iva80
20.02.06,14:56
Ahojte,
potrebujem poradiť kde v BA si možem zistiť ceny pozemkov (Bratislava-Staré mesto) alebo kde by som získala túto cenovú mapu? Potrebujem to kvoli rozdeleniu kúpnej ceny budovy s pozemkom (odpisovanie). Znalecký posudok nie je.
Dakujem
iva80
10.03.07,14:25
Ahojte,
potrebujem poradiť kde v BA si možem zistiť ceny pozemkov (Bratislava-Staré mesto) alebo kde by som získala túto cenovú mapu? Potrebujem to kvoli rozdeleniu kúpnej ceny budovy s pozemkom (odpisovanie). Znalecký posudok nie je.
Dakujem


Takze po zistovani na magistrate hl. mesta som sa dozvedela ze mesto Bratislava nemá vypracovanu cenovu mapu a tak som musela dat vypracovat narychlo znalecky posudok.
rickman
10.03.07,16:59
Potom by si mohla napisat lokalitu a pribliznu sumu, ked to znalec posudi.. :)
iva80
11.03.07,18:33
priznam sa ze som nemala cas riesit to ale uz som upozornila konatelov ze ked budu kupovat nehnutelnosti tak nech rozdelia kupnu cenu na pozemok a budovu.
Lubkka
12.03.07,12:18
Uz som pisala svoju otazku aj do inej temy, ale nikto sa mi nevyjadril mozno budete vediet vy ?

Ked firma kupila byt a v kupnej zmluve je stanovena jeho cena tak sa zaraduje v tejto cena aj na ucet 021 ? Alebo mam nejakym sposobom urcit cenu pozemku na ktorom stoji cela budova a o tuto sumu znizit 021 ? Ale ako ?

dakujem
iva80
12.03.07,12:34
Uz som pisala svoju otazku aj do inej temy, ale nikto sa mi nevyjadril mozno budete vediet vy ?

Ked firma kupila byt a v kupnej zmluve je stanovena jeho cena tak sa zaraduje v tejto cena aj na ucet 021 ? Alebo mam nejakym sposobom urcit cenu pozemku na ktorom stoji cela budova a o tuto sumu znizit 021 ? Ale ako ?

dakujem

Ahoj ja som vo firme uctovala byt na 021 a pozemok pod bytom /podla pôdorysu/ som vyclenila na 031 ale mala som znalecky posudok a aj v inom pripade v zmluve napisane ze kolko je za 1m cena pozemku. Pretoze si kupila byt vratane pozemku pod nim.
Lubkka
12.03.07,12:39
Ahoj ja som vo firme uctovala byt na 021 a pozemok pod bytom /podla pôdorysu/ som vyclenila na 031 ale mala som znalecky posudok a aj v inom pripade v zmluve napisane ze kolko je za 1m cena pozemku. Pretoze si kupila byt vratane pozemku pod nim.

Ved to, ale ja nemam ani znalecky posudok a v zmluve tiez nie je stanovena hodnota pozemku pod bytom... tak som teraz zufala :(
iva80
12.03.07,14:28
Ved to, ale ja nemam ani znalecky posudok a v zmluve tiez nie je stanovena hodnota pozemku pod bytom... tak som teraz zufala :(

A mas v kupnej zmluve ze kupujete aj pozemok pod bytom? Lebo niekedy sa kupuje aj bez podielu na pozemku.
Ale inak by to malo byt v zmluve a ked nie asi ti neporadim ale treba potom znalecky ak to chces aj odpisovat v uctovnictve.
.
majkava
13.01.10,07:15
je to síce trochu odveci mimotemy, no narazila som na cenovú mapu bytov na Slovensku. Umožňuje tiež zobrazenie v rámci Bratislavy, pekne tam uvidíte aké su rozdiely v priemerných cenách na m2 v jednotlivých mestských častiach.. mne to celkom poslúžilo na zorientovanie sa, no asi sa na to nedá 100% spoliehať...ale nápad dobrý, služba zdarma, odporúčam :)
majkava
13.01.10,07:23
je to síce trochu odveci mimotemy, no narazila som na cenovú mapu bytov na Slovensku. Umožňuje tiež zobrazenie v rámci Bratislavy, pekne tam uvidíte aké su rozdiely v priemerných cenách na m2 v jednotlivých mestských častiach.. mne to celkom poslúžilo na zorientovanie sa, no asi sa na to nedá 100% spoliehať...ale nápad dobrý, služba zdarma, odporúčam :)


zabudla som napísať o akú stránku ide /link sa mi vložiť nedarí/
Cupofcity.com
mapu si treba zapnúť kliknutím na "cenová mapa"
bobiko
23.09.10,13:08
zabudla som napísať o akú stránku ide /link sa mi vložiť nedarí/
Cupofcity.com
mapu si treba zapnúť kliknutím na "cenová mapa"

Cenu pozemkov tam budete marne hladat.
Zobrazuje len priemernu cenu bytov za m2, spriemerovane podľa cien bytov v systéme Reality na mape.
Takze mimotemy