manzelstve. Jej manzel je psychicky chory clovek, ktory trpi paranojou a depresiami. Nikdy sa oficialne nieliecil, ani nechce, ale vsetci vieme ze ma problem. Vsade ju spehuje, ohovara, verejne jej nadava, robi jej problemy v praci... Psychicky ju dlhodobo tyral, ona to znasala, az to doslo do stadia ze ju vyhodil na ulicu. Stihla si zobrat par osobnych veci. Deti nemaju, byt je jeho, ale ona tam ma trvaly pobyt a veci do bytu kupovali spolocne, na co bohuzial nema doklad. Momentalne byva u mna a chcem jej pomoct, len vobec neviem ako. Vedeli by ste mi niekto poradit kde zacat? Moze podat trestne oznamenie za vyhodenie z bytu aj ked byt nie je jej? Moze jej bez jej vedomia zrusit trvaly pobyt? Ako sa ma branit? Prosim poradte mi...
misoft
29.08.12,14:24
Logicky:

Prosim vas o pomoc, moju kamaratku manzel vyhodil z bytu po 15 rocnom manzelstve. Jej manzel je psychicky chory clovek, ktory trpi paranojou a depresiami. Nikdy sa oficialne nieliecil, ani nechce, ale vsetci vieme ze ma problem. Vsade ju spehuje, ohovara, verejne jej nadava, robi jej problemy v praci... Psychicky ju dlhodobo tyral, ona to znasala prečo znášala? Prečo sa nebránila?, az to doslo do stadia ze ju vyhodil na ulicu. Stihla si zobrat par osobnych veci. Deti nemaju veľké šťastie, byt je jeho, ale ona tam ma trvaly pobyt trvalý pobyt je len administratívna stránka, nedáva právo k majetku a veci do bytu kupovali spolocne, na co bohuzial nema doklad môže žiadať o vydanie vecí osobného charakteru, prípadne ostatné veci, získané počas manželstva spadajú do BSM (okrem bytu - ak bol v jeho vlastníctve pred sobášom. Momentalne byva u mna a chcem jej pomoct, len vobec neviem ako. Vedeli by ste mi niekto poradit kde zacat? Moze podat trestne oznamenie za vyhodenie z bytu aj ked byt nie je jej? A aký uvedie dôvod? Moze jej bez jej vedomia zrusit trvaly pobyt? Teoreticky - áno, právne http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=521. Ako sa ma branit? Rozvod, vysporiadanie BSM. Jeho nechať, nech si trpí sám. Prosim poradte mi...