lopo51
31.08.12,19:41
Dobrý deň, viem že táto téma tu bola rozoberaná už viackrát, ale pre mňa nie dostačujúco, resp. môj problém je o trochu odlišný. Mám známeho v USA, je ochotný mi poslať nb na SR, no nie som ochotný platiť dane a clo tomuto "super" štátu, jednak sa mi to finančne neoplatí a jednak si to ten štát nezaslúži. Notebook stojí cca 1700 dolárov, čo je výrazne viac ako tých 150 eur, pod ktoré keď sa zmestím som oslobodený od dane, poprípade cla, alebo aspoň tak nejak to je. Niekde som počul, že v Polsku sa neplatí daň ani clo, pátral som po tej informácii, no nepodarilo sa mi to vyhladať. Neviem čo mám urobiť, kvôli tomu nb sa mi neoplatí ísť do USA a priviesť si to osobne, dotyčný z USA v najbližšej dobe neplánuje ísť na SR. Prosím poraďte čo mám robiť.
us_import
10.09.12,13:40
Ak je Váš problém ešte aktuálny, viem Vám s ním pomôcť ... kontaktujte ma na info@usabox.sk
bodliak
10.09.12,13:42
>> Niekde som počul, že v Polsku sa neplatí daň ani clo...

Nie len v Poľsku sú ľudia, ktorí neplatia clo a dane.
misomiso
10.09.12,14:15
Stat si nezasluzi dane? A ty si zasluzis notebook? A bez cla? A preco sa radsej neodstahujes z SR?
lopo51
11.09.12,12:24
misomiso: Je dobryť národovcom, ale do určitej miery. Nepovedz mi, že tebe tie ceny prídu normálne :) A neviem za čo by som mal platiť takú daň tomuto štátu. Keby boli ceny primerané, povedzme ako v UK a pod., tak fajn, ale aby to bolo o 20% vyššie? Aj viac. Už nemusíš nič riešiť, nb som objednal z UK :) Prajem príjemný deň Ficovec :)