deane7
31.08.12,19:50
Dnes nám došiel balík od priateľov. Nič mimoriadne, no klasika. Pošta rozváža balíky, no v skutočnosti asi rozvážajú iba lístky aby sme si prišli balík vyzdvihnúť. Žena bola doma a čakala na balík, nikto nezazvonil. Keď šla do mesta (nie z mwsta, teda dovtedy bola doma) našla lístok že nebola zastihnutá a že si má prísť .... Balík mal necelých 15 kg a žena po zlomeniní nohy musí používať francúzku palicu. V balíku bolo ovocie. Ja som po príchode z práce musel na poštu, vystáť frontu,..... našťastie som nerobil dnes 12-tku.
Nepísal by som tu o tom, poviete si že nepočula zvoniť, .... ale toto robí u nás pošta stále. Nechce sa im čakať tak vhodia lístok. Za čo ich teda platíme? Kuriér to neurobí, cez internet si objednávam iba kuriérom. Teda u nás, na SK. Ak si objednávam z ČR tak českou poštou, bývam blízko českej hranice a to je iné kafe. Prevzatie zásiekly aj termín doručenia mi oznámia mailom, jasne že použijem POSTE RESTANTE ale už ten milý úsmev pani na pošte v ČR je rozdielny než tie nakysnuté xichty u nás na pošte (až na pár výnimiek)
Máte podobné skúsenosti?
pepsikova
31.08.12,18:14
..poznáš také, že "hrach na stenu hádzať!"...mne to niekedy pripadá, že na pošty vyberajú speciálne ľudí nemysliacich vlastnou hlavou,neuvažujúcich logicky...nemajú konkurenciu, tak si to môžu dovoliť..


(len z mojej dnešnej skúsenosti...syn dostal do vlastných rúk list..tak idem na poštu,podám lístok, poviem, že je dlhodobo v zahraničí, nech to pošlú späť..a trúba za okienkom mi povie "a nemôžete si vybaviť splnomocnenie na preberanie zásielok?"....."pani (hovorím jej) a kto mi ho podpíše, keď teraz vám už tretí krát hovorím, že syn je dlhodobo v zahraničí!!...a ona:"a nedá sa to nejako vybaviť?"..a ja:"no, ak posunú Laponsko bližšie k Slovensku, možno to pôjde!"..musela som odísť, lebo neručím za seba..
bodliak
31.08.12,18:22
Stretol som pred obedom nášho poštára. Bolo to v tých dňoch, keď sa ortuť šplhala k 37 niekoľko dní po sebe. Hovorím mu: "musíte sa ponáhľať, aby ste v tom pekle už nemuseli behať po uliciach, že ?"
Smutne na mňa pozrel a hovorí: " Robím dva rajóny. Som rád, ak to do večera stihnem. Viete, je nás málo, ľudia poodchádzali, lebo platy sú nízke. Peňazí niet, minuli sa na odmenách pre tých "hrdých".

Bolo mi ho až ľúto. Slušný, poctivý, nerozdáva len žlté lístočky.
deane7
31.08.12,18:23
Práve že majú konkurenciu v kuriérskych službách, však žiaden internetový obchod už snáď poštu nevyužíva. No v listových zásielkách máš pravdu aj keď už i tam idú dolu vodou vďaka internetu.
Bodliak, aj naša doručovateľka je dobrá. Možno najlepšia v meste. Ale balíky ona neroznáša.