IT-cko
01.09.12,06:35
Dobry den,
kupili sme si 05/2011 stan z internetoveho obchodu www.priemyselnytovar.sk (http://www.priemyselnytovar.sk/). Jendna sa konkretne o stan http://priemyselnytovar.sk/predaj/1828/6-miestny-stan-s-tromi-samostatnymi-castami/.Az tohto roku sme ho prvykrat postavili, prisla jedna burka a polamala na stane 2 tyčky a jeden kanalik na tyčku roztrhla ostra hrana zlomenej tyčky. Takže o kvalite tu hovorit nemožno. A ďalsia vec, stan uplne premokol. Poslala som ho na reklamaciu, dostala som vyjadrenie ze tyčky boli mechanicky poškodene-polamane a pretekanie je spôsobené nesprávnou impregnáciou - čiže reklamaciu neuznali. Stan nás stal 130 €. Vraj to nebola výrobná vada, a za kvalitu oni nezodpovedajú, ale zodpovedá výrobca. Tak predajca nieje zodpovedny za kvalitu tovaru, ktorý predáva? To už kde sme????!!!! NO CHAPETE TOMU? Tak akože kde sa mám dovolať spravodlivosti? Nenechám sa predsa neakou neserioznou firmou okradať!! Servisnemu technikovi sme povedali ze to nechame prešetrit SOI-kou, a on že oni len preveria postup reklamacie, lehoty ktore su dane zakonom a to bude všetko.....To akože ja si mám impregnovať stan? Nemal byť náhodou už naimpregnovaný? A ešte drzo napíšu že zlá impregnácia. Neviete mi poradiť na koho sa môžem obrátiť, nech sa to vyrieši...nenechajme sa okrádať takými hnusnými klamármi. Uplne drzo mi poslali spät stan s polamanymi tyčkami, ešte ani tie sa neunúvali vymeniť. Dakujem za každú radu.
arizona
01.09.12,17:36
LeaSl
01.09.12,20:50
reklamujte ho znova s tým, že nesúhlasíte s ich vyjadrením k reklamácií a žiadate od nich odborný posudok, oni ho budú musieť dať urobiť na vlastné náklady u znalcu a až na základe daného posudku potom môžu znova uznať, alebo neuznať reklamáciu, (aspoň pred pár rokmi toto platilo tak hádam ten postup ešte stále platí), len neviem či v prípade, že znalec bude tiež na ich strane a rozhodne, že to nebola chyba výrobcu, tak či potom nemusíte uhradiť jeho náklady vy, toto neviem,
- ozaj keď ste stan reklamovali poslali ho fyzicky na posúdenie výrobcovi, ukázali vám vyjadrenie výrobcu, k tejto reklamácii - to by mali, obzvlášť ak vám reklamáciu zamietli.
avalik
01.09.12,21:04
reklamujte ho znova s tým, že nesúhlasíte s ich vyjadrením k reklamácií a žiadate od nich odborný posudok, oni ho budú musieť dať urobiť na vlastné náklady u znalcu a až na základe daného posudku potom môžu znova uznať, alebo neuznať reklamáciu, (aspoň pred pár rokmi toto platilo tak hádam ten postup ešte stále platí), len neviem či v prípade, že znalec bude tiež na ich strane a rozhodne, že to nebola chyba výrobcu, tak či potom nemusíte uhradiť jeho náklady vy, toto neviem,
- ozaj keď ste stan reklamovali poslali ho fyzicky na posúdenie výrobcovi, ukázali vám vyjadrenie výrobcu, k tejto reklamácii - to by mali, obzvlášť ak vám reklamáciu zamietli.

reklamacie su tu riesene v x temach

250/2007

§18

(6) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia; bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia nemožno od spotrebiteľa vyžadovať úhradu nákladov na odborné posúdenie ani iné náklady súvisiace s odborným posúdením.

(7) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil po 12 mesiacoch od kúpy a predávajúci ju zamietol, osoba, ktorá reklamáciu vybavila, je povinná v doklade o vybavení reklamácie uviesť, komu môže spotrebiteľ zaslať výrobok na odborné posúdenie. Ak je výrobok zaslaný na odborné posúdenie určenej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia. Ak spotrebiteľ odborným posúdením preukáže zodpovednosť predávajúceho za vadu, môže reklamáciu uplatniť znova; počas vykonávania odborného posúdenia záručná doba neplynie. Predávajúci je povinný spotrebiteľovi uhradiť do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie všetky náklady vynaložené na odborné posúdenie, ako aj všetky s tým súvisiace účelne vynaložené náklady. Znova uplatnenú reklamáciu nemožno zamietnuť.
IT-cko
02.09.12,05:11
1Dara dakujem za odpoved. Odkial je ten prispevok? Viete mi poslat stranku? Dakujem.
hubatá
02.09.12,05:49
Čo budete vypisovať kade-tade a čakať až sa firma zruší, alebo zbankrotuje. Dajte ju hneď k súdu aj so všetkými nákladmi ktoré vám vznikli.
avalik
02.09.12,09:20
1Dara dakujem za odpoved. Odkial je ten prispevok? Viete mi poslat stranku? Dakujem.

aktualne znenie napriklad tu: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250
fortunka
02.09.12,09:51
Jednoznačne ako prevadzkovateľka internetového obchodu odporúčam zaslať podnet na ŠOI, predávajúci musí brať zodpovednosť za to, že predáva šmejd (ak je to tak... minimálne premokať by ten stan nemal, to že je polámaný môžu spochybňovať,pretože presne príčinu nik nedokáže), reklamáciu voči výrobcovi si môže potom riešiť on sám. Minimálne si ho zo SOI preklepnú, nemusia v tom podnete byť písané odborné veci, ani špeciálne paragrafy... oni si všetko na návšteve skontrolujú, keď tak aspoň preventívne :) Stačí to zaslať dokonca emailom, kontakt na dozorný orgán musí mať aj daný internetový obchod v kontaktoch.
Samozrejme môžete sa dožadovať posudku, ktorý musí znášať predávajúci a nemôže toto bremeno prenášať na zákazníka. Doporučujem, ale prečítať si kompletné obchodné podmienky internetového obchodu a tiež zákon o zásielkovom predaji a zákon o ochrane spotrebiteľa.