miruka
30.08.12,18:01
Stravné lístky nakupujeme a dávame zamestnancom mesiac dozadu.T.j. napr. za január sme nakúpili stravné lístky vo februári a týmpádom aj faktúra za SL je účtovaná vo februári..Avšak interným dokladom zaúčtujem spotrebu stravných lístkov do príslušného mesiaca napr. do januára.Pri tomto spôsobe účtovania však na 213 vzniká každý mesiac mínusový zostatok.Ako príklad uvádzam nákup stravných lístkov vo feburári za január. Interný doklad zaúčtovaný v januári spotreba stravných lístkov napr. 527/213 100
335/213 50 a týmpádom máme na 213 mínusový zostatok -150 v januári.Nákup stravných lístkov vo februári na január 213/321 150.Neviem ako by som mala správnejšie účtovať ten nákup SL ja som uvažovala, že použijem účet 326 /nevyfakturovaná dodávka/?
tictac7
30.08.12,16:15
...kúpiť lístky na jeden mesiac vopred - inak Ti to spraví aj veľkú galibu k 31.12.

účet 326 nemôžeš použiť - lístky ešte nemáš.

alebo zaúčtovať záväzok firmy voči zamestnancom v nominálnej hodnote lístkov - tu je ale diskutabilný príspevok zamestnávateľa, do ktorého obdobia ho dať, no a samozrejme, že v prípade kontroly z IP - majú čistý dôkaz o tom, že nedávate lístky v zmysle ZP, ale pozadu, čo je neprípustné...
Zdenka 0705
30.08.12,16:18
Ak budete dávať stravné lístky tak, ako určuje zákon, tj. dopredu, tak aj účtovanie budeš mať v poriadku.
miruka
31.08.12,05:45
No ja som krátko v tejto firme, ale kolegyňa hovorila, že vždy sa dávali lístky dozadu a mali už aj kontrolu z inšpekcie práce a uznali im. Len teraz je diskutabilné, že keď chcem mať účtovanie v poriadku na aký účet dať. Na konci minulého roka som použila 326, ale je pravda, že to neni správne.