Myška
21.09.04,09:28
Sice sa tu o cestnej dani pisalo uz viackrat, ale ja sa k nej opat vratim.
Sme bratislavska s.r.o., dna 31.8.2004 sme zakupili ojazdene auto do firmy na zaklade faktury a auto sa zakupilo a prevzalo v Presove. Uz cestou odtial musel zamestnanec do auta samozrejme tankovat PHM. Auto bolo prepisane v TP dna 10.9.2004 a kedze malo kosicku znacku, dnes sa uskutocnila zmena SPZ.
Moja otazka znie:1./ odkedy nam vznika povinnost platit cestnu dan?
2./ Treba v Priznani k cestnej dani uviest ako datum prveho pouzitia vozidla na podnikanie datum 31.8.2004? Toho 31.8. sa priviezlo z Presova a odvtedy sa pouziva vo firme.
3./ A tiez tam treba uviest ako datum pridelenia evidencneho cisla dnesny datum, alebo datum pridelenia povodnej SPZ?
Dakujem.
Paula
21.09.04,07:58
Cestná daň sa platí od nasledujúceho mesiaca po pridelení nového ev.čísla, na DÚ treba ísť auto prihlásiť už v septembri Dátum pridelenia by som použila pri všetkých žiadaných dátumoch rovnaký. PHM z augusta by nemal byť problém, veď bez prevozu by auto nemohlo ísť na "obhliadku" a nedostalo by číslo.
Myška
21.09.04,08:04
Takze sice podam priznanie k cestnej dani teraz v septembri, ale danovu povinnost budem pocitat az od oktobra?
Paula
21.09.04,08:11
Áno, od októbra. Najlepšie je zobrať veľký techničák a priznanie vypísať priamo na DÚ, tak sa ti nepodarí urobiť chybu.