Laco-123
30.08.12,17:49
Má v tomto prípade význam si volať na pomoc právnika či by vysúdil viac a ak áno koľko by vysúdil na 1000%, keďže právnici sú drahý ale vedia veľa vysúdiť takže je to potom návratové o niečo? a koľko by taký právnik stál pre fyzickú osobu nepodnikateľ ? Keď som videl na internete koľko je prípadov ktoré boli okašlané súdom o peniaze ktoré im nechceli právom priznať alebo sa im snažili nevyplatiť to v plnej výške na čo mali nárok tak mňa by to v tomto prípade naštvalo lebo ja v tomto že ma zrazilo auto nemám ani 0, a nekonečne veľa núl ani takúto najmenšiu chybu ja som nemal možnosť nikam ujsť ja som sa len mohol pozerať na to čo sa bude diať a vodička spočiatku bribrzdila ale nebolo to dostatočné na to aby som mohol bezpečne prejsť na druhú stranu a videl som že nemala ani v úmysle úplne zastaviť vozidlo a hneď na to pridala plyn a počas celého narážania do mňa držala nohu na plyne a neregistrovala že to auto do niečoho naráža mám to podrobne spísané v .doc len sa to sem nezmestí od A po Z. a neviem keď boli policajti aký boli čo ma čaká na súde, ešte im pôjdem vypovedať na dopravný inšpektorát a bude tam aj súdny znalec, chovali sa ku mne akoby som im volačo zamlčoval lenže ich prvá otázka bola ako dlho budem pn a ja som to vážne nevedel a furt ma s tým atakovali a dorážali na mňa a doslova sa ku mne chovali ako by som im klamal alebo toto zamlčoval ale vážne som nevedel a neviem to doposiaľ ako dlho budem pn
JUDr. Pavol Kollár
30.08.12,16:09
Či to má význam pre vás objednať si právnika, musíte posúdiť sám, podľa toho ako si viete zabezpečiť svoje práva sám. Koľko vysúdite na 1000% to vám nikto nemôže zaručiť, pretože o tom bude rozhodovať prvostupňový a možno aj druhostupňový súd. V takýchto prípadoch si právnici účtujú podielovú odmenu vo výške 30% až 40% z vysúdených peňazí. Otázka zodpovednosti, viny a trestu je na posúdení súdnym znalcom a tiež pravdepodobne súdu. Takže rozhodnutie je na Vás ako sa viete postarať o svoje práva a tiež aj o svoje odškodnenie.