Play3r
31.08.12,14:25
Zdravím,

uchádzam sa na Úrade práce o dotáciu na začatie SZČ. Všetko OK, schválené, už mám predložiť len žiadosť o príspevok a čestné vyhlásenia. Medzi čestnými vyhláseniami je aj vyhlásenie o tom, že som v minulosti (2 roky) neprijal žiadnu pomoc de minimis. Avšak v roku 2010 som dostal z DÚ pokutu za oneskorené podanie súhrnného výkazu k DPH. Pokutu mi odpustili, čo by podľa mojich informácií mala byť pomoc de minimis. Je to tak? Budem mať teraz problém, keďže to jedno čestné vyhlásenie nemôžem podpísať?

Vďaka za odpovede.
Play3r
02.09.12,10:48
Nikto nevie poradiť?
avalik
02.09.12,12:06
tvoje informacie vedia uviest aj zdroj tvrdenia (konkretny zavazny dokument), ze odpustenie pokuty je tiez pomoc de mimis?
ondrejvla
02.09.12,13:12
Od roku 2010 už ubehli 2 roky, teda odpustenie pokuty by podľa dátumu odpustenie malo byť ukončené. V prípade, že tak nie je, odporúčam k vyhláseniu priložiť fotokópiu dokumentu z DÚ.
Janiela
02.09.12,13:24
Chcela by som vedieť, kde môžem nájsť typ nového pracovného miesta, na ktoré je možné žiadať dotáciu z úradu práce.

Konkrétne na pracovné miesto - pozícia predavačka vo vinotéke, nie je možné dotáciu prideliť. Aspoň tak mi bolo povedané.
ďakujem za každú radu.
Play3r
02.09.12,13:28
1Dara: áno, je to napísané priamo v rozhodnutí o odpustení.
ondrejvla: presnejšie to bolo v septembri 2010, takže ešte celkom nie :). Spravím tak, ako píšeš, vďaka.