Daniela12345
31.08.12,11:57
Prosím poradiť ohľadom zdaňovania zamestnancov v zahraničí. Z-nci pracujú v ČR - vo firme ich zdaňujú a odvádzajú daň v ČR. Naša firma vystavuje fa za práce. Za 3 mesiace nám teraz zaslali ich zoznam zrazenej dane a odrátali si ju z úhrady faktúry.
Teraz prosím poradiť, ako mám postupovať pri vystavení mzdy za budúce mesiace. Mne to tak vychádza, že zdania ich v ČR- odvedú daň a v SR naša firma im zaplatí odvody do poisťovní v SR alebo nie je to tak? ( z-nci majú vystavené E101).Ďakujem za odpovede.
Daniela12345
02.09.12,13:46
Neporadí nikto?
Daniela12345
05.09.12,10:25
Prosím poradiť. Je to súrne !!!!!
anto
05.09.12,10:46
A prečo vám ich zdaňujú v ČR? Ak sú vašimi zamestnancami, sú platitelia dane na Slovensku, nie v ČR! Vy ste im povinní z vyplateného príjmu - zárobku zraziť daň podľa slovenských predpisov a túto odviesť na účet štátneho rozpočtu SR. Potom budú zdanení 2x, čo je neprípustné (Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR).
Daniela12345
05.09.12,11:59
Majiteľ mi predložil zmluvu - dočasné pridelenie zamestnancov cez agentúru . Volala som do ČR - tam mi povedali, že im vystavia potvrdenia na konci roka. Ja som im nezdaňovala príjem za 7/12 v SR. Neviem či postupujem správne. Nemám žiadnu bližššiu literatúru okolo tejto problematiky a to čo som našla, je iba jedna fráza, ktorá sa stále opakuje všade.