1Lucy5
30.08.12,15:48
Dobrý deň, poprosím o radu:
Dnes som vystavila faktúru s platbou v hotovosti na doklad z registračnej pokladne.
Po vytlačení dokladu a tiež aj dennej uzávierky som si všimla že v jednom riadku na FA mi nezobrazilo DPH, čiže jeden riadok mi rátalo bez DPH. Čo robiť s touto faktúrou a ako zrušiť doklad v registračnej pokladni nakoľko faktúru si zákazník samozrejme nemohol prevziať a musela som mu spraviť druhú faktúru s dokladom. Ďakujem
tictac7
30.08.12,13:56
...a čo si spravila s pôvodnou faktúrou? Najjednoduchšie - opraviť pôvodnú faktúru a rozdiel zákazník uhradí. Bude mať k faktúre dva doklady o čiastočných úhradách tej istej faktúry. Nič tragické sa nedeje ani u Teba, ani u neho.
1Lucy5
30.08.12,14:01
s pôvodnou faktúrou mi už nešlo nič spraviť aj keď som dala opraviť, zahlásilo mi to, že opravy už nebudú možné, pretože už bol vytlačený doklad z reg. pokladne, tak som hneď vystavila druhú faktúru, a dúfam, že tú predchádzajúcu nejako stornoujem aj s dokladom s pokladne, pretože teraz mam ako keby 2x v pokladni fakturu uhradenu aj novu aj tu neplatnu..tak neviem čo s tým :-(