topierica
30.08.12,14:08
Dobrý deň, poprosila by som o radu. Dodávateľ internetu nás odpojil pre neplatenie a teraz žiada určitú sumu za znovupripojenie. Nie som si ale celkom istá, či bolo všetko v poriadku, preto by som poprosila o váš názor.
10.7. nám bola odoslaná prvá upomienka kvôli nezaplateným 2 faktúram. S tým, že ak nezaplatíme do 8 dní, odpoja nás. Žiaľ, nedalo sa nám zaplatiť celú sumu, uhradili sme len jednu faktúru - platba bola evidovaná 17.7.
6.8. nám bola odoslaná ďalšia upomienka - tiež za 2 faktúry - s rovnakým upozornením o odpojení ak do 8 dní nezaplatíme. 8.8. nás ale odpojili. 10.8. sme zaplatili celú dlžnú sumu a 21.8. mi vystavili faktúru za znovupripojenie. Bolo to v poriadku? Samozrejme si uvedomujem, že sme mali platiť načas, ale žiaľ nedalo sa. Myslím si, že ak nám poslali upomienku kde nám dávajú 8 dňovú lehotu, mali by ju aj dodržať, preto sme napísali mail a žiadali o preverenie. Dostali sme odpoveď:


Mrzí nás uvedená situácia, no upomienka nebola odoslaná len 6.8.2012, ale aj 10.7. 2012 kde už bolo uvedené upozornenie na možné odpojenie v prípade, že úhrada nebude zrealizovaná do 8 dní.

Dňa 17.7.2012 bola zaevidovaná Vaša úhrada, no nebola uhradená celá pohľadávka ku ktorej bola vystavená upomienka.
Až na základe uvedených skutočností sme pozastavili prístup k sieti internet.
Všetky skutočnosti, taktiež aj dátumy úhrad si môžete skontrolovať vo Vašej zákazníckej zóne po zadaní prihlasovacieho mena a hesla.
Poplatok za znovupripojenie je žiaľ opodstatnený na základe Všeobecných podmienok spoločnosti:


8. Niektoré oprávnenia Poskytovateľa
8.2. Poskytovateľ je oprávnený pozastaviť poskytovanie Služby podľa Zmluvy bez toho, aby sa to považovalo za akékoľvek porušenie Zmluvy, ak Klient nezaplatí splatnú odplatu alebo jej časť podľa Zmluvy ani do 15 dní odo dňa doručenia upomienky zo strany Poskytovateľa, a to až do času úplného uspokojenia celej pohľadávky Poskytovateľa zodpovedajúceho takémuto záväzku Klienta, vrátane jej príslušenstva alebo do zániku Zmluvy.




Prosím vás - kto má pravdu? Ďakujem za všetky rady.
dunlop007
30.08.12,13:25
ja myslim ze pravu ma dodavate internetu
misoft
30.08.12,13:52
Dodávateľ internetu nás odpojil pre neplatenie a teraz žiada určitú sumu za znovupripojenie. Nie som si ale celkom istá, či bolo všetko v poriadku, preto by som poprosila o váš názor.
10.7. nám bola odoslaná prvá upomienka kvôli nezaplateným 2 faktúram. S tým, že ak nezaplatíme do 8 dní, odpoja nás. Žiaľ, nedalo sa nám zaplatiť celú sumu, uhradili sme len jednu faktúru - platba bola evidovaná 17.7. splatená len jedna - druhá je v omeškaní
6.8. nám bola odoslaná ďalšia upomienka - tiež za 2 faktúry - s rovnakým upozornením o odpojení ak do 8 dní nezaplatíme. 8.8. nás ale odpojili. 10.8. sme zaplatili celú dlžnú sumu a 21.8. mi vystavili faktúru za znovupripojenie splatené dve - z toho jedna musela byť v dvojnásobnom omeškaní, jedna v omeškaní - už predtým bola splnená podmienka odpojenia. Bolo to v poriadku? V absolútnom poriadku - postupovali podľa VOP Samozrejme si uvedomujem, že sme mali platiť načas, ale žiaľ nedalo sa. Myslím si, že ak nám poslali upomienku kde nám dávajú 8 dňovú lehotu, mali by ju aj dodržať, preto sme napísali mail a žiadali o preverenie. Dostali sme odpoveď:


Mrzí nás uvedená situácia, no upomienka nebola odoslaná len 6.8.2012, ale aj 10.7. 2012 kde už bolo uvedené upozornenie na možné odpojenie v prípade, že úhrada nebude zrealizovaná do 8 dní.

Dňa 17.7.2012 bola zaevidovaná Vaša úhrada, no nebola uhradená celá pohľadávka ku ktorej bola vystavená upomienka.
Až na základe uvedených skutočností sme pozastavili prístup k sieti internet.
Všetky skutočnosti, taktiež aj dátumy úhrad si môžete skontrolovať vo Vašej zákazníckej zóne po zadaní prihlasovacieho mena a hesla.
Poplatok za znovupripojenie je žiaľ opodstatnený na základe Všeobecných podmienok spoločnosti:


8. Niektoré oprávnenia Poskytovateľa
8.2. Poskytovateľ je oprávnený pozastaviť poskytovanie Služby podľa Zmluvy bez toho, aby sa to považovalo za akékoľvek porušenie Zmluvy, ak Klient nezaplatí splatnú odplatu alebo jej časť podľa Zmluvy ani do 15 dní odo dňa doručenia upomienky zo strany Poskytovateľa, a to až do času úplného uspokojenia celej pohľadávky Poskytovateľa zodpovedajúceho takémuto záväzku Klienta, vrátane jej príslušenstva alebo do zániku Zmluvy.

Sama si si našla, prečo ťa odpojili. Znovupripojenie sa platí.

Veď jednu splátku si splatila až po 30 dňoch! 10.7. až 10.8. - celý mesiac - nemali inú možnosť - "ustrihli" vás. K ich cti však slúži to, že to asi nebolo fyzicky - internet vám asi išiel a oni vás priam dotovali! Takže by ste vlastne mali byť radi, že to takto dopadlo.
topierica
30.08.12,16:25
Ďakujem za odpoveď. Zmiatlo ma to, že aj v druhej upomienke bola zahrnutá tá faktúra a bola tam tá 8 dňová lehota. A tiež - ak Klient nezaplatí splatnú odplatu alebo jej časť - keďže časť sme uhradili. Ale mne tieto múdre formulácie veľa nehovoria a nikdy doteraz sme neboli neplatiči, takže nemám skúsenosti, ale ocitli sme sa v takej situácii, že každý cent je drahý, takže preto si to radšej overujem.
misoft
30.08.12,17:49
Zmiatlo ma to, že aj v druhej upomienke bola zahrnutá tá faktúra a bola tam tá 8 dňová lehota. A tiež - ak Klient nezaplatí splatnú odplatu alebo jej časť - keďže časť sme uhradili.
Takže po poriadku a bude to hneď jasné:
Nevieme kedy je dátum splatnosti - asi niekedy začiatkom mesiaca, prípadne úplný koniec mesiaca.
10.7. upomienka na 2 faktúry - možno jedna z júla a druhá z júna - už tu bola jedna v omeškaní. Zaplatená bola jedna 17.7. - automatricky beru tú staršiu, teda júnovú - ostala nezaplatená júlová faktúra.
6.8. upomienka na 2 faktúry - a to už júl a august (nakoľko ste v omeškaní, oni už nečakajú - vidia tu platobnú nedisciplinovanosť) - pričom už júlová bola v omeškaní. 8 dní počítali ale z augustovej, no odpojili pre nesplatenie júlovej (a to vás na to upozorňovali aj pred mesiacom!).
Vy sa možno považujete za neplatičov, pretože platíte, ale neskoro! Pre spoločnosť sa stávate potenciálnym neplatičom pre nedodržiavanie dátumov splatnosti faktúr.


Mimochodom: aj so spoločnosťou sa dá dohodnúť, len je potrebné s nimi komunikovať - stačí, aby ste požiadali o presun dátumu splatnosti, prípadne splátkového kalendára. Niektoré spoločnosti vedia o situácii na Slovensku a vyčkajú aj 5 dní po dátume splatnosti bez sankcií (aj mne sa to stalo zo dvakrát, ale nie za sebou a nedostal som žiadnu upomienku - tolerovali to, pretože som vždy snažil dodržiavať, aby som NEPREŠVIHOL dátum splatnosti.)