plastelinka
20.02.06,16:21
Zdravím poraďáci,
idem sa pustiť do vyplnenia daňového priznania. Som zamestnaný a popri zamestnaní mám aj živnosť. A teraz otázky :)

1. Hore na DP je kolonka, kde sa má zadať buď rodné číslo alebo DIČ. Čo tam mám zadať ja? Teda čo je v mojom prípade prednejšie?

2. Čo umiestnim do VI oddielu v kolonke živnosť, ak som zo živnosti nemal žiadne príjmy, ale iba výdavky?

Zatiaľ je to všetko. Vďaka.;)
Johanka
20.02.06,16:49
Zdravím poraďáci,
idem sa pustiť do vyplnenia daňového priznania. Som zamestnaný a popri zamestnaní mám aj živnosť. A teraz otázky :)

1. Hore na DP je kolonka, kde sa má zadať buď rodné číslo alebo DIČ. Čo tam mám zadať ja? Teda čo je v mojom prípade prednejšie?

2. Čo umiestnim do VI oddielu v kolonke živnosť, ak som zo živnosti nemal žiadne príjmy, ale iba výdavky?

Zatiaľ je to všetko. Vďaka.;)
1. DIČ
2. Do príjmov nula, do výdavkov sumu výdavkov, zo živnosti budeš mať stratu.
babenko1
20.02.06,16:56
1. Hore na DP je kolonka, kde sa má zadať buď rodné číslo alebo DIČ. Čo tam mám zadať ja? Teda čo je v mojom prípade prednejšie?
ak si živnostník, vždy musíš používať DIČ!
stanila
24.02.06,19:44
1. DIČ
2. Do príjmov nula, do výdavkov sumu výdavkov, zo živnosti budeš mať stratu.


čo v prípade, že nemám pridelené DIČ, len IČO?
ondrejvla
24.02.06,19:48
čo v prípade, že nemám pridelené DIČ, len IČO?
???????
Všetci SZČO by mali mať DIČ, splnil si podmienky a bol si sa prihlásiť na DÚ?
Paula
24.02.06,19:53
čo v prípade, že nemám pridelené DIČ, len IČO?
DIČ určite bolo pridelené....akorát nie všetci živnostníci si prevzali na pošte oznámenie DÚ o pridelení, tak ani o existencii svojho DIČ netušia. Takých prípadov poznám zopár.
Dopĺňam: To sme tu konštatovali už vlani :cool:
stanila
24.02.06,20:30
???????
Všetci SZČO by mali mať DIČ, splnil si podmienky a bol si sa prihlásiť na DÚ?

pardón - úplne som si to splietol s IČ pre DPH... jasné, že mám DIČ :cool: