Marsyl
29.08.12,16:08
Bývam už 10 rokov s manželom a 2 deťmi v dome manželových rodičov. Svokrovci bývajú v prístavbe. Dom je stále napísaný na jeho rodičov, aj keď muž je jedináčik. Zrejme to plánujú tak, že dom muž až zdedí. Veľa sme ale do domu investovali (strecha, okná,...). So svokrou sa neznášame a keď dôjde k nejakej nezhode medzi nami, tak mi vždy vykrikuje, že keď sa mi tu neľúbi, tak mám odísť. Teraz plánujeme prerábať kúpeľňu a ja som z toho nervózna, lebo som už do cudzieho investovala dosť, na všetko už ani nemám doklady a s mužom sa nedá hovoriť. odsťahovať sa nechce. Neviem, čo by sa so mnou stalo, v prípade, že sa mužovi niečo stane alebo ak sa v budúcnosti rozvedieme (človek nikdyy nevie)... Nemala by som na nič nárok, po toľkých rokoch? A môže ma svokra naozaj vyhnať z domu, len preto, že ma neznáša? Ona si nevšíma ani vnúčence. Ona by bola najradšej keby som s deťmi odišla a manžel sa ostal starať o ňu a jej dom.
Tweety
29.08.12,14:09
Bývam už 10 rokov s manželom a 2 deťmi v dome manželových rodičov. Svokrovci bývajú v prístavbe. Dom je stále napísaný na jeho rodičov, aj keď muž je jedináčik. Zrejme to plánujú tak, že dom muž až zdedí. Veľa sme ale do domu investovali (strecha, okná,...). So svokrou sa neznášame a keď dôjde k nejakej nezhode medzi nami, tak mi vždy vykrikuje, že keď sa mi tu neľúbi, tak mám odísť. Teraz plánujeme prerábať kúpeľňu a ja som z toho nervózna, lebo som už do cudzieho investovala dosť, na všetko už ani nemám doklady a s mužom sa nedá hovoriť. odsťahovať sa nechce. Neviem, čo by sa so mnou stalo, v prípade, že sa mužovi niečo stane alebo ak sa v budúcnosti rozvedieme (človek nikdyy nevie)... Nemala by som na nič nárok, po toľkých rokoch? A môže ma svokra naozaj vyhnať z domu, len preto, že ma neznáša? Ona si nevšíma ani vnúčence. Ona by bola najradšej keby som s deťmi odišla a manžel sa ostal starať o ňu a jej dom.
Ten dom nie je váš, po smrti ho môže zdediť jedine manžel, takže bude len jeho, nebude patriť do BSM. Takže teoreticky môžeš ostať bez strechy nad hlavou.
buchač
29.08.12,14:20
Bývam už 10 rokov s manželom a 2 deťmi v dome manželových rodičov. Svokrovci bývajú v prístavbe. Dom je stále napísaný na jeho rodičov, aj keď muž je jedináčik. Zrejme to plánujú tak, že dom muž až zdedí. Veľa sme ale do domu investovali (strecha, okná,...). So svokrou sa neznášame a keď dôjde k nejakej nezhode medzi nami, tak mi vždy vykrikuje, že keď sa mi tu neľúbi, tak mám odísť. Teraz plánujeme prerábať kúpeľňu a ja som z toho nervózna, lebo som už do cudzieho investovala dosť, na všetko už ani nemám doklady a s mužom sa nedá hovoriť. odsťahovať sa nechce. Neviem, čo by sa so mnou stalo, v prípade, že sa mužovi niečo stane alebo ak sa v budúcnosti rozvedieme (človek nikdyy nevie)... Nemala by som na nič nárok, po toľkých rokoch? A môže ma svokra naozaj vyhnať z domu, len preto, že ma neznáša? Ona si nevšíma ani vnúčence. Ona by bola najradšej keby som s deťmi odišla a manžel sa ostal starať o ňu a jej dom.
NIE ...ani svätému ...ani cent by som nedal ...lenže rozkáž svojmu mužovi ...

Jeden dôvod je zvýraznený červenou ...
Druhý a či ďaľšie ???....

...a mám nadávať ??? :rolleyes:
Indeed
29.08.12,14:24
Buď rada,že manžel je jedináčik...

lebo by mohla nastať aj horšia situacia....

keby manžel mal surodenca a rodičia by sa rozhodli dať prednosť jemu aby byval s nimi ,

potom by ste museli byvať v bytovke...

a tak možte sa tešiť zo všetkých výhod bývania v rodinnom dome.

Svokru si nevšímaj.

pokiaľ Ťa nevyháňa ,a možete tam bývať ,je všetko O.K.

Maj ju v paži !
Indeed
29.08.12,14:24
mení to niečo na situacii ?
Marsyl
29.08.12,14:28
Ach, ja by som radšej bývala v 2 izbovom byte, ale mojom ako v rodinnom dome, ktorý nikdy nebude môj. A hlavne keď ma tu majú stále len za prisťahovalca. Zrejme mi neostáva nič iné ako investovať, ak chcem bývať ako človek a mať všetko nové a pekné. Ale štve ma, že celý život budem v neistote, či sa niečo nestane a budem musieť odísť s "holým zadkom".
Tweety
29.08.12,14:30
Ach, ja by som radšej bývala v 2 izbovom byte, ale mojom ako v rodinnom dome, ktorý nikdy nebude môj. A hlavne keď ma tu majú stále len za prisťahovalca. Zrejme mi neostáva nič iné ako investovať, ak chcem bývať ako človek a mať všetko nové a pekné. Ale štve ma, že celý život budem v neistote, či sa niečo nestane a budem musieť odísť s "holým zadkom".
Nepíšeš nič o manželovi a jeho postoji k tomu všetkému. Mal by stáť pri Tebe a pred svojou matkou ťa obhájiť.
Marsyl
29.08.12,14:34
Môj muž je ako som už písala jedináčik, a to myslím hovorí za všetko! Je pod veľkým vplyvom matky a otca. Keď som x-krát začala túto tému o prepise domu alebo o sťahovaní,... vždy sme sa len pohádali. Jemu to takto vyhovuje. A na mamu nedá dopustiť.
buchač
29.08.12,14:35
Buď rada,že manžel je jedináčik...
...nie vždy výhoda ...
lebo by mohla nastať aj horšia situacia...
...záleží od toho rodiča...
keby manžel mal surodenca a rodičia by sa rozhodli dať prednosť jemu aby byval s nimi ,
...čo už , ich rozhodnutie ....normálny rodič ale neurobí takýto kiks ..
potom by ste museli byvať v bytovke...
...nie prví a ani poslední ...
a tak možte sa tešiť zo všetkých výhod bývania v rodinnom dome.
Svokru si nevšímaj.
Takáto svokra je normálne ...že prvá cena v Lotte - hento spolužitie...
pokiaľ Ťa nevyháňa ,a možete tam bývať ,je všetko O.K.
...myslíš ???...svokra mi stačila raz za čas ...hodina a dosť ...vypiť kavej a hajde domov...
Maj ju v paži !
...ani to sa nedá vždy ....raz darmo , s niektorými sa nedá........

...
Tweety
29.08.12,14:36
Môj muž je ako som už písala jedináčik, a to myslím hovorí za všetko! Je pod veľkým vplyvom matky a otca. Keď som x-krát začala túto tému o prepise domu alebo o sťahovaní,... vždy sme sa len pohádali. Jemu to takto vyhovuje. A na mamu nedá dopustiť.
Viem, že mama je len jedna, ale manželka by mala byť pre neho prednejšia. Veď si matkou jeho detí, a ak ťa ma rád, mal by dať na tvoje dobre mienené rady. AK nedá, je slaboch, lebo tak mu to vyhovuje. Ak chceš s ním žiť, nič iné ti teda neostáva, len veriť, že všetko bude nakoniec dobré.
Indeed
29.08.12,14:37
nevidel by som to tak čierne.. Keďže predpokladám,že svokrovci majú minimalne o 25 rokov viac,tak zachvíľu odídu do "večných lovíšť" a problém ,ktorý tu opisuješ zanikne.
Indeed
29.08.12,14:39
Témy o prepise majetky za života majiteľov, sú VŽDY kontroverzné ! NEODPORÚČAM !
Indeed
29.08.12,14:39
..všetko sa dá..
Indeed
29.08.12,14:47
samozrejme,že musí s ním žiť ! Čo pojde s vily do garsónky do podnájmu ???
Tweety
29.08.12,14:51
A prečo by nie, ak chce mať pokojný život, prečo nie?
Tweety
29.08.12,14:51
Nie je všetko len o prepychu, a euráčoch,či?
Marsyl
29.08.12,14:52
Indeed: Tak o tomto dome sa ozaj nedá hovoriť ako o vile. A druhá vec, mám sa kvoli týmto rozporom rozviesť, zobrať deti a odísť s nimi? Prečo tá irónia?
Indeed
29.08.12,14:54
Indeed: Tak o tomto dome sa ozaj nedá hovoriť ako o vile. A druhá vec, mám sa kvoli týmto rozporom rozviesť, zobrať deti a odísť s nimi? Prečo tá irónia?

Preto ta ironia,lebo predstavy a silné reči sú vždy odlišné od konkretnych rozhodnutí pri "lámaní chleba".
terezamaria
29.08.12,15:16
Určite by som neinvestovala do domu, ktorý nie je aj môj. I keď je manžel jedináčik, môže nastať toľko nepredvídaných situácií, že toho budeš potom veľmi ľutovať. Keby si bola aspoň " obľúbená nevesta ". Ale zakaždým počúvať v svokrinej nepohode aby som odišla, tak to teda nie. Zváž si to naozaj dobre, sú to aj Tvoje peniaze.
Indeed
29.08.12,15:18
Ona nejde nič investovať, prerábať kupelňu sa chystá jej manžel!Ale ked bude kupelňa hotová, bude ju využívať aj ona...
pepsikova
29.08.12,15:29
...so svokrou sa neznášaš, manžel vyzerá byť slaboch, ovplyvnený mamičkou, nuž tak by som mu nechala aj detičky a buchla dvermi!..s odkazom, že keď je mamička milšia, nech sa postará o neho, aj o jeho deti..
..jednoduché rozhodnutie, ale ver, viem, o čom píšem...neviem, koľko máš rokov, ale tvoja svokra ti môže strpčovať život ešte dákych, povedzme 10 rokov-?- a ty čo?..skončíš na tabletkách, ako hysterka, alebo v depkách?..v takejto situácii si tvoj chlap nájde milenku a môžeš banovať, že si to neriešila skôr...
...investovať do cudzieho-to je čo?..robíš ty, robí muž, spolu hospodárite, spolu spravíte kúpeľnu-,svokra vám dom neprepíše, a ak , tak len jemu...vidina "holého zadku" do budúcna by sa mi nepáčila...tvoj chlap to nechápe?..tak dovidenia!..
..a prepáč mi otvorenosť,ale vždy to tak končí...
Indeed
29.08.12,15:33
najprv zbrklo rozvod, a potom vyplakávanie na fórach o osamelosti a nedostaku financií...Videl som už také prípady...
terezamaria
29.08.12,15:37
O.K., aj z jej peňazí, či ona leží v perinách 24 hodín denne a nerobí?.....
Marsyl
29.08.12,15:50
Ja som zamestnaná a zarábam niečo viac ako manžel. A áno, kúpelňu ide prerábať manžel z NAŠICH peňazí. Ale kúpelňa bude vlastne svokrina?! No na porazenie. Nemám šancu ho nejako presvedčiť. Ak chceme novú kúpeľňu musíme ju prerobiť.
tom_i
29.08.12,15:54
radšej bývať pod stanom ako takto so svokrou, my sme začínali v garzonke a nič nám nechýbalo, ale bolo to naše a nikto nám do ničoho nekafral. čudujem sa ti, že si ochotná znášať takéto trampoty, tvoj muž bude v tomto prípade prepáč za výraz vždy mamičkin ccecok, keď toto dokáže, keby bol ten dom váš tak nepoviem polka je tvoja, ale takto nebudeš mať nikdy nič a nikdy nevieš čo sa stane, nechápem prečo ste hneď na začiatku vzťahu svoje bývanie neriešili inak (aj keď sa to ľahšie hovorí), ale keď ma od začiatku niekto neznáša a ja mám s ním zdieľať jeden dvor a neakceptuje ani moje deti - no neviem. do kúpeľne investujte šak sa nebudeš kúpať v studni, pretože na veľa otázok si sama odpovedáš keď vieš že manžel sa neodsťahuje a svokrine srdce neroztaje. nakoľko je dom svokrin a tvoj muž slaboch buď sa zbalíš a budeš žiť skromne hoc aj u rodičov alebo budeš trpieť a utápať sa.
tom_i
29.08.12,15:56
ano vaše peniaze do vždy svokrinho domu
Katy a R
29.08.12,16:05
Nuž Marsyl - sama veľmi dobre vieš, v akej si situácii ... dobre by bolo aspoň odkladať všetky bločky a faktúry z materiálu a prác - všetko, čo ste spolu s manželom do toho vrazili... Keby náhodou :confused:;)

pre Ined .. svokra môže hocikedy a hocikomu darovať, alebo predať dom ak si zmyslí - ani syn ho nemusí vôbec zdediť ! - nie je to veru závideniahodná situácia .. :mee:
pepsikova
29.08.12,16:11
..Indy, ty predsa sleduješ Súdnu sieň"..tam je takýchto prípadov-no, skoro každý tretí..
Tweety
29.08.12,16:32
Ja som zamestnaná a zarábam niečo viac ako manžel. A áno, kúpelňu ide prerábať manžel z NAŠICH peňazí. Ale kúpelňa bude vlastne svokrina?! No na porazenie. Nemám šancu ho nejako presvedčiť. Ak chceme novú kúpeľňu musíme ju prerobiť.
No áno, kedže je dom jej, tak aj kúpelňa samozrejme. Ak teda zainvestuješ, odlož si prípadné doklady, aby si dostala naspäť to, čo si do takpovediac cudzieho domu, investovala. Takýto život teda nie je práve najideálnejší. A ešte otázka, svokrovci už asi investovať nechcú či?
Marsyl
29.08.12,17:05
No, oni odkedy dom postavili, čo je asi 40 rokov, tak s ním už nerobili nič. Pamätám si ako svokra raz pred svadbou "dobrosrdečne"povedala: "Nech si mladí prerobia ako oni budú chcieť". Keď sa prerábala strecha, tak svokrovci niečo investovali, takisto kúpili vchodové dvere a dali niečo na dlažbu do vchodu. Oni to brali, že to dali nám. Aj muž to tak prezentoval, ale podľa mňa len investovali do svojho. Tento aj minulý rok nám naši dali po 2 000 € a to je podľa mňa dar a nie to, keď si niekto dá časť peňazí na strechu - svoju. A ešte ma jedno mrzí, že ma majú za príživníčku - len preto, že tu bývam. Ale tak sme sa dohodli ešte pred svadbou.
Tweety
29.08.12,17:22
No, oni odkedy dom postavili, čo je asi 40 rokov, tak s ním už nerobili nič. Pamätám si ako svokra raz pred svadbou "dobrosrdečne"povedala: "Nech si mladí prerobia ako oni budú chcieť". Keď sa prerábala strecha, tak svokrovci niečo investovali, takisto kúpili vchodové dvere a dali niečo na dlažbu do vchodu. Oni to brali, že to dali nám. Aj muž to tak prezentoval, ale podľa mňa len investovali do svojho. Tento aj minulý rok nám naši dali po 2 000 € a to je podľa mňa dar a nie to, keď si niekto dá časť peňazí na strechu - svoju. A ešte ma jedno mrzí, že ma majú za príživníčku - len preto, že tu bývam. Ale tak sme sa dohodli ešte pred svadbou.
Svokrovcov už asi veľmi nezmeníš, ak to berú tak, že to zostane vám(ak teda budete manželmi aj naďalej) tak to nerieš, ale opatrnosti nikdy nezaškodí. Ak to manžel raz zdedí a budete tam bývať s deťmi, tak to bude v podstate jedno, či je to len jeho, alebo aj tvoje. ALe ak nie, potom sa budeš musieť obracať.
vratnik
29.08.12,18:18
Vieš, v súčasnosti sa rozvádza 50% manželstiev, ja by som bol tiež proti tomu za týchto podmienok darovať niekomu vlastný dom a možno v budúcnosti prísť o vlastnú strechu nad hlavou. A k tej kúpeľni, môžete si ju prerobiť sami podľa vlastných predstáv, na inštalácie si zavolať preverených fuškárov a všetko ostatné sa dá zvládnuť svojpomocne a lacno. Veď vám ešte pomáhajú zo svojho mizerného dôchodku celkom pekne a ostatní nenadávajte manželovi do mamičkárovi, nik z vás ho nepozná. Viem aj z okolia ako dopadli rozvody, ako sa vyvlastnil rodičovský dom rozvedeného syna ... pár žien prišlo k majetku, ale ľudia sú už opatrní, nie naivný.
sito
29.08.12,18:29
NIE ...ani svätému ...ani cent by som nedal ...lenže rozkáž svojmu mužovi ...

Jeden dôvod je zvýraznený červenou ...
Druhý a či ďaľšie ???....

...a mám nadávať ??? :rolleyes:

A či by ti to pomohlo?

PREČO???

Rozkáž mu! Ak nie je svätý?

A ani cent, mu.
vratnik
29.08.12,18:36
Pozri príbuznú tému z druhej stranyako ziskat 1/2 domu od manželky ktorú získala kúpou v BSMa takýchto podobných prípadov je neúrekom.
buchač
30.08.12,04:22
Bývam už 10 rokov s manželom a 2 deťmi v dome manželových rodičov. Svokrovci bývajú v prístavbe. Dom je stále napísaný na jeho rodičov, aj keď muž je jedináčik. Zrejme to plánujú tak, že dom muž až zdedí. Veľa sme ale do domu investovali (strecha, okná,...). So svokrou sa neznášame a keď dôjde k nejakej nezhode medzi nami, tak mi vždy vykrikuje, že keď sa mi tu neľúbi, tak mám odísť. Teraz plánujeme prerábať kúpeľňu a ja som z toho nervózna, lebo som už do cudzieho investovala dosť, na všetko už ani nemám doklady a s mužom sa nedá hovoriť. odsťahovať sa nechce. Neviem, čo by sa so mnou stalo, v prípade, že sa mužovi niečo stane alebo ak sa v budúcnosti rozvedieme (človek nikdyy nevie)... Nemala by som na nič nárok, po toľkých rokoch? A môže ma svokra naozaj vyhnať z domu, len preto, že ma neznáša? Ona si nevšíma ani vnúčence. Ona by bola najradšej keby som s deťmi odišla a manžel sa ostal starať o ňu a jej dom.

Vieš, v súčasnosti sa rozvádza 50% manželstiev, ja by som bol tiež proti tomu za týchto podmienok darovať niekomu vlastný dom a možno v budúcnosti prísť o vlastnú strechu nad hlavou. A k tej kúpeľni, môžete si ju prerobiť sami podľa vlastných predstáv, na inštalácie si zavolať preverených fuškárov a všetko ostatné sa dá zvládnuť svojpomocne a lacno. Veď vám ešte pomáhajú zo svojho mizerného dôchodku celkom pekne a ostatní nenadávajte manželovi do mamičkárovi, nik z vás ho nepozná. Viem aj z okolia ako dopadli rozvody, ako sa vyvlastnil rodičovský dom rozvedeného syna ... pár žien prišlo k majetku, ale ľudia sú už opatrní, nie naivný.
Tak teda po poriadku :

1. Manželovi by som ani tak asi ani nenadával .....rovno by som bol schopný pridrbať medzi oči jednu a poriadnu ...ale aspoň by nekríval ale možno aj chytil za hlavu ...
Pokiaľ on bude držať matke stranu , nič nezmeníš ....
Ozaj .....aj svokor je presne trafený ????.....tiež na Teba dlabe ....aj na vnúčatá ???

2. Nejak som nepostrehol čo i len malú zmienku o nejakej finančnej pomoci rodičov mladým ...
Áno , beriem , že je to určitá pomoc v tom bývaní , predsa len neboli tie náklady pri obstarávaní si svojho ...
No za takýchto podmienok by som bral nohy na plecia a ťahal čáru ...
Poznámka .....mne švekra chcela diktovať , že čo a ako máme sadiť na záhrade ( svokrovcov ) ...samozrejme , náklady na moje ( naše ) triko , no narazila na pravého , pravú........manželka matke na rozum od srdca povedala a bol pokoj ...
Iné perličky zo života ja versus švekra nespomínam - neuverejniteľné a zároveň aj na neuverenie ......." zlatá to žena "...

3. Trochu zafantazírujem ....
Snáď by sa našlo riešenie , no na to by bolo potrebné trochu viacej ochoty a hlavne tých vzťahov , medziľudských - rodinných...
Jeden syn ...takže darovanie domu rodičov synovi s vecným bremenov doživotného užívacieho práva ...
Keďže manžel je nejak nepevný , tak následne tvrdo požadovať aj darovanie polovice domu manželke ....

...raz darmo...matka je len jedna ........no ani s tou svojou by som nebýval a to máme medzi sebou vynikajúci vzťah ....

...raz darmo...švekra je len jedna...
...poniektorí by ju radi mali aj 180 km od seba....
...a sú aj takí , čo by im úplne stačilo tá vzdialenosť 1,80 m ....
hubatá
30.08.12,05:10
Manžel musí držať svokrovcom stránku, mohlo by sa totižto stať, že ak by znenávideli aj jeho, tak môžu dom ešte za života darovať, alebo odpredať s podmienkou dožitia aj tretej osobe. Tak by ste zostali na ulici všetci štyria po ich smrti.

A pekne krásne si ty ulož mimo domu k nejakej zodpovednej svojej rodine krabicu s dokladmi o investovaní do domu. Lebo sú aj také prípady, že by si sa k nim už nikdy nemohla dostať a nebudeš mať čo zdokladovať ani pred súdom.
vratnik
30.08.12,05:14
Veď sa to sama píše 2000 eur + 2000 eur, z toho sa dá v pohode vymeniť krytina strechy a okná aj keď to interpretuje ako dar. Svokrovci sa uskromnili s bývaním v prístavbe, nevidím tu žiadny problém. To že niekto po pár rokov manželstva má pocit, že má nárok na majetok, tak to čo má byť za uvažovanie. Kľudne, tvrdo šetriť, odsťahovať sa, zadĺžiť, kúpiť stavebný pozemok, šetriť a pomaly budovať vlastné bývanie. Je to na dlhé roky odriekania, žiadne dovolenky. Bol by som padnutý na hlavu, keby som takto rokmi ťažko nadobudnutý majetok prepísal zadarmo, na niekoho, kde je 50% šanca, že oň prídem. Ženy si z rozvodov spravili výnosnú živnosť, preto nemajte nikomu za zlé opatrnosť.
buchač
30.08.12,05:26
No, oni odkedy dom postavili, čo je asi 40 rokov, tak s ním už nerobili nič. Pamätám si ako svokra raz pred svadbou "dobrosrdečne"povedala: "Nech si mladí prerobia ako oni budú chcieť". Keď sa prerábala strecha, tak svokrovci niečo investovali, takisto kúpili vchodové dvere a dali niečo na dlažbu do vchodu. Oni to brali, že to dali nám. Aj muž to tak prezentoval, ale podľa mňa len investovali do svojho. Tento aj minulý rok nám naši dali po 2 000 € a to je podľa mňa dar a nie to, keď si niekto dá časť peňazí na strechu - svoju. A ešte ma jedno mrzí, že ma majú za príživníčku - len preto, že tu bývam. Ale tak sme sa dohodli ešte pred svadbou.


Veď sa to sama píše 2000 eur + 2000 eur, z toho sa dá v pohode vymeniť krytina strechy a okná aj keď to interpretuje ako dar.
...NAŠI .....tento výraz chápem ...rodičia Marsyl a nie jej svokrovci ....
TO JE DAR ....presne tak , to je dar ............

Marsyl následne tieto love vrazila do domu svokrovcov ....svoj dar darovala na cudzie - doslovne .........
To svokruške asi nevadilo ......že " darovanému koňovi na zuby nepozeraj "....
Stanislav 1975
30.08.12,05:32
Tak teda po poriadku :

1. Manželovi by som ani tak asi ani nenadával .....rovno by som bol schopný pridrbať medzi oči jednu a poriadnu ...ale aspoň by nekríval ale možno aj chytil za hlavu ...
Pokiaľ on bude držať matke stranu , nič nezmeníš ....
Ozaj .....aj svokor je presne trafený ????.....tiež na Teba dlabe ....aj na vnúčatá ???

2. Nejak som nepostrehol čo i len malú zmienku o nejakej finančnej pomoci rodičov mladým ...
Áno , beriem , že je to určitá pomoc v tom bývaní , predsa len neboli tie náklady pri obstarávaní si svojho ...
No za takýchto podmienok by som bral nohy na plecia a ťahal čáru ...
Poznámka .....mne švekra chcela diktovať , že čo a ako máme sadiť na záhrade ( svokrovcov ) ...samozrejme , náklady na moje ( naše ) triko , no narazila na pravého , pravú........manželka matke na rozum od srdca povedala a bol pokoj ...
Iné perličky zo života ja versus švekra nespomínam - neuverejniteľné a zároveň aj na neuverenie ......." zlatá to žena "...

3. Trochu zafantazírujem ....
Snáď by sa našlo riešenie , no na to by bolo potrebné trochu viacej ochoty a hlavne tých vzťahov , medziľudských - rodinných...
Jeden syn ...takže darovanie domu rodičov synovi s vecným bremenov doživotného užívacieho práva ...
Keďže manžel je nejak nepevný , tak následne tvrdo požadovať aj darovanie polovice domu manželke ....

...raz darmo...matka je len jedna ........no ani s tou svojou by som nebýval a to máme medzi sebou vynikajúci vzťah ....

...raz darmo...švekra je len jedna...
...poniektorí by ju radi mali aj 180 km od seba....
...a sú aj takí , čo by im úplne stačilo tá vzdialenosť 1,80 m ....
Klobúk dolu pred týmto príspevkom...
Starí by určite nemali bývať s mladými- a dokonca ani keď sú vzťahy dobré- mladí by mali bývať S.A.M.I.
Martin1310
30.08.12,09:36
Samé aby,čokeby a ked,robíte súdy ešte skôr ako sa stal nejaký skutok,keby sme stále o všetkom takto uvažovali to by sme sa daleko nedostali.Vždy je riziko a vždy sa dá o niečo prísť a aj tá opatrnosť je na mieste ale aby som sa rozvádzal alebo odchádzal od manželky preto že: / čo ked ma niekedy nechá/ tak to by sme sa mali hned všetci porozchádzať pretože každý pritom niečo stratí.

A fakt je aj to že z pohladu svokrovcov by to tiež nebol zrovna dobrí ťah.Stačilo by aby jeden človek teda Ti sa naštval a odišiel a polka ich domu by bola fuč.

Ja mám zo ženou dom kupený na hypoteku,keby sme sa rozišli,tak ani ja,ani žena,by sme tu hypoteku sami nedokazali splacať.Takže by sme mali holú riť.A pritom všetky peniaze moje aj ženine po vela rokov tento dom zhltne. Ateraz čo? Mám sa čím skôr rozviesť? aby som zbytočne do toho domu nevrážal peniaze.Ved ked sa rozídete pôjdeš niekde do podnájmu ale možno sa to nikdy nestane,ked odídeš teraz,tak v tom podnájme budeš hned teraz,nabeton.Aký by to malo preboha zmysel?
Teda má to zmysel a to ten že dokážeš za svojho života získať viac vlastneho majetku,ale vieš,nakoniec na teba hrobár hodí hlynu takisto ako na hociakého milionára.
Xanti
30.08.12,09:56
A viete čo je najhoršie na tom všetkom.

Nech sa nedajboh pominie manžel zadávateľky skôr ako jeho rodičia.
Tak sa kľudne môže stať, že svokrovci ju s deťmi vyhodia z domu lebo nebude mať žiadne právo na dom. Lebo dom je ich.
A dnes sa môže stať hocičo, prejde ho auto, bude mať smrteľný pracovný úraz... a zadávateľka ostane bez strechy nad hlavou hlavne že svokrovci budú mať zrekonštruovaný dom.

Najsprávnejšie by bolo , aby rodičia darovali dom synovi ak už tam investuje peniaze z manželkou a oni mali právo doživotného bývania.
Martin1310
30.08.12,10:07
Hej stať sa to môže ale neviem si predstaviť čo by som to musel byť za hajzla aby som Ja, povedzme vo veku 60-rokov a po smrti môjho syna, vyhnal jeho manželku aj z mojimi vnúčatami z domu.Naopak by som bol rád ak by tam ostali.
vratnik
30.08.12,10:11
Štatisticky sa rozpadá cca 50% manželstiev, pravdepodobnosť že ma prejde auto, v kancli utrpím smrteľný úraz je rádovo nižšia. Mohli mu darovať 1/2 domu, bolo by to férové, žiaľ, dnes je taká doba. Silno pochybujem, že by to prešlo cez svokru, hlavne ak sú také vzťahy aké sú.
Stanislav 1975
30.08.12,10:21
Hej stať sa to môže ale neviem si predstaviť čo by som to musel byť za hajzla aby som Ja, povedzme vo veku 60-rokov a po smrti môjho syna, vyhnal jeho manželku aj z mojimi vnúčatami z domu.Naopak by som bol rád ak by tam ostali.
Martin ale to si ty- ale sú aj iné hyeny- ludia sú svine( hovorím vo všeobecnosti) a vela ludí aj s deťmi už takto povyhadzovali na ulicu...:mad:
Xanti
30.08.12,10:22
So svokrou sa neznášame a keď dôjde k nejakej nezhode medzi nami, tak mi vždy vykrikuje, že keď sa mi tu neľúbi, tak mám odísť. ...... A môže ma svokra naozaj vyhnať z domu, len preto, že ma neznáša? Ona si nevšíma ani vnúčence. Ona by bola najradšej keby som s deťmi odišla a manžel sa ostal starať o ňu a jej dom.


Hej stať sa to môže ale neviem si predstaviť čo by som to musel byť za hajzla aby som Ja, povedzme vo veku 60-rokov a po smrti môjho syna, vyhnal jeho manželku aj z mojimi vnúčatami z domu.Naopak by som bol rád ak by tam ostali.
No ale tam sú vzťahy také , že v prípade úmrtia manžela zadávateľky sa môže naozaj veľmi reálne stať, že ostane na ulici, že ju svokrovci vyženú. Ved čítaj poriadne príspevky. Ešte by jej i za vinu iste dávali, ak by sa ich jedináčikovi čosi stalo.

To že ty by si bol rád ak by vnúčatá ostali tvoje pri tebe neznamená, že také nadšenie budú zdieľať zadávateľkiny svokrovci, kedže ani teraz si vnúčatá nevšímajú..
dalid
30.08.12,10:31
Ja som zamestnaná a zarábam niečo viac ako manžel. A áno, kúpelňu ide prerábať manžel z NAŠICH peňazí. Ale kúpelňa bude vlastne svokrina?! No na porazenie. Nemám šancu ho nejako presvedčiť. Ak chceme novú kúpeľňu musíme ju prerobiť.

Dúfam len že nemáte spoločný účet.... Tiež som takýto sprostý nápad počul od bývalej, ale nepochodila s tým...
Takže v podstate, keďže vašu domácnosť väčšinou financuješ ty, tak pekne nech si manžel zaplatí rekonštrukciu kúpelne v (raz) "jeho dome" so svojho a ty mu nedaj ani centík... Možno mu mamička prispeje....
dalid
30.08.12,10:41
Veď sa to sama píše 2000 eur + 2000 eur, z toho sa dá v pohode vymeniť krytina strechy a okná ...

Si asi dávno nebol v stavebninách sa pozrieť na ceny materiálu... Za 4000€ moc tej krytiny nevymeníš alebo iba tie okná... aj keď nevieme koľko je na dome okien...

2 Marsyl - čo sa týka odkladanie bločkov, súhlasím, ale nezabudni, že väčšinu bločkov už po 3-4och rokoch nemusíš prečítať, takže zároveň si ich rovno aj zoskenuj...
vratnik
30.08.12,10:51
Teoreticky, keby manžel náhle umrel a panujú tam také nezhody, tak manželka by šla sama do podnájmu a snažila by sa predať svoj podiel. To je nočná mora starodôchodcu.
Poznámm dobre ceny, za 2/3 z 2000 eur sa dajú vymeniť v štandardnom dome z roku 1960 slušné okná, samozrejme svojpomoc, čo sa dnes ľudom moc nechce.
Zelkaem
30.08.12,11:00
Môj syn po svadbe býval u nás, lenže po roku sa nasťahovali do malého domčeka, ktorý bol napísaný na synovu svokru. Ona ho zdedila po svojej mame. Vraj tam môžu bývať a vo dvore si po čase môžu postaviť. Neprešlo ani rok a už sú na bytovke. Syn s nevestou do domčeka investovali, spravili sprch. kút, poobkladali, pomaľovali, spravili nový rozvod vody, a ešte všelijaké iné opravy a teraz si to jeho svokra rozmyslela, že ona sa ide tam presťahovať. Neodporúčam prerábať nič, kým nemáš list vlastníctva.
buchač
30.08.12,11:09
Veď sa to sama píše 2000 eur + 2000 eur, z toho sa dá v pohode vymeniť krytina strechy a okná


Teoreticky, keby manžel náhle umrel a panujú tam také nezhody, tak manželka by šla sama do podnájmu a snažila by sa predať svoj podiel. To je nočná mora starodôchodcu.
Poznámm dobre ceny, za 2/3 z 2000 eur sa dajú vymeniť v štandardnom dome z roku 1960 slušné okná, samozrejme svojpomoc, čo sa dnes ľudom moc nechce.
mimotemy
...na svojpomoc sa môže jeden vyondieť , ak to nevie ...môže chcieť koľko len chce ....

...a strecha kde ostala ...konkrétne krytina ???
Pôjdem do dôsledkov ...
Ak je to eternitová strecha , kde drbneš ten škodlivý materiál ???...nevraviac o tom , že toto nemôže hocikto robiť...a pálky sú tam primerané..

Približné ceny
http://www.stresna-krytina.com/
Len za materiál a dovoz tej najlacnejšej ( cca 120 m2 ) vyjde približne 1.000 € ...a kde je ešte zvyšok ...ajajááááj...
Xanti
30.08.12,11:49
Teoreticky, keby manžel náhle umrel a panujú tam také nezhody, tak manželka by šla sama do podnájmu a snažila by sa predať svoj podiel. To je nočná mora starodôchodcu.
Poznámm dobre ceny, za 2/3 z 2000 eur sa dajú vymeniť v štandardnom dome z roku 1960 slušné okná, samozrejme svojpomoc, čo sa dnes ľudom moc nechce.
Hm...
keby bol dom písaný na manžela, a on by umrel tak by mohol závetom odkázať dom deťom. Ktoré ako neplnoleté by nemohli predať dom a odísť preč. Možností je veľa... len treba chcieť nájsť riešenia.

Určite by som ale už na mieste zadávateľky neinvestovala viac do domu, žiadna prerábka kupelky ... nič.
MRichardM
30.08.12,12:33
Ženu, ktorá hovorí vopred o rozchode by som z domu vyhodil sám, a nie čakal na svokru ...
Martin1310
30.08.12,12:39
No ja neviem ludkovia ale len v mojom blízkom okolí poznám tak 6 takto bývajúcich a nezdá sa mi že by boli nejaký zúfalí.
Ked si zoberiem tak mladý človek nemá dnes velkú šancu že si len tak postavý alebo kúpi dom a bývanie u rodičov je predsa len pomoc a zas bývať u rodičov a nič tam nespraviť,neopraviť to tiež nieje bohviečo.
Teraz je to pre zadavatelku blbá situácia ale bolo by lepšie kaby bývali niekde v jednoizbovom byte z dvoma detmi a vydina vlastného bývania by bola v úplnom nedohladne?Neviem,ja som u rodičov býval len krátko ale môžem povedať že to bolo asi najjednoduchšie obdobie môjho života.A tiež nemám teraz ked už bývam sám žiadnu záruku toho že mi niečo ostane keby sme sa rozviedli, tak ako večšina tých čo majú dom zatažení hypotekou a je ich dosť.čo ked o pár rokov prídem o dom a zoberie mi ho banka,nič mi neostane,takisto ako jej,akurát že tam bude v úlohe banky manžel alebo svokra.Manželstvo predsa musí byť aj o nejakej dôvere a ked nieje tak nech sa na to rovno vy..rú.
Dneska je všetko fakt len o peniazoch kde je tá oná..láska,dôvera

A ešte jedna vec neviem si predstaviť že ked som ešte zo ženou býval u našich,že by som prišiel za otcom a povedal mu že nech na mna prepíše dom ktorí on celí život dával dokopi,pretože moja polovička inak nechce pustit groš.Myslím že by mi povedal nech moju polovičku kopnem do pr..le. A ani by som sa mu nedivil.A to môj otec vôbec nieje zlí a bol by rád keby sme tam bývali doteraz.

Situácia blbá ale sú aj blbejšie. Nech si manžel aspon založí životnú poistku nejakú bez sporenia.
hannahRybicka
30.08.12,13:16
Mozno by tvoju situaciu riesila tarcha pravo dozitia.
Vlastnicke prava nebudes mat ziadne, stale to bude svokrine, resp. casom tvojho manzela. Nikto ta odtial nebude moct vystahovat, ani to predat bez tvojho suhlasu. Pred predajom by si totiz musela suhlasit s vymazom tarchy, a to mozes spravit az ked budes mat nahradne ubytko.
Marsyl
30.08.12,16:58
MRichardM: Neviem, či si slobodný alebo ženatý a ako žijete. Ja nehovorím teraz, že sa budeme rozvádzať. Lenže človek nikdy nevie, čo bude za x rokov. Čo ak si muž nájde milenku a vyhodí ma, čo ak to raz naozaj urobí svokra, ktorá sa o to pokúša už odkedy sme sa vzali...? Kde skončím ja bez peňazí? Takže skutočne nechápem o čo Ti tu ide...Najskôr čítaj, a potom píš.
Indeed
30.08.12,21:02
trepeš somariny...
Indeed
30.08.12,21:03
vystihol si TO !! BLAHOŽELÁM !
Indeed
30.08.12,21:05
..tiež dobrý nazor.
Marsyl
31.08.12,12:22
Ďakujem za radu! Vidím, že niektorí sú tu fakt na úrovni... Nechápem na čo vôbec prispievajú takýmito RADAMI na Poradu a radšej sami NEDRŽIA HUBU.
Zita5
31.08.12,16:48
MRichardM: Neviem, či si slobodný alebo ženatý a ako žijete. Ja nehovorím teraz, že sa budeme rozvádzať. Lenže človek nikdy nevie, čo bude za x rokov. Čo ak si muž nájde milenku a vyhodí ma, čo ak to raz naozaj urobí svokra, ktorá sa o to pokúša už odkedy sme sa vzali...? Kde skončím ja bez peňazí? Takže skutočne nechápem o čo Ti tu ide...Najskôr čítaj, a potom píš.

...istotu nemáte v dnešnej dobe ani vtedy, ak budete bývať sami vo svojom ...v prípade rozvodu ...ono sú to nedozierne následky a dôsledky. Ale žiť s tým vedomím, že čo ak ....a čo bude keď sa rozvedieme ....ja osobne si myslím, že sa programujete vopred a takto sa žiť nedá .Škodíte sama sebe a tým aj svojim najbližším.

...toť môj skromný názor ...
deane7
31.08.12,17:24
Snažím sa pochopiť jednu stranu aj druhú stranu. Ak sú medzi svokrou a nevestou zlé vzťahy nemusí to byť iba svokrina vina. Kľudne tou semetrikou môže byť aj sama zakladateľka témy, no rovnako ňou môže byť aj svokra. Nepoznám, teda nesúdim. Už veľa rodičov prišlo o dom lebo podpísali mladým a tí sa rozviedli ..... A potom ešte jedna vec, ak by manžel, teda svokrin syn zomrel skôr, komu by starí podpísali dom? Pravdepodobne vnúčatám a tie by matku vyhodili na ulicu? Takže investované peniaze by dostali jej deti.
Marsyl
31.08.12,18:04
Dnes som sa snažila o tom, čo ma trápi porozprávať s mužom, ale ako som predpokaldala dopadlo to rovnako ako x.krát predtým. O tom, žeby sa on mal s rodičmi porozprávať, nechce ani počuť. Dom kedysi zdedí on a hotovo. Nikdy na mňa polka domu prepísaná nebude a nechce ani počuť o nejakom bremene dožitia. Vraj nech moji rodičia prepíšu polku domu na neho a potom svokrovci na mňa. Lenže si nejako neuvedomuje, že on do domu mojich rodičov neinvestuje nič! Dokonca ma aj s mojimi rodičmi (aj keď oni tam neboli a nikdy na túto tému spolu nehovorili) označil za k...y zákerné a vyhrozil sa, že im s ničím už nikdy nepomôže (uhlie, drevo,...). Toto všetko pred deťmi. Je mi z toho všetkého zle a najradšej by som sa vzala a išla kede ľahšie. Uvedomila som si, že u neho na prvom mieste budú vždy jeho rodičia, nie ja a deti. Ešte nikdy si ma pred svokrou nezastal. Vždy chytil stranu jej a mne pred ňou vynadal ako poslednej chudere. Tak potom nerozmýšľaj tak ako ja!
Stanislav 1975
31.08.12,18:08
Dnes som sa snažila o tom, čo ma trápi porozprávať s mužom, ale ako som predpokaldala dopadlo to rovnako ako x.krát predtým. O tom, žeby sa on mal s rodičmi porozprávať, nechce ani počuť. Dom kedysi zdedí on a hotovo. Nikdy na mňa polka domu prepísaná nebude a nechce ani počuť o nejakom bremene dožitia. Vraj nech moji rodičia prepíšu polku domu na neho a potom svokrovci na mňa. Lenže si nejako neuvedomuje, že on do domu mojich rodičov neinvestuje nič! Dokonca ma aj s mojimi rodičmi (aj keď oni tam neboli a nikdy na túto tému spolu nehovorili) označil za k...y zákerné a vyhrozil sa, že im s ničím už nikdy nepomôže (uhlie, drevo,...). Toto všetko pred deťmi. Je mi z toho všetkého zle a najradšej by som sa vzala a išla kede ľahšie. Uvedomila som si, že u neho na prvom mieste budú vždy jeho rodičia, nie ja a deti. Ešte nikdy si ma pred svokrou nezastal. Vždy chytil stranu jej a mne pred ňou vynadal ako poslednej chudere. Tak potom nerozmýšľaj tak ako ja!
ja akože chápem tvoje obavy a sú určite oprávnené, lebo fakt ťa možu vysáčkovať na ulicu kedy budú chcieť- ale hádam má muž dosť rozumu...
deane7
31.08.12,18:17
Ak verejne hovoríš o možnom rozvode tak potom asi vaše vzťahy nebudú dobré a bude len otázkou času kedy. Ja s mojou ženou spolu 36 rokov a nikdy sme nijaké majetkové spory neriešili. Žena je z 5-tich detí a svokra žije sama v ich dome. Ja som po smrti rodičov pri prejednávaní dedičstva nechal celý dom na brata, ja som si zase nechal starý po dedovi ktorý som predal a niečo doplatil za starší dom v meste. Napriek tomu že väčšina peňazí na jeho kúpu bola teda od môjho dedka a dom je spoločný nikdy som to neriešil. Až oveľa neskôr žena nejaké peniaze získala a investovala do nejakej rekonštrukcie.
buchač
31.08.12,18:18
Dnes som sa snažila o tom, čo ma trápi porozprávať s mužom, ale ako som predpokaldala dopadlo to rovnako ako x.krát predtým. O tom, žeby sa on mal s rodičmi porozprávať, nechce ani počuť. Dom kedysi zdedí on a hotovo. Nikdy na mňa polka domu prepísaná nebude a nechce ani počuť o nejakom bremene dožitia. Vraj nech moji rodičia prepíšu polku domu na neho a potom svokrovci na mňa. Lenže si nejako neuvedomuje, že on do domu mojich rodičov neinvestuje nič! Dokonca ma aj s mojimi rodičmi (aj keď oni tam neboli a nikdy na túto tému spolu nehovorili) označil za k...y zákerné a vyhrozil sa, že im s ničím už nikdy nepomôže (uhlie, drevo,...). Toto všetko pred deťmi. Je mi z toho všetkého zle a najradšej by som sa vzala a išla kede ľahšie. Uvedomila som si, že u neho na prvom mieste budú vždy jeho rodičia, nie ja a deti. Ešte nikdy si ma pred svokrou nezastal. Vždy chytil stranu jej a mne pred ňou vynadal ako poslednej chudere. Tak potom nerozmýšľaj tak ako ja!

...na základe toho ????
Ale servítky mi nejak došli ...niet si čo pred ústa dať...

Nasrať na majetky ako také .....
Horšie sú tie vzťahy ...
Mne svokra pár rokov zo života vzala ...priamym a aj nepriamym spôsobom ...

Nebudem sa rozpisovať o tých mojich vzťahoch medzi mnou a svokrou ...stačí kliknúť a prečítať...pár posledných strán...
http://www.porada.sk/t109571-p20-moja-svokra.html




...a ozaj ...teraz fakt silné slovo použijem k tomu vyznačenému ...
Tvoj muž je chuj .........
Môžeš mu to aj prečítať dať ...že ho pozdravujem ...
MarcoM
31.08.12,18:23
Marsyl (http://www.porada.sk/member.php?u=42637): Jednoducho mu povedz, že sa s nim rozvádzaš, nechápem načo sa s ním kašleš. Tieto vzťahy sa nezlepšia skôr sa budú ešte viac vyhrocovať. Skrátka povedz koniec, podaj návrh na rozvod a nech ostane u mamičky. Aj tak istotu nikdy nebudeš mať a keď ťa nebude sekírovať svokra, bude v budúcnosti manžel.
Stanislav 1975
31.08.12,18:24
Marsyl (http://www.porada.sk/member.php?u=42637): Jednoducho mu povedz, že sa s nim rozvádzaš, nechápem načo sa s ním kašleš. Tieto vzťahy sa nezlepšia skôr sa budú ešte viac vyhrocovať. Skrátka povedz koniec, podaj návrh na rozvod a nech ostane u mamičky. Aj tak istotu nikdy nebudeš mať a keď ťa nebude sekírovať svokra, bude v budúcnosti manžel.
ale kam ona pojde, ked nemá kam ísť???:confused::mad:
MarcoM
31.08.12,18:26
Stanislav 1975 (http://www.porada.sk/member.php?u=66814): K rodičom? Do prenájmu? Následne rozdelenie BSM, výživné na deti keď jej ich súd zverí. Však človek má len jeden život, jedny nervy, jedno zdravie.

Možno návrh na rozvod trochu vystraší manžela.
deane7
31.08.12,18:38
Môžeš mu to aj prečítať dať ...že ho pozdravujem ...
Sory, v prvý moment som sa tiež tak na to pozeral. Ale či nečítaš noviny? Poznáš osobne zakladateľku témy? V tom čo píšeš o vzťahoch a o majetkoch s Tebou súhlasím. Práve zakladateľke ide zdá sa viac o majetok.
buchač
31.08.12,18:38
Stanislav 1975 (http://www.porada.sk/member.php?u=66814): K rodičom? Do prenájmu? Následne rozdelenie BSM, výživné na deti keď jej ich súd zverí. Však človek má len jeden život, jedny nervy, jedno zdravie.
Možno návrh na rozvod trochu vystraší manžela.
Marco ...prirovnám ( niekedy lepšie vyznie )...

To máš asi tak , keď Ťa prepadne jeden - dvaja ( svokra a jej syn - podarený manžel ) niekde v tmavej uličke ( terajší dom ) ...

Na vlastnú ochranu vytiahneš zbraň a pohrozíš ňou ( rozvod )...

No ani jeden z útočníkov si nedá povedať , takže sa následne brániť musíš a aj zbraň použiť ( t.j. dotiahnuť ten rozvod do konca )...
MarcoM
31.08.12,18:44
buchač: Ale tak logicky, keď je to ako píše také neznesiteľné, tak načo čakať? Potom sa čudujeme teraz či už na jednej alebo druhej strane, že vidíme kuchynský nôž zapichnutý v manželke/manželovi a ľudia sa čudujú prečo sa tak stalo. Mno lebo sa držalo niečo čo bolo odsúdené na neúspech.
buchač
31.08.12,18:45
Sory, v prvý moment som sa tiež tak na to pozeral. Ale či nečítaš noviny? Poznáš osobne zakladateľku témy? V tom čo píšeš o vzťahoch a o majetkoch s Tebou súhlasím. Práve zakladateľke ide zdá sa viac o majetok.
Majetky a vzťahy idú spolu ruka v ruke...

Inak poviem ...

Ja mám svoj majetok ...
Manželka taktiež...
Obaja máme aj spoločné ...

No neriešime absolútne ....je to proste naše a v prípade predaja by to aj tak jedno bolo ...
Tak , či tak ...raz to aj tak len nášmu potomstvu ostane........he , keď niečo vôbec ostane....

...zakladateľkyn problém chápem skôr ako ne/normálne fungovanie v rodine a nie nejakú neistotu , kor pri takomto správaní jej manžela...
buchač
31.08.12,18:47
buchač: Ale tak logicky, keď je to ako píše také neznesiteľné, tak načo čakať? Potom sa čudujeme teraz či už na jednej alebo druhej strane, že vidíme kuchynský nôž zapichnutý v manželke/manželovi a ľudia sa čudujú prečo sa tak stalo. Mno lebo sa držalo niečo čo bolo odsúdené na neúspech.
Pravdu ???

...v súvislosti všetkého známeho ( ak je to pravda ovšem ) ?????

.....aj ja sa čudujem ....
Martin1310
31.08.12,18:54
Buchač fakt si si istý že by si išiel za svojim otcom a počastoval ho vrcholným prejavom nedôveri s tým že by si chcel aby na teba prepísal dom? a si si istý že by to spravil? Vyzerá to jednoducho ale reálne by to nebolo nič príjemné a výsledok neistý.Ktohovie možno sa už o tom s ním aj bavil ale otec (svokra) nechce a nutit ich nemôže.

Už som písal že poznám viacerích čo to takto majú ale tam si proste dôverujú.
MarcoM
31.08.12,19:00
Martin1310 (http://www.porada.sk/member.php?u=248657): Potom, ale prečo sa nechce osamostatniť? Však má aj ženu a deti.
Martin1310
31.08.12,19:12
To ja neviem,majú na to aby sa osamostatnili?
deane7
31.08.12,19:19
Stále je tu nezodpovedaná otázka - vek. Ak má ona 28 rokov a svokra 50 rokov tak je to problém. Ale ak má svokra 70 rokov a pozerá kde číha zubatá prípadne bude potrebovať pomoc teda tieto otázky nie sú zodpovedané.


Martin1310 (http://www.porada.sk/member.php?u=248657): Potom, ale prečo sa nechce osamostatniť? Však má aj ženu a deti.
A nebude treba sa o rodičov postarať?
A zase ma napadlo že svokrovci bývajú v prístavbe. V nejakom príšlopku? Alebo v novej peknej modernej prístavbe a mladí v starom? Stále málo informácií na nezávislé posúdenie.
MarcoM
31.08.12,19:28
deane7 (http://www.porada.sk/member.php?u=151166): Povinnosť postarať sa o rodičov má syn a nie nevesta, tá má svojich rodičov, o ktorých sa bude treba postarať a jej manžel sa vyjadril, že to robiť nebude. Tak ani ona nemusí.
Martin1310
31.08.12,19:46
Ked ste manželia a polovička je tvoja a druhá manželova tak by ti ju svokrovci nemohli zobrať.
Ja sa na to pozerám aj z druhej strany a áno bolo by správne aby bola nejakým spôsobom spolumajitelkou toho domu ale realne ešte pri takých vztahoch to nieje také jednoduché.Sú rodičia ktorý taketo niečo spravia sami aj bez toho aby ich niekto žiadal a sú taký ktorý to nespravia ani ked ich o to deti požiadajú a nemusí to byt preto že sú nejaký lakomci,jednoducho majú strach aby neprišli na stare kolená o strechu nad hlavou .Pretože stačí ak by sa mladý rozviedli a mohli by ostať na ulici.To sa im dá ťažko vyčítať.

No ved porad ako si to dokázala ty aj ked ak sú vstahy dobré je tam určitá dôvera tak to nemusí byť taký problém.
A ešte raz,ja jej prajem aby sa jej to podarilo ale zas ak to vyzerá tak že by sa mali kôli tomu rozviesť a už tak zlé vztahy by sa ešte zhoršili tak si proste musí Marsyl sama určiť priority čo je ochotná stratit a čo už nie kôli tej istote,ktorú mimochodom ani ja nemám,teda mám,že po rozvode by som zostal z holím zadkom a nevadí mi to,na také veci nemyslím.
deane7
31.08.12,19:47
deane7 (http://www.porada.sk/member.php?u=151166): Povinnosť postarať sa o rodičov má syn a nie nevesta, tá má svojich rodičov, o ktorých sa bude treba postarať a jej manžel sa vyjadril, že to robiť nebude. Tak ani ona nemusí.
Všetci sa zastáváte jej hoci ju nepoznáte. Lebo je na Porade? A čo ona nemusí? Kto povedal že ona má? Ja som tým myslel že je rozdiel či má svokra 50 rokov alebo je vo veku kedy to bude potrebovať. A čo ak ju nemajú radi lebo je drzá a arogantná a ide po majetku? Ja už som v živote videl toho veľa.
Martin1310
31.08.12,20:01
Ja sa nikoho nezastávam a chápem Marsyl ale viem o niekolkých prípadoch ked takto rodičia skoro ostali na ulici ale ani o jednom kde by svokrovci vyhodili nevestu z domu a ešte proti vôli manžela.
Možno mám len málo informácii ale už s princípu sa mi zdá pravdepodobnejšia tá prvá varianta.Zvlášť pri tej dnešnej rozvodovosti.
Buchač dobre povedal,že toto nieje problém ani tak majetku ako práve tých vztahov.
MarcoM
31.08.12,20:04
deane7 (http://www.porada.sk/member.php?u=151166): Keby išla len po majetku prečo manželovi navrhla aby sa odsťahovali, teda osamostatnili? Keby šľa po majetku tak by sa nechcela osamostatniť. Skôr tu ide o to, že spoločne do toho investujú a nakoniec to všetko dostane manžel a za 20 rokov sa na ňu vykašle a ona je pod mostom
deane7
31.08.12,20:10
Alebo sa ona naňho vykašle a riadne ho ošklbe.
MarcoM
31.08.12,20:12
deane7: Hej, ale to by mu asi nenavrhovala aby sa osamostatnili. Keď sa osamostatnia tak ona od nich nechce ten dom. Lenže manžel nechce. Tak len chce mať istotu keď tam investuje, že ju odtiaľ potom nevyšupnú.
deane7
31.08.12,20:27
Ja to všetko chápem, len nechcem byť ľahkoverný. Toto je porada, no ako poradíš ak nepoznáš skutočnosti? Poznáš len to, čo napísala, no chýbajú tu práve tie dôležité fakty na ktoré sme tu niektorí poukázali.
Martin1310
31.08.12,20:30
Hej aj oni chcú mať istotu a tú budú mať len ked všetko zostane pri starom.
Marsyl chce mať istotu ale to by ju zas nemali oni.
A mi tu aj tak všetci vieme figu ako to tam vskutočnosti funguje a Marsyl sa aj po naších rozboroch bude stejne musieť sama rozhodnúť a práve ona má všetky informácie ktoré na to treba.
Takže za mna jej prajem nech sa rozhodne správne aby to nemusela lutovať.
A Marsyl nezabúdaj že od stola pri počítači sa dobre mudruje,takže spolahni sa hlavne na seba.
mareko
31.08.12,20:51
A možno je to tak, že svokrovcom príde absolútne samozrejmé (aj bez papierov), že dom bude synov (veď to aj Marsyl niekde spomínala),a preto sa nad žiadnou papierovou istotou ani nezamýšľajú. Starší ľudia takto uvažovali a žiadať od nich prepis domu by sa im mohlo zdať ako "už nás zasypávajú". Nie každý sa stotožní s vysporiadaním majetku za života (žiaľ). Prečo neznášajú nevestu, to vedia iba svokrovci a nevesta, my nie. Každá minca má dve strany...Možno nevesta neznáša svokrovcov...
Faktom je, všetci zainteresovaní chcú mať istotu, 100 percentná istota pre všetkých však v tomto prípade neexistuje.
misstka
31.08.12,21:12
A možno je to tak, že svokrovcom príde absolútne samozrejmé (aj bez papierov), že dom bude synov (veď to aj Marsyl niekde spomínala),a preto sa nad žiadnou papierovou istotou ani nezamýšľajú. Starší ľudia takto uvažovali a žiadať od nich prepis domu by sa im mohlo zdať ako "už nás zasypávajú". Nie každý sa stotožní s vysporiadaním majetku za života (žiaľ). Prečo neznášajú nevestu, to vedia iba svokrovci a nevesta, my nie. Každá minca má dve strany...Možno nevesta neznáša svokrovcov...
Faktom je, všetci zainteresovaní chcú mať istotu, 100 percentná istota pre všetkých však v tomto prípade neexistuje.
Tak s tým súhlasím, myslím si, že šanca že by nededil ten dom syn ale by ho počas života svojvoľne predali alebo niekomu darovali je malá. Takisto sa dá pochopiť, že nechcú ostať bez majetku len vecným bremenom.
Ale je tu aj tá druhá strana čo v prípade napríklad rozvodu ostane potom s holým zadkom. A väčšinou to tak býva, že sú rodiny čo investujú do majetkov a teda deťom pomôžu s pozemkom, dajú im nehnuteľnosť a po smrti rodičov niečo podedia, ale finančne im nepomôžu nejako extra počas života. A potom sú rodiny ako zakladatelkine, ktoré nemajú možno nejaké veľké majetky a ani veľa nezdedí, ale počas života jej dajú dosť vysokú finančnú sumu. Sumu, ktorú ona investuje do niečoho, čo napríklad v prípade rozchodu alebo smrti manžela jej nebude.
A to je potom ten problém, že napríklad ak sa rozídu po 20-tich rokoch tak suma čo ona vrazí či už zo svojich peňazí alebo peňazí svojej rodiny môže byť veľmi vysoká, ona z toho neuvidí nič a jej manžel takto bude možno bohatší aj o 100 percent, kedže hodnota starého domu a hodnota zrekonštruovaného domu je dosť rozdielna.
A dokazovať že tie paniaze čo sa vrazili počas manželstva do domu boli iba jej je podľa mňa dosť komplikované
sito
01.09.12,00:42
Vždy a všade je niečo, čo nevieme, o čom nevieme! Ale, vraj všetci ľudia všetko vedia, no nikdy sa všetko nedozvedia, všetci!
Zita5
01.09.12,05:10
Obdivujem Vás, koľko času venujete tejto téme .Prečítala som som príspevky , zaujímali ma, pretože som bývala s nevestou a teraz som u svokry za nevestu viem o čom to je ,poznám takéto spolužitie, ale dá sa aj tak žiť , pri snahe ak chcú ľudia spolu dobre vychádzať a pomáhať si navzájom .... po prečítaní tém od zadávateľky som prišla k záveru, že ona má problém takmer s každým ...a že som sa nemýlila potvrdzuje aj tento príspevok http://www.porada.sk/t88558-p10-svokor.html#post805275 a so záverom témy "Svokor " súhlasím.
A problém za problémom sa nesie aj tu http://www.porada.sk/t84248-vztahy-v-rodine.html ............. záver každý je zlý , len ja som dobrá .
hubatá
01.09.12,05:39
Indeed a prečo si myslíš že svokrovci za svojho života nemôžu vydediť jediného syna a poručiť majetok druhej osobe? Nie je maloletý!
hubatá
01.09.12,05:41
Ale stalo sa .......
hubatá
01.09.12,05:43
hehe..... možno po 20 rokoch manželstva by si si našiel mladšiu sám (veď bývať by mala kde).
buchač
01.09.12,05:55
Buchač fakt si si istý že by si išiel za svojim otcom a počastoval ho vrcholným prejavom nedôveri s tým že by si chcel aby na teba prepísal dom? a si si istý že by to spravil? Vyzerá to jednoducho ale reálne by to nebolo nič príjemné a výsledok neistý.Ktohovie možno sa už o tom s ním aj bavil ale otec (svokra) nechce a nutit ich nemôže.
Už som písal že poznám viacerích čo to takto majú ale tam si proste dôverujú.

Martin ....JA som nemusel ísť za svojimi rodičmi ...ONI navrhli to , čo sa následne zrealizovalo...

Moji rodičia boli a sú ( otec je už tam , kde všetci musíme ) normálni ....

DOKONCA naši už dávno darovali svoj majetok mne a bratovi ...

Vyzerá to možno nereálne , no jednoducho je to tak .........a nebol to prejav nedôvery , ale skôr naopak , nakoľko vedeli , čo si vychovali ....
hubatá
01.09.12,06:03
Pre Zita5
Ale teraz si u svokry za nevestu s tým, že po doopatrovaní - budeš dediť .... Predpokladám že svokra môže mať tak okolo 70-80 rokov. A ako si so svokrou pri jej veku navzájom pomáhate?

Takže aj toto vaše spolužitie so svokrou je opäť Zita5 o majetku a nie o vzťahoch .........
Svoj byt si uvoľnila synovi a ty si sa podujala doopatrovať svokru za jej byt (dom).
Takže si taká istá ako my všetci: ako ja alebo Marsyl.
buchač
01.09.12,06:06
Obdivujem Vás, koľko času venujete tejto téme .Prečítala som som príspevky , zaujímali ma, pretože som bývala s nevestou a teraz som u svokry za nevestu viem o čom to je ,poznám takéto spolužitie, ale dá sa aj tak žiť , pri snahe ak chcú ľudia spolu dobre vychádzať a pomáhať si navzájom .... po prečítaní tém od zadávateľky som prišla k záveru, že ona má problém takmer s každým ...a že som sa nemýlila potvrdzuje aj tento príspevok http://www.porada.sk/t88558-p10-svokor.html#post805275 a so záverom témy "Svokor " súhlasím.
A problém za problémom sa nesie aj tu http://www.porada.sk/t84248-vztahy-v-rodine.html ............. záver každý je zlý , len ja som dobrá .
....k téme svokor

svokor nám chce kúpiť vchodové dvere. On!! Nie aby, keď chce dal mužovi koruny a my by sme si vybrali aké chceme, ale on ich pôjde kúpiť.

...ešte dobrý svokrík ........
...mne švekra za MOJE lovky chcela kupovať a zariaďovať byt ....



....ale je to všetko drbnuté ..........

VZŤAHY , vzťahy a ešte raz vzťahy.........a keď je v pozadí nejaký ten majetok , môže si to jeden aj kľudne hodiť.......a ani pes po ňom neštekne , nie to ešte rodina ....
Zita5
01.09.12,06:16
Pre Zita5
Ale teraz si u svokry za nevestu s tým, že po doopatrovaní - budeš dediť .... Predpokladám že svokra môže mať tak okolo 70-80 rokov. A ako si so svokrou pri jej veku navzájom pomáhate?

Takže aj toto vaše spolužitie so svokrou je opäť Zita5 o majetku a nie o vzťahoch .........
Svoj byt si uvoľnila synovi a ty si sa podujala doopatrovať svokru za jej byt (dom).
Takže si taká istá ako my všetci: ako ja alebo Marsyl.

hubatá vyššie uvedené je Tvoja teória a myšlienkové pochody .Tu Tvoj príspevok potvrdzuje to, že také fórum dokáže spraviť z komára somára ( tak ako sa to robí z manžela zadávateľky a z jeho rodičov )tu vidieť, že ľudia nepoznajú prečo je to tak ako celok , ale budú do riadkov vkladať svoje svoje slová, myšlienky a závery ............ale veľmi sa v mojom prípade mýliš. Ja tu nebudem popisovať prečo je to tak,alebo onak, to je pod moju úroveň zverejňovať môj súkromný život na fóre.Maj si svoju pravdu ak Ťa to poteší.

Ja som chcela mojim príspevkom poukázať na to , že nie je možné, aby všetci boli zlí okrem zadávateľky.Zadávateľka je chronická sťažovateľka sa na ľudí z jej okolia ,časť viny nesie aj ona, že je to tak ako je .A určite ani Ty by si nebola veľmi potešená, keby Ťa niekto z Tvojej rodiny takto očierňoval na nejakom internetovom fóre.
Martin1310
01.09.12,08:28
Tak,tak to má byť ale keby nebolo ťažko by si to ovplivnil bez dobrej vôle rodičov
sisamystic
09.10.12,06:46
No keby si mala nejaké doklady o tom že si tam investovala svoje peniaze ale keď nemáš tak to nieje dobré.v podstate svokra ťa môže hocikedy vyhodiť a dôkazy o tom že si tam vrazila svoje peniaze nemáš.a nechcela by som mať takú svokru takže veľa šťastia a pevne nervy:-)
Marsyl
10.07.18,06:24
Situacia sa za par rokov zmenila takto. Svokra uz zomrela, svokor daroval dom mojmu muzovi. A to an s peniazmi, ktore som skoro 20 rokov investovala do doma aj ja. Zarabam ovela viac ako muz a nadalej vsetko investujem do jeho domu a zahrady. O tom, ze by polku domu napisal aj na mna, nechce ani pocut. Ked je nejaky problem, tak ma vyhana z domu k mojim rodicom lebo on je tu doma, Ja nie. Je mi z toho nanic. Fakt mam strach ako to so mnou vsetko dopadne. Kde ja skoncim ...
expeeert
10.07.18,07:47
Situacia sa za par rokov zmenila takto. Svokra uz zomrela, svokor daroval dom mojmu muzovi. A to an s peniazmi, ktore som skoro 20 rokov investovala do doma aj ja. Zarabam ovela viac ako muz a nadalej vsetko investujem do jeho domu a zahrady. O tom, ze by polku domu napisal aj na mna, nechce ani pocut. Ked je nejaky problem, tak ma vyhana z domu k mojim rodicom lebo on je tu doma, Ja nie. Je mi z toho nanic. Fakt mam strach ako to so mnou vsetko dopadne. Kde ja skoncim ...
Ak sa nerozvádzaš, tak sa nič nedeje. Keďže je to už jeho, tak pri jeho prípadnom úmrtí dedíš ty s deťmi a príp. ešte svokor (ak bude ešte žiť). Ak sa chystáš rozvádzať, tak len nazbierať všetky doklady, ktoré sa dá a len dokázať, že koľko si do toho investovala. Dôkazné bremeno je bohužiaľ na Tebe. A osobne by som do domu nedal už ani cent.
ivka70
10.07.18,07:53
Situacia sa za par rokov zmenila takto. Svokra uz zomrela, svokor daroval dom mojmu muzovi. A to an s peniazmi, ktore som skoro 20 rokov investovala do doma aj ja. Zarabam ovela viac ako muz a nadalej vsetko investujem do jeho domu a zahrady. O tom, ze by polku domu napisal aj na mna, nechce ani pocut. Ked je nejaky problem, tak ma vyhana z domu k mojim rodicom lebo on je tu doma, Ja nie. Je mi z toho nanic. Fakt mam strach ako to so mnou vsetko dopadne. Kde ja skoncim ...
Ak sa nerozvádzaš, tak sa nič nedeje. Keďže je to už jeho, tak pri jeho prípadnom úmrtí dedíš ty s deťmi a príp. ešte svokor (ak bude ešte žiť). Ak sa chystáš rozvádzať, tak len nazbierať všetky doklady, ktoré sa dá a len dokázať, že koľko si do toho investovala. Dôkazné bremeno je bohužiaľ na Tebe. A osobne by som do domu nedal už ani cent.

ak su deti, svokor urcite nededi, dedil by jedne zo zavetu.
majkii
12.07.18,21:54
Situacia sa za par rokov zmenila takto. Svokra uz zomrela, svokor daroval dom mojmu muzovi. A to an s peniazmi, ktore som skoro 20 rokov investovala do doma aj ja. Zarabam ovela viac ako muz a nadalej vsetko investujem do jeho domu a zahrady. O tom, ze by polku domu napisal aj na mna, nechce ani pocut. Ked je nejaky problem, tak ma vyhana z domu k mojim rodicom lebo on je tu doma, Ja nie. Je mi z toho nanic. Fakt mam strach ako to so mnou vsetko dopadne. Kde ja skoncim ...

Takto, ak si investovala zo svojich prostredkov do nehnuteľnosti tvojho manžela za posledné tri roky, žiadaj aby ti tieto prostriedky vyplatil, ak by tieto prostriedky vyplatiť odmietol môžeš podať návrh na súd a žalovať ho. Nie je to príjemné, ale z časti môžeš eliminovať straty. Samozrejme je tu ešte otázka BSM či to čo považuješ za svoje investované prostriedky neie sú spoločnými prostriedkami. Žiaľ to čo si investovala pred troma rokmi a viac je už premlčané a tieto investované prostriedky zrejme nebude možné získať späť. Aj v manželstve platí, že dobré zmluvy robia nielen dobrých prijateľov ale aj partnerov. Preto si dovolím radu, už ani cent do jeho výlučného vlastníctva bez toho, aby sa to riadne zmluvne ošetrilo.
Za úvahu by stálo uvažovať aj zrušenie BSM za trvania manželstva, pravdepodobne by na to dôvody boli.
buchač
13.07.18,04:12
Situacia sa za par rokov zmenila takto. Svokra uz zomrela, svokor daroval dom mojmu muzovi. A to an s peniazmi, ktore som skoro 20 rokov investovala do doma aj ja. Zarabam ovela viac ako muz a nadalej vsetko investujem do jeho domu a zahrady. O tom, ze by polku domu napisal aj na mna, nechce ani pocut. Ked je nejaky problem, tak ma vyhana z domu k mojim rodicom lebo on je tu doma, Ja nie. Je mi z toho nanic. Fakt mam strach ako to so mnou vsetko dopadne. Kde ja skoncim ...

Pravdu ?

Situácia sa nezmenila v podstate vôbec.
Ty aj naďalej bazíruješ na majetku - na dome.

Akurát miesto švekry ťa vyháňa z domu muž.
Marsyl
13.07.18,12:55
Nebazírujem na cudzom majetku. Chcem len to, čo je moje. Ty nie? Investuješ do cudzieho alebo do svojho?
buchač
13.07.18,13:14
Nebazírujem na cudzom majetku. Chcem len to, čo je moje. Ty nie? Investuješ do cudzieho alebo do svojho?

1. Prečítaj si moje predchádzajúce príspevky ohľadom švekry.

2. Čo sa týka nehnuteľností....ja mám svoj majetok, manželka mala svoj tiež...a máme aj spoločný majetok.
ALE vždy to bol NÁŠ majetok...bez rozdielu, na koho je (bol) napísaný.
Čiže odpoveď ohľadom investícií je snáď aj jasná.

3. Sorry....ale keď Ťa švekra hnala a teraz aj muž vyháňa z baráku ?
Na kieho frasa si sa do takej rodiny vydala ?
Mária27
13.07.18,13:16
§ 114 obč.zák.

Ak ide o právo medzi zákonnými zástupcami na jednej strane a maloletými deťmi a inými zastúpenými osobami na druhej strane, premlčanie sa ani nezačína ani neplynie, ak nejde o úroky a opakujúce sa plnenie. To platí aj o právach medzi manželmi.

§ 451
(1)
Kto sa na úkor iného bezdôvodne obohatí, musí obohatenie vydať.


(2)
Bezdôvodným obohatením je majetkový prospech získaný plnením bez právneho dôvodu, plnením z neplatného právneho úkonu alebo plnením z právneho dôvodu, ktorý odpadol, ako aj majetkový prospech získaný z nepoctivých zdrojov.
majkii
13.07.18,21:12
§ 114 obč.zák.

Ak ide o právo medzi zákonnými zástupcami na jednej strane a maloletými deťmi a inými zastúpenými osobami na druhej strane, premlčanie sa ani nezačína ani neplynie, ak nejde o úroky a opakujúce sa plnenie. To platí aj o právach medzi manželmi.

........


V predchádzajúcom príspevku som bol dosť nepresný, moja chyba, nečítal som pozorne.

Maria27 toto nebude ten prípad. Marsyl investovala dvadsať rokov do nehnuteľnosti svokrovcov (taký je aj názov témy), preto nejde o práva medzi manželmi podľa §114 Obč.Zak. To je však bezpredmetné riešiť. Jej manžel totiž nadobudol dom darom od otca a podľa známej judikatúry (napr. rozhodnutie najvyššieho súdu ČR zo dňa 29. marca 2003, sp. zn. 25 Cdo 355/2001) na neho prevodom nehnuteľnosti neprechádza zodpovednosť za bezdôvodné obohatenie.
Podľa uvedenej judikatúry "investíciou do cudzej nehnuteľnosti bez právneho dôvodu vzniká vlastníkovi bezdôvodné obohatenie (v rozsahu zhodnotenia nehnuteľnosti) k okamihu, kedy ku zhodnoteniu došlo, teda kedy sa majetkový stav vlastníka zvýšil o hodnotu zodpovedajúcu zvýšeniu hodnoty veci. Prospech z plnenia bez právneho dôvodu (§ 451 ods. 1 a 2 ObčZ) vzniká prijatím tohoto plnenia a už v tomto okamihu tiež vzniká príjemcovi tohoto plnenia (bez ohľadu na zavinenie) peňažný dlh, ktorý neprechádza na nového vlastníka nehnuteľnosti. Z toho vyplýva, že nárok na náhradu za zhodnotenie nehnuteľnosti nemožno uplatňovať voči tomu, kto neskôr nadobudol nehnuteľnosť, ale voči tomu, kto ju vlastnil v dobe, kedy k tomuto zhodnoteniu došlo."
zdroj : http://www.najpravo.sk/slovnik/b/bezdovodne-obohatenie.html

Žiaľ, pre Marsyl to nie je dobrá správa, svoje 20 rokov investované prostriedky do cudzej nehnuteľnosti by musela vymáhať od svokrovcov, ale žiaľ sú pravdepodobne premlčané.
Mária27
14.07.18,06:26
Majkii: Žiaľ, pre Marsyl to nie je dobrá správa, svoje 20 rokov investované prostriedky do cudzej nehnuteľnosti by musela vymáhať od svokrovcov, ale žiaľ sú pravdepodobne premlčané.[/QUOTE]

Pohľadaj si ešte judikatúry "právo bývania", "spočívanie premlčacej doby" ... Ak by sa rozišli a nechcel by ju vyplatiť, do dvoch rokov sa musí obrátiť na súd.