GM4Des
31.08.12,14:09
Zdravim. Chcem sa opytat ze ak chcem zobrat priestory na prenajom ktore su vedene ako skladove priestory ci je mozne tieto priestory vyuzivat ako vyrobne. Potrebujem to koli hygiene nakolko beriem dotaciu z uradu prace. V tychto priestoroch bude nieco ako opracovanie drevnej hmoty a vyroba jednoduchych komponentov z dreva. Potrebujem vediet ci v tom nejaky rozdiel v obchodnych priestoroch, vyrobnych a skladovych, alebo je to jedno. Dakujem.
Economic
31.08.12,14:32
Zdravim. Chcem sa opytat ze ak chcem zobrat priestory na prenajom ktore su vedene ako skladove priestory ci je mozne tieto priestory vyuzivat ako vyrobne. Potrebujem to koli hygiene nakolko beriem dotaciu z uradu prace. V tychto priestoroch bude nieco ako opracovanie drevnej hmoty a vyroba jednoduchych komponentov z dreva. Potrebujem vediet ci v tom nejaky rozdiel v obchodnych priestoroch, vyrobnych a skladovych, alebo je to jedno. Dakujem.


Pokiaľ budú dodržané všetky hygienické požiadavky, tak je to podľa mňa jedno. Zrejme nejakú nájomnú zmluvu budeš dokladať.
GM4Des
31.08.12,15:11
Ano. Presne tak. Potrebujem dolozit najomnu zmluvu a povolenie od hygieny aby mi pustili peniaze. Takze je to jedno. Dakujem pekne za odpoved.
blavaciko
31.08.12,19:42
priestory sa mozu vyuzivat len na ucel na ktory boli zkolaudovane, nie?
peronka
01.09.12,07:02
presne tak. treba si dat najprv na stavebny urad žiadosť o zmenu učelu stavby a až potom ist na hygienu. inač to neschvalia.
GM4Des
01.09.12,10:23
Cize ked chcem priestor do prenajmu tak musim hladat taky, ktory je zapisany ako vyrobny priestor. Ked v nom chcem vyrabat. Iny nemoze byt. Dobre to chapem?
Mária27
01.09.12,11:19
Podľa prílohy 10 katastrálnej vyhlášky 461/2009 má Skladový priestor kód 8, Zariadenie služieb (výrobné, nevýrobné, opravárenské) kód 4. Pri bytových domoch zvyčajne dávajú vlastníci zapísať kód 12 - Iný nebytový priestor.
GM4Des
01.09.12,11:29
Ako mam teda tomu chapat? Nemusia byt zapisane ako vyrobne? Ja uz som z toho saleny :) vyrobne a nevyrobne patria do jednej kategorie? Ake su to nevyrobne teda.
GM4Des
01.09.12,12:18
Opytam sa inak. Viete mi poradit ake typy priestorov prejdu cez hygienu pri otvarani chranenej dielne zaoberajucou sa opracovanim drevnej hmoty a vyrobou jednoduchych komponentov z dreva.
GM4Des
03.09.12,06:19
Takze nik nevie?
GM4Des
04.09.12,13:08
Takze staci ak priestory budu pisane ako nebytove a je to. Akoze nic v zlom ale este som nikdy nedostal konkretnu odpoved na konkretnu otazku.
Economic
04.09.12,13:14
Takze staci ak priestory budu pisane ako nebytove a je to. Akoze nic v zlom ale este som nikdy nedostal konkretnu odpoved na konkretnu otazku.

Môj osobný názor. Áno
GM4Des
04.09.12,15:24
Suhlasim. Dik za potvrdenie.
blavaciko
04.09.12,19:41
nemusis hladat vyrobne priestory, staci poziadat stavebny (katastralny?) urad o zmenu ucelu vyuzitia priestoru