Socha
20.02.06,14:28
V súvahe v Money mi vypisuje rozdielny hospodársky výsledok za sledované obdobie a iný od začiatku roku. Rozdiel je malý - len 293,80 Sk. A HV za sledované obdobie mi sedí s výsledovkou, takže ten je správny. Neviete mi niekto poradiť, kde by mohla byť chyba? Všetky počiatočné stavy som nahrávala ručne, lebo som prebrala účtovníctvo z externej firmy a tie mi súhlasia. Takže prevodom rokov sa to stať nemohlo. A hospodársky rok v nastaveniach mám správny...??? Už ma nič nenapadá. Poradí niekto:o Vďaka.
Maxinka
15.02.07,12:33
Uzavrela som si rok a chcem si vytlačiť na kontrolu Súvahu a Výkaz ziskov a strát, ale mne tam hádže všade 0 stavy. Neviete prečo?

Ďakujem
Atreides
15.02.07,13:17
V súvahe v Money mi vypisuje rozdielny hospodársky výsledok za sledované obdobie a iný od začiatku roku. Rozdiel je malý - len 293,80 Sk. A HV za sledované obdobie mi sedí s výsledovkou, takže ten je správny. Neviete mi niekto poradiť, kde by mohla byť chyba? Všetky počiatočné stavy som nahrávala ručne, lebo som prebrala účtovníctvo z externej firmy a tie mi súhlasia. Takže prevodom rokov sa to stať nemohlo. A hospodársky rok v nastaveniach mám správny...??? Už ma nič nenapadá. Poradí niekto:o Vďaka.

Je potrebne si zotriedit uctovny dennik podla datumu a skontrolovat, ci nahodou v roku 2006 nefiguruje doklad z roku 2005 alebo 2007. Rovnako odporucam zotriedit dennik podla MD a D, ci nenarazite na nulove ucty 000 000. Tie je potrebne tiez opravit.
Maxinka
16.02.07,11:38
Uzavrela som si rok a chcem si vytlačiť na kontrolu Súvahu a Výkaz ziskov a strát, ale mne tam hádže všade 0 stavy. Neviete prečo?

Ďakujem

http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif Naozaj nikto nevie?
Marianna01
16.02.07,11:39
pozri si náklady, ktoré neovpl. ZD - napr. 513. Tam by mohla byť zrada
Maxinka
16.02.07,11:56
pozri si náklady, ktoré neovpl. ZD - napr. 513. Tam by mohla byť zrada
Na 513 nemám nič, pretože firma začala až v roku 2006 takže žiadne náklady na repr.
Niečo iné tam bude.Ale ja stále skúšam a nič!Mňa už asi šlak vezme!:mee:
Marianna01
16.02.07,12:02
Rovnako odporucam zotriedit dennik podla MD a D, ci nenarazite na nulove ucty 000 000. Tie je potrebne tiez opravit.

ešte toto by mohlo pomôcť. Ak si napr. nahodila novú predkontáciu a na DPH si zabudla dať účet 343, potom Ti táto suma bude figurovať pod účtom 000. Takže si zoraď hlavnú knihu podľa účtov na D a MD a pozri, či niekde nie je 000.
Alebo pohľadaj v hlavnej knihe práve túto sumu, čo Ti tam šarapatí.
Maxinka
16.02.07,12:12
ešte toto by mohlo pomôcť. Ak si napr. nahodila novú predkontáciu a na DPH si zabudla dať účet 343, potom Ti táto suma bude figurovať pod účtom 000. Takže si zoraď hlavnú knihu podľa účtov na D a MD a pozri, či niekde nie je 000.
Alebo pohľadaj v hlavnej knihe práve túto sumu, čo Ti tam šarapatí.
Ani tam som nenašla žiadny 000 účet.Vám to tlačí normálne? Ak mi môžte povedať čo tam máte pozačiarkované zak to ocením.
Marianna01
16.02.07,12:13
noooo, tak možno za 2-3 týždne... ;)
Maxinka
16.02.07,12:17
noooo, tak možno za 2-3 týždne... ;):rolleyes:No, tak to možno ocením neskôr!!! Idem teda robiť niečo iné?!
Atreides
16.02.07,15:06
Uzavrela som si rok a chcem si vytlačiť na kontrolu Súvahu a Výkaz ziskov a strát, ale mne tam hádže všade 0 stavy. Neviete prečo?

Ďakujem

Uctovne vykazy je potrebne tlacit bez zaskrtnuteho prepinaca "nacitat data vzniknute pri uctovnej zavierke". Predsa pri zavierke sa zostatky preuctuju na 702 a 710 a vsetky ucty maju zostatok 0,-. Nie? ;-)