evelin611
30.08.12,08:43
Dobry den,
potrebujem urobit vyuctovanie za pracovnika, ktory bol na ceste v Norsku. Platil ubytovanie v NOK, avsak z uctu mu odisla urc. suma v EUR. Chcem sa spytat ci do vyuctovania treba uviest sumu v NOK (s tym ze sa prepocita kurzom ku dnu vyuctovania) alebo priamo v EUR (presna suma, ktora odisla z uctu). Hladala som v zakone, ale bez uspechu... Dakujem velmi pekne za odpoved
Viera R.
06.02.13,09:53
Dobrý deň, mám podobný problém. Pracovník bol na služ. ceste v Brne, nemal preddavok ale firemnú platobnú kartu. Pri platení zistil, že je blokovaná, tak zaplatil svojou kartou v EUR dňa 01.02.2013 3450,-- CZK. Teraz žiada vyúčtovať ubytovanie v EUR. Bloček z registračnej pokladne za ubytovanie doniesol v CZK. Pracovník mi chce nahlásiť koľko EUR mu odišlo z účtu a toľko mu mám preplatiť, ale ja si myslím že vo vyúčtovaní bude kurz deň pred vyúčtovaním(dátumom vyplatenia z pokladne). Môžte prosím niekto napísať svoj názor.
Marikaekonom
20.02.13,08:47
má nárok na to čo zaplatil cez svoj účet
Viera R.
20.02.13,09:48
Ďakujem za reakciu. Bloček z ubytovania bol v CZK, na vyúčtovaní som napísala že ubytovanie žiada preplatiť v EUR. To som aj urobila kurzom predchadz. dňa. Po preplatení to vyšlo o pár centov viac ako on poslal z účtu. Dúfam, že to nebude problém, účet sa vo vyúčtovaní nespomína.
kampari
28.02.13,19:19
hojte,
môže si spoločnosť v internej smernici stanoviť, že cestovné náhrady na pracov. cestu do Maďarska, ktorá trvá vždy iba deň-je to vlastne cesta po tovar- že vyúčtovanie cestovných náhrad bude iba v EUR (pre Maďarsko je základný nárok 39,00 eur), a vyplatené náhrady budú tiež v EUR...?...pričom nikdy sa mu preddavky neposkytnú vopred . Väčšinou chodí jeden zo spoločníkov, ktorý je zároveň aj zamestnancom.
Ďakujem.